Skocz do zawartości

Prośba o rekomendacje sprzętu


Toello

Recommended Posts

Cześć! Właśnie wprowadzam się do nowego mieszkania, od dawna mam marzenie, aby zmontować sobie fajny sprzęt grający, naczytałem się o tym dość trochę, ale dalej wielu rzeczy nie rozumiem, postanowiłem poprosić was o poradę, abym mógł w ogóle zdecydować na jakie odsłuchy się udać..

Sprzęt będzie w pokoju, który jest wagonem, ma 580cm na 270cm, sofa względem sprzętu będzie na dłuższej ścianie z boku pokoju.
Chciałbym wydać max 2-2,5 tys. na sprzęt i max 2k na kolumny stereo, oczywiście z chęcią wydam mniej.

Wymagania są następujące: Ma mieć możliwość podłączenia telefonu przez bluetooth/wifi, komputera przez wifi/spotify - wszystkie 3 rzeczy. Ma mieć dobrze rozbudowaną aplikację na androida/windowsa abym mógł wszystko robić z komputera/telefonu bez dotykania pilota (oprócz włączenia).

Ma być ładny i estetyczny, bez pierdyliona przycisków (np. onkyo tx-nr646 jest obrzydliwy, to dla mnie bardzo ważne, jestem estetą i lubię jak coś oprócz tego że dobrze gra, również dobrze wygląda.

Ma mnie nie atakować milionem światełek podświetleń, albo niech atakuje, ale niech będzie funkcja wyłączenia tego w czasie grania - wiem, że np. Yamaha RN500 ma taką funkcję, gdzie gasną wszystkie informacje i pojawiają się tylko wtedy kiedy np. pogłasza się dźwiękz pilota.

Będę mógł podłączyć to do TV, choć to standard, usb mile widziane, ale nie jest konieczne.

Muzyka której słucham - trochę jazzu, electro swingu dla chillu, ale głównie muzyka w stylu hanni el khatib - come alive, lub dorothy - get up, the black box revelation - high on a wire - nie wiem jak taką muzykę zaklasyfikować, więc podaję tytuły ulubionych utworów.

Mile widziany w miarę normalny pobór prądu na stand by, ewentualne podpięcie kiedyś subwofera..

Znajomy bardzo polecał kolumny Dali Zensor 5, są teraz w dobrej cenie, ale nie wiem czy będą dobre dla rodzaju muzyki jaki przytoczyłem powyżej. Bardzo proszę o porady dotyczące amplitunera + głośników -> wszystko z dobrą aplikacją na windows i android, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać..

Edit: ma obsługiwać telewizor 4k, a muzykę puszczać również przy wyłączonym tv - czytałem że można zainstalować na laptopie foobar i nie powinno być z tym problemu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej by powiedzieli/napisali: "Tak, to Ci tylko w ERZE dopasują" icon_biggrin.gif
Chcesz nowy sprzęt, za 2,5 kzł a przy tym tyle funkcji i może jeszcze dobry dźwięk?
Przecież sam tylko element zestawu, który będzie miał podobne funkcje pochłonie większość Twojego budżetu.
A gdzie dobry napęd, a gdzie kolumny? O przyzwoitym okablowaniu tylko wspomnę.

Kolmny Dali Zensor 5 są jak na nowe może nie najgorsze. Ale w porównaniu do używanych w tej cenie to tylko budżetówka. Tak sobie grająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem w stanie zrezygnować z iluś rzeczy, aby osiągnąć choć część zamierzonego efektu, wypisałem wszystko co tylko sobie wymarzyłem, wiem że po zderzeniu z rzeczywistością bardzo prawdopodobne, że niewiele z tego zostanie icon_razz.gif

Masz jakieś propozycje odnośnie używanych kolumn, chętnie rozejrzę się na rynku wtórnym, jeśli naprawdę warto! I dalej up pytanie jaki amplituner do owych kolumn icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz masę sprzeczności .
Dlaczego piszesz o muzyce, gatunkach muzycznych, ergonomii obsługi, a za przykład dajesz amplitunery kinowe ?( tam są inne priorytety i założenia ) Po grzyba taki sprzęt muzyczny ma obsługiwać 4K ?

