Skocz do zawartości

Jaki zestaw do pomieszczenia 80m2?


DamianRyn

Recommended Posts

Powiem tak: postanowiłem zmienić sprzęt i postanowiłem nie popełnić takiego samego błędu jaki popełniłem ostatnim razem. Jestem osobą bardzo cierpliwą, która dąży do założonego celu nawet jeżeli wymaga to długiego czasu i poświęcenia. Nie posiadam jednak w kwestii hi-fi zbyt ogromnej wiedzy i często polegam na opiniach innych osób (sprzedawców), którzy w wielu przypadkach powiedzą Ci wszystko żeby tylko przekonać Cie do zakupu swojego sprzętu. Tak było w przypadku mojego Onkyo. Z Dali już było inaczej, pojechałem, posłuchałem, kupiłem.
Teraz chciałbym dokonać naprawdę dobrego zakupu, nawet jeżeli ma to potrwać jakiś dłuższy czas. Nie chciałbym tylko przez ten czas zostać wogole bez muzyki. Myślę, że mój plan żeby kupić teraz bardzo dobre kolumny, za jakiś czas dokupić bardzo dobry wzmacniacz, a na końcu całą resztę dodatków jest dobry. Miałem na ten cel przeznaczyć około 10000,00zł już widzę że się nie zmieszczę. Moja cierpliwość jednak podpowiada mi - kup dobre kolumny, prędzej czy później kupisz dobry wzmacniacz. Radość będzie podwójna, a przy zakupie reszty drobiazgów nawet potrójna icon_smile.gif Oczywiście od razu zaznaczę, że nie będzie mnie stać na wzmacniacz za kolejne 8000,00zł i jeżeli to od razu przekreśla zakup takich kolumn jak Thiel to muszę się z tym pogodzić i zainwestować w coś tańszego. Jeżeli natomiast będzie wzmacniacz lub zestaw do 5000,00zł (używany wchodzi jak najbardziej w grę) który napędzi odpowiednio takie kolumny to ja chętnie na niego poczekam i za np. około rok będę się cieszył super sprzętem icon_smile.gif
Lubię stopniowo coś budować i potrafić kilka razy cieszyć się z jednej rzeczy. Myślę, że to nawet ciekawsze od tego, że gdybym posiadał ogromny budżet, pojechał do sklepu, kupił sprzęt najwyższej klasy, wstawił do pokoju i... koniec. Tak to muszę do czegoś dążyć, budować coraz lepszą muzykę, mam w co inwestować, mam czym się interesować..., czy nie tak twoży się pasja?!
Już buduje sobie pomieszczenie, będę kupował płyty akustyczne na skosy (o tym zrobimy na forum oddzielny wątek), doprowadzał odpowiednią instalację, kupował dobre kolumny... nie wiem czy chcę żeby to się tak szybko skończyło icon_wink.gif Nawet jeżeli kupię kolumny a mój Onkyo nie da im tego czego będą potrzebowały i nie zagrają tak jak pozwoli im na to dużo lepszy wzmacniacz, to sama świadomość tego że za jakiś czas czeka mnie kolejna zmiana i wzniesienie się na lepszy poziom już powoduje uśmiech na twarzy icon_smile.gif
A w głowie i tak już mi namąciliście i to bardzo icon_smile.gif To tak samo jak z odsłuchami- jak posłuchasz czegoś lepszego to później żałujesz, że tego nie kupiłeś, jak już wiesz, że możesz mieć bardzo dobry sprzęt to później nie chcesz gorszego icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To się nazywa choroba audiofilska icon_smile.gif. Bywa, że ludzie gadają o jakichś głupotach typu nowy samochod, szafa ciuchów, najnowszy iphone, a Ty sobie myślisz: po co im te gadżety? Za 4kzł mógłbym kupić pożądne cd, za samochód już dobry hiendzik eeee pojeżdże jeszcze kilka latek trabantem. Nie jest taki zły. I lepiej nikomu o planach nie mówić bo pukają się w głowę icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Onkyo, to na pewno nie dostarczy tym kolumnom tego, czego potrzebują. Nawet się nie łudź.
Tu jak pisałem będzie w grę wchodziła kwestia czy dadzą sobie z nimi na tyle radę, że da się tego słuchać.
Jeśli nie, bądź gotów na sprzedaż Onkyo a kupienie tymczasowego, mocnego wzmacniacza stereo.

