Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo A-9030


Marko40

Recommended Posts

Witam
Z powodu tego że mieszkam w bloku, nie będę raczej grał głośno ! zależy mi bardziej na jakości dźwięku żeby nie męczył, żeby bas nie dudnił,
non stop bo to męczące, ale żeby w czasie filmu pokazał pazur i jak będzie walił się wieżowiec czy wybuchał statek to żeby było to czuć icon_smile.gif
jednocześnie przy filmach gdzie są dialogi żeby zestaw pokazał przejrzysty dźwięk, jak kobieta coś mówi, bas nie musi poruszać oknami icon_smile.gif ...
hmmm czy to możliwe ?
Z powodu tego że zestaw głównie pod filmy 70/30 muzyka, zostanie kiedyś dokupiony subwoofer !



1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Onkyo A9030 kupiłem nowe za 900zł

początkowo chciałem zmieścić się w 2 tys. za wzmacniacz i kolumny ale wiem że to za mało, mieszkam w bloku, nie będę raczej grał głośno !


Na 2 kolumny chce przeznaczyć do około 2 tysięcy, fajnie jak będzie mniej ! ale nie trzymam się też mocno tej kwoty, może być więcej w granicach rozsądku
wzmacniacz ma moc 2x65 wat przy 8 ohm zatem raczej nic drogiego pod to nie podepnę icon_smile.gif pytanie co...

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Wolał bym nowe, używane też wchodzą w grę ale do tego wzmacniacza nie podepnę drogich kolumn, zatem skoro możliwości są ograniczone kupie nowe icon_smile.gif

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

komputer, telewizor, może kiedyś jakieś radio

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

6 x 4

6) Jakiej muzyki słuchamy

radio, youtube, i filmy ! icon_smile.gif

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

jako że głównie zależy mi na filmie w stosunku 70film/30muzyka, zostanie kiedyś dokupiony subwoofer

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Komputer i telewizor

9) Dźwięk jaki lubię:

muzyka będzie słuchana z internetu, z radia, czasem mp3, ale głównie na zestawie będzie szła telewizja, programy, filmy icon_smile.gif


dodam że mam kilka typów kolumn, ale nie mam zielonego pojęcia czy ten wzmacniacz sobie z nimi poradzi !
jak pomożecie wybrać kilka zestawów kolumn to pójdę do salonu żeby je posłuchać i wybiorę te jedne icon_smile.gif
oto moje propozycje:

1. Audio Pro Avanto FS20
- Impedancja: 4 ohm
- Zalecana moc wzmacniacza: 30-150W

2. Boston Acoustics A 250
zalecana moc wzmacniacza: 10 - 175W
impedancja znamionowa: 8 ohms

3. Dali Zensor 5 -- drogo icon_sad.gif może używane ? ale ciężko znaleźć, pytanie czy ten wzm. poradził by tym kol.
•impedancja [ohm]: 6
•rekomendowana moc wzmacniacza [Watt]: 30 - 150

4. Jamo C 95, dużo pozytywnego słyszałem tak jak o Dali Zensor 5 ale... pewnie za mocne do tego wzm ?

5. Jamo S 626

6. Klipsch R-26F
moc ciągła tylko 100w ! może te ? niestety akurat te najmniej mi się podobają z wyglądu icon_razz.gif oby te nie było dobre ! icon_wink.gif

7. JBL ES 80
ale max zalecana moc wzmacniacza to 200w zatem odpadają ?

z dobrych jest jeszcze ponoć Melodika i Pylon ale nie ma ich w sklepie gdzie chce kupić i gdzie dostanę upust....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że myślałem nad ampli Onkyo 1830, ale mam małe dzieci i sąsiedzi też mają małe dzieci icon_smile.gif
ten sprzęt nigdy nie będzie chodził głośno, może raz przy zakupie żeby zobaczyć tylko na co go stać bo do tej pory muzyki słuchaliśmy z głośniczka mono w telewizorze icon_smile.gif
istnieje jeszcze możliwość że oddam tego 9030 i dopłacę do 1830
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać , czy najlepiej posłuchać, ponieważ wybrałeś bardzo skrajnie grające kolumny. Nawet już nie chodzi o wielkość np. Dali zensor 5 a np. Jamo c95, czy Klipsch, ale o brzmienie np. Pro avanto vs klipsch, czy wspomniane Dali 5 a JBl es80 ? Skrajne brzmienia.
Nie ekscytuj się zbyt zalecanymi mocami wzmacniacza, bardziej poczytaj i dopasuj kolumny do wzmacniacza od strony brzmienia jakie lubisz icon_wink.gif
Tak samo moc kolumn np. 120W/150W nie mówi o niczym poza ich wytrzymałością, bo nie mówi jak głośno zagrają, ani jak zagrają, także o tym że musisz grać na nich na maksa.
Cytat

