Skocz do zawartości

Jaki zestaw do pomieszczenia 80m2?


DamianRyn

Recommended Posts

Takie były ceny za porządny sprzęt, więc nic dziwnego. Do dużych kolumn trzeba mieć odpowiednią powierzchnię pokoju i m.in. dlatego trudniej je sprzedać-co wpływa na cenę. No i warto być cierpliwym w poszukiwaniach (byłeś...), a nie łapać za wszystko co na drzewo nie ucieka icon_smile.gif
Potem się spytaj ile dał za kable i może pamięta jaki to konkretnie model.

Teraz jest na Allegro jakiś wzmacniacz Emiter... Już jest trochę czasu więc można porządnie targować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wersja blue to tylko wersja kolorystyczna. Były jeszcze z bursztynowymi wyświetlaczami. Rozumiem, że to wersja pierwsza.

Damian. Widzisz jaka zabawa w audio potrafi być emocjonująca. Prawie jak skakanie ze spadochronem. Uważaj, uzależnia..... icon_wink.gif

Gratuluję. Jesteś wielkim szczęściażem.

Ile kasy Ci zostało?


Nad jednym się zastanawiam. Co Ty poczniesz biedaku z takim sprzętem jak nie masz gdzie słuchać? Mnie by chyba rozerwało z emocji... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że kable kosztowały 12 lat temu 1400 Euro. Dokładnego modelu nadal nie znam. Poproszę brata żeby zrobił zdjęcie to wrzucę na forum icon_smile.gif
Poszukiwania ASR Emitter rozpoczęte... muszę tylko poczytać dużo o nim bo jest ich kilka rodzajów icon_smile.gif
No i muszę wiedzieć na co głównie zwracać uwagę.
Na ebayu jest kilka sztuk. Jeden jest nawet po 850 Euro, ale czy to nie za mało?
Ile kasy mi zostało? Zobaczę jak je sprowadzę do Olsztyna icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na ebayu jest kilka sztuk. Jeden jest nawet po 850 Euro, ale czy to nie za mało?
Ile kasy mi zostało? Zobaczę jak je sprowadzę do Olsztyna icon_wink.gif

DamianRyn
A 1350 euro - czyli 15% ceny nowych kolumn to nie za mało? icon_mrgreen.gif
A kable za 200 euro zamiast 1400 euro za nowe to nie za mało? icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Udało Ci się - i ciesz się z tego.
Po prostu na zachodnich rynkach dużo więcej sprzętu się sprzedawało, a również obecnie ludzie mogą sobie pozwolić na znacznie więcej niż my w kraju icon_cry.gif

Ale dopóki nie sprawdzisz/nie dopytasz się czy wszystko w porządku to zawsze jest jakieś ryzyko...
W każdym razie warto szukać - poświęcasz swój czas, ale to jest w Twoim interesie i jak już pewnie zauważyłeś: warto!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko - dziwna cena...

Jakby je kupił kilka lat wcześniej w USA - to by go dużo taniej wyszło. icon_cool.gif
Na początku sprzedaży (kolumny są już prawie ćwierć wieku na rynku) w USA kosztowały ok. 4 tysiące dolarów (plus "drobna" dopłata za kolor "rosewood" - 800USD, to tyle jak za lakier metalic w samochodzie).
No ale to już specyfika amerykańskiego rynku - najbardziej widoczna w przypadku samochodów i motocykli, że mają sporo taniej niż my w Europie.

Poza tym - w 1996 roku kosztowały w Niemczech 12 tysięcy marek...
A dla przypomnienia - w 2002 roku weszło euro zamiast marki (niecałe 2 DM = 1 Euro).

