Skocz do zawartości

Jaki zestaw do pomieszczenia 80m2?


DamianRyn

Recommended Posts

Nie jest tak źle z tą piętą. icon_smile.gif
Jestem tylko zaniepokojony, gdy ktoś lansuje na forum opinie nie sprawdzone, pomijam, że nie opiera ich nawet na przeczytanej lekturze.
Ja wyznaje zasadą - nie wiem, nie piszę, nie wiem, czytam.
Co do ceny sprzętu firmy Atoll to w porównaniu z cenami sprzętów innych marek jest dosyć rozsądna.
Audiomatus jest w pewnym sensie bezpieczną opcją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam
Chciałbym trochę uspokoić Panów powyżej. O moc Atolla to było pytanie, a nie stwierdzenie. Odpowiedź RoRo i zaczerpniecie troszkę lektury wystarczyło, żeby więcej nie ciągnąć tego wątku.
Co to znaczy mocna lampa? To ja zadałem to pytanie, bo wcześniej koledzy takie proponowali, a ja na lampach nie znam się ani trochę i nie wiem co lampowego mogłoby wysterować moje kolumny? Wcześniej f1angel pisał, że lampy nie dadzą radę. A przy najmniej nie takie na które mnie stać.
Iggi czy możesz podać mi do siebie nr telefonu? Mam dla Ciebie ciekawą opcję odnośnie Emittera. Długo by o tym pisać, lepiej pogadać icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już połowa sukcesu, a to dużo. Panowie jeszcze 2,3 miesiące nawet nie myśleliście, że w Waszym zasięgu będzie takiej klasy audio. A tu juž blisko. Ja tylko żeby Was podtrzymać na duchu powiem, że ja takich systemów nie mam. Nie słyszałem tych połączeń cantonow i thieli z emitterem lub vincentem ale to nie może się nie udać. I podejżewam, że moje systemy tak nie zagrają. Już teraz zazdroszczę i nie poddawajcie się. Już niedaleko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry sprzęt i w dobrej cenie-to nie ma się co dziwić.

Wybór zestawu dzielonego (jak choćby z cyfrową końcówką) jest niezły-zresztą o końcówcecto już pisałem.

A jakby komuś się nie podobał IN200-to w tej chwili jest ogłoszenie na giełdzie HiFi o używanym Heglu 200 (choć wyjdzie drożej niż za Atolla).

Pozdrawiam
PS. Nadal aktualna jest sugestia by podawać nazwę sprzętu, a nie tylko sam link (jest też bardzo pożyteczna funkcja EDYTUJ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Poprawiłem się i poniżej zamieszczam jeszcze trzy propozycje icon_smile.gif
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/40/236282.php- Arcam A38
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/43/237831.php- Atoll IN100- teraz mi się oberwie, że IN200 za słaby a na IN100 patrzę icon_wink.gif
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/237222.php- Advance Acoustic MAP 305 DA II
Rozważam jeszcze na poważnie to połączenie zaproponowane przez RoRo z rb1070. Wszystko rozbije się o kasę, bo na tymczasowy wzmacniacz lub końcówkę nie chciałbym przeznaczyć więcej jak 3000,00zł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc w Audiomatusa - to przez chwilę możesz skorzystać z preampu w Onkyo (ale nie za długo, byś nie zwątpił w kupione kolumny), a potem kupisz np. pre lampowe...


ATOLL IN100 to faktycznie w porównaniu z IN200 kiepski wybór. Jest w tej chwili na HiFi końcówka mocy AM100 za 2200zł - wyjdzie trochę taniej, ale jednak tracisz na funkcjonalności.

Tak do końca to nie wiadomo, czy IN200 traktować jako "tymczasowy" icon_lol.gif

Plusem jest to, że na samo sprawdzenie kolumn po zakupie to i tak możesz je podłączyć pod amplituner kd. Może ktoś z Twoich znajomych ma końcówkę mocy lub wzmacniacz (może także z trybem pracy końcówki mocy) byś sprawdził jak Onkyo się sprawuje w funkcji przedwzmacniacza.
Masz jakiś salon audio w swoim mieście?