6) Jakiej muzyki słuchamy

radio, youtube, i filmy ! icon_smile.gif


9) Dźwięk jaki lubię:

muzyka będzie słuchana z internetu, z radia, czasem mp3, ale głównie na zestawie będzie szła telewizja, programy, filmy icon_smile.gif


Tu to pojechałeś z opisem icon_lol.gif , czy na pytania jakie dziewczyny ci się podobają odpowiedziałbyś takie w dżinsach najlepiej w parku i autobusie ? Zaś na pytanie jakich autorów, czy książki lubisz czytać, to odpowiedziałbyś " pożyczone od kolegi" ...

Na podstawie tego wpisu z punktu 6 i 9 dotycząca TV i komputera jako źródła dźwięku to widać, że musisz kupić DAC dla kompa, i DAC dla tv, ewentualnie jeden ale taki mający te dwa wejścia czyli usb( dla PCta) i optyczne (dla sygnału z TV) i mający wyjście 2RCA.

Cytat

dodam jeszcze że myślałem nad ampli Onkyo 1830, ale mam małe dzieci i sąsiedzi też mają małe dzieci icon_smile.gif
ten sprzęt nigdy nie będzie chodził głośno,



Wychodzi, że ten Onkyo 1830 jest agresywny do dzieci icon_eek.gif ?
Nie znam modelu to jakaś kinówka ?, a może chodzi o stereofoniczny tx 8130 ? To że piecyk jest mocniejszy nie znaczy że musisz grać na maksa- nie ma takiego wymogu icon_wink.gif natomiast prawdą jest że mocniejszy sprzęt (zazwyczaj ) lepiej gra i radzi sobie z kolumnami .
Jak miałeś na myśli jednak ONKYO tx 8130 to sprzęt jednak nieco lepszy i wygodniejszy od A-9030 z kilku powodów icon_cool.gif ,większa moc, wydajność, ma wejścia cyfrowe, więc nie potrzebowałbyś DACa dla TV i komputera jako źródła muzyki icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałem na myśli oczywiście Onkyo TX 8130 icon_smile.gif myślałem że słuchając na 1/5 głośności nie wykorzystam mocniejszego wzmacniacza..
niestety nie ma nigdzie używki, pomyśle dzień dwa i może wymienię, bo kilka stówek nie robi mi różnicy,


ostatecznie wybrałem 4 kolumny i te 4 odsłucham, mam obok siebie salon muzyczny z możliwością odsłuchania

Dali Zensor 5
Jamo C 95
Jamo S 626
Klipsch R26f
ten ostatni wizualnie nie bardzo, ale gdzieś czytałem że najlepiej sprawi się przy oglądaniu filmów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

myślałem że słuchając na 1/5 głośności nie wykorzystam mocniejszego wzmacniacza..


ostatecznie wybrałem 4 kolumny i te 4 odsłucham, mam obok siebie salon muzyczny z możliwością odsłuchania

Dali Zensor 5
Jamo C 95
Jamo S 626
Klipsch R26f
ten ostatni wizualnie nie bardzo, ale gdzieś czytałem że najlepiej sprawi się przy oglądaniu filmów


Nieco błędne myślenie. To tak jakbyś uznał że silnik 100KM to za dużo w aucie , bo jeździsz głownie do 70km/h po mieście i związku z czym trafnym będzie 23 konny silnik z malucha, czy trabanta. Pytanie czy według ciebie lepiej wykorzystywać 1/3 mocy silnika 100KM czy całość z silnika 23KM, gdzie byłby lepszy komfort, bezpieczeństwo, panowanie nad autem ?
Wracając do wzmacniaczy, jasne, że sama moc nie da wzmacniaczowi super jakości i brzmienia, jasne że moc nie jest najważniejsza, jasne że nie wykorzystasz dużej mocy w przełożeniu na głośność, ale bardziej na właśnie wysterowanie kolumn, w uproszczeniu lepszą jakość.