Ale na szczęście cena wyjściowa to już inna sprawa - bo Thiel to porządne i dobrze grające kolumny, a 10" na basie i "tyle samo mający" głośnik pasywny pozwalają oczekiwać niezłych doznać przy odtwarzaniu niskich tonów!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W piątek wybieram się do Niemiec po kolumny icon_smile.gif Już nie mogę się doczekać spotkania z nimi no i oczywiście posłuchania ich już na miejscu icon_smile.gif
W między czasie pojawił się już temat zakupu kabla zasilającego do mojego przyszłego zestawu stereo i znalazłem coś takiego:
http://www.gigawatt.pl/products4_a.html- tylko jego cena około 100zł/mb jest troszkę odstraszająca.
Myślicie, że warto zainwestować w takie zasilenie czy poszukać jakiś półśrodków jak np:
http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-bitner-...6564939415.html
Potrzebuję około 12-15mb także jest o co walczyć. Jakbym np. kupił ten tańszy kabel to byłoby mnie już stać na takie źródło:
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-musical-fi...6573699199.html
Chociaż przekrój 3x4mm robi wrażenie przy 3x2,5mm!! Tylko czy aż tyle jest potrzebne?
Zamieściłem ogłoszenie na giełdzie hifi, że kupię asr emitter I i dostałem telefon od Pana, który jeździ do Niemiec po te wzmacniacze i jak twierdzi przerobił ich dość sporo. Po rozmowie z nim jestem trochę podłamany gdyż stwierdził on, że wszystkie asr-y przed 2002 rokiem to śmieci i nie warto się nimi interesować icon_sad.gif Ponoć remont takiego od razu murowany?! Co sądzicie na ten temat? No i ponoć najlepsze są te, które mają oddzielne zasilacze na każdy kanał, ale to też podnosi ich cenę?!
Cena tych po 2002 roku to dla mnie kosmos... wszystko powyżej 2200 Euro icon_sad.gif
Zacząłem więc rozglądać się za czymś innym i znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/wzmacniacz-musical-fidel...6562243622.html
lub coś takiego:
http://allegro.pl/musical-fidelity-ma65-i-...6559616756.html
Ten pierwszy trochę drogi, ale poczekam jeszcze to może sprzedawca coś opuści icon_smile.gif
O tym drugim zestawie trudno cokolwiek znaleźć i nie wiem czy byłby wystarczający prądowo?
Ponoś MF grają dość ciepło co w połączeniu z moimi Thiel-ami mogłoby dać całkiem dobry efekt icon_smile.gif
Jeszcze chciałem się dowiedzieć jak to jest z tą impedancją? Czy jeżeli wzmacniacz ma napisane, że przy 8 Ohmach ma np. 2x200w, a przy 4 Ohmach ma 2x400w to znaczy, że jeżeli kolumny posiadają impedancję która "schodzi" do 2 Ohmów to ten wzmacniacz nie zagra, nie da rady, czy po prostu producenci nie podają mocy przy tak niskich impedancjach? Czytałem, że te Thiel mają impedancję "schodzącą" nawet do 2 Ohmów, a np ten MF m6i ma podaną moc tylko dla 8 i 4 Ohmów! Czy można to jakoś prosto wytłumaczyć?
Pozdrawiam
Daniel
Poprawka znalazłem, że ten MF m6i ma przy 2 Ohmach 2x800w icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci zostało na wzmacniacz?

Sporo starszych wzmacniaczy/końcówek mocy nie jest przewidywanych do grania z 4 omowymi (a tym bardziej z 2omowymi) kolumnami i się przegrzewają (a nawet mogą "puścić dymek").
Dlatego niestety niektóre konstrukcje (nawet bardzo dobre) trzeba sobie odpuścić-albo znaleźć 8 omowe kolumny.

Kolumny osiągają minimum swojej impedancji przy określonej częstotliwości (albo przy kilku częstotliwościach).

Poza tym od wydajności zasilacza (i jego rezerw prądowych) wzmacniacza zależy, czy dla 4om będzie miał moc 2x większą niż dla 8om (sporo wzmacniaczy ma mniej - np. półtora razy większą moc dla 4om względem 8om).

