Skocz do zawartości

Co wybrać kino domowe czy stereo


ScarZ

Recommended Posts

Witam, chciałbym zakupić sprzęt grający do małego pokoju (12m). Sprzęt ma służyć do oglądania telewizji oraz słuchania muzyki przez komputer. Kino domowe z tego co czytałem to do muzyki nie bardzo. Amplituner i wzmacniacz czy coś z tego sprawdzi się w tak małym pokoju. Mój budżet to 1500 zł. Opłaca się kupować coś z tych sprzętów do tak małego pokoju czy lepiej już zakupić zwykłe głośniki 2.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna super wyborem był Definitive Technology Incline. Być może jakiś diler DT uchował jeszcze jedną sztukę. Poza tym, widzę, że w tej cenie głośniki z wejściem USB dla PC to biały kruk. Nie wiem czy najtaniej teraz nie kupi się KEF X300, ale to ok2000zl z tego co widzę najtaniej.

Erratta - na rynku jest Klipsch R-15PM. To jest to czego szukasz, ale trzeba odrobinę dołożyć. Warto też powalczyć o jakiś rabat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać, to zależy co jest bliższe Twojemu sercu.
Na zestawie stereo da się oglądać/słuchać również ścieżki dźwiękowej kina a na zestawie KD muzyki już nie bardzo.

Za 1500 zł proponuję kupić używany zestaw: Kolumny, wzmacniacz stereo i DAC, przyjmujący sygnał z telewizora i komputera.
To jeśli chcesz mieć dobrej jakości dźwięk.

Co powinieneś napisać w pierwszym poście, aby Ci można pomóc, przeczytaj uważnie tu i podaj jak najwięcej danych.
Popatrz jak swoje pierwsze posty napisali koledzy:
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Rzecz jasna panowie z branży nie pytając Cię o szczegóły z góry wiedzą czego Ci potrzeba. Oczywiście tego co mają na zbyciu icon_mrgreen.gif
Wróże Macieje k.j.m. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pomieszczenie jest małe. I stosowanie tam kina domowego nie ma sensu.
Zgadzam sięz RMS ze w tej kwocie stosowanie aktywnych monitorów ma sens.
Klipsch R-15PM, Tannoy Reveal to dobre kolumny w tym budzecie.

Nic innego z nowych klocków w tej cenie nie dostaniesz.

Jeśli w gre wchodził by sprzet uzywany:
DAC ok. 200 zł
wzmak 400 zł
kolumny: 900 zł

Tu musiał byś określić swoje preferencje dźwiękowe. Choć jesli to ma być pod TV to skłaniał bym się bardziej do pierwszej opcji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMS, niczego nie będę grzecznie odszczekiwał, bo nie jestem pieskiem.
Chodzi mi tu raczej o to, że nie mając pełnych danych o tym czego pytający potrzebuje, jakie ma warunki a przede wszystkim jakie ma preferencje brzmieniowe (ale to Dla Was pewnie nieistotne, bo Wy wiecie lepiej icon_lol.gif ) proponujecie jakiś sprzęt, bo Wam się wydaje... .
A jak mawiała moja babcia, jeśli coś się komuś wydaje, to trzeba się przeżegnać icon_cool.gif
Rozumiem, że jako wszechwiedzący RMS wiecie, co pytającemu w głowie siedzi, co lubi icon_mrgreen.gif
Z tym co kto ma w magazynie chodziło mi o inne przypadki, w innych wątkach. Moja wina, że w nieodpowiednim wątku to napisałem. Ale napiszę, napiszę. icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z f1angel. Sam kilkukrotnie zwracałem branży uwagę na to, że czasami przy dwu-zdaniowym pytaniu, często bez określonego nawet metrażu branża już ma gotowe recepty na sprzęty i "najlepsze ostateczne" pomysły.

Niestety jest to problemem nie tylko tej branży, że często czytając wypowiedzi i rady branżowe od razu widać z ich strony chęć sprzedaży jak najmniejszym nakładem (często też wciskania czegoś co mają na stanie). Sporadycznie pojawiają się dodatkowe pytania, próby tłumaczenia, chęć i umiejętność wczucia się w preferencje pytającego, czy też próby poznania czym ktoś się sugeruje przy wyborach. Wg mnie zdecydowanie brakuje ze strony branży profesjonalnego podejścia i zainteresowania. Generalnie lepiej pisać mniej odpowiedzi, zaś z większym zainteresowaniem się klientem.

Mam świadomość tego, że czasami po prostu szef każe być na forum i się udzielać, ale panowie, widać niejednokrotnie tą "mękę" Waszej przymuszonej obecności.

co do porady to jasne, że używany wzmacniacz stereo, kolumny i dac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...