Skocz do zawartości

Tani zestaw, 3 glosniki + wzmacniacz


marek0

Recommended Posts

Dzien dobry,
potrzebuje w trzech pomieszczeniach zainstalowac system naglosnienia, ktory bedzie odtwarzal (np. z mp3 lub z pendrive) dzwieki tego typu:
https://www.youtube.com/watch?v=E6Q2OYfSuC0
lub
https://www.youtube.com/watch?v=9HntiWQHyJA

Pytalem sprzedawcow na allegro, niestety wiekszosc chce mi wcisnac kabel za 5zl za metr, kolumny za 350zl za sztuke i wzmacniacz za 2tys!

Czy ktos moze mi poradzic, jak ugryzc ten temat? Najwazniejsza sprawa sa te trzy glosniki, nie mam pojecia niestety jak sie za to zabrac.
Wiem jak powiercic w scianie, pociagnac przewody i zamontowac glosniki w naroznikach pomieszczenia (nie pod sufitem), brakuje tylko i az dopasowania odpowiedniego sprzetu i nie przeplacenia za niego.

dziekuje za pomoc.

pozdrawiam,
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dział stereo. A stereo to próba odtworzenia sceny dźwiękowej za pomocą dwóch kolumn głośnikowych.
Czasami fakt, głośników, ale są to zazwyczaj drogie głośniki szerokopasmowe.
A trzy kolumny albo głośniki? Co to ma być?
Chodzi Ci tylko o podanie dźwięku do trzech pomieszczeń?
To poszukaj może wzmacniacza radiowęzłowego i odpowiednich kolumn. Może na jakimś forum nagłośnieniowo/estradowym znajdziesz coś w tym stylu.
A co do kabla, to 5 zł za metr miało być za drogo, czy zbyt tanio? Bo w audio raczej nikt poważnie nie traktuje tak tanich kabli.
Ot kabelek i już. Może tylko dobrze by był z miedzi beztlenowej OFC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...