Pozdrawiam
PS. Poczytaj o tym w FAQ naszego Forum i "wygooglaj" temat impedancji kolumn i współpracy ze wzmacniaczami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zostało na wzmacniacz? Po sprowadzeniu kolumn do Olsztyna pozostanie mi w gotówce około 1000,00-1500,00zł, za sprzedaż mojego Onkyo myślę, że skapnie też około 1000,00zł, myślę, że jestem w stanie dozbierać jeszcze jakieś 3000,00-4000,00zł. Więcej raczej nie będę w stanie przeznaczyć na wzmacniacz. Jakby teraz trafiła się jakaś okazja to byłbym w stanie pożyczyć od rodziny mniej więcej taką kwotę i coś zakupić.
RoRo zmiana kolumn na 8 Ohmowe z wiadomych powodów nie wchodzi w grę icon_smile.gif
Postaram się doedukować w kwestii impedancji icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto w tej chwili kupić używany, na gwarancji wzmacniacz NAD 375 z tego ogłoszenia
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/237141.php
Tylko oczywiście jeszcze stargować z ceny, bo pojawiają się w salonach egzemplarze poekspozycyjne w porównywalnej cenie-ale z pełną gwarancją. Plusem jest to, że ma już włożoną kartę DAC (i można tanio dokupić kolejną-z preampem gramofonowym).
Nie jest to oczywiście jakieś cudo-ale niewątpliwie niezły i bardzo mocny wzmacniacz w rozsądnej cenie- jak na jego jakość i moc.
Dodam że spokojnie "pociągnął" wymagające elektrostaty i nie boi się niskich impedancji.

Wtedy masz od razu wzmacniacz do Thieli i zostanie Ci jeszcze trochę kasy na poszukiwania docelowego wzmacniacza-a z późniejszą odsprzedażą NADa też nie powinno być problemu.Ważne, byś miał pare miesięcy na dokładne poznanie brzmienia Thieli i zastanowienie się jakiego docelowego wzmacniacza szukasz.
Poza tym -może będziesz chciał wejść w mocne lampy typu Mainley Stingray itp. albo fajną Hybrydę. Lub mieć dwa wzmacniacze: tranzysor i lampę i na spokojnie posłuchać sobie dłużej i wybrać, co Ci bardziej odpowiada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo fajny pomysł z tym Nadem icon_smile.gif Tylko wcześniej f1angel nie wypowiadał się zbyt dobrze o tym Nadzie icon_sad.gif
Znalazłem jeszcze na allegro coś takiego:
http://allegro.pl/koncowka-mocy-yamaha-mx-...5860171094.html
Może pod taką końcówkę podpiąć moje Onkyo jako przedwzmacniacz i wtedy spokojnie zbierać na coś dobrego na stałe?
Tylko czy Yamaha to dobry sprzęt w porównaniu z tymi o których tu rozmawiamy?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, sledze twoj watek z zainteresowaniem. Gratuluje zakupu, ja tez jade po kolumny za miedze i tez w piatek icon_smile.gif jak wszystko pojdzie dobrze.. Mimo, ze nie wniose nic do tematu, to zabieram glos, poniewaz rowniez obserwuje ruchy na gieldzie w sprawie Emittera. Zafrapowal mnie post #107 o panu, ktory tak brutalnie sie wypowiedzial na temat tego urzadzenia, a scislej rocznikow. Czym to podparl? Jak pewnie wiesz na alle sa dwie oferty i obie, jesli sie nie myle dotycza sprzetu ponizej tegoz 2002 roku. Co zatem? Co tam z nimi jest nie tego? Podejrzewam, ze i tak trzeba po zakupie jakis przeglad zrobic u fachowca, chocby dla wlasnej wiedzy. (jak z autem, choc porownanie glupie) icon_smile.gif Tak czy owak niesamowita jest rozpietosc cenowa tych klocow.
Sorry za te dygresje ale tez spac nie moge, tez emocje i tez brak wzmaka.
Moze ostal ci sie nr do tego pana? Chetnie bym z nim pogadal, moze by oswiecil mnie nieco...Jak tak to na priv. dzieki.
Pozdro i szerokiej drogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable zasilające-to możesz popytać się w salonach o kable instalacyjne i poniżej 100zł trafisz. Nawet można się zastanowić nad zwykłą Melodiką 3x 2.5mm^2 po 33zł (a pewnie ciut taniej przy długościach powyżej 10m).