Czy znajdzie się wzmacniacz w cenie ok. 5 kzł zdolny dobrze napędzić te kolumny i do tego pasować brzmieniowo?
Trudno będzie. Szczerze.
Ale się rozejrzymy. Bo nie jest to wykluczone. Pewnie trzeba będzie szukać na Ebayu, bo tam często jest taniej niż na naszym Allegro.

Jeśli nic nie znajdziemy, nic nikomu nie przyjdzie do głowy, to trudno. Będziemy się rozglądać za innymi kolumnami i wzmacniaczem.
A może Xaviany w tym czasie stanieją, albo ktoś będzie chciał się pozbyć? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na ebayu znalazłem jeszcze takie 2 propozycje Thiela:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...511271-172-1105
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...085824-172-3409
Nie wyczytałem tylko czy podane ceny są za 1 szt czy parę. Wydaję mi się, że za parę.
Czy to są wyższe modele od cs 2.4.? Numeracja by na to wskazywała.
Czy będą też trudniejsze do napędzenia?
Trudno znaleźć jakiekolwiek informację o Thielu na internecie icon_sad.gif
Coś czuję, że będziemy pływać po szerokich wodach icon_wink.gif


Te Thiel cs 3.6. to chyba jakaś stara aukcja? Dopiero teraz zauważyłem.


Opcja z tymczasowym mocnym wzmacniaczem jak najbardziej wchodziłaby w grę. Nawet podoba mi się takie rozwiązanie Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Model swojego Sony sprawdzę jak wrócę do domu, ale nie nastawiałbym się na jakieś cuda, bo kupiłem to kilka ładnych lat temu w lombardzie za coś około 300,00zł.


DamianRyn
i co z tym modelem - bo chyba wróciłeś już do domu icon_wink.gif ?

O Thielach są informacje - tyle że głównie po angielsku i niemiecku. Ale i na polskich forach jest trochę informacji, więc WG (Wujek Google) i można przystąpić do szukania.

Na aukcjach używanego sprzętu cenę masz zazwyczaj podaną za parę kolumn (zdarzają się wyjątki na allegro, no ale z językiem polskim sobie dobrze radzisz - więc nie ma problemu).

A co do wzmacniacza - jak zamierzasz wydać od pięciu do dziesięciu tysięcy na tego typu kolumny, to kup sobie (chwilowo - zamiast docelowego za kasę podobną do kolumn) mocny wzmacniacz za tysiąc-dwa. Za rok jak już będziesz gotowy na kolejny wydatek to go sprzedać. Choćby jakiegoś Rotela w stylu RA-980BX (jak nie potrzebujesz pilota) lub RA-06. Nie będzie to grało wystarczająco dobrze, ale wstydu też nie będzie a przynajmniej już będziesz mógł słuchać.

Pozdrawiam.
PS. Po raz kolejny - i mam nadzieję ostatni: Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Moderatorzy mają wystarczająco dużo pracy ze spamerami i pyskaczami na Forum, a ty jeszcze dajesz nam dodatkową robotę icon_evil.gif !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, słuchaj Romana, bo dostaniesz ban(an)a icon_lol.gif
A tak poważnie, to nie zaśmiecaj swojego własnego wątku.

Co do kolumn Thiel, to rzeczywiście są to wyższe modele. Też mi się wydaje, że to ceny za parę, ale zawsze warto zapytać.
Jak widzisz na zdjęciach koło 3.6 stoi wzmacniacz ASR Emitter. Czyli masz kolejną podpowiedź z czym powinien grać.
I potwierdzenie tego, o czym pisałem wcześniej.
Widać też, że pomieszczenie jest duże i ze skosami. Czyli coś podobnie jak będzie u Ciebie.
Można także zauważyć w jakich odległościach od ścian stoją te kolumny.

CS 5i, to już bym sobie odpuścił. Tu raczej taki ASR byłby minimum a na pewno lepszy wzmacniacz by się przydał.

