Skocz do zawartości

Zakup sprzętu do 3 tys.


ed23

Recommended Posts

Canton ergo sc-s do 15m...chyba za duże. Ale dla mnie...jak najbardziej icon_smile.gif
Edek, na takich do 1500 to się za bardzo nie znam. Może sony serii es ale które już modele to nie za bardzo już wiem. Charakterowo to chyba marka denon by Ci odpowiadała nie chce Ci źle doradzić. Poczekajmy na '' starszyznę'' Oni mają pomysły.

Nie ma problemu. Ja tam lubię szperać tu i tam. Coś się jeszcze od czasu do czasu przesłucha. Luz.

Robeercus, a sterownik do nich masz?

A Ty Edek reflektujesz na podłogówki? To są najmniejsze z tej serii. Może Panowie się skontaktujecie i jakieś odsluch zorganizujecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Powiem wprost jak wyglada sytuacja. Mam mega okazje dostac canton ergo sc-l, ale sa 2 niewiadome 1: czy do czasu mojego transportu nie znikna i 2 czy maja sterownik. Ja do swoich sc-s kupilem sterownik od modelu wyzej, ale z tego co sie orientowalem pasujacy, po podlaczeniu faktycznie gra to dobrze. Jesli, podkreslam JESLI kolumny przyjda to swoje bede miec na sprzedaz, ale czy ze sterownikiem to bede wiedziec dopiero w przyszlym tygodniu. Napisalem tutaj bo moze kolega moze sie wstrzymac do przyszlego tygodnia a z tego co czytalem na "naszym" forum i sam slysze to opcja tych cantonow jest jedna z lepszych w swojej cenie:) absolutnie nie mam zamiaru tu wciskac komus swego sprzetu - napisalem to bo nie chce by ktos mnie zle zrozumial.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się zastanowić nad takim kompletem Arcam 9 +oddzielna końcówka mocy (w komplecie jest pilot, cena spadła do 1600zł)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/232728.php

Sprzedawca mieszka w Częstochowie, a cena jest niezła...
A Ty gdzie mieszkasz, bo nie ma tej informacji w Twoim avatarze (mógłbyś to uzupełnić, podobnie jak Kolega Robercuss)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samej ścianie, czyli te 25 cm, to tylko Cantony ze sterownikiem (mam nadzieję, że on w tym przypadku pomoże), albo kolumny z obudową typu zamkniętego. Ewentualnie takie, których wylot b-r dmucha w podłogę, lub specjalną podstawę.
Niestety nie mam czasu szukać. Jeśli nie Canton, to mogą być kolumny Xavian, Castle, Chario.

Ale osobiście obawiałbym się większych kolumn podłogowych w 15 m2. Szczególnie przy tak małej odległości kolumn od ścian.
Co najwyżej jakieś niewielkie podłogówki albo najlepiej porządne monitory na standach. Nie będziesz miał kłopotów z nadmiarem niskich tonów a góra i średnica oraz scena stereo mają szansę być sporo lepsze niż z podłogowych.

No i zdecydujcie się. Piszecie na forum czy na PW? Bo dużo rzeczy ucieka i nie wiadomo później o co chodzi, o czym piszecie, by inni mogli się w pełni włączyć do dyskusji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada w sugestii F1angela na rynku używanych kolumn podstawkowych aktualnie są dostępne, Xavian xn 125es *Castle Knight1 oraz 2*Chario Silhuette , Premium 1000mk2 , Syntar 516 Dali ikon 1 mk2 , 2 Zenzor 3 znalazłem jeszcze Dynaudio Audience 42 oraz Bm6P* te z gwiazdką musiał bym odsunąć od ściany, Wiem że jest tego sporo jak dla laika ale dla ludzi znających się na rzeczy nie tak trudne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Roro. To są xaviany i mają potencjał. Ale chyba lepiej żeby go mialy niż nie. Wiadomo że gdyby był wzmak za 4kzł byloby super ale jeszcze lepiej gdyby był za 8kzl. I jeszcze możliwości tych maluchów nie skończyłyby się.
Ale Edek troche niższe jakościowo chario też są warte uwagi. Obydwa maja wyloty br w dół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skupiliście się na jednych kolumnach a moje założenie polegało na zestawieniu kolejności 2 ewentualnie 3 typów wraz z jednostkami napędowymi.Tylko Audiowit ustawił kolejność.Xawiany ok ale zapędzamy się ze wzmakiem miało być 2 na kolumny + max 2 na reszte atu wychodzi duużo więcej.A może jakieś złote połączenie tego w jakąś całość . Wzmak + kolumny co proponujecie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek. Bo wszyscy widzą przewagę xavianow nad chario. Zadzwoń szybko do gościa od xavianów. Zobacz za ile moźesz je mieć. Wtedy będziemy wiedzieli ile kasy Ci zostaje, bo obawiam się, że może być za mało na wzmak. Koledzy byli właścicielami tego modelu i sluchali chario. Sluchałbym ich rad w doborze wzmaka.
Standy kupisz za okolo 200zl szt, kabel glos 100 zl, ic 100zl. Czyli przydaloby się mieć xaviany za 2kzl. Hmmm próbuj icon_smile.gif

Tak sobię myślę, że nie byłoby wcale mezaliansem połączenie ich z luxmanem LV117. Jeśli nie boisz się trochę dojżalszego w wieku sprzętu. To bardzo pożądna integra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, te kolumny. Rzeczywiście wspominałeś już o nich.
Są naprawdę dobre. Powinny się sprawdzić w różnych rodzajach muzyki i takim brzmieniu jak opisałeś.
Rzeczywiście trzeba by je odstawić od ścian, by miały jak najwięcej swobody, oddechu.
I ważny jest dobry, wydajny prądowo wzmacniacz, bo poza najnowszymi konstrukcjami kolumny Dynaudio są pod tym względem bardzo wymagające.
Zostałoby ok. 1300 zł na wzmacniacz, tak?
Może napisz do sprzedającego i zapytaj z czym u niego grały te kolumny? To zawsze jakaś podpowiedź.
No i możesz spróbować negocjować cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...