Skocz do zawartości

Nośnik do zestawu 5.1


Marco8888

Recommended Posts

Witam,

1) Chciałbym prosić was o zaproponowanie nośnika BLU RAY, chcę także czasami wykorzystywać go do odsłuchu płyt Audio.

Mój zestaw kina domowego: Amplituner Onkyo TX-NR-636, głośniki Klipsch R-28f, R-25, R-15 + subwoofer R-110SW.
TV Samsung 55JU7000 (4K, 3D).

Jeżeli chodzi o fundusz jaki chciałbym przeznaczyć to możliwie jak najmniej icon_smile.gif ale zależy mi też na jakości.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W kwestii dźwięku i tak wszystko zdekoduje amplituner więc nie ma znaczenia.

Co do obrazu polecam produkty soby i Panasonica.

Pozdrawiam



A samsung ? Myślę o skompletowaniu firmy z tv ?
A mam jeszcze pytanie co do podłączenia dekodera Vectry do amplitunera czy jest różnica między podłączeniem HDMI do amplitunera czy lepiej podłączyć optycznym do ampli a HDMI bezpośrednio do TV?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście miało być oczywiście Sony.
Samsung ma słabe napędy. Głośne i awaryjne, chodź już ponad rok nie dotykałem żadnego więc może coś się zmieniło.
Co do podłączenia Vectry obojętne.
Dźwięk będzie tej samej klasy bo i tak nie ma tam jakości HD.
Ale jest różnica w obrazie. 636 ma procesor wizyjny. Smakuje obraz więc wtedy musisz puścić oo HDMI. Zobacz czy takie rozwiazanie daje lepszy obraz niż ten bezpośrednio z dekodera.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc firm zrezygnowałą z przetowrników w swoich podtwarzacz BD.
O ile takie rozwiązanie bylo spotykane dawniej u LG, Sony Samsung i innych popularnych marek o tyle teraz to domena raczej drozszych odtwarzaczy.
Faktycznie teraz posiadanie wyjsc RCA swiadczy o klasie sprzetu co jest troche ..... abstrakcyjne.

W cenei 1500 zł lepszy dzwie kosiagnie sie z prostego BD i lepszego DACa. Jednak nie wszyscy chcą mieć dwa urzadzenia w zaden sposob do siebie nie pasujące. Stąd ceny takich odtwarzaczy.

seba.81 Yamaha wlasnie wyspuscila nastepce tego BD, ale jeszcze nie testowalem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...