Skocz do zawartości

Blu-ray do zestawu stereo


kostek_mg

Recommended Posts

Witam Ponownie,

Ostatnio dzięki pomocy użytkowników forum udało mi się zakupić zestaw stereo. Onkyo TX-8130 + Kolumny Monitor Audio BX2, wszystko podpięte do telewizora Samsung UE50JU6872. Ponieważ wiem, że za jakiś czas będę chciał się rozglądać za odtwarzaczem płyt bluray i dvd, chciałbym się zapytać, co moglibyście polecić cena do około 1000 zł. Oczywiście nie obrażę się jak będzie tańszy icon_smile.gif Chciałbym głównie odtwarzać płyty z muzyką, a od czasu do czasu jakiś film.

Patrząc na oferty, zacząłem się zastanawiać... A może kupić konsolę, np. XBOX ONE? W końcu konsola też ma czytnik blu-ray i wyjście optyczne. Powiedzcie mi. Czy różnica pomiędzy odtwarzaczem podpiętym przez coaxial, jest na tyle duża, że takie rozwiązanie znacząco wygrywa (od strony dźwiękowej) z konsolą podpiętą toslinkiem?

Napiszcie co o tym myślicie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzacza typu dvd/BR możesz wypuścić sygnał w ten sposób : HDMI do tv( jasna sprawa) , a audio zamiast przewodem 2RCA(chinch) to wyjściem optycznym, lub coaxialnym (masz w onkyo takie 2).
Sugeruje połączenie coaxial, bo optyka raczej wykorzystasz na połączenie z TVnagłasniając filmy z TV, konsoli itp.
Połączając "cyfrowo" sygnał obrabiany jest przez DAC w tym ONKYO, a ma przecież niezły.
W ten sposób nawet niedrogi odtwarzacz "filmowy" jest tylko napędem krążka płyty, a obróbką audio zajmuje się dac- w tym wypadku amplitunera.
Niezłe jak na wyposażenie i jakość obrazu i dźwięku są Pioneery serii 170,180, można kupić za 600zł, choć tu widzę malutki minus nie ma wyjścia coaxial tylko jedno optyczne i zwykłe 2rca i hdmi. Choć i tak nieźle i nie ma co narzekać bo niektóre mają tylko .... hdmi i koniec;(.
Może Sony BDP-S5500 ma hdmi i coaxial na wyjściu. Musiałbyś w necie popatrzeć inne modele i co mają z tyłu;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niezłe jak na wyposażenie i jakość obrazu i dźwięku są Pioneery serii 170,180, można kupić za 600zł


Własnie porównywałem nawet oba urządzenia, z grubsza różnią się tym, że w 170 jest coaxial, a w 180 optyk. Są też inne odtwarzacze posiadające oba standardy, ale za 2x cene. Dlatego ciekawiło mnie porównanie obu wyjść.

A jak takie odtwarzacze wyglądają w starciu z konsolami? Myślę, że to może być ciekawe pytanie, bo nie spotkałem się jeszcze w internecie z odpowiedzią. Wiadomo, z punktu widzenia multimediów zyskuje się z konsolą, ale czy traci na tym jakość dźwięku/obrazu? Np. zarówno Xbox jak i PS4 nie obsługują formatu FLAC. Jest to co prawda w moim przypadku bez znaczenia bo w onkyo jest usb, a samo urządzenie obsługuje ten format, ale daje do myślenia, że być może producenci zapomnieli o dopracowaniu urządzeń pod kątem fanów mużyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma specjalnie znaczenia który BD wybierzesz. Ważne żeby odtwarzał interesujące cię formaty i był trwały.
Polecam produkty Sony, Lg i Panasonica. Im taniej tym lepiej. Ale z wyjściem optycznym lub coaxialnym.


Tu bym się nie zgodził, że "im taniej tym lepiej". Traci na tym choćby funkcjonalność urządzenia-bo w miektórych najtańszych urządzeniach zrezygnowano z wyświetlacza...Więc jak ktoś chce sprawdzić np. numer utworu CD to trzeba włączać telewizor icon_sad.gif

Poza tym "trwały" często kłóci się z "najtańszy"!
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...