Co do kolumn to już same Jamo S, i C brzmią inaczej seria C bardziej jasno, detalicznie, twardo, a kinowa S miękko w basie.
Klipsch są faktycznie lepsze w kinie, koncertach, jakiejś nowoczesnej muzyce, ale też do wzmacniacza o lepszym dociążeniu w basie , nieco cieplejszym i z lepsza średnicą , bo ze źle dobranym piecykiem brzmią koncertowo, efekciarsko, czasem ostro i męczą .
Dali zensor 5 to muzykalne kolumienki do spokojnej muzyki, niedużego pomieszczenia.
Idąc na odsłuch zapytaj czy mają coś z onkyo, bo jak podepną coś innego możesz mieć nieco inny obraz rzeczywistości.
Szkoda, że wybór hmm taki nijaki, no ale będziesz coś wiedział, czy wolisz koncertowe brzmienie Klipscha, czy nieco ciepłe kinowe brzmienie jamo S.

PS. Nie rozumiem tylko dlaczego przy Dali 5 napisałeś że są drogie (2250zł -fakt nietanie jak na ich możliwości) a przy innych( np. Klipsch, Jamo C) będących w tej samej cenie już nie .

Do listy możesz dopisać np. Magnat quantum 675/677 w cenie ok 1800zł to kolumny solidne i uniwersalne, także łatwe do odsłuchania w sklepach elektro, a dużo lepsze od JBL es80, strawniejsze od Klipschy, czy tych kinowych Jamo S626. W podobnej cenie i w elektro-marketach są też Wharfedale Diamond 230, Canton gle 476, czy nawet Yamaha ns-555 masz okazję posłuchaj i nie kupuj w ciemno, o brzmieniu nie ma co pisać, bo to tobie ma się podobać.

Cytat

Ajajaj. Dołóż chociaż Indiana Line Nota 550 lub Melodika BL30.


Przecież IL nota 550 jest tańsza niż Klipsch 26 icon_wink.gif co nie zmienia faktu że strawniejsza, tak samo Melodika BL40. Nota 550dla niewyrobionego słuchacza może być odebrana jako średnia(niestety), ale już ta Melodika bl 40 to jest pomysł bo niezła dynamika, bas , góra, ale nie tak nachalnie jak w klipsch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezimienny icon_wink.gif (zapytaj szefa o co chodzi) RMSie i tu masz oczywiście rację.
Kolumny typu "niemal cała para w gwizdek" czyli w wygląd. Ależ oczywiście były przychylne recenzje, ale odsłuchy dowodzą czegoś innego.
I tu na pewno Indiana Line, czy Melodika albo jakiś wyższy model Pylon Audio.


Marko40 a ze starszych kolumn oczywiście można by jeszcze jakieś dużo lepsze wybrać. Ale nie polecę konkretnych, bo nie opisałeś jakie brzmienie lubisz.
Chodzi o jasne, chłodne, twarde, konturowe, suche czy ciemne, ocieplone, miękkie, soczyste i wypełnione w średnicy itp.

No i masz jakieś mylne pojęcie o mocach wzmacniacza oraz co można albo nie można podłączyć do danych kolumn.
Moc 65 W w dobrze skonstruowanym wzmacniaczu z dobrym zasilaczem, to jest naprawdę dużo.
Częściowo masz rację, że Twój jest słaby. Bo sądzę, że te waty to tylko na papierze. Jeśli wzmacniacz ma pobór mocy 135 watów, to jakim cudem może oddać 2x65 W ? Musiałby mieć bardzo dużą sprawność układów wzmacniających.
Nic drogiego do nie go nie podepniesz nie z powodu niskiej mocy, ale dlatego, że to dość niskiej jakości wzmacniacz.
Dobre kolumny pokazałyby tylko jego wady a ten wzmacniacz nie napędziłby ich przyzwoicie.

