Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe stereo do 5500zł do Onkyo-TX8150


Dawiab

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów

Potrzebuję pomocy przy doborze głośników podłogowych. Bardzo proszę o wskazówki.

1. Pomieszczenie odsłuchowe - 24 m2 (docelowo 30m2)
2. Sprzęt współpracujący - Onkyo-Tx8150 oraz stary CD Sony (w przyszłości do wymiany)
3. Sprzęt nowy
4. Sprzęt na najbliższe 10 lat
5. Budżet - do 5500 zł
6. Najczęsciej słuchana muzyka - rock, rock progresywny (Marillion), głośniki wykorzystywane również do oglądania filmów
7. Ograniczenia głębokości głośników - do około 300-320 mm

Amplituner podczas zakupu testowałem z głośnikami, które w chwili obecnej posiadam (B&W DM302). Słuchałem także głośników Dali Zensor 5, lecz nie zrobiły na mnie jakiegoś oszałamiającego wrażenia. Zastanawiam się nad zakupem Pylon Audio Diamond 25 oraz Monitor Audio Silver 6. Rozważam też B&W 684S2 z racji przywiązania do marki. Oczywiście zamierzam wybrać się na odsłuchy. Chciałbym jednak poznać opinię bardziej doświadczonych Kolegów i Koleżanek. Będę wdzięczny za Waszą pomoc..


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moje propozycję do twoich potrzeb i budżetu to:
Elac FS 78, heco celan gt 702, tannoy revolution xt6f.

Co do głębokości to może być jednak problem. Gdyż głębokość to jeden z ważniejszych parametrów obudowy kokumny.

Czym to jest spowodowane? Ustawiasz je w szafce? Przy ścianie? Bo to może być kolejny problem.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, konfigurację systemu oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, moim zdaniem zdecydowanie najciekawszą opcją będzie polska konstrukcja Pylon Audio Diamond 25. W zestawieniu z Onkyo TX-8150 uzyskasz potężny, bardzo dynamiczny, swobodny dźwięk. To zestawienie stosunkowo uniwersalne.
Jako alternatywa warto rozważyć kolumny Focal Chorus 726 (http://q21.pl/focal-chorus-726.html). To propozycja skierowana do osób, lubiących posłuchać raczej mocniejsze kawałki muzyczne, gwarantująca także dynamiczne, swobodne, trochę koncertowe granie. To dobre połączenie z amplitunerem Onkyo. Na koniec propozycja Polk Audio RTi A7 (http://q21.pl/polk-audio-rti-a7.html). To równie ciekawe kolumny, jedynie ich głębokość jest dosyć znaczna około 45cm.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych zestawów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Moje propozycję do twoich potrzeb i budżetu to:
Elac FS 78, heco celan gt 702, tannoy revolution xt6f.

Co do głębokości to może być jednak problem. Gdyż głębokość to jeden z ważniejszych parametrów obudowy kokumny.

Czym to jest spowodowane? Ustawiasz je w szafce? Przy ścianie? Bo to może być kolejny problem.

W razie pytań zapraszam



Cześć,

Bardzo dziękuję za Twoje propozycje. Jeżeli chodzi o głębokość głośników to ograniczenia wynikają z faktu, iż głośniki muszę wstawić pomiędzy komody. Głębokość komody to 40 cm. Aby głośniki nadmiernie nie wystawały poza obrys nie mogą być zbyt głębokie. Zdaję sobie sprawę iż trzeba je odsunąć od ściany (rezerwuje na to 20 cm) oraz po 20 cm z każdej strony komody. Zatem przy głębokości głośników około 300 mm będą wystawały jakieś 10 co poza obrys komody (dopuszczam ewentualne wysunięcie na 20 cm.

Pozdrawiam
Dawian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, konfigurację systemu oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, moim zdaniem zdecydowanie najciekawszą opcją będzie polska konstrukcja Pylon Audio Diamond 25. W zestawieniu z Onkyo TX-8150 uzyskasz potężny, bardzo dynamiczny, swobodny dźwięk. To zestawienie stosunkowo uniwersalne.
Jako alternatywa warto rozważyć kolumny Focal Chorus 726 (http://q21.pl/focal-chorus-726.html). To propozycja skierowana do osób, lubiących posłuchać raczej mocniejsze kawałki muzyczne, gwarantująca także dynamiczne, swobodne, trochę koncertowe granie. To dobre połączenie z amplitunerem Onkyo. Na koniec propozycja Polk Audio RTi A7 (http://q21.pl/polk-audio-rti-a7.html). To równie ciekawe kolumny, jedynie ich głębokość jest dosyć znaczna około 45cm.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych zestawów.



Dzień dobry,

Wielkie dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że potwierdziłeś mój wybór, który wstępnie padł na Pylon Audio Diamond 25. Oczywiście jeszcze ich nie słyszałem, lecz czytałem dużo pochlebnych recenzji na ich temat. Zastanawiałem się tylko, czy Onkyo TX-8150 poradzi sobie z Pylonami w wersji Diamond. Z tego co napisałeś to sobie poradzi. Jest to dla mnie cenna informacja. Nie pozostaje więc nic więcej jak udać się na odsłuch i porównać je z Focalami (Polk Audio odpada z racji gabarytów).

Poproszę o maila do kontaktu w sprawie oferty.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, konfigurację systemu oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, moim zdaniem zdecydowanie najciekawszą opcją będzie polska konstrukcja Pylon Audio Diamond 25. W zestawieniu z Onkyo TX-8150 uzyskasz potężny, bardzo dynamiczny, swobodny dźwięk. To zestawienie stosunkowo uniwersalne.
Jako alternatywa warto rozważyć kolumny Focal Chorus 726 (http://q21.pl/focal-chorus-726.html). To propozycja skierowana do osób, lubiących posłuchać raczej mocniejsze kawałki muzyczne, gwarantująca także dynamiczne, swobodne, trochę koncertowe granie. To dobre połączenie z amplitunerem Onkyo. Na koniec propozycja Polk Audio RTi A7 (http://q21.pl/polk-audio-rti-a7.html). To równie ciekawe kolumny, jedynie ich głębokość jest dosyć znaczna około 45cm.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych zestawów.



Dzień dobry,

Wielkie dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że potwierdziłeś mój wybór, który wstępnie padł na Pylon Audio Diamond 25. Oczywiście jeszcze ich nie słyszałem, lecz czytałem dużo pochlebnych recenzji na ich temat. Zastanawiałem się tylko, czy Onkyo TX-8150 poradzi sobie z Pylonami w wersji Diamond. Z tego co napisałeś to sobie poradzi. Jest to dla mnie cenna informacja. Nie pozostaje więc nic więcej jak udać się na odsłuch i porównać je z Focalami (Polk Audio odpada z racji gabarytów).

Dzień dobry,

A co sądzisz o Monitor Audio Silver 8. Czy warto się nimi zainteresować?

Pozdrawiam

Poproszę o maila do kontaktu w sprawie oferty.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...