Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na ogół grubszy kabel tej samej klasy lepiej eksponuje niskie tony.
Słyszałem to na przykładzie Alphard Da Vinci SL-7 (przekrój 1,5 mm) i SL-10 (przekrój 4 mm). Grubszy ma mocniejsze, bardziej wyraziste, podkreślone niskie tony.

Jednak lepiej do podbicia niskich tonów nadają się interkonekty Monster Cable Interlink 400 (mkII). Robią to zdecydowanie wyraźniej niż kable głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Grubsze kable Melodika plus Monster, to powinno być zauważalne wzmocnienie niskich częstotliwości.

Oczywiście rozumiesz, że kablami można to zrobić tylko do pewnego stopnia. Jeśli niskie tony są upośledzone przez pomieszczenie albo kolumny czy elektronikę, trudno to nadrobić kablami.
Często też złe ustawienie kolumn powoduje słabą ekspozycję niskich tonów.
A jeśli to pomieszczenie jest winne i wygasza niskie tony, kable Ci nie pomogą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko doskonale rozumiem. Nie mam problemu z niskimi tonami. Chce po prostu troszkę je podbić. Mogę to zrobić potencjometrem we wzmacniaczu, ale myślę że kabelkami mi się uda. A jak nie to przynajmniej będę miał lepsze od moich zwykłych drutow:)
Dzięki za rady. Biorę kable melodika, te grubsze i będę polował na monstera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki kabelek:

http://olx.pl/oferta/interkonekt-monster-c...html#edc94dd887

Tylko zastanawiam się czy jest on oryginalny.
Naczytałem się, że oryginalne interkonekty Monstera (te starsze) mają pokazaną kierunkowość, czyli są na kabelku strzałki w którą stronę podłączać, jak np. na tym zdjęciu:
https://www.google.pl/search?q=monster+inte...9I2oJMBnfKPM%3A

Ten kabelek sprzedawany tego nie ma, a ponoć były podróby tego kabla, dlatego mam obawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki w tym kablu są takie jak być powinny w tej wersji, napisy widać-może strzałki są na końcu napisu i są zasłonięte przez wtyki,
Sprzedawca napisał, że kupione w salonie-może ma do nich rachunek?

Więcej trudno wyrokować, bo fotek jest mało i nie widać pełnego napisu.

Bardziej bym się przejmował tym, że mają zaledwie pól metra-a taką długość kabla trudno potem odsprzedać jak już przestanie Ci pasować icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałki na Interlink 400 i nie tylko były na plastikowych opaskach. Ale był to marny plastik, bo w moich interkonektach się porwał.
Ale strzałki są też na końcu napisu na kablu, przyjrzyj się uważnie, może na jakimś zdjęciu będzie widać.
Czy Monster 450i grają z równie podkreślonymi niskimi tonami jak 400, tego nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie kabelki doszły , podłączone. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się jakiś większych rezultatów. Bardziej myślałem , że to autosugestia zadziała na co też się nastawiłem.

To co usłyszałem po wymianie to przeszło moje wszelkie oczekiwania.

Wcześniej miałem kabelki za 7 zł za metr 2x2,5mm z miedzi beztlenowej z allegro.

Zależało mi na tym, aby troszkę dociążyć dźwięk, wzmocnić trochę niskie częstotliwości i złagodzić górę.

Różnicę słychać w kilku aspektach dźwięku.

Mianowicie krzykliwość, ostrość wysokich tonów się uspokoiła, a poprawiła się dźwięcznosć tego zakresu. Tutaj jest największa zmiana. Gorzej zrealizowane płyty z muzyką cięższą które sieją górą w końcu mogę normalnie słuchać bez zmęczenia.

Druga sprawa to ułożenie całości , poszczególnych dźwięków. Całość jest bardziej poukładana, nie ma takiego chaosu.

Średnie tony się zwiększyły , są bardziej wysunięte do przodu. Dźwięk się z pewnością trochę ocieplił.

Jeśli chodzi o niskie tony to tutaj najmniejszą słyszę różnicę, a według opinii o tych kablach powinienem usłyszeć największą icon_biggrin.gif

Aby sprawdzić czy aby czasem to nie moje wymysły {w co od razu wątpiłem bo różnica jest za duża aby to się mogło wydawać) zrobiłem ślepy test dla 2 znajomych. Ich opinie pokrywają się z moimi.

Naczytałęm się na forach , że okablowanie nie wprowadza zmian w dźwięku i byłem sceptycznie do tego nastawiony a tu proszę jaka niespodzianka icon_biggrin.gif
Moim zdaniem warto było wydać te 200 zł na te kabelki.

Póki co słucham na tych kablach od 3 dni. Jestem ciekawy czy jak się wygrzeją to jeszcze będą jakieś zmiany.

Gorąco je polecam osobom , które mają jasne , dość krzykliwe kolumny i chcą je trochę złagodzić, ocieplić. U mnie póki co sprawdzają się znakomicie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naczytałęm się na forach , że okablowanie nie wprowadza zmian w dźwięku i byłem sceptycznie do tego nastawiony a tu proszę jaka niespodzianka icon_biggrin.gif
Moim zdaniem warto było wydać te 200 zł na te kabelki.
Póki co słucham na tych kablach od 3 dni. Jestem ciekawy czy jak się wygrzeją to jeszcze będą jakieś zmiany...


Xylo, tak fantastyczne opisałeś zmiany jakie wprowadziły nowe kable (które będą się rozgrzewały długo... Minimum 100/200 godzin, a później nadal będą, tyle że mniej znacząco), że trudno mi uwierzyć w Twoje małe doświadczenie w tym zakresie. Piszesz, że czytałeś na forum, że zmiana kabli nic nie daje... Chyba nie tu?! Na jakim forum piszą takie bzdety?
Piszesz, że warto dać 200 zł za kable, a ja pozwolę sobie na przypuszczenie, że dużo więcej też warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info na temat wygrzewania icon_wink.gif

Jeśli chodzi o brak wpływu kabli na dźwięk to dużo naczytałem się o tym na forum audiostereo.
Oczywiście tam opinie były podzielone, ale wiele osób wypowiadało się w tym temacie negatywnie.

Obecnie już uważam, że jak najbardziej więcej można dać za kabelki. czym lepszy cały sprzęt tym lepsze/droższe kable icon_wink.gif

W moim systemie to chyba już optimum.

wzmacniacz : Pioneer A 858
cd: Pioneer Pd-s 901
Kolumny: Klipsch R26F

Jeszcze tylko interkonekt chcę lepszy kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W moim systemie to chyba już optimum.
wzmacniacz : Pioneer A 858
cd: Pioneer Pd-s 901
Kolumny: Klipsch R26F


No, nie wiem... Sądzę, że próbować warto jednak, bo to jest tak, że pięć kabli z tego samego zakresu cenowego nie da różnicy wyrazistej (tylko za taką warto płacić) a szósty Ciebie zachwyci... Bo będzie innej konstrukcji, będzie miał lepsze wtyczki lub lepszy izolator, inną długość jak zauważył Audiovit.... Albo będzie strojony przez konstruktora (tak, tak... Strojony niczym skrzypce), albo.... Albo... Albo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już ta droga jest dla mnie otwarta więc nic nie wykluczam icon_wink.gif

Mam pytanie, gdyż póki co mam te kable podłączone pod wejscia w kolumnach LF ,do HF lecą zworki, Czy opłaca się te zworki wywalić i przdłużyć kable tak aby szły od LF do HF? Czy takie zworki mogą degradować dźwięk? Czy lepiej nie kombinować i zostawić te oryginalne zworki?

Cytat

Xylo. Oczywiście, że kable mają wpływ na dżwięk. Ale nie tylko z czego i jak zrobione ale również ich długość ma znaczenie.



No właśnie, ja musiałem niestety kupić 2 x 3,5m, gdyż mam takie ustawienie, że w sumie zaraz koło sprzętu stoi jedna kolumna, a druga około 2,80 m dalej, a że kable muszą być takiej samej długości plus trochę zapasu na wysunięcie od ścian tylnych więc się trochę tego metra uzbierało icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pytanie, gdyż póki co mam te kable podłączone pod wejscia w kolumnach LF ,do HF lecą zworki, Czy opłaca się te zworki wywalić i przdłużyć kable tak aby szły od LF do HF? Czy takie zworki mogą degradować dźwięk? Czy lepiej nie kombinować i zostawić te oryginalne zworki?


Nie ma lepszej metody by się dowiedzieć nad próby własne!!!! Oczywiście bezpieczne próby....

Może dopiszę- krążą w sieci Internet utarte schematy myślowe. Na przykład takie- miedź ciepło daje i tonuje górę pasma, a srebro wyostrza obcinając dół pasma. To złe myślenie, bo srebro potrafi być dużo cieplejsze i bardziej wyrównane niż miedź (piszę o kablach). Inny przykład to bolce wtyków- rodowane czy złocone? Ale to inny problem wart omówienia...

W każdym razie może się okazać, że te chromowane mosiężne (?) zwory brzmią tak jak należy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...