Skocz do zawartości

Problem z JBL E90


markus

Recommended Posts

witam
Kupiłem ostatnio amplituner YAMAHA RX-N600 oraz głośniki frontowe JBL E90. Posiadam również stare głośniki Magnat ale są o połowę słabszej mocy i mają tylko jeden 17 cm głośnik basowy. Podłączyłem cały zestaw i ku mojemu zdziwieniu grają one lepiej niż JBL E90. Nowe głośniki JBL nie dają ciśnienia basowego, mają czysty przejżysty dzwięk, ale nie dają uderzenia i nie wydobywa się z nich moc. W czym jest problem? Czy muszą sie wygrzać jakiś czas bo są nowe? Przecież mają po dwa głośniki basowe 20 cm i po 110W macy (440W max), ale nie grają tak jak powinny. Czy ktoś miał podobny problem? Zaznaczam że podłączone są prawidłowo.
pozdrawiam, Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem go bo chciałem mieć przy okazji możliwość kina domowego surround pro logic no i jest on z wejściem USB na pen driva wieć nie trzeba biegać z laptopem żeby mp3 puszczać. Poza tym posiada przełącznik direct stereo który umożliwia odtwarzanie czystