Skocz do zawartości

Połączenie PC z amplitunerem


pitermaniak32

Recommended Posts

Witam, chciałbym połączyć kino domowe z komputerem PC. Mam zamiar zrobić to za pomocą zwykłego kabla JACK 3,5mm z użyciem adaptera TOSLINK wtyk - JACK gniazdo. Pytanie czy będę miał przez to duże straty sygnału, czy jest różnica w użyciu kabla optycznego i adaptera TOSLINK gniazdo - JACK wtyk, ewentualnie jeśli takie adaptery nie są najlepszej jakości mogę kupić jakiś dobry kabel TOSLINK-JACK. Tak więc czy poprzez powyższe rozwiązania uzyskam dobry sygnal czy też musze kupić kartę muzyczną z wejściem TOSLINK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co to za kino domowe i jakie wyjście audio masz z komputera. Połączenie za pośrednictwem jack jest jednym z gorszych połączeń. Najlepszym wyjściem może będzie kupno zewnętrznego DAC (przetwornik cyfrowo analogowy), który będzie miał wyjście do amplitunera (nie wiadomo co tam masz i nie wiadomo, czy DAC wówczas jest konieczny). Na pewno kupno karty dźwiękowej z wyjściem (nie wejściem) optycznym będzie dobrym ruchem, z reguły czym drożej tym produkt będzie lepszy. Jaki masz amplituner i czy masz tam cyfrowe wejścia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, masz w komputerze wyjście cyfrowe mini-jack w standardzie SPDIF i stąd chciałbyś wyjść przejściówką na toslink? Bo jeśli jest to wyjście analogowe to nie ma takiej opcji.

Co do jakości - trudno powiedzieć czego oczekujesz. Jeśli podłączysz to do kina domowego za 2000zł, będzie ok. Jeśli za więcej to jest to słaba opcja, powinieneś korzystać z wyjścia HDMI, ktore pozwala na transfer wyższych standardów dźwięku. O ile filmy, które oglądasz to coś lepszego niż podstawowe 5.1 w AC3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój amplituner to leciwa już yamacha RX-V450. Robię remont i zmieniam wszystkie sprzęty, a nie będę jej wyrzucać, gdyż przyda mi się w pokoju. Ma ona dwa wejścia optyczne i jedno coaxial. W komputerze mam zwykłe wyjścia 6xJACK 3,5mm z zintegrowanej karty dźwiękowej w płycie głównej MSI z87-g43 gaming. Nie znam się zbytnio na tym, więc powiedzcie jak to wszystko podłączyć, żeby dźwięk był lepszy niż poprzez kabel JACK - 2x RCA wpięty w przednie wejście amplitunera. Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego będzie odpowiednie?
http://allegro.pl/dac-usb-bb-pcm2704-spdif...6448833212.html
Nie chce wydawać jakichś dużych pieniędzy na ten przetwornik, więc jeśli taki do 100-150zl nie wchodzi w gre to raczej podłacze to poprzez przednie wejscie. Oceńcie ktore rozwiazanie bedzie lepsze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na pewno zagra to lepiej niz obecne połączenie.
JAk koledzy wyżej wspomnieli Jack to jedno z gorszych wyjsc w komputerach.
Ten przetwornik wydaje się byćok. Możesz też poszukać wewnętrznej karty dzwiekowej z wyjsciem optycznym lub coaxialnym. Rozwiązanie powinno kosztować tyle samo. A zamkniesz je wewnatrz obudowy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...