Skocz do zawartości

Słuchawki do ok 300zł.


Recommended Posts

Audiowit ja wcale nie podważam tego co napisałeś. Absolutnie! Po prostu wyrażam swoje skromne zdanie - być może mam coś ze słuchem i o ile ten bas jestem w stanie przełknąć o tyle ten sopran doprowadza mnie do szału. Jak dla mnie jest totalnie za ostry i za mocno wysunięty do przodu względem niskich i średnich tonów. Słucham właśnie na nich muzyki i przekładam co chwile na te stare sony - słychać mniej to fakt, ale dźwięk jest bardziej przyjemny, nie kłujący. Takie bynajmiej odnoszę wrażenie. Zobaczymy - posłucham jeszcze trochę i zobaczymy icon_smile.gif

Jednak muszę skorygować swoje wcześniejsze wpisy - basu jest rzeczywiście znacznie więcej niż w poprzednich Sony, które na tle beyerów są ubogie w dźwięk. (Nie było mnie w wekeend a żona sobie coś nagrzebała w ustawieniach dźwieku czego wcześniej nie zauważyłem). Ustawiłem teraz wszystko na poziom domyślny i słuchawki grają rzeczywiście fajną sceną, ale mimo wszystko nadal brakuje mi nieco średnicy a te wysokie tony są nieco za ostre... Gdyby szło jakoś zniwelować ta ostrość to pewnie nie miałbym w ogóle dylematu czy zostawiać je czy nie, ale nie jestem pewien czy dam radę przekonać sam siebie do ilości i wysokości sopranu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Audiowit - Ty pewnie Jesteś po prostu przyzwyczajony do dźwięku "wyżej klasy", ja narazie dopiero staram się wejść w temat dlatego moje stwierdzenia mogą być mylne, ale przecież chyba o to chodzi by każdy wyrażał to co słyszy, prawda?icon_smile.gif Szkoda, że nie mogę mieć tamtych sennheiserów na odsłuch w domu, chętnie bym je zestawił z obecnymi beyerami i wtedy pewnie wybór miałbym dużo łatwiejszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz jutro oddać Bayery? Bo może Seenchaisery byś pożyczył i porównał.

Nie, to polega raczej na tym , że chodzi o jak najwierniejsze odtworzenie muzyki. I dlatego ja nie jestem ani specjalnym basolubem czy nie przepadam za cykaniem. Po prostu musi brzmieć jak instrumenty w klubie, sali, filharmonii.

Nigdy też nie rozumiałem niektórych kolegów lubiących taki misiowaty bas, ciągnący się w nieskończoność. Może to i przyjemne ale nieprawdziwe. A w szybszych numerach to robi się z tego ogóle buczenie tła bo to już nawet basem nie można było nazwać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - zgadzam się z Tobą. Natomiast przyznać muszę, że lubię zabarwiony dźwięk, który jak sam trafnie napisałeś nie jest do końca prawdziwy, ale przecież ma mi się słuchać przyjemnie - dla mnie oznacza to co innego, dla Ciebie co innego choć wcale nie uważam, że moje słuchanie jest poprawne... Pewnie nie muszę ich zaraz jutro oddać, w media nie chcą mi pożyczyć słuchawek a niestety nie mam gdzie ich wziąść ;/ Przejde się jutro jeszcze raz - może coś uda mi się zagadać. W chwili obecnej po powrocie poprawnych ustawień (bez jakichś systemowych komputerowych ubarwień) dźwięk jest faktycznie miły, ale nadal nieco za jasny jak dla mnie - nie wiem czy przyzwyczaję się do tego i tylko w tym mam dylemat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompa musiałeś wyjść przez dac. Inaczej się nie da. Więc koledzy mieli rację.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-aune-t1-mk2/

Kurcze, może te słuchawki są....nie do końca sprawne...
Zobacz tą recenzję dac. On jest na pcm burn brown. Gdyby był na sabre to bym zrozumiał, że kłuje wysokimi.

Najlepiej gdyby przy Twoich preferencjach był na Wolfsonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zajarzyłem, że mogę zmienić lampkę o której pewnie piszesz, tak? Są utwory gdzie sopran jest miod malina, ale w niektorych nie do wytrzymania - może to wina nagrań choć na stereo brzmią dobrze... Najwyżej będę zmieniać lampę. Tylko nie wiem gdzie je kupić, ale to sprawdzę. A stronkę, którą podałeś przeczytam jutro bo dziś niestety nie mam czasu - wszedłem tylko na chwilkę. W każdym razie jestem Ci kolego winien mega piwo za zainteresowanie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham i dźwięk coraz bardziej do mnie przemawia. Jeśli choć nieco zniweluje wysokie tony to będzie wspaniale. Zauważyłem, że też sporo zależy od utwory a być może od jego jakości. W niektórych utworach sopran mi nie przeszkadza, w niektórych za mocno wychodzi na pierwszy plan. Podsumowując : dźwięk z tych słuchawek zaczyna mi się coraz bardziej podobać i szczerze mówiąc chyba jednak sprzedawać ich nie będęicon_smile.gif Zrobiłem na początku wielki szum, ale nie zauważyłem co żona pogrzebała w ustawieniach i najwyraźniej trafiłem akurat na te utwory, które albo źle są zgrane, albo słabszej jakości - trudno mi powiedzieć. W chwili obecnej jestem zadowolony a po podłączeniu starych słuchawek jest przeskok jak do innego wymiaru icon_smile.gif. Wybacz audiowit za początkowo tak nietrafną ocenę z mojej strony - nieraz jestem zbyt porywczy (pracuję nad tym) i nie do końca przemyślę i przeanalizuje daną sytuację... Chylę czoła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, to nie są słuchawki byle jakie. Zwróć uwagę jak bardzo starzy wyjadacze narzekają na jakość dzisiejszych materiałów. Nie bez powodu szukają nagrań audiofilskich. Prawda jest taka, że mało materiału jest dobrej jakości. Słuchasz flacków. U mnie 1 na 3-4 płyty zostaje. Ja nie wiem co ci ludzie z nimi robią ale chyba konwertują mp3 do flac....

Poza tym musisz się osłuchać. Kwestia przyzwyczajenia. Za jakiś czas docenisz. Mam nadzieję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze sporo kawalkow jest przerabianych z mp3 na flac, z reszta mam kilka flac-ow, ktore brzmia gorzej niz mp3 320... Wiekszosc utworow z gatunkow jakie slucham jest w mp3, rzadko znajdzie sie prawdziwe flac wiec znaczna wiekszosc nagran mam wlasnie w formacie mp3, ktory jak na moje ucho w swojej maksymalnej rozdzielczosci (przerobiony oczywiscie z prawdziwego formatu bezstratnego) jest nawet do zniesienia. Oczywiscie przyznac musze racje, ze utwory nagrane w prawdziwym formacie bezstratnym to zupelnie inna liga. Nie moglbym sie nie zgodzic ze stwierdzeniem iz trzeba sie osluchac z danym sprzetem - teraz to zauwazam. W kazdym razie jesli uda mi sie utemperowac wysokie to bedzie rewelacja. No coz reasumujac wyszedlem na totalnego amatora i zrzede, ale coz - chyba taka moja natura. Ogolnie jestem Ci kolego mega wdzieczny za caly wklad w pomoc mojej osobie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - muzyka, której słucham ciężko dostępna w dobrej jakości - przynajmiej to co słucham - tzn. większość dlatego kupiłem dac, którego pierwotnie w planach nie było icon_smile.gif I na cd jak narazie raz, że nie ma funduszy, 2 może głupie, ale nie ma miejsca. Jestem zadowolony - wystarczy mi w sumie w tej chwili delikatna zmiana i będzie całkiem bosko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wymienilem na tesle, ale wrocilem z powrotem to orginalu. Zauwazylem, ze to "klucie" wysokich wystepuje raczej z powodu slabej jakosci utworow, pozatym moze zabrzmi to glupio, ale mam wrazenie jakby uszy "nauczyly" sie do tego dzwieku i teraz z wielka przyjemnoscia slucha mi sie muzyki, zauwazylem nawet, ze na kolumnach dzwiek bardziej mi sie podoba jak o 1 stopien zwieksze na kontrolerze od cantonow poziom wysokich tonow. Na chwile obecna nic nie zmieniam - jestem bardzo zadowolony. (Szkoda tylko, ze nie mialem jak przywiezc z niemiec kolumn bo namierzylem cantony sc-l za 900zl!!! Ale poszly na drugi dzien)icon_sad.gif...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że teraz masz sc-s? To Ty kiedyś w którymś wątku proponowałeś sc-s?

Nie wiem czy czasem audiolab nie byłby za słaby. Chyba nie napędziłby prawidłowo sc-l. Kontroler by oszukiwał. Heh zresztą on po to jest icon_smile.gif

Mam wrażenie, że nie mówisz o wysokich tonach tylko o sybilantach, które pojawiają się właśnie w słabej jakości nagraniach, sprzęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...