A nie masz gdzieś w dobrej cenie Emitera 1, by zacząć porządnie? Na Emitera 2 trzeba sporo więcej pieniędzy, a 1 jednak jest bardziej w zasięgu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od Emitterów. Ale jakoś nie bardzo mi się wydaje, że jedynka to szrot.
Czyli niby ma grać a jak się go kupi, to zaraz będą kłopoty, tak?
No może rzeczywiście jako starsze i zrobione z mniej trwałych podzespołów mogą szybciej ulec awarii.
Ale w sumie może się to stać z niemal każdym wzmacniaczem. A wzmacniacz można naprawić.

Nie namawiam. Bo jakby jednak coś się stało, to będzie na mnie.
Zresztą to nie jedyny wzmacniacz z którym Thiel może zagrać dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już dwie osoby uważają, że niekoniecznie starsze i niższe modele EMITERa to złom. icon_cool.gif
Wiadomo, że przy używanym sprzęcie jest ryzyko, że "padnie". Ale jak padnie - to zazwyczaj nie wszystko i da się naprawić.

A może znajdziesz coś ciekawego ze wzmacniaczy/końcówek mocy w swojej okolicy?
Najfajniejsze jest opcja posłuchania wzmacniacza u siebie a dopiero - jak ładnie zagra - zakup.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll Am100 już poszedł.
Jest na allegro zestaw Rotela Rb1070 + Rc1070 za 3600. Mam końcówkę plus przedwzmacniacz?!
Na olx jest też Vincent sv236 za 3100. Jest jeszcze aktualny.
Atoll IN200 za mniej jak 4500 nie pójdzie.
O tych Emitterach to nie moja opinia, ja tylko przekazuję to co powiedział ponoć ich znawca. Nie oceniam tego bo się nie znam.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Audiowit sugerowałbym rozwiązanie droższe i lepsze, czyli IN200.
Dopłata 900zł, ale to ma sens!Vincenta masz w okolicy? Słuchałem go z kolumnami AA Rhea-też mają swoje wymagania, ale oczywiście jednak mniejsze niż Twoje Thiele.

Co do Rotela-to skoro ma być rozwiązaniem tymczasowym-to nie ma co tyle wydawać. Raczej już samą końcówkę mocy za tysiąc z kawałkiem (najlepiej w Twojej okolicy, byvmożna było sprawdzić jak u Ciebie zagra).No chyba że gdzieś znajdziesz Rotela Michi icon_smile.gif

Pozdrawiam. PS. Oczywiście nikt Ci nie zagwarantuje, że takie rozwiązanie sprawdzi się na 100%. Trzeba o tym pamiętać, że nic nie zastąpi odsłuchów, a każdy słyszy inaczej i różne są też pomieszczenia i akustyka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Atoll Am100 już poszedł.
Jest na allegro zestaw Rotela Rb1070 + Rc1070 za 3600. Mam końcówkę plus przedwzmacniacz?!
Na olx jest też Vincent sv236 za 3100. Jest jeszcze aktualny.
Atoll IN200 za mniej jak 4500 nie pójdzie.
O tych Emitterach to nie moja opinia, ja tylko przekazuję to co powiedział ponoć ich znawca. Nie oceniam tego bo się nie znam.
Pozdrawiam