Co do wzmacniacza tymczasowego, to sam nie wiem, czy z Rotelem byłoby dobrze. Nie chodzi o moc/wydajność prądową. Bo są to dość mocne urządzenia. Ale o brzmienie, sposób podawania dźwięku. A Rotele jak wiemy raczej lubią dać mocniejszą górę.
I tu byłby kłopot. Bo kolumny Thiel są raczej nie tyle jasne (choć może tak, w dobrym tego słowa znaczeniu), co bardzo rozdzielcze, dźwięczne. I mogłoby za bardzo "dzwonić" na górze.
Ale oczywiście można i trzeba by to sprawdzić przed zakupem takiego wzmacniacza.
Ja pisałem wcześniej o NADzie. Być może jeszcze coś innego dałoby radę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Prowadzę korespondencję z Panem, który ma na sprzedaż Thiel 3.6. Wygląda na to, że ogłoszenie jest aktualne a podana cena jest za parę kolumn. Ma przesłać mi jakieś dokładne zdjęcia, a później wyślę jeszcze do niego rodzinkę, żeby obejrzeli kolumny na żywo. Cena też wygląda całkiem ciekawie gdyż około 5800,00zł to chyba niewiele jak za takie kolumny?!
Wpadłem na taki pomysł (ale koledzy zaraz mi powiedzą czy dobry), żeby w przypadku gdybym kupił np. te Thiel 3.6. po stargowaniu się za powiedzmy coś około 5500,00zł to zostaje mi jeszcze jakieś 2500,00zł na wzmacniacz. Dokładam około 1000,00zł -1500,00zł i kupuję na ten czas dobrą końcówkę mocy i podłączam ją do mojego Onkyo, który będzie sprawował tu rolę przedwzmacniacza?! Zbieram trochę kasy, sprzedaję Onkyo i kupuję dobrej klasy przedwzmacniacz. Sprzęt mam w komplecie poza drobiazgami- okablowaniem i źródłem icon_smile.gif
Czy uważacie, że takie rozwiązanie jest dobre, czy te Onkyo nie nadaje się na przedwzmacniacz? A może to lepsze rozwiązanie niż kupować jakikolwiek, mocny wzmacniacz tymczasowy?
Przepraszam za zaśmiecanie swojego wątku i obiecuję poprawę (przynajmniej do czasu gdy nie zapomnę o takiej opcji) icon_wink.gif
Po długim powrocie do domu stwierdzam, że model mojego Sony to: CDP-450 Digital
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest całkiem dobry pomysł.
Przynajmniej nie byłoby kłopotów z wysterowaniem. A jakość dźwięku mógłbyś stale poprawiać tak jak piszesz.

Niech rodzinka wypyta sprzedającego, czy z tym ASRem (dokładnie jaki to model, wersja) grało dobrze, czy wzmacniacz dawał radę?
Z ciekawości można zapytać co teraz zamierza kupić. To też mogłaby być jakaś ciekawa informacja.
Oczywiście trzeba kolumn posłuchać jak grają. I choć przez chwilę niech pograją bardzo głośno. Gdyby coś było nie tak, powinno być słychać.

