Skocz do zawartości

Jaki zestaw do pomieszczenia 80m2?


DamianRyn

Recommended Posts

Ten MF jest mocną końcówką. Niestety mam niewielkie doświadczenie tylko z mf pracującymi w klasie A.
Pytanie co to za buczenie i czy jest słyszalne bo transformator może różnie buczeć...
Pre narazie możesz kupić do 1000zł. Niedawno pląntały się ze 3 szt Avm 1. Pytałeś o charakter brzmienia MF?
Ja z monobloków w klasie A (chyba 65 jeśli dobrze pamiętam)przypominam sobie, że było ciepło, trochę za bardzo przesycony dzwięk i mało analitycznie. Dowiedz się Damian jak gra ta końcówka. Ona mocowo Thielom lepiej odpowiada niż xindak.


Na A jest Atoll pr100 za 800źł. Zapytaj kolegów czy wart jest zainteresowania np Belfer, Roro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hmm... nawet nie wiedziałem, że ten MF gra tylko w klasie A, ale czy na pewno?
Sprzedawca określa dźwięk tego MF jako ani nie ciepły ani nie jasny. Tak gdzieś po środku. Mówi, że sam posiada dość jasne kolumny i nie czół żeby mu to się jakoś gryzło. A czy nie jest tak, że jeżeli wyszłoby, że dźwięk będzie zbyt jasny to można tak dobrać pre żeby ocieplić dźwięk? Czy jak już końcówka jest za jasna to nic się z tym nie zrobi?
Audiowit dzięki za propozycję pre. Zaraz ją obadam icon_smile.gif Ale jakby koledzy wypowiedzieli się na jej temat to też bym się nie pogniewał icon_wink.gif
F1angel też mówił, że ta końcówka jak najbardziej mogła by być.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
F1angel o tym samym pomyślałem icon_smile.gif
A jeżeli mielibyście wybrać między tym MF A5cr, a Vincentem D-150?
Tylko czy ten Vincent naprawdę potrzebuje 3 dni na rozgrzanie się? Czy może sprzedający się pomylił i tam miałobyć napisane 3 godziny.
Różnica w cenie jest na plus dla MF jakieś 500zł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że trzy dni. Densen B-100 wymagał rozgrzania minimum dwa dni zanim zaczął dobrze grać.
Tylko, że tu są lampy i trzymanie wzmacniacza cały czas pod prądem to przede wszystkim szybsze zużycie tych lamp.
Trzeba by sprawdzić za ile takie lampy można kupić.
O zwiększonym poborze prądu tylko wspomnę.

Najlepiej zapytaj sprzedającego czy tak jest czy to pomyłka. A jeśli tak, to jak dawał sobie z tym radę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podjąłem decyzję i po długich poszukiwaniach opinii o MF A5CR dokonałem jego zakupu. Czekam teraz na przesyłkę i pojawił się problem w postaci braku interkonektu do jego podłączenia z moim Onkyo.
Mam w związku z tym pytanie do Was: Czy kupić na razie byle co i zobaczyć jak to gra i dopiero po zakupie pre myśleć o jakiś lepszych kablach, czy może od razu kupić coś trochę lepszego?
Czy taki kabelek to coś lepszego (oczywiście na początek):
http://allegro.pl/stines-silver-rca-wtyki-...603832105.html- Stines silver + wtyki wbt?
RoRo czy uważasz, że pre o którym była mowa w poprzednim poście mógłby pasować do tego MF?
Pozdrawiam
P.S. Czy możecie polecić jakieś wtyki bananowe do moich kabli głośnikowych Wireworld eclipse? Kupiłem wtyki Wireworld silver i okazało się że mają dwukrotnie mniejszą średnicę do wprowadzenia kabla niż ma mój kabel icon_sad.gif Doczytałem i mierzyłem, że średnica mojego przewodu to 4,8mm.
Obecnie mam te widełki, ale ani do Onkyo ani do MF nie ma ich jak podłączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekty pewnie będziesz kupował i tak lepsze. Ale na razie i dla sprawdzenia możesz wziąć te. Choć ja bardziej polecałbym srebrno-złote i długość co najmniej 0,8 metra.
http://allegro.pl/stines-gold-rca-wtyki-wb...ars_rule_id=201
Powinny zagrać bardziej gładko i mniej chłodno niż czysto srebrne. Długość 0,8 m, bo tak słyszałem od "kablarzy", że dopiero taka długość pozwala na odpowiednie "wybrzmienie" kabla. A nawet jest optymalna. Nie sprawdzałem. Jest też teoria, że im krótsze tym lepsze.
Ale dłuższe są często praktyczniejsze. icon_biggrin.gif
Czyli na początek możesz spróbować. Najwyżej będziesz miał do jakiegoś tunera albo sprzedasz.
Ale oczywiście musisz je dobrze wygrzać, jak pisze sprzedający.
Ja swoje srebrne Sablon Audio Panatela już używane, więc wygrzane, po krótkim odsłuchu u siebie chciałem wyrzucić, tak nieciekawie zagrały. Ale znając temat uzbroiłem się w cierpliwość. Po kilkunastu (lub więcej) godzinach tak zagrały, że miałem ciarki nie napiszę gdzie icon_cool.gif .

Oplot bawełniany mnie się kojarzy bardzo dobrze. Moje kable też są w takim oplocie i grają super. Podobno nie zbierają się tam ładunki elektryczne jak pod jakimś tworzywem. A bawełna dodatkowo ładnie tłumi drgania przewodnika.

A jakie wtyki kupiłeś, że są mniejsze? Widełkowe pewnie? Widełki słyną z możliwości solidnego ich przykręcenia do zacisku.
Jeśli musisz mieć końcówki do kabla głośnikowego, to polecam albo zagniatane hydraulicznie Airloc firmy QED.
To chyba najlepszy sposób konfekcjonowania kabla głośnikowego. Albo choć jakoś zagniatane, czy zakręcane na dużej powierzchni a nie na dwie śrubeczki (dla mnie śmieszne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Potrzebuję dobrej rady icon_smile.gif (jakbym przez 7 stron tego wątku nie potrzebował icon_wink.gif).
Okazało się, że nie podłącze końcówki mocy MFA5CR do mojego Onkyo. Jedyny preout jaki mam to ten na suba. Po takim podłączeniu grają kolumny tylko niskimi tonami icon_sad.gif Kolejne out-y to dwie strefy: zone 2 i zone 3. Ale jak podłączam je interkonektami do końcówki to gra ona pełną mocą i nie można tego przyciszyć.
Stąd moje kolejne pytanie do Was: Czy ten Atoll pr100 to będzie dobry pre do MF i Thieli?
Jeżeli na razie może być takie połączenie to nie zastanawiam się nad niczym i biorę icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll Pr100 już zakupiony za całe 799zł. Kabelek polecony przez F1angel też icon_smile.gif Czekam na przesyłki z niecierpliwością icon_smile.gif MF wygląda nieźle, całkiem ciężki icon_smile.gif Stan bardzo dobry. Buczenie z transformatora jest. Pojawia się z narastającym hałasem i później milknie do zera. Przez jakiś czas jest cicho i akcja się powtarza. Trzeba będzie gdzieś wypożyczyć listwę filtrującą i sprawdzić czy sprzedający miał rację?
Jak skompletuję wszystko to dam znać jakie wrażenia z odsłuchów.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Onkyo dzisiaj wystawione na sprzedaż i... już sprzedane icon_smile.gif Paczka czeka na kuriera.
Dc-Blocker już zamówiony od Tomanka. Narazie na sprawdzenie. Mam nadzieję, że to pomoże.
Wszystkim tu obecnym i pomocnym wielkie i serdeczne dzięki icon_smile.gif Bez Was nie miałbym tak wspaniałego sprzętu i nie wiedziałbym jak potrafi brzmieć dobra muzyka icon_smile.gif Wiedza jaką tu zdobyłem- bezcenna.
Jeżeli pozwolicie to jeszcze nie będę się z Wami żegnał i jak tylko skompletuję wszystko to podzielę się wrażeniami icon_smile.gif
Mam nadzieję, że swoją niewiedzą i niezdecydowaniem nie nacisnąłem komuś na odcisk lub nie doprowadziłem go do białej gorączki icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przyszedł DC-Blocker. Podłączyłem go zgodnie z instrukcją i powiem, że buczenie ustało. Może nie tak na 100%, ale teraz jest już jednostajne i bardzo ciche. Trzeba mocno się nachylić i nadstawić ucho żeby je usłyszeć. Czy to oznacza, że wszystko jest ok czy może jednak nie do końca? Z tego co wiem transformatory jak pracują to trochę buczą, a te w MF do najmniejszych nie należą icon_smile.gif

Poczytałem trochę postów odnośnie akustyki pomieszczenia i tak się zastanawiam czy mógłbym co nieco z pomysłów tam zaproponowanych wykorzystać?
Czy uważacie, że tą ścianę z oknem warto by było zabudować przedścianką z 10cm pustką i wygłuszoną wełną aku, czy może jednak na tej ścianie zastosować wynalazek polecany na sąsiednim wątku przez Simsona- dyfuzor ze słupków drewnianych czy też może jakieś maty bitumiczne? W jakim % ta ściana miałaby być pokryta takimi dyfuzorami lub matami?
Na skosach w części odsłuchowej zamierzam założyć płyty akustyczne:
http://www.rigips.pl/produkty-rigips,70,rigiton.htm#1
lub kasetony akustyczne:
http://www.rigips.pl/system-rigips,84990,S...ie,0,rigips.htm
Myślicie, że trzeba by było pokryć takimi płytami tylko strefę odsłuch czy całe poddasze? Nie ukrywam, że są one co najmniej 3-krotnie droższe od zwykłych płyt lub kasetonów, więc jeżeli nie trzeba nimi okładać całego poddasza to będę bardzo happy icon_smile.gif
Czy rozciąganie jakiegoś materiału na jętkach w części odsłuchowej też będzie pomocne?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przyszły wszystkie elementy. Pospinałem wszystko jak trzeba i zacząłem odsłuchy.
Podsumowując mój zestaw:
1. Kolumny- Thiel CS 3.6
2. Końcówka mocy- Musical Ficelity A5CR
3. Przedwzmacniacz- Atoll Pr100
4. Źródło- Sony CDP-450
5. Okablowanie:
a/ Głośnikowe- WireWorld Eclipse
b/ Interkonekt z końcówki do pre- Stines Gold z wtykami WBT
z CD do pre- marketowski za około 30zł
Poniżej załączam parę zdjęć mojego zestawu i jego ustawienia. Na początku kolumny wcisnąłem pod same skosy i ku mojemu zdziwieniu praktyczny brak niskich tonów. Między kolumnami i owszem wręcz cudownie, ale przed kolumnami nic icon_sad.gif Postanowiłem wyciągnąć kolumny z pod skosów no i się zaczęło icon_smile.gif Niskie tony pojawiły się, dźwięk otworzył się na pokój, pojawiła się upragniona scena. Cały zestaw nie gra zbyt jasno i nie za ciepło. W dużej mierze dźwięk zależy od nagrania. Przy odsłuchiwaniu kawałków Perfectu zestaw gra zbyt jasno, przy odsłuchiwaniu Dżemu lub Pink Floyd zestaw gra raczej cieplej.
Ogólnie zestaw gra bardzo szczegółowo, dźwięki jakie słyszałem do tej pory były jakimiś dźwiękami teraz bez najmniejszych problemów można odróżnić każde szarpnięcie struny gitary bez względu na to czy to gitara elektryczna, akustyczna czy basowa. Słychać każdy klawisz fortepianu,a wokal.... Jak zamykam oczy to mam wrażenie, że Rysiek Riedel stoi tuż koło mnie i śpiewa na żywo icon_smile.gif (nic nie mówiliście, że dobrej klasy sprzęt potrafi wskrzeszać zmarłych icon_wink.gif).
Muszę przyzwyczaić się tylko do nowej formy odczuwania (odsłuchiwania) niskich tonów. Do tej pory miałem tak że im mocniej coś poruszyło podłogą, ścianą czy szklankami to było ok, teraz niskimi tonami można się delektować a nie słuchać szklanek wokół siebie icon_smile.gif Może mogłoby ich być trochę więcej niż teraz ale zdaję sobie sprawę z tego, że obecne pomieszczenie odsłuchowe jest mocno anty akustyczne i zdecydowanie za małe do tych kolumn. Gołe skosy i podłoga z paneli to przecież kompletne dno akustyczne a wielkość około 18m2 powierzchni użytkowej (około 30 po podłodze) to co najmniej 3 razy za mało. Mogę się tylko domyślać jak to zagra w moim przyszłym pomieszczeniu odsłuchowym icon_wink.gif No ale na to muszę jeszcze troszkę poczekać icon_wink.gif
Dźwięk który opisuje pojawia się oczywiście dopiero po odpowiednim wygrzaniu się końcówki. Temperatura optymalna- jak na wzmacniaczu można smażyć jajka icon_wink.gif
W następnym tygodniu wysyłam kable głośnikowe do zarobienia wtyków bananowych metodą zaciskania próżniowego no i na razie zostanie mi wymiana źródła. Później zbieranie na upragnionego ASRa icon_smile.gif
Jeszcze mam pytanko: Moja końcówka mocy ma wyjście na 4 kolumny, czy jest sens jakoś mostkować ze sobą te wyjścia? Czy to coś da, czy wręcz nie można tak robić?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...