Skocz do zawartości

Zestaw marki Pioneer


pmis

Recommended Posts

Witam.
Od jakiegoś czasu zbieram się, żeby kupić do domu sprzęt AV. Do głowy, nie wiedzieć czemu, wbił mi się pomysł na Pioneera. Zestaw:
1. Amplituner VSX-830
2. Odtwarzacz BDP-180
3. Głośniki S-ES3TB.
Proszę was o radę czy za podobną cenę nie warto kupić czegoś innego? Próbowałem się czegoś dowiedzieć na własną rękę, ale nie jest to proste. Za dużo danych, zbyt wiele rzeczy o których nic nie wiem.
Do tej pory od lat mój zestaw to Radmor 5412 i Altusy 75 więc przydała by się jakaś duża zmiana icon_smile.gif
Jeżeli chodzi o potrzeby to Muzyka 70 %, PS4 15%, Filmy 15%. Pokój 4,5m x 4m. Telewizor i miejsce AV jest na środku węższej ze ścian. Pod telewizorem jest komoda obok której jest ok 28cm z każdej strony zostawione na kolumnę. Szerszej niż to niestety nie zmieszczę. Nie moja wina, żona wybierała meble, a ja rtv:)
Pomóżcie mi się na coś w końcu zdecydować. Budżet to 4-4,5k zł. No ew. do 5k.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner dobry, mimo że teraz polecane są np onkyo, yamahy .
Ma kinowe brzmienie, cieplejsze od np yamahy.
Jednak kolumny wybrałeś najgorsze z możliwych, bierz jak dają darmo, ale ani grosza więcej;) Bardzo słabe do kina, gragiczne do muzyki np Taga 606, Stx f200 to przy nich istne hi-fi mimo że to w sumie najtańsza oferta dla najtańszych amplitunerów(a Ty wybrałeś ampi całkiem całkiem).
Pytanie czy musisz słuchać i męczyć się z słuchaniem muzyki na amplitunerze kinowym, bo pisząc że 75proc to muzyka to realnie wyjdzie że głównie muzyka , a film z efektami z płyty to z raz w miesiącu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zdecydowany na film i grę, to subwofer musi być. Filmy na płytach są w 5.1, a nie 5.0 równie dobrze czemu nie 4.1?icon_wink.gif jest to element ścieżki filmu, dodatkowo w trybie wielokanałowym amplituner ma małą wydajność by dać dobre niskie tony tzn prąd na kolumny.
Jakie kolumny , niestety dużego wyboru zestawów 5.1 w tym budżecie to nie masz , może coś jeszcze znajdziesz poza tym co już napisałem, jakiś zestawik yamaha ns150, a może jakiś salon z czymś wyjdzie?
Niemniej kolumny te Pioneer to wyrzucanie kasy w błoto, nie tylko w kontekście tego amplitunera, ale nawet najtańszych modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zestaw kina domowego to celuj w coś lepszego niż kolumny pioneera. 830 jest ok choć seria 9 gra już dużo lepiej.

Biorąc pod uwagę budżet i preferencje proponuje zestaw oparty o kolumny melodika bl30 lub magnat quantum 675 oraz elektronikę onkyo 545 lub Yamaha 481.
Oba te zestawy zapewnia ci prawidłowe odwzorowanie kina domowego a przy tym będziesz mógł posłuchać na tym przyzwoicie muzyki.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...