Skocz do zawartości

Zakup sprzętu do 3 tys.


ed23

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Edek, ja też niewiele zrozumiałem, a z tego co zrozumiałem to jest tak. Ja tam jakimś fanem sony es nie jestem ale 770 ogólnie jest chwalona. Chyba jest z początku lat 90.

Myślę, że powinieneś kupno zacząć od kolumn. No chyba, że jakaś okazja Ci się trafi. Czy 1500 zl to okazja? Trzeba by fanów es zapytać. A tych nie brakuje. Mogę Ci tylko powiedzieć, że jest dość łatwy w odsprzedaży. Gra podobno miękko czyli odpowiadało by Ci. Ale jak dobierzesz najpierw kolumny to ze wzmacniaczem będzie mniejszy problem.
Jeśli facet nie chce spuścić z tych xavianów to nie dziwię mu się. To dobre kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli facet nie chce spuścić z tych xavianów to nie dziwię mu się. To dobre kolumny.


Ja też się nie dziwie, że niżej nie puszcza bardzo porządnych kolumn.
Natomiast jak widać nie każdy jest gotowy wydać ponad 2 tysiące za nieduże kolumny. Warto w takim przypadku to napisać, byśmy sobie głów nie łamali nad takim przypadkiem.

Audiowit.
Tylko dziwne jest czasami to, że kupujący potrafi mieć pretensję do właściciela o to, że nie chce sprzedać za 2/3 wartości icon_smile.gif .

Ed23, Czy we wzmacniaczu musisz mieć pre gramofonowe i wyjście na 2 pary kolumn?
Obecnie masz do wydania łącznie max. 4 tys na wzmacniacz i kolumny oraz kable-czy również mają się załapać podstawki ?
Dopuszczasz oba rozwiązania: zakup pierw kolumn i potem wzmacniacza-albo na odwrót ?

Pozdrawiam.
PS. A sugestię o właściwą interpunkcję to już F1angel wystosował icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Nie kupiłem Xawianów były trochę zmęczone ale ktoś kto obserwuje te wpisy kupił je.Mam coś innego na oku, dla tego pytałem się o wzmacniacz.Kolego RORO sam pisałeś w poście nr39 , komplet Xawianów + wzmak to 4 , 5 tyś ze stendami,a mój budżet to 3 tyś.Może za tą kasę masz kable albo 2 X więcej twoja sprawa Jak chcesz możesz zamknąć ten wątek a wpis usunąć.Mogę tylko podziękować dla Audiowita poświęcił mi dużo czasu oraz f1agela za ukierunkowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak chcesz możesz zamknąć ten wątek a wpis usunąć.Mogę tylko podziękować dla Audiowita poświęcił mi dużo czasu oraz f1agela za ukierunkowanie.


Ed23,
a niby dlaczego mam zamykać ten wątek?

Zazwyczaj jest rzeczowy i nikt nie stara się obrazić adwersarza...
A że Twoja sugestia o kablach za 4 tysiące to "pudło" to już inna sprawa... a Ty wszak nie musisz korzystać z wszystkich podpowiedzi, a tylko z tych, które Ci pasują.

Skoro odpowiada Ci ukierunkowanie F1angela to dobrze - i mam nadzieję, że z tego skorzystasz i skompletujesz sprzęt którego szukasz.

Po prostu zazwyczaj lepiej jest wydać maksymalną dopuszczalną kwotę na wzmacniacz i kolumny, a kable w każdej chwili możesz dokupić i lekko skorygować brzmienie.
Stąd Twoje wpisy o kwocie między 3 a 4 tysiące pozwalają na lekko różną interpretacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed23,
Koledzy z Forum - m.in. F1angel, tak właśnie radzą by kompletowanie sprzętu zaczynać od kolumn.

Natomiast ja zazwyczaj wolę zacząć od wzmacniacza i szukając kolumn jeździć już z docelowym wzmacniaczem.
W Twoim przypadku tym bardziej jest to uzasadnione, że masz już stare podstawkowe JBLe.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zasada w dosłownym sensie, ale rada.
Oczywiście dużo zależy od stopnia świadomości brzmieniowej, czyli od tego, czy się wie czego się chce.
Jeśli się nie wie albo nie jest się pewnym, to lepiej zacząć od kolumn, bo one bardziej wpływają na dźwięk.
Zresztą z kolumnami też można jeździć na odsłuchy wzmacniaczy. Mniej wygodnie ale możliwe.
Czasami też gdy się trafi wybitny wzmacniacz w dobrej cenie, to również warto zacząć od niego.
W audio nie ma sztywnych zasad. Choć dobrze się czasem kierować pewnymi wskazówkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć naprawdę niezły wzmacniacz w tej cenie. Ma pewne mankamentu, o których przeczytasz w aukcji, ale myślę, że jakość jego dźwięku wynagrodzi pewne niedogodności.
http://allegro.pl/wzmacniacz-myryad-mi-120...95.html#thumb/4

Znalazłem też takie wzmacniacze:
http://allegro.pl/thule-ia-60-b-xlr-wrocla...6502772029.html
http://allegro.pl/arcam-alpha-9-nie-rotel-...6506156252.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi wzmacniaczami o których wspomniał F1angel - w cenie koło tysiąca możesz znaleźć takie fajne sprzęty jak XINDAK A-06 czy Advance Acoustic MAP-105 (choć dość rzadko bywaja, to warto poszukać).

Jest też porządny Rotel RA-BX980 -mocny i dobry wzmacniacz, ale bez pilota. Poniżej masz link do aukcji w fajnej cenie (co prawda ma 1 nieoryginalny zacisk głośnikowy - ale można się dopytać dokładniej o co chodzi)
http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-audiofils...6506358729.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario Lynx są niezłe. Ale gdzie im tam do Xavianów. To tylko moje zdanie, bo ktoś oczywiście może mieć inne.
Xaviany są bardziej uniwersalne i energetyczne.

A tak w ogóle, to mam wrażenie Ed23, że my Ci tu podsuwamy fajne propozycje (jak Xavian czy Myryad) a Ty jesteś jakby wciąż niezdecydowany.
Wiesz Ty naprawdę czego chcesz? Myślisz, że znajdziesz coś lepszego w tym budżecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A czemu przeszkadza brak dwóch wyjść na kolumny?
Chodzi Ci o pojedyncze (cztery sztuki zamiast ośmiu) terminale głośnikowe we wzmacniaczu, tak?

Co do tego ostatniego, to trzeba by się zastanowić. Ja dziś odpisałem tak na szybko. Może jutro, pojutrze zdołam wykroić więcej czasu.
Oczywiście tymczasem pewnie ktoś Ci już coś podpowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem nad propozycja f1angela Thule ale odpada nie ma dwóch wyjść na kolumny.


Ed23,
z fajnych wzmacniaczy do tych kolumn to jest do kupienia AA MAP-105 w ogłoszeniach na HiFi (trochę stargujesz i mieścisz się w zakładanym budżecie), ale to tylko na 1 parę kolumn (podobnie zresztą jak Xindak A-06). To bardzo przyjemny i dość mocny wzmacniacz (nie pamiętam czy słuchałem go z Xavianami, ale obaj z F1angel mieliśmy ten wzmacniacz i zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie). No i podpinaliśmy do niego całkiem niezłe i bardziej wymagające od Xavianów kolumny icon_cool.gif

Więc pytanie czy Ty koniecznie chcesz mieć możliwość podłączenia 2 par kolumn (jedna para w pokoju z Xavianami, druga w pokoju syna)?

Jeśli tak, to z niedrogich wzmacniaczy pojawił się ARCAM Alfa 9 (wspominał już o nim wcześniej F1angel, teraz jest inny egzemplarz - w Legnicy), jest z pilotem i obsługuje 2 pary kolumn.
Powinien być niezły do współpracy z Twoimi kolumnami, tylko niepokoi mnie wzmianka "Jedynym mankamentem jest stała przypadłość tej serii,czyli potencjometr. Przy bardzo niskich poziomach głośności słychać delikatne trzaski." Ale jest w bdb stanie (podobno...) i z pilotem
http://allegro.pl/arcam-alpha-9-nie-rotel-...6531571528.html
Wymiana potencjometru (jeśli rzeczywiście będzie Ci przeszkadzał) to nieduże pieniądze i praktycznie każdy serwis może to zrobić. Więc ja bym zaryzykował...

Najtańszy sensowny Rotel to model RA-02 (kupisz go w cenie trochę wyższej niż ARCAM i dość często pojawiają się na Alelgro - są srebrne i czarne).

A wchodząc w kwoty bliżej tysiąca - za rozsądne pieniądze jest w Gnieźnie SANSUI AUX611 (z pilotem, na 2 pary kolumn).
http://allegro.pl/sansui-au-x611-pilot-kur...82.html#thumb/5
Tylko spokojnie powinieneś sporo stargować, bo właściciel już go wystawiał na allegro z niższą kwotą wyjściową icon_cool.gif

Ewentualnie na allegro są jeszcze dwa ciekawe NADy 370 i 370, ale też powyżej tysiąca (1200 i 1299zł plus koszty wysyłki, nie wiem czy piloty są w komplecie, bo sprzedawcy na ten temat milczą - taka widocznie jest ich natura). Więc też do stargowania...
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c-372-i65...29.html#thumb/6
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c-372-i65...29.html#thumb/6

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...