Co do starszych Emiterów (i ogólnie innego wiekowego sprzętu-choć 14 lat to nie jest dużo) to przegląd im się należy -ale bym nie uogólniał że to będzie od razu remont w dużym zakresie. Może wystarczy zwykłe oczyszczenie i sprawdzenie prądów oraz kondensatorów.

Nie pamiętam co F1angel pisał złego o tym modelu NADa (i w jakim kontekście), możesz przypomnieć?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Iggi ja też od czasu do czasu zaglądałem na Twoje forum i szczerze powiem, że mocno mnie zaskoczyłeś, bo byłem przekonany, że już dawno masz wszystko kupione i teraz tylko cieszysz ucho i oko icon_smile.gif
Z tymi Emitterami to jeżeli dobrze zrozumiałem tego Pana który do mnie dzwonił, to chodziło o to, że te przed 2002 rokiem mają zastosowane inne kondensatory (czy tranzystory lub inne części- nie pamiętam dokładnie), czytaj dużo gorsze, które często nawalają. Można to niby poznać po ich położeniu- w jednych modelach są poziomo w innych pionowo- bij, zabij nie pamiętam w których jakie położenie. Ogólnie wypowiedział się, że te wzmacniacze przed 2002 rokiem mają przestarzałe elementy i często nie nadające się do użytku co ma wpływ na jakość dźwięku. Mówił też o potencjometrach, że w tych starszych modelach to często jest już tak, że od razu trzeba je wymieniać bo np. trzeszczą lub przerywają. Ponoć dźwięk tych nowszych modeli (przez zastosowanie lepszych części) jest też dużo lepszy, a ASR Emitter II to mówił, że to bajka. Ponoć na ebayu jest jakiś Emitter za 2200 Euro, którego bardzo polecał, gdyż są do niego papiery i jest bardzo dobrze utrzymany. Te co są obecnie na allegro to ponoć śmietniki nic nie warte- ale to tylko jego zdanie.
Nie tylko nie uciekł mi do niego numer a na stałe sobie go zapisałem, gdyż postanowiłem, że moim docelowym wzmacniaczem będzie właśnie Emitter- tylko może poczekam na niego trochę dłużej. Numer prześlę Ci na PW. Na razie kupię coś tańszego i zastępczego, a na Emittera pozbieram rok może dwa i kupię sobie porządną wersję i nie będę już musiał wyszukiwać "okazji" icon_smile.gif
Nie wiem czy dobrze doczytałem się w Twoim wątku, ale czy do Niemiec wybierasz się autobusem i tam ze szwagrem będziesz jeździł do miejsc docelowych, czy z Polski jedziesz bezpośrednio na miejsce samochodem?
Jeżeli nie jedziesz samochodem, jedziesz w piątek i nie boisz się mojego towarzystwa to zapraszam- pojedziemy razem icon_smile.gif Mieszkasz niedaleko. Autobus do Ostródy i jedziemy za Odrę icon_smile.gif No chyba, że jedziemy w dwa bardzo oddalone od siebie miejsca, to nie będzie sensu? Ja jadę do Dusseldorfu.
RoRo nigdy nie pisałem, że f1angel źle wypowiadał się o tym Nadzie tylko, że wypowiadał się niezbyt dobrze icon_wink.gif
Mówił coś w kontekście, że z takiej klasy kolumnami (wtedy chodziło o Kefy) jakoś to zagra i nie wie czy mi to wystarczy.
Dzięki za info odnośnie kabli icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodziło mi o to, że do takiej klasy kolumn jak KEF Reference czy nie najniższy już model Thiela, wzmacniacz taki jak NAD, to mezalians. I nie o cenę tu chodzi, ale o wirtuozerię grania, barwy dźwięku. Bo moc owszem jest, powinna wystarczyć.
Wiadomo jednak, że wzmacniacz nie byłby docelowy.