Np.
Skoro chcesz i widzisz sens amplitunera kinowego piszesz że na kolumny stereo chcesz wydać 2 tys


Cytat

Chciałbym wydać max 2-2,5 tys. na sprzęt i max 2k na kolumny stereo, oczywiście z chęcią wydam mniej.



Jaki sens ampli kinowego i dwu kolumn ? Kupując ampli kinowy godzisz się poniekąd na gorszą jakość dźwięku, a z jego plusa, czyli efektów kinowych za głową rezygnujesz, bo kupujesz dwie kolumny icon_wink.gif

Albo to zdanie

Cytat

Wymagania są następujące: Ma mieć możliwość podłączenia telefonu przez bluetooth/wifi, komputera przez wifi/spotify - wszystkie 3 rzeczy. Ma mieć dobrze rozbudowaną aplikację na androida/windowsa abym mógł wszystko robić z komputera/telefonu bez dotykania pilota (oprócz włączenia).


Kupując odtwarzacz sieciowy, czy amplituner multimedialny, po grzyba bth i muza ze smartfona, przecież sam w sobie ma tyle serwisów muzycznych kilka tys stacji radiowych i w końcu możliwość wpięcia dysku , czy pendriva z muzyka, że po co łapać za telefon i się z nim męczyćicon_wink.gif

Według mnie Dali 5 raczej przeciętne do takiej muzyki i tych amplitunerów kinowych, czy sieciowych, są ciekawsze i tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa sprzeczności wynika z tego, że nie do końca ogarniam całą tą technologię. Chcę mieć 2 kolumny, systemy z dodatkowymi głośnikami nie wchodzą w grę. Ale chciałbym też móc podłączyć amplituner do telewizora, który odtwarza w rozdzielczości 4k, nie wiem czy to standard, czy odtwarzacz musi być jakiś specjalny. WiFi/Bluetooth bo słucham głównie własnej muzyki, pozrzucanej z przeróżnych zakątków internetu, spotify, bo często używam poza tym, gdzie poznaję mnóstwo fajnych utworów. Pomóżcie mi proszę trochę to ogarnąć, na pewno sprecyzuję wtedy moje potrzeby.. Widziałem np. artykuł z audio, gdzie piszą o amplitunerze przystosowanym do tych wszystkich rzeczy: http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/22214-...r555-i-tx-nr656

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, zaraz biorę się za czytanie o wszystkich trzech! Czy możesz jeszcze polecić kolumny, które pasowałyby do wyżej przytoczonych utworów? W grę wchodzą zarówno kolumny nowe jak i używki!

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytać i posłuchać na pewno powinieneś . Masz mylne wyobrażenie co do jakości i funkcji, także chyba potrzeb i ich zaspokojenia.

Cytat

Chcę mieć 2 kolumny, systemy z dodatkowymi głośnikami nie wchodzą w grę.


A więc amplituner kinowy potrzebny Ci jak przyczepka Niewiadów w kierowcy F1.

Cytat

abym mógł wszystko robić z komputera/telefonu bez dotykania pilota (oprócz włączenia).


Co takiego niezwykłego kryje Twój telefon, pcet czego nie ma wspomniany amplituner sieciowy stereo ? Prościej, po co przesyłać muzykę z smartfona Bluthem do amplitunera jak masz, czy możesz mieć ją fizycznie w amplitunerze, bo ma www i wejście usb na pendriva. Wiem że bth to często "gratis" ale wierz mi to nie jest bezstratna forma przesyłu;)


Cytat

chciałbym też móc podłączyć amplituner do telewizora, który odtwarza w rozdzielczości 4k, nie wiem czy to standard, czy odtwarzacz musi być jakiś specjalny.


Jak masz bluraya to podłącz go do tego telewizora 4K dobrym kablem hdmi. Telewizor 4K i bluray z odpowiednim wysokiej jakosci materiałem z upscalingiem. Amplituner kinowy miałby sens jakbyś miał zestaw 6-8 kolumn, a nie dwie, wtedy Bluraya podłączasz hdmi do amplitunera ten obrabia ścieżkę filmu-dźwięk( bo do tego w sumie jest ) i puszcza obraz dalej na TV .