A kolumny JBL ES 80 mają zalecaną maksymalną moc wzmacniacza 200 W. Czyli nie powinno się (choć oczywiście można) podłączać wzmacniaczy mocniejszych niż 200 W. Ale słabsze można. Mocniejsze też można. Wszystko oczywiście z umiarem.
Choć kolumny są bardzo takie sobie jeśli idzie o dźwięk. A wzmacniacze 200 W to u nas rzadkość. Ponieważ najczęściej są nam takie niepotrzebne.
Nie nagłaśniamy nimi 100 czy 200 metrowych salonów ani też nie napędzamy skrajnie niskoskutecznych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rms.pl
miałem na mojej liście właśnie melodike BL40 ale nie ma jej w tym salonie muzycznym w którym chce kupić i odsłuchać...
indiana line nota 550 też bym posłuchał, ale też nie mają tej kolumny, zna ktoś jakieś miejsce niedaleko Bielska Białej ? to poniżej katowic jest
ceny za powyższe kolumny są do przyjęcia nawet za nowe ! icon_smile.gif
za to zrezygnuję chyba z zensor 5 bo kosztuje 2x tyle, a używanej nie znajdę..., z tego Klipsch też zrezygnuję bo tak bardzo mi się nie podoba z wyglądu że musiał bym go słuchać przy zgaszonym świetle icon_smile.gif
w ich miejsce wstawiam melodike i indiana


do Jacek 75:

Dali zensor 5 nowe kosztują wszędzie 3200zł icon_smile.gif to jest 2x więcej od tych Jamo, znalazłem używane zensor 5, ale w kwocie dalej większej o 500zł
od Jamo, a były uszkodzone na zewnątrz ! zatem te Dali to całkiem inna półka cenowa
oki zatem dopisuję do listy Magnat quantum 675/677 i Wharfedale Diamond 230, Canton gle 476
Yamahy nie chce naczytałem się negatywnych opinii i chyba zostawię, na wielu forach jest napisane żeby unikać kolumn Yamaha
mam i tak wiele typów, nie będę słuchał wszystkiego icon_smile.gif


do f1angel
nie jestem w stanie odpowiedzieć jakiego brzmienia szukam icon_sad.gif
głośniczek mono w telewizorze i głośniczek w laptopie to było moje nagłośnienie do tej pory, zapewne każda z tych kolumn całkowicie by mnie zadowoliła
ale kupuje raczej na wiele lat, więc odsłucham

wzmacniacz oddałem, to zakup raczej na "zawsze" nie będzie później kombinacji icon_smile.gif zakupiłem Onkyo TX 8130
mam teraz przynajmniej wbudowany tuner, więcej mocy i nie potrzebuję DAC
więc aktualnie na placu boju są

Jamo C95
Jamo S628
Melodika BL40
indiana line nota 550
Magnat quantum 675
Wharfedale Diamond 230
canton gle 476

wszystkie powyższe kolumny są w zasięgu cenowym jako nowe icon_smile.gif

niestety tutaj mogę odsłuchać tylko dwie pierwsze icon_sad.gif
jutro poszperam po necie, może w Katowicach są jakieś miejsca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory 5 znalazłem teraz za 2600zł( może mamy inne wyszukiwarki icon_wink.gif) ale i tak drogo.
Ciekawostka icon_cool.gif Pamiętam jak odsłuchiwałem podobne cenowo i jakościowo kolumny po około 1900-2400zł i min były to Tannoy V4, Monitor Audio bx5, Indiana line nota 550 i Dali zensor 5, tylko szybko potem dwa pierwsze modele znacznie staniały bo weszły nowsze modele ( tannoy V4i , oraz Monitor audio bronze5 ) a Dali 5 nie ma następcy... tylko dlaczego zdrożały o 800zł ? ( brak racjonalnego ekonomicznego uzasadnienia)...Bo model większy Dali zensor 7 jest spektakularnie lepszy od dali 5, a tylko średnio o 200-300zł droższy i co ciekawe wcześniej kosztował podobnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz listę dilerów Indiana Line
http://indianaline.rafko.pl/gdzie_kupic.php

Na Śląsku wygląda to tak

Częstochowa
Delta-Audio
ul. Drogowców 33/35A, 42-200 Częstochowa, tel. 34 368 05 88

Katowice
HiFi Silesia Katowice
ul. Panewnicka 212a/2, 40-772 Katowice, tel: 503029131