Co do pierwszej wersji Emittera, to nie słyszałem wcześniej takich rewelacji. Może i słabsze elementy, ale żeby szrot, czy coś w tym rodzaju, to nie sądzę. Nie namawiam, bo jakby coś się jednak stało, to byłoby na mnie icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc co do NADa-to uważam, że się nada icon_smile.gif
Co do mezaliansu to bym go aż tak źle nie traktował -po prostu trzeba posłuchać w konkretnym zestawieniu. Nie dość że masz sprzęt od razu, to przez pare miesięcy grania wyrobiszsię sobie zdanie i będziesz wiedział czego oczekiwać od docelowego "piecyka"!

Tym niemniej ja dla siebie to bym wolał dorzucić tysiączek i kupić ATOLLa IN200 , ale trudno go trafić używanego -w tej chwili jest jeden za 5tys (bez włożonych kart rozszerzeń-DAC kosztuje kolejny tysiąc) i nie wiem, czy by się udało jakoś mocniej utargować ...

Równie dobrze możesz podłączyć swoje Onkyo i grając na 2 kolumnach czekał na ciąg dalszy (albo kupić za tysiąc mocnego Rotela RA-980BX i też czatować na okazję).
Jest to plus przemyślanych zakupów porządnego, używanego sprzętu (w rozsądnej cenie), bo na nim nie stracisz i łatwo sprzedasz icon_smile.gif

Ale masz jeszcze pare dni do wyjazdu-może coś ciekawego jeszcze się trafi!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,
Dzięki za namiary DamianRyn. Dzięki też za propozycje wspólnego wyjazdu ale lepiej trzymaj sie swojego planu. Bepieczniej. Z moim wyjazdem nie mogę nic powiedzieć na tą chwilę. Trochę utknąłem w Luandzie. Niby jeszcze jestem potrzebny, bo przepisy trzymają, a nie ma komu podjąć odważnej decyzji - długa historia.
Plan jest jechać z 4 osobami samochodem połazić trochę po Amsterdamie, kupić Cantony, no i planujemy przy okazji kurtuazyjną wizytę u rodzinki żony pod Hamburgiem. Plan wciąż jednak może ulec modyfikacjom. Możliwe, że ktoś się wykruszy szwagierka lub szwagier, co akurat mi pasuje. Nie trzeba będzie siedzieć na Cantonach icon_smile.gif.
Rozmawiałem z Panem "od emitterów " tak, przedstawił się jako wielbiciel marki i rzeczywiście emanował dość dużą wiedzą, w zasadzie potwierdził wszystko, co Damian był przytoczył. Kilka praktycznych porad dotyczących zakupu tych wmacniaczy, na co zwrócić może uwagę i o co pytać się na wstępie i co znamienne ten rocznik -poniżej 2000 roku bardzo ostrożnie kupować. ..Konkluzja taka jest, ten klocek musi kosztować ze 2500 EU gdzie można mówić o okazji. Mowa o ASR emitter I. Pogrzebał moje nadzieje i przyjdzie mi przycupnac w cieniu milcząch kolumn i zbierać kasę. Ale tak nie dam rady. icon_smile.gif więc będę się rozglądać za używanym Vincent 237,(za Angela radą) widzę również sporo 238 (aż za dużo -podejrzane icon_smile.gif ) Roro dostarczył kilka fajnych propozycji ale już większość wymiotło. Na koniec, sorry że się rozpisałem, a to nie mój przecież temat. icon_smile.gif Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Iggi, że po rozmowie z owym Panem doszliśmy do takich samych wniosków icon_wink.gif Teraz gramy na czymś przejściowym a za jakiś czas.... No ale jak już pisałem wcześniej ciągłe rozbudowywanie swojego sprzętu to sama przyjemność, która najlepiej jak będzie trwała jak najdłużej icon_smile.gif Oczywiście wymiana zdań, poglądów i swoich przeżyć na takim forum jak to oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami i czerpanie wiedzy to też coś bardzo przyjemnego, przydatnego i cennego icon_smile.gif
Nie wiem jak odwdzięczę się wszystkim tu pomocnym? Zaproszenie na odsłuchy po sprowadzeniu kolumn dla każdego "pomocnego":)
Panowie a co z tym odtwarzaczem o który pytałem? Czy na razie dać sobie spokój?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup odtwarzacza nie może Ci blokować pieniędzy na zakup wzmacniacza. Dlatego może się wstrzymaj a dopiero po zakupie zastanowisz się jaki odtwarzacz możesz kupić za to co Ci zostało.
Zresztą zakup odtwarzacza wiązałbym ze wzmacniaczem, jego charakterem grania. Dobrze by było, gdyby źródło uzupełniało pewne braki wzmacniacza a nie podkreślało jego wad.
Odtwarzacz pewnie podobnie jak wzmacniacz i tak będzie tymczasowy. Ale trzeba odpowiednio dobrać by dobrze się zgrywał z resztą zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nad c375bee sprzedany.