W amplitunerach sieciowych stereo masz np. wejścia optyczne dla podpięcia TV i wtedy nagłaśniasz wszystko co chcesz oglądasz w danej chwili na Tv.
Oczywiscie są też klasyczne RCA, Phono jest też coaxial i USB które to mają bardzo dobre DAC'i do obróbki plików muzycznych nawet wysokiej jakości.
W zależności od modelu masz wszystkie funkcje sieciowe ale po kablu (yamaha RN500, onkyo TX 8130), lub wyższe modele ( rn602, tx 8150) gdzie funkcje sieciowe są także dodatkowo przez wi-fi oraz jest parę innych dodatków typu bth, jakieś dodatkowe zdublowane wejście .

Cytat

Mile widziany w miarę normalny pobór prądu na stand by


To chyba nie to forum i problem, różnice miedzy poborem 0,2W a 0,5W w stand-by rocznie oscylują w granicach kilkunastu groszy. . Średnio 0,3W razy 365 dni jakieś 109W... 1kWh kosztuje z 70gr, teraz podziel, o co więc pytasz ?

Kolumny na dłuższej ścianie, to dobrze. Kolumn pewnie od tylnej ściany za bardzo nie odsuniesz bo wąski pokój wiec raczej kolumny z przednim brem, jak tylni można zatkać zatyczką. Dali 5 to bardzo stonowane kolumny, nie lubią głośnego grania. Bardziej coś Monitor Audio bx5, może STX electrino 150, lub 250 przyjemnie zgrywa się z taką elektroniką niezbyt ciepło grającą. Można by wymieniać, zależy jakie brzmienie lubisz , detaliczne , zimne , cieplejsze, bardziej miękkie itd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promat Audio, dziękuję, dorzucam wspomniane kolumny do woreczka z którego później wybiorę sprzęt!

Jacek75:
Co takiego niezwykłego kryje Twój telefon, pcet czego nie ma wspomniany amplituner sieciowy stereo ? Prościej, po co przesyłać muzykę z smartfona Bluthem do amplitunera jak masz, czy możesz mieć ją fizycznie w amplitunerze, bo ma www i wejście usb na pendriva. Wiem że bth to często "gratis" ale wierz mi to nie jest bezstratna forma przesyłu;)

- To o czym piszesz, to znaczy, że mogę wrzucić na stronę amplitunera muzykę do różnych folderów i potem puszczać ją bezpośrednio z niego za pomocą jakiejś aplikacji/pilota?

Jak masz bluraya to podłącz go do tego telewizora 4K dobrym kablem hdmi. Telewizor 4K i bluray z odpowiednim wysokiej jakosci materiałem z upscalingiem. Amplituner kinowy miałby sens jakbyś miał zestaw 6-8 kolumn, a nie dwie, wtedy Bluraya podłączasz hdmi do amplitunera ten obrabia ścieżkę filmu-dźwięk( bo do tego w sumie jest ) i puszcza obraz dalej na TV .

- Nie mam bluraya, nie mam nic w zasadzie, zamierzam kupić TV 4K, amplituner i 2 kolumny, to wszystko. Wszystkie filmy, muzyka będą puszczane z plików, nie z płyt CD, więc w zasadzie nie potrzebuję bluraya, tym bardziej, że wiążę się z nim dodatkowy koszt. Może kiedyś, ale na pewno nie w ciągu najbliższych lat. Chciałbym mieć możliwość puszczenia moich ulubionych teledysków z YT z laseczkami, które cieszą nie tylko ucho, ale i oko - stąd wymaganie podłączenia do telewizora 4k..

W amplitunerach sieciowych stereo masz np. wejścia optyczne dla podpięcia TV i wtedy nagłaśniasz wszystko co chcesz oglądasz w danej chwili na Tv.
Oczywiscie są też klasyczne RCA, Phono jest też coaxial i USB które to mają bardzo dobre DAC'i do obróbki plików muzycznych nawet wysokiej jakości.
W zależności od modelu masz wszystkie funkcje sieciowe ale po kablu (yamaha RN500, onkyo TX 8130) lub wyższe modele gdzie funkcje sieciowe są także dodatkowo przez wi-fi oraz jet parę innych dodatków typu bth, jakieś dodatkowe zdublowane wejście .

- Czyli rozumiem, że zamiast poszukiwać amplitunera sieciowego do kina domowego, tańszym i lepszym rozwiązaniem dla moich potrzeb będzie amplituner sieciowy stereo, po prostu muszę znaleźć taki z wifi/blueetoth?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- To o czym piszesz, to znaczy, że mogę wrzucić na stronę amplitunera muzykę do różnych folderów i potem puszczać ją bezpośrednio z niego za pomocą jakiejś aplikacji/pilota?


