Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo A-9030


Marko40

Recommended Posts

A ja, by lepiej grało, dałbym prawą szafę w prawy górny róg. W jej miejsce postawił lewą kolumnę.
Prawą kolumnę w miejsce amplitunera.
Kolumny jeśli możesz choć trochę wysuń przed fronty szaf. A sam usiądź tak, by utworzyć z kolumnami trójkąt równoramienny, lub równoboczny.
Poczytaj to jeśli nie znasz. To są podstawy:
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Chwila temat nie do zamknięcia bo można tu jeszcze poprawić co nieco.
Po pierwsze podłączenie laptopa z TV po HDMI i pożnien optykiem sprawdzi się w filmach ale w muzyce nie polecam tego połączenia.
Po pierwsze TV musi być włączony, po drugie to nie po to brałeś 8150 żeby nie korzystać z sieci.

Podłącz go po Lanie i niech zaciąga pliki z dysku. Masz do tego aplikacje na smartfona i wszystko widzisz na ekranie telefonu. Jest to przejrzyste i bardzo czytelne.

Co do akustyki zgadzam się z f1angel.
- obie kolumny powinny być symetryczne, nie tak że jedna jest skręcona a druga nie.
- kolumny nieco wysunąć żeby nie stały w takiej "tubce" wykonanej z szaf

Poeksperymentuj w weekend z ustawieniem kolumn, zobaczysz że wiele może się jeszcze zmienić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tu i uwdzie, i mając taki sprzęt zwracam uwagę na brzmienie u innych na różnym sprzęcie... po powrocie dzisiaj do domu
kiedy włączyłem moje cudeńka ! pierwsza myśl ! to jest to ! bardzo podoba mi się brzmienie mojego sprzętu

to co piszecie jest bardzo intrygujące i zachęca do experymentowania żeby osiągnąć jeszcze lepszy rezultat z już doskonałego
jedna kolumna jest o metr dalej od pierwszej w stosunku do odsłuchu, jest też obrucona pod kątem 45, i ma więcej przestrzeni, bo pierwsza
jest zabudowana a druga nie... spróbuję to ogarnąć żeby przybliżyć im podobne warunki pracy

kolumna po lewej ta przy szafie, jest wysunięta przed szafę i o około 15-20 cm od ściany

kurcze na razie jestem zakochany w tym sprzęcie, gra magicznie !

dla mnie najważniejszy jest bas ! a te kolumny bawią się basem, jak go nie ma to go nie ma, a jak się pojawia to potrafi być długi puszysty i miękki, a czasem walnie i zadrżą ściany, aż się boję coś poprawiać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polegają eksperymenty. Możesz robić roszady w ustawieniu sprzętu i sprawdzać czy jest lepiej czy gorzej. Nie bój się dobrrgo ustawienia nie zepsujesz bo zawsze możesz do niego wrócić.

Jak sam zauważyłeś ważne aby obie kolumny miały takie same warunki do pracy.

F1angel zapraszam do nas w którąś sobotę, weź kilka płytek ( lubię okrywać nowe granie) posłuchamy i na pewno będzie lepiej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, nie wiem czy nie zrobiłem krzywdy sprzętowi, teraz dopiero wyczytałem że sprzęt trzeba słuchać cicho
przez pierwsze 60 godzin
a ja po 2 godzinach podkręciłem głośność na 50 z 80 icon_sad.gif na około 2 minuty
było to na początku
mogłem coś napaskudzić ?

to niby tylko troszkę ponad 50%, ale siła była tak duża że w pomieszczeniach obok drżały naczynia i szyby...
kiepsko jeżeli w nowych kolumnach dożywotnio obniżyłem tym jakość dźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał kolega gross. Skonfigurujesz to sobie bo szkoda żebyś nie wykorzystywał nabytej funkcjonalności no po to jest.

Co do chwilowego głośnego odsłuchu. Jeśli nie czułes że sprzęt wpada w rezonansy przesterowania tkz. Charczy to było ok
Ale daj mu chwilę pograć normalnie.

Jak będziesz miał pytania co do ustawienia zapraszam, zapewniamy pełne wsparcie dla klientów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...