Skocz do zawartości

Stary wzmaczniacz stereo z Digital IN


Tinuviel

Recommended Posts

No cóż - Luxman to bardzo zacna i poważana firma (i faktycznie japońska). I raczej wyżej oceniana niż Technics czy SONY icon_lol.gif
Proponuje skorzystać z wyszukiwarki, bo trochę się dowiedzieć na jej temat icon_cool.gif lub chociażby zajrzeć na jej polską stronę
http://www.luxman.pl/index.php?x=luxman
Model zacny, rzadkością w tej klasie sprzętu są wejścia cyfrowe (1 optyczne i 3 koaksjalne).
Ale czy cena będzie faktycznie o połowę niższa od Technicsa, to się dopiero okaże.

Co do porównania modeli z Twojego linku, to pochodzą ze starej dobrej szkoły obu firm (przełom lat 80tych i 90tych). A który z nich jest lepszy - trzeba porównać osobiście...
Możesz też popatrzeć pod kątem wyglądu czy komfortu obsługi (wejścia i wyjścia, możliwość podłączenia bananów do zacisków głośnikowych Sony itp). Moc obu jest duża, parametry niezłe, wiek zbliżony...
Osobiście wolę SONY, ale najwyższy model Technicsa z którym się przez chwilę bawiłem to SU-V85, a pozostałe to już tylko średnie.
Najwyższe modele Technicsa z tego okresu miały niezłe notowania (oczywiście pamiętając o ich cenie i nie odnosząc tego do hi-endu), podobnie jak Soniaki z klasy ES.
Na plus obu wzmacniaczy trzeba zaliczyć i to, że nie są to najprostsze i byle jak grające modele. A kiepska opinia budowana jest głównie na najtańszych seriach icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinuviel
Życzę Ci podobnej ceny i powodzenia w licytacji. icon_cool.gif
A przy okazji - model SONY w wejściem cyfrowym to tak minimum 600zł. I nie ma zbyt dużego wyboru w używanych piecykach stereo z "digitalem". Bo raczej nie polecam tańszych amplitunerów KD..., dźwięk będzie gorszy od sprzętu stereo.
Pozdrawiam
PS. Jest sporo ciekawych modeli wzmacniaczy różnych firm, które są mniej znane/cenione (szczególnie u nas), a dźwięk mają dobry. Można znaleźć coś ciekawego wśród np. wyrobów AKAI, Grundiga, JVC, Kenwooda, Sansui itp. Wiadomo, że szeroko polecany jest sprzęt z lat osiemdziesiątych - duży wybór (sporo produkowanych modeli) materiały dobre, nie była to taka masówka jak obecne amplitunery KD, a przez te ...naście (dwadzieścia) lat sporo straciły na wartości. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie naprawdę warto kupić Luxmana .Klocki wykonane wyłącznie w Japonii.Bardzo sympatyczne lekko lampowe brzmienie ,jeszcze dziś wyższe modele tej firmy osiągają zawrotne ceny.Nie był to nigdy producent masówki .Do dziś mimo że przeszedłem na lampę stoi u mnie wzmacniacz tej firmy.Teraz jako ozdoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...