Skocz do zawartości

POLK T50 Jaki wzmacniacz.


janpoley

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem na etapie kupna jakiegoś stereo do domu. Wcześniej w ogóle nie miałem z tematem styczności. Byłem dzisiaj na odsłuchu. Testowałem kilka głosników:
castle khnight 2
b&w cm1
monitor audio bronze .
Ze względów finansowych wybór padł na monitory. Lecz cały czas byłem zmieszany czy takie brzmienie i granie mi pasuje. Czy własnie tego oczekuje i czy dorosłem do kolumn podstawkowych. Po kilku chwilach sprzedawca przyniósł kolumny Polk t 50. Podłączył je i chyba stwierdziłem że o to mi chodzi. Potem urzekł mnie ceną. Słuchaliśmy zestawów na wzmacniaczy marantz cena coś około 1400 zł ale nie wiem jaki model. W poniedziałek podjeme ostateczną decyzje co do głośników t50 lub bronze 2. Pewnie zabiore je jeszcze do domu i potestuje. Teraz moje pytanie jaki wzmacniacz budżetowy moglibyście polecić do t50 tek.

Pokój około 25m2 3m wysokości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 m zdecydowanie podłogowe. Te półki są w porządku, sprawdź jeszcze melodika bl30 jeśli mają i magnat quantum 675.

Co do budżetowej elektroniki w przedziale ok 1400 zł.
Polecam onkyo 8130 jeśli zależy ci na funkcjach sieciowych.
Nad 326 jeśli lubisz dynamikę i może być czysty wzmacniacz lub yamahe as 501 nieco jaśniejszy i lżej grający wzmacniacz.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do 25 m zdecydowanie podłogowe. Te półki są w porządku, sprawdź jeszcze melodika bl30 jeśli mają i magnat quantum 675.

Co do budżetowej elektroniki w przedziale ok 1400 zł.
Polecam onkyo 8130 jeśli zależy ci na funkcjach sieciowych.
Nad 326 jeśli lubisz dynamikę i może być czysty wzmacniacz lub yamahe as 501 nieco jaśniejszy i lżej grający wzmacniacz.

W razie pytań lub wycen zapraszam


A jak sie maja melodiki bl30 do tych polek. ??? Niewiem czy bede miał szanse odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Do 25 m zdecydowanie podłogowe. Te półki są w porządku, sprawdź jeszcze melodika bl30 jeśli mają i magnat quantum 675.

Co do budżetowej elektroniki w przedziale ok 1400 zł.
Polecam onkyo 8130 jeśli zależy ci na funkcjach sieciowych.
Nad 326 jeśli lubisz dynamikę i może być czysty wzmacniacz lub yamahe as 501 nieco jaśniejszy i lżej grający wzmacniacz.

W razie pytań lub wycen zapraszam


A jak sie maja melodiki bl30 do tych polek. ??? Niewiem czy bede miał szanse odsłuchu.


Niestety te kolumny które mi pokazałes maja bas reflex. Ja kolumy niestety musze dosunac bardzo blisko sciany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty mają duży bass reflex możesz je odsunąć do ściany. Pamiętaj że to ze kolumna nie ma bass reflex z tyłu można ją dosuwwc do ściany. Ona i tak gra wokoło siebie. Z bass reflex wydobywają się niskie tony które i tak rozchodzą się bez kierunkowo.

Półki a melodika? Polki są mocniejsze. Melodika bardziej melodyjna icon_wink.gif
Do melodika fajnie zgra się Yamaha Pioneer i onkyo do polkow onkyo i nad.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zestaw kupiony polki niestety polegly. Zostaly oddane i zamienione na monitory bronze 2. Z marantzem pm 5005. Odluchiwalem jeszcze kef oraz elac. Ale bronze najbardziej przypadly mi do gustu. Teraz poszukuje cd z podloczeniem do sieci i obsluga dysku segate personal cloude. Flac rowniez milo widziany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, myślałem, że nazywacie kolumny standowe półkami. Nie lubię takiego żargonu. Dzięki za wyjaśnienie.

Janpoley Pewnie czytałeś, ale jeśli nie, koniecznie się z tym zapoznaj. Bo akustyka i odpowiednie ustawienie kolumn są podstawą jeśli chce się uzyskać dobrą jakość dźwięku. I odwrotnie. Nawet najlepszy zestaw byle jak i byle gdzie ustawiony może zagrać dużo poniżej swoich możliwości albo po prostu źle. Tu masz linki do poradników typu ABC:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Na tej podstawie, ale bardziej z własnego doświadczenia napisze Ci, że prawa kolumna stoi zbyt blisko ściany.
Scena stereo z tej strony nie jest mniej rozbudowana w prawo, mniej swobodna? Przysłuchaj się.
O podbarwieniach dźwięku tylko wspomnę.
Należałoby dać na tę ściankę jakieś elementy choć rozpraszające jak płytka półka typu kratka z książkami, płytami, bibelotami itp.
A przynajmniej coś w miejscu pierwszego odbicia dźwięku.
Lepiej by był to panel pochłaniający dźwięk. Np. obraz na płótnie w głębokiej ramie a pod płótnem niezbyt ściśle upchana wełna owcza.
Na podłogę aż się prosi gruby, mięsisty dywan. Przynajmniej pomiędzy bazą kolumn a Twoim miejscem odsłuchowym.
Mam nadzieję, że ta piękna podłoga jest z drewna a nie z paneli go naśladujących?