Wspominałem, że warto - i że można bez problemu go sprzedać...
ATOLL IN200 jest cały czas - ale jak wspomniałem cena do mocnego targowania.
Tani RA-980BX też już sobie poszedł...
Jeżeli zastanawiasz się nad wykorzystaniem Twojego ONKYO jako preamp i dołączenie końcówki mocy, to mogę polecić RB-1070 (albo sporo tańszy RB-980). Ale też jako rozwiązanie tymczasowe.

A co myślisz o sugestii dotyczącej mocnej lampy?

Pozdrawiam
PS. jak wspominał F1angel (ja też - w tym czy innym wątku), odtwarzacz na końcu. Bo ma pasować nie tylko stylistycznie, ale i dźwiękowo.
Zresztą odtwarzacze (zarówno CD jak i sieciowe) raczej tanieją niż drożeją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Patrzę, że ruch na giełdzie używanego sprzętu audio nawet duży i trzeba się nieźle wyrabiać.
Spróbuję trochę ponegocjować tego Atolla. Tylko czy nie za słaby?
Mocna lampa? Jak najbardziej, tylko jak już wcześniej wspomniałem raczej mnie na nią nie stać. Po drugie zupełnie nie znam się na lampowcach i nie wiem na co zwracać uwagę icon_sad.gif
Na hifi giełdzie znalazłem takie propozycje. Czy są godne uwagi?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/237444.php- Audiomatus AS500
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/236905.php- Audiomatus AM 400
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/34/232585.php- Lyngdorf SDA 2175
Ta ostatnia to nie wiem jaką ma moc..., nie działa mi google icon_eek.gif
Lub integry:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/233740.php- NAD C372
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/40/235838.php- ELECTROCOMPANIET ECI-2
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/237280.php- MUSICAL FIDELITY A3.2

P.s. Jest jeszcze Arcam A39 za 5200zł, ale może jakby się mocno potargował to kupiłby go za trochę mniejsze pieniądze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamianRyn,
Jakby ATOLL IN200 był za słaby-to bym go nie polecał icon_smile.gif Poza tym jest na naszym Forum wątek o Atollu, są w sieci dostępne testy tego wzmacniacza oraz opinie użytkowników (m.in. na innym forum jest klub Atolla).

Jak dajesz link do aukcji i ogłoszeń-to pisz od razu model sprzętu, będzie łatwiej (oraz dlatego, bo za jakiś czas ogłoszenia będą nieaktywne i przyszli czytelnicy nie zorientują się o jaki sprzęt chodzi).
Pozdrawiam

Edit: Dzięki, że już poprawiłeś opisy do ogłoszeń i aukcji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian jeśli chodzi o audiomatusa to nie slyszalem ale wiem, że to bezpieczna opcja i bardzo tania. Lepiej wziąć as500 jest lepszy od monobloków.
Jak patrzysz na ''moc'' wzmacniacza raczej zwracaj uwagę na pobór prądu niż na waty.

Nadepnołeś komuś na piętęicon_wink.gif. Teraz szybko do lektury testów Atolla. To dobry sprzęt w rozsądnych pieniądzach jak za jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...