Starszego Emittera nie masz się co bać.Ja kupiłem 15-letniego w bardzo dobrym stanie.Mam go ok.dwa lata i śmiga az miło.Myślę że jak go posłuchasz to nic więcej narazie nie będziesz szukał.Może będziesz przejazdem w Trójmieście to daj znać .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos tego co powiedział Pirs to ja mam końcówkę z 78r i nowsze wzmacniacze zazdroszczą jej ... wszystkiego.No może nie wygladu bo ta wygląda jak lodowka w akademiku. Wyobraź sobie, że ktoryś ze współczesnych wzmacniaczy będzie grał 35 lat. Nie da się ukryć, że E2 jest uogólniając lepszy ale to i tak wspanialy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Trochę mnie nie było na forum, ale to z wiadomych powodów.
Jestem po bardzo długiej i męczącej podróży, ale powiem szczerze, że było warto.
Sama podróż to koszmar. Niemcy to jeden wielki korek (średnia prędkość na odległości 650km- 70km/h). W Polsce było dużo lepiej bo po przejechaniu 780km miałem średnią prędkość coś około 105km/h.
Humor poprawiło mi pierwsze spojrzenie na kolumny. Stan naprawdę sklepowy, aż dziw bierze, że kolumny w tym wieku mogą tak dobrze wyglądać. Gabaryt też spory.
Po długim powrocie do domu, trafiłem do brata i tam rozpakowałem swoje Thiele. Podłączyliśmy je pod jakiś amplituner Technicsa i popłynęły pierwsze nuty.... Zanim napiszę o swoich wrażeniach odsłuchowych to muszę Wam wszystkim podziękować za namówienie mnie do zakupu Thieli. F1angel nie wiem czy to był przypadek, ale trafiłeś w mój gust w 100%. Tobie jestem najbardziej wdzięczny za nakierowanie mnie właśnie na Thiela. Jak już ktoś napisał w podobnym wątku- Good Job, a nawet Very God Job icon_wink.gif
Scena jaką budują te kolumny (gdzie jedna stoi za kanapą, a druga za stołem w jadalni) jest niesamowita. Dźwięk wypełnia całe pomieszczenie, które połączone jest z korytarzem, kuchnią, jadalnią i schodami na górę). Czasami rozglądamy się dokoła siebie, bo gdzieś za plecami pojawia się jakaś gitara lub inny subtelny dźwięk. Dopiero teraz mogę powiedzieć, że wiem co to znaczy dobrze rozbudowana scena. Dźwięk jest bardzo szczegółowy i czysty, przynajmniej do granic możliwości amplitunera, które kończą się po ustawieniu gałki na godzinie między 10 a 11. Wokal !!!!!!! Coś wspaniałego- jakbym był na koncercie. Na nowo odkrywa się utwory, nawet te które do tej pory nie przykuwały mojej uwagi. Przesłuchaliśmy wiele płyt, muzyka nawet po kilku godzinach słuchania nie męczy. Czy to ciche czy głośne granie, muzyka to miód dla ucha icon_smile.gif Nawet moja mama, której nie interesowały do tej pory żadne sprzęty audio stwierdziła, że te kolumny grają pięknie icon_smile.gif Bass- niesamowita kontrola, szybki, nisko schodzący itp. Już wiem, że w porządnym sprzęcie audio sub nie jest potrzebny icon_smile.gif
To był strzał w dziesiątkę icon_smile.gif A nie słuchałem ich jeszcze na jakimś konkretnym wzmaku i porządnie ustawionych.
Trzeba się szybko rozejrzeć za jakimś wzmakiem tymczasowym lub już próbuję namawiać żonkę na IN200. Może się uda icon_smile.gif
Ten Vincent jest koło Szczecina więc nie będzie mi dane go posłuchać icon_sad.gif
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że nawet z takim napędem i niezbyt dobrze ustawione kolumny zagrały tak, iż sprawiły Ci przyjemność.
Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej w miarę jak to wszystko będziesz poprawiał. Bo te kolumny mają jeszcze większy potencjał, ale jak już wiesz wiele wymagają od reszty toru odsłuchowego.
Nie wiem, czy kupisz i jak potraktujesz Atolla IN 200, ale jednak zastanów się nad sprawieniem sobie z czasem czegoś takiego jak Emitter II.
Bo z całym i wielkim szacunkiem dla Atolla, to niestety jeszcze nie jest finalny wzmacniacz do tych kolumn. Choć oczywiście powinno być świetnie i nie ma co narzekać.
Z drugiej strony, to jaki wzmacniacz jest finalny? icon_wink.gif Wiadomo. Zawsze można lepiej.

Na koniec poproszę tylko. Nie pisz już więcej bass, przez dwa "s" bo w języku polskim oznacza to coś innego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Niskie tony, o które Ci chodziło (i to jest prawidłowa nazwa) możemy czasem nazwać basem. Ale to bas przez jedno "s".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Damian zakupu, pierwszych wrażeń. Mnie czeka sesja z kontrolerem, mikrofonem, programowaniem, bo na razie nie mam kabelków, kilku akcesoriów. Kolega Profi coś zaradzi. Słucham swoich cantonow na sucho icon_smile.gif też na zastepczym sprzęcie, a i tak prezentują poziom nadzwyczajny.
Też się załapałem na niemieckie korki zresztą nawet dzwoniłem do ciebie w trakcie przebijania się przez jeden z nich , po za tym wszyscy moi podróżni włącznie ze mną nieco się przeziębili.
Kolego Pirs, czy czasem twój emitter nie gra z cantonami digital ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...