Co do odtwarzacza i funkcji sieciowych, to nie lepiej kupić odtwarzacz sieciowy i jakiś niedrogi, klasyczny odtwarzacz CD?

A komoda drewniana, czy naśladuje?
Mam jobla na punkcie drewnianych mebli. Większość moich (oprócz kuchni i łazienki), to właśnie drewno. Podłogi też drewniane. Parkiet.
Stąd pewnie też dobry dźwięk, takie podłogi pomagają. Te z paneli są pod tym względem kiepskie. Działają na ogół jak duże membrany i "współgrają" z kolumnami. Jakie to daje efekty pewnie się domyślasz.

Kolumny spróbuj wysunąć jak najdalej do przodu. Stopniowo. Posłuchaj jak wówczas grają. Nawet w takich miejscach, gdzie normalnie nie postawiłbyś ich.
Spróbuj także skręcić kolumny w osi pionowej do środka sceny. Też stopniowo. Albo znacznie, by osie biegnące od center głośników przecinały się przed Twoim miejscem odsłuchowym.
Skręcenie kolumn może pomóc w niwelacji odbić dźwięku od ściany bocznej. Choć szerokość i głębokość sceny stereo się wówczas zmienia.
Posłuchaj jak? Ciekawe doświadczenie.

Co do tego miejsca, to nie ma bezpośrednio za Tobą ściany? Jeśli jest polecam wyżej opisany panel pochłaniający za głową, na jej wysokości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aaa, myślałem, że nazywacie kolumny standowe półkami. Nie lubię takiego żargonu. Dzięki za wyjaśnienie.

Janpoley Pewnie czytałeś, ale jeśli nie, koniecznie się z tym zapoznaj. Bo akustyka i odpowiednie ustawienie kolumn są podstawą jeśli chce się uzyskać dobrą jakość dźwięku. I odwrotnie. Nawet najlepszy zestaw byle jak i byle gdzie ustawiony może zagrać dużo poniżej swoich możliwości albo po prostu źle. Tu masz linki do poradników typu ABC:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Na tej podstawie, ale bardziej z własnego doświadczenia napisze Ci, że prawa kolumna stoi zbyt blisko ściany.
Scena stereo z tej strony nie jest mniej rozbudowana w prawo, mniej swobodna? Przysłuchaj się.
O podbarwieniach dźwięku tylko wspomnę.
Należałoby dać na tę ściankę jakieś elementy choć rozpraszające jak płytka półka typu kratka z książkami, płytami, bibelotami itp.
A przynajmniej coś w miejscu pierwszego odbicia dźwięku.
Lepiej by był to panel pochłaniający dźwięk. Np. obraz na płótnie w głębokiej ramie a pod płótnem niezbyt ściśle upchana wełna owcza.
Na podłogę aż się prosi gruby, mięsisty dywan. Przynajmniej pomiędzy bazą kolumn a Twoim miejscem odsłuchowym.
Mam nadzieję, że ta piękna podłoga jest z drewna a nie z paneli go naśladujących?

Co do odtwarzacza i funkcji sieciowych, to nie lepiej kupić odtwarzacz sieciowy i jakiś niedrogi, klasyczny odtwarzacz CD?

A komoda drewniana, czy naśladuje?
Mam jobla na punkcie drewnianych mebli. Większość moich (oprócz kuchni i łazienki), to właśnie drewno. Podłogi też drewniane. Parkiet.
Stąd pewnie też dobry dźwięk, takie podłogi pomagają. Te z paneli są pod tym względem kiepskie. Działają na ogół jak duże membrany i "współgrają" z kolumnami. Jakie to daje efekty pewnie się domyślasz.

Kolumny spróbuj wysunąć jak najdalej do przodu. Stopniowo. Posłuchaj jak wówczas grają. Nawet w takich miejscach, gdzie normalnie nie postawiłbyś ich.
Spróbuj także skręcić kolumny w osi pionowej do środka sceny. Też stopniowo. Albo znacznie, by osie biegnące od center głośników przecinały się przed Twoim miejscem odsłuchowym.
Skręcenie kolumn może pomóc w niwelacji odbić dźwięku od ściany bocznej. Choć szerokość i głębokość sceny stereo się wówczas zmienia.
Posłuchaj jak? Ciekawe doświadczenie.

Co do tego miejsca, to nie ma bezpośrednio za Tobą ściany? Jeśli jest polecam wyżej opisany panel pochłaniający za głową, na jej wysokości.


Tak co do tego rogu odrazu to wyczilem . Dlatego polki odpadly. Na nic dokonalem testow. Stawialem je na srodku pokoju i w rogu. Roznica ogromna. Gdybym projektowal teraz to wziollbym to pod uwage. Niestety na ta chwile coz..... przy sluchaniu muzyki i chwilach relaksu wyciagam je przed rtv. Wtedy naprawde aukustyka tych monitorkow jest kozacka. Tak jak opisuja na forach.icon_wink.gif jesli chodzi o pdloge to tak drewno, komoda tez. Za plecami na odsluchu tlumi stara cegla. Prosze powiedz, polec jakies cd. W poniedzialek mam zamowic sieciowa yamahe 607 z cd. Ale sam nie jestem przekonany. Najchetniej do zestawu kupil byl bym cd marantza i sieciowke. Ale troche pojde za groba jak na poczatek. He ale w sumie moze .....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...