Jeśli z ASRem gra dobrze, to może nie ma co wyważać otwartych drzwi? Można by poszukać jakiegoś na Ebayu.
Wiem, trochę mały budżet, ale kto wie? Może za jednym zamachem kupiłbyś w Niemczech kolumny i wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Wolnymi krokami zbliża się tak długo oczekiwany dzień..., już w niedzielę moja rodzinka jedzie na oglądanie Thiel cs 3.6. Po dość długiej korespondencji z właścicielem wygląda na to, że kolumny są w idealnym stanie icon_smile.gif Jest on ich drugim właścicielem i posiada je 12 lat, twierdzi też, że nigdy nie były naprawiane a przetworniki są w idealnym stanie.
Kolumny grają u niego, tak jak zauważył f1angel, z ASR Emitter i twierdzi on, że jest to bardzo dobre połączenie a dźwięk jest bardzo holograficzny..., cokolwiek to znaczy icon_wink.gif
Sprzedający doradza mi od razu zakup od niego kabli głośnikowych Wireworld eclipse. Czy uważacie, że to będzie dobra połączenie i warto się zainteresować tymi kablami? Nie wiem jeszcze za jaką cenę będzie chciał je sprzedać, ale są one długości tylko 2,5m. Czy nie uważacie, że mogą być za krótkie do mojego pomieszczenia i może być później problem z ich właściwym ustawieniem? Naczytałem się dużo, że Thiel 3.6 są bardzo wrażliwe na ich ustawianie i nawet przesunięcie ich o kilka centymetrów powoduje słyszalną zmianę dźwięku?! Oczywiście można traktować to jako zaletę tych kolumn gdyż można bez ograniczeń bawić się w ich przestawianie w poszukiwaniu jak najlepszego dźwięku dla siebie icon_wink.gif
Obecny właściciel Thieli sprzedaje je gdyż posiada też Revel Ultimate Studio 2.
Mam nadzieję, że wszystko będzie z nimi ok i, że ich stan będzie taki jak to opisuje właściciel. Jeżeli tak będzie to już 1 listopada będę cieszył się kolumnami o jakich jeszcze do nie dawna mogłem tylko pomarzyć icon_wink.gif F1angel dzięki bardzo za otworzenie mi oczu na świat używanego sprzętu icon_smile.gif No i sama świadomość tego, że jest się właścicielem (mam nadzieję, że będę) legendarnego sprzętu, który już nie jest produkowany a ten obecnie produkowany już nigdy nie będzie tak dobry jak za czasów jego prawowitego twórcy jest czymś bezcennym.
Już powoli zaczynam się rozglądać za jakąś końcówką mocy lub monoblockami, bo czytałem, że kolumny te lubią bardzo duże ilości bardzo dobrej jakości prądu icon_wink.gif
Trzymajcie kciuki w niedzielę icon_wink.gif
Pozdrawiam
Daniel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko, że końcówka czy monoblocki wygenerują Ci kolejne wydatki. Trzeba dokupić pre. I to już nie taki za 1kzł tylko...więcej. Poza tym musisz to okablować. Szukaj mocnej integry. Chyba, że budżet wzrośnie.

Kable mogą być za krótkie ale nie muszą. Pamietaj żeby najpierw ustalić bazę. Jeśli nie będziesz siedział dalej niż 4,5m od sprzętu to wystarczą. No dobra 4m.

Warto polegać na doświatczeniu dotychczasowego właściciela. Oszczędzisz sobie błędów czytaj niepotrzebnych wydatków.

No. To masz kilka nieprzespanych nocy przed sobą...icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holografia, wiesz pewnie co to jest? A holograficzny dźwięk, to taki przestrzenny, trójwymiarowy. Przeciwieństwo płaskiego, jednowymiarowego jak to ma miejsce w tanich zestawach.

Jeśli ktoś, kto zna dany sprzęt poleca jakieś kable, to pewnie wie co mówi.
WireWorld produkuje dobre kable. Nawet te niedrogie potrafią dobrze się wpasować, niczego nie zepsuć.
Thiel'a widywałem często podpiętego kablami Transparent Audio. Grało na ogół bardzo dobrze. Oczywiście były to wysokie modele kabli tego producenta, czyli bardzo drogie.
Jeśli nie masz na takie kable, to rzecz jasna trzeba będzie poszukać tańszych "zamienników". A będziesz składał na dobre kable.

Kable 2x2,5 metra nie muszą być za krótkie. Bo jeśli wzmacniacz będzie stał blisko podłogi (oczywiście najlepiej na jakimś standzie, podstawie granitowej itp.), to da Ci prawie 5 albo co najmniej 4 metry rozstawu. Zazwyczaj nawet w dużych pomieszczeniach radzi się nie rozstawiać kolumn szerzej niż 3 - 3,5 metra. Tak po prostu lepiej grają. I Ty musiałbyś siedzieć w odległości ok. 3 - 4 metry od nich.
Chyba nie ma sensu zwiększać tych odległości, bo stracisz sporo szczegółów a dźwięk będzie z przewagą tego odbitego, więc mniej precyzyjny a bardziej chaotyczny.

Co do wzmacniaczy, to zgadza się, że kolumny Thiel są prądożerne. Ale fakt lepiej chyba szukać wzmacniacza zintegrowanego niż przedwzmacniacza i końcówki mocy, bo może wyjść za drogo. Choć to kwestia co się dostanie i za ile.
Szukaj ASRa w dobrej cenie. A jak nie, to jakiegoś Vincenta pewnie trzeba będzie kupić i już.
Ewentualnie jak pisałem Musical Fidelity A1000 lub A1001.

Masz racje, że pewne świetne konstrukcje można kupić już tylko jako używane. Często ich konstruktorzy już nie żyją. Jak właśnie Jim Thiel, czy twórca moich ulubionych, Franco Serblin (Sonus Faber i Franco Serblin).
Owszem są nowe, świetnie grające kolumny jak np. Magico. Ale jakie pieniądze trzeba na nie wydać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz koniecznie cały komplet!
Wireworld ma sporo dobrych kabli i w tych tańszych nie przegina z cenami.
Eclipse to porządna seria (jest pare różnych modeli), a sprzedawca pewnie trichę kabli przerzucił i nie kupował byle czego-szczególnie do takich kolumn. To może być nawet nie połowa, a 1/4 ceny icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle Damian się nie zastanawiaj. Za te pieniądze takie kolumny i kable...nie znajdziesz nic lepszego. Chyba, że Ci ich brzmienie nie odpowiada. Spróbuj się trochę potargować ale jeśli będziesz widział po właścicielu, że nie chce się targować to je po prostu bierz. I nie targuj się mailowo bo może Cie po prostu właściciel olać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi Audiowit napędziłeś stracha icon_smile.gif Przed tym jak napisałeś ostatniego posta wysłałem maila z negocjacją ceny i nastąpiła cisza przez parę godzin. Pomyślałem, że dałem ciała, ale sprzedawca w końcu się odezwał i ustaliliśmy cenę na 1550E za komplet icon_smile.gif Zapewnia mnie, że sprzęt jest w bardzo dobrym stanie i moja rodzinka jutro usłyszy wspaniały dźwięk icon_smile.gif Oby sprawdziły się jego słowa i faktycznie tak było.
Dzisiejszej nocy chyba nie zmrużę oka nawet na minutę icon_wink.gif Nawet przy kupnie samochodu się tak nie ekscytowałem icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I doskonale Cię rozumiem. Kupujesz sprzęt najwyższej klasy. Czyli nazwijmy to zagraniem vabank;) i wygrałeś. No risk no fun icon_wink.gif

Na pewno sprzęt jest w dobrej kondycji. Ludzie z Thielami co weekend się spotykają i pucują swoje kolumny irchowymi szmatkami. Dookoła kolumn są postawione barierki żeby czasem żonie nie przyszło do głowy podejść i wytrzeć kurz drapiącą bawełnianą ścierką icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jutro będziesz wiedział jaki to konkretnie model Eclipse (czyli cyfra przy modelu).

Rodzinka zapyta się jutro o kable IC które ma w systemie sprzedawca?

Pozdrawiam
PS. Jakbyś nie mógł zasnąć - to jest parę metod... Czyli lekarstwa o różnym stężeniu (środka nasennego), byle nie przesadzić- jutro chyba powinieneś być trzeźwy jak rodzina zadzwoni icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
No i po bólu icon_smile.gif Kolumny są moje icon_smile.gif Stan salonowy (delikatnie odkleja się jedna naklejka, poza tym nic) icon_smile.gif Dźwięk, ponoć bajeczny icon_smile.gif Rodzinka myślała, że są w filharmonii gdzie grają całe zestawy głośników. Kable WireWorld Eclipse Speaker Cable (nic więcej nie napisane). Wzmacniacz ASR Emitter I Blue version. Źródło- tablet. Rodzinka zabezpiecza i pakuje już sprzęt do samochodu icon_smile.gif
Radość nie do opisania- bezcenna icon_smile.gif
Teraz muszę zorganizować transport i sam będę się nimi napawał icon_smile.gif
Teraz szukamy dobrego rozwiązania elektroniki icon_smile.gif
Pozdrawiam
Za kolumny 12 lat temu zapłacił 9000,00 Euro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...