Comfort AV
ul. Kościuszki 182, 40-525 Katowice, tel. 32 73 33 900

Rybnik
UNIWEX Audio
ul. Żorska 14, 44-203 Rybnik, tel. 32 422 89 23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o jedną informację icon_smile.gif
poczytałem trochę o tym jak grają różne kolumny i wiem jedno

jacek75 napisał w jednym z tematów:
Muzyka reegae i punk rock to według mnie bardziej twardy, dokładny bas i detaliczna góra. <-- o to mi chodzi !
Na kolumnach z miękkim, mięsistym basem....... <-- a tego nie chce !

możecie powiedzieć które z mojej listy kolumn mają miękki mięsisty bas ? icon_smile.gif
one od razu odpadają, na pewno wiem że lubię twarde, dokładne, przestrzenne brzmienie

oto lista:
Jamo C95
Jamo S626
Melodika BL40
indiana line nota 550
Magnat quantum 675
Wharfedale Diamond 230
canton gle 476
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mniej kontroli w basie i nieco bardziej miękkie to z twej listy są modele : Jamo S , Wharfedale Diamond 230. Oczywiście to moja subiektywna opinia, jednak pozostałe wydają się lepiej "prowadzić". Oczywiście ze względu na inne różnice np. góry pasma, czy też samego rozmiaru skala dźwięku też będzie inna.
Powinieneś też brać poprawkę na to jak brzmi sam wzmacniacz np. ONkYO a9030 , a gra dość szczupło, chłodno. Powinien przypaść ci do gustu Magnat quantum 675, lub 677, Melodika bl40, Jamo serii C słuchałem raz, ale miałem mieszane uczucia wymagają według mnie czegoś cieplejszego jako pieca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że wymieniłeś na Onkyo TX-8130 ma dużo większe możliwości tak jeśli chodzi o dźwięk wysterowanie kolumn, oraz dobrej jakości wejścia cyfrowe(odpada koszt zakupu dobrego daca, o odtwarzaczu plików nie wspominając).
Posłuchaj Melodiki bl40, quantówmów 675, Cantona i na co będziesz miał szansę nawet Klipsch choć to raczej kolumny do kina bo w muzyce bywają nieco męczące, ale nigdy nie wiadomo. W sumie to co napisałem w poście #6, to dla Ciebie dźwięk może przybrać, może nie zupełnie odwrotny "obraz", ale nieco inny, bo masz inne oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
odsłuchy już za mną i decyzja zapadła
po długim czytaniu i analizie opinii internetowych, wybrałem melodikę bl40 jako punkt odniesienia i byłem zdecydowany na zakup,
odsłuch miał to tylko potwierdzić, więc melodika dzielnie walczyła z kolejnymi rywalami, i o dziwo wygrywała !

melodika bl40 vs dali zensor 7
zensor odpadł najszybciej ! kompletnie nie podeszło mi to brzmienie, ani w muzyce ani w filmie, w filmie 0 efektu w muzyce brakowało mi wszystkiego,
zaznaczam że jestem amatorem i kieruje się tylko osobistym odczuciem ! być może zensor 7 bije na głowę melodikę ale nie dla mnie

potem melodika bl40 vs indiana line tesi 560
sytuacja podobna jak w przypadku zensora 7, brzmienie tesi kompletnie mi się nie podobało, w filmie 0, myzyka nie robila na mnie wrażenia wydawało mi się
że więcej słyszę w melodice do tego lepszy bas miała melodika a lubię trochę basu, zatem melodika stoi dalej zwycięsko

potem melodika bl40 vs Heco niestety nie pamiętam jaki model coś do kwoty 2500zł za parę
tutaj odsłuch był dłużej ale melodika ostatecznie wygrała, znowu czegoś mi brakowało w Heco a w melodice to miałem

kolejna para, tutaj zaczęła się walka

melodika bl40 vs magnat quantum 675
długi odłsuch i dylemat ! w muzyce magnat brzmi lepiej (dla mnie bo być może większość powie inaczej) ale w filmie melodika lepiej,
stereo będzie do muzyki i filmów, chciał bym żeby było jak w kinie oglądając film, żeby był pazur ale żeby muzyka też miała to coś
niestety tutaj jedna para dawała to a druga para tamto
pierwszy pomysł to zakup magnatów i dokupić subwoofer ...

i wtedy to się stało, obok melodiki postawiłem magnat quantum 677, magnaty są tak ładne z wyglądu, że dorównują im tylko zensory (z tych które testowałem!)


melodika bl40 vs Magna Quantum 677
magnat pokonał melodikę w muzyce czego się spodziewałem, po czym film ! i tu szok, magnat quantum 677 pokonuje melodikę w filmie
muzyka i film zabrzmiały tak jak chciałem, miały to coś ! do tego wygląd kolumn, nie można oczekiwać więcej i cena

melodika bl40 pierwszy raz została odstawiona na bok a ja już czułem że mam to co chciałem, ale na sam koniec żeby utwierdzić się w swojej decyzji..

postawiłem magnat quantum 677 obok półki wyżej magnat quantum 755
i starałem się doszukać w czym mogą być lepsze 755 i ku mejej radości ! w niczym nie były !

zatem moje stereo marzeń to onkyo tx-8130+magnat quantum 677 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę po miesiącu poszukiwań zadowolenie i sukces, opłacało się posłuchać różnych kolumn i porad.
Nie trzeba być jak niektórzy piszą audiofilem by dać sobie szanse świadomego wyboru i dopasować brzmienie do potrzeb.
Bo jak dobrze napisałeś każdy ma swój gust.
Co do twojej finałowej trójki kolumn się nie pomyliłem z sugestiami. Mogło skończyć się nieco inaczej patrząc na Twój pierwszy post.icon_wink.gif
Duże efekty poprawy brzmienia to też prawidłowe ustawienie kolumn, względem miejsca odsłuchu i akustyka salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Świetnie że sprawdziles sprzęt dla siebie przed zakupem. Bo jest to sprzęt dla ciebie. Brawo.

Jeśli już kupiles to gratulacje jak nie to zapraszam do nas po lepszą cenę.

Ale co do różnicy 677 i 755 to powiem ci jest znaczna. Nie wiem czy to kwestia wzmacniacza czy sali gdzie sluchales ale przy muzyce w zasadzie każdego typu wypadają lepiej. Nie sprawdzalem przy filmach.

To oczywiście moje zdanie, i szanuję twoje. 7ki są droższe więc jak nie słyszysz różnicy absolutnie nie dokladaj.

Pozdrawiam i zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, no właśnie u was byłem wczoraj na odsłuchu icon_smile.gif w Oświęcimiu icon_smile.gif
i przyznaję że różnica jest znaczna między 677 a 755, z tym że dźwięk z 755 nie podobał mi się icon_smile.gif ten z 677 wydał mi się lepszy !
w 755 było za mało basu, było go tak mało że muzyka była dla mnie nie atrakcyjna i nieakceptowalna icon_smile.gif

cena wychodzi u was chyba 3700zł bez drobnych
za onkyo 8130 + magnat quantum 677 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt zakupiony i podłączony !
ostatecznie dostałem Onkyo TX-8150 zamiast 8130 icon_smile.gif za symboliczną dopłatą ! S4Home chyba nic nie zarobili icon_smile.gif
zatem mam, Onkyo TX-8150+Magnat Quantum 677

ale mam mały problemik, chociaż te kolumny miały najwięcej basu ze wszystkich jakie słuchałem to dalej za mało basu mam icon_biggrin.gif
przy muzyce jest w sam raz ! wszystko brzmi lepiej niż mogłem sobie wymarzyć
ale przy filmie brak efektu basowego, są basy i brzmią cudnie ! nawet nie wiedziałem że basy mogą tak ładnie brzmieć
ale... bas w kolumnach nie produkuje efektu drżenia otoczenia icon_sad.gif
wcześniej miałem taki zestaw za 280zł logitech, 2 plastikowe głośniczki i subwoofer podłączone do laptopa
i efekt w czasie filmu był lepszy ! to dlatego że nawet kiedy zestaw był ustawiony cicho to czuło się drżenie powietrza, mebli, ubrania icon_smile.gif
i każda scena była jak w kinie, teraz bas jest dużo ładniejszy ale nie ma drżenia

czyli jestem zmuszony zakupić subwoofer ? czy to można jakoś wyregulować ?

coś takiego było by dobre ? co myślicie, chodzi tylko o film ! do muzyki same kolumny mają dość basu icon_smile.gif

Magnat Sub 202A - 499zł
albo
Magnat Sub 302A - 639zł

da się tak ustawić żeby subwoofer nie grał basami bo same kolumny mają bajeczny bas, tylko żeby dawał efekt drżenia kiedy będzie to konieczne
w filmie ?


mam taki pomysł, spróbuję jak nie wyjdzie to będzie potrzebny subwoofer icon_wink.gif
otóż w karcie muzycznej tam gdzie się reguluje głośność poszczególnych zakresów, obniżę wszystkie równo powiedzmy o 50% a ostatni suwak od niskich podbiję o 20 co da z 70% różnicy, i sprawdzę icon_smile.gif wtedy gdy głośność będzie normalna to ostatni zakres niskich będzie miał dodatkowo 70%
kto wie może zadziała
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy to można jakoś wyregulować ?


Przecież to nowe kolumny, więc daj im popracować, aby się zawieszenia gumowe, karkasy, cewki rozruszały. Tydzień, dwa, czasem trochę więcej i zagrają inaczej, czasami zmiany są naprawdę więcej niż duże. To normalne procedura, np. niektórzy włączają radio na średnią głośność i wychodzą do pracy, aby przyśpieszyć dotarcie się kolumn.
Kolejna rzecz poeksperymentuj z wpięciem kabli, quantumy sa na to podatne, pisali o tym użytkownicy. Wpięcie kabli w sekcję LOW może nieco łagodzić górę, a wpięcie w sekcję High nieco ją poprawia, tak wiec nieco zmienia się balans tonalny kolumn.
Oczywiście możesz blaszane zworki zastąpić fragmentem posiadanego, ale odizolowanego bardziej ( z 4-5cm ) przewodu.
Poeksperymentuj też z ustawieniem kolumn, akustyką pokoju, ale raczej poczekaj co do punktu 1.

Co do ustawień w karcie muzycznej PCta to jestem sceptyczny, jednak osoby które grają z PC i znają się na tym często mają ustawione korektory na zero, a głośność sygnału na full. Choć oczywiście jeśli ma to zastąpić wydatek na sub i problemy z jego ustawieniem można tak się wspomóc.
Jednak ja korektor karty ustawiłbym bym na razie na zero-flat, aby móc zaobserwować zmiany w w kolumnach. Zachodzą one stopniowo , więc bardziej zauważy je ktoś kto słuchał twoich kolumn teraz , a potem za np. 3 tygodnie, jednak ty też zauważysz zmianę barwy basu i średnicy, lepszej głębi, miękkości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale się wypuscilem. icon_smile.gif Bo obsługiwał Cię drugi kolega nie ja, stąd brak informacji.

Na wstępie dziękuję za odwiedzenie nas i jeśli 677 bardziej ci leżały to dobrze wybrałeś!

Co do całego sprzętu. Daj mu się wygrzac. Spokojne granie 40-60 godzin. Wtedy powiedz czy jest oki czy też nie. Raczej nie bae się w ustawieniach dźwięku na karcie muzycznej.
Jak to masz spięte? Wyjdź optykiem albo przez sieć korzystaj z daca wbudowanego w amplituner.

Jak radzi Jacek zobacz z wpieciem faktycznie to trochę zmienia. Jak po miesiącu grania słuchania i filmowania nadal będziesz miał mało basów w filmach to pożyczę ci magbat sub 202 i zobaczysz u siebie w domu. Niestety trzeba go manualnie gasis jak słuchasz muzyki lub włączać jak oglądasz film.
A do muzyki suba zdecydowanie odradzam.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj było już późno więc wszystko było na szybko icon_smile.gif tak zrobię, poczekam miesiąc i potem zdecyduję do tego czasu ogarnę trochę sprzęt icon_smile.gif
na razie dźwięk idzie po wyjściu słuchawkowym, jadę dzisiaj kupić kabel optyczny, ale wyjście optyczne mam tylko w TV
zatem laptop z telewizorem przez HDMI a telewizor ze wzmacniaczem optycznie

zastanawiam się tylko, jak to zrobić w czasie oglądania filmy z laptopa
laptop-->wzmacniacz po wyjściu słuchawkowym
czy ?
laptop-->tv przez HDMI a tv-->wzmacniacz optycznie

bo bezpośrednie połączenie laptopa ze wzmacniaczem to tylko przez wyjście słuchawkowe ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...