Nie znam wszystkich możliwości każdego sprzętu. Można prosto bez tel. i lepszej jakości np. Możesz wpiąć dysk HDD, pendriva wprost do usb na którym masz przecież porządek, katalogi z muzyką... słuchasz sobie płytki XYZ a jak masz pomysł na inna w międzyczasie sobie ją wyszukujesz.
Kolega korzysta z smartfona do takiego sieciowego amplitunera, ale nie by wysyłać z niego muzykę (jakość), tylko po to by sterować pośrednio dyskiem NAS podpiętym pod router, czy podglądem piosenki, głośnością.
Poza tym że masz w usb pendriva z setkami albumów to przecież do "zaprogramowania" są tysiące tematycznych stacji radiowych i serwisów muzycznych, czy więc smartfon ma tu sens jako źródło muzyki ?

Cytat

- Nie mam bluraya, nie mam nic w zasadzie, zamierzam kupić TV 4K, amplituner i 2 kolumny, to wszystko. Wszystkie filmy, muzyka będą puszczane z plików, nie z płyt CD, więc w zasadzie nie potrzebuję bluraya, tym bardziej, że wiążę się z nim dodatkowy koszt. Może kiedyś, ale na pewno nie w ciągu najbliższych lat. Chciałbym mieć możliwość puszczenia moich ulubionych teledysków z YT


To co ten amplituner kinowy miałby robić z tym obrazem skoro nie masz ani bluraya ani filmów, czyli obrazu ?
Jak oglądasz filmiki z YT , to raz że nie wyśle Ci TV obrazu do obrobienia do amplitunera i ten nie prześle go z powrotem cudownie poprawionego, bo z g..a bata nie ukręci.
Tv4 K ma sens przy świetnym sygnale/płycie z FHD z blurya, lub dobry sygnał HD z odpowiedniego kanału i raczej z własnego talerza sat.
Obraz na filmach z YT jest przeciętny, a dźwięk tym bardziej , znaczy taki TV 4K można sobie kupić, lepsze to i przyszłosciowe bardziej niż niż wycofywane pomału 3D . Natomiast zastosowanie amplitunera kinowego w takiej opcji nie ma żadnego sensu na żadnej płaszczyźnie , ani jakości dźwięku, ani obróbki filmowego dźwięku i obrazu( bo jaki obraz jak nie ma bluraya), ani łatwości obsługi.


Cytat

- Czyli rozumiem, że zamiast poszukiwać amplitunera sieciowego do kina domowego, tańszym i lepszym rozwiązaniem dla moich potrzeb będzie amplituner sieciowy stereo, po prostu muszę znaleźć taki z wifi/blueetoth?


Tańszym to nie wiele, ale lepszym jakościowo. Amplituner kinowy za te pieniądze to kiepska jakość w muzyce, kłopoty z poprawnym wysterowaniem niektórych kolumn. Zaś nowoczesny amplituner stereo sieciowy oferuje lepszą jakość muzyce, ma lepsze parametry, wydajność, także cyfrowe podłączenia ( jakie pisałem już ), dodatki itd. .
Po to one powstały że jak ktoś chce sieciowości i lepszej jakości brzmienia stereo, a nie stać go na klasyczny wzmacniacz i oddzielny odtwarzacz sieciowy żeby nie musiał męczyć się z amplitunerem kinowym.
Co do poszukiwań tychże to nie musisz napisałem Ci przecież są dwa modele w twoim budżecie rn602, tx 8150 icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię Jacku!

W trakcie poszukiwań znalazłem również Onkyo TX-NR646 który jest w przecenie, po tej samej cenie co 2 wspomniane wyżej egzemplarze, ma za to dużo więcej możliwości, gdybym kiedyś zmieniał mieszkanie na większe, chciał kino domowe, jest napisane, że przetwarza obraz 4K, dodatkowo ma 2 strefy, więc mógłbym pociągnąć kable do drugiego pokoju aby tam również grała muzyka. Co myślicie o takim sprzęcie? Mam wrażenie, że ma wszystko to samo + kilka bonusów, ciekaw jestem jakiej jest jakości w porównaniu z TX-8150 czy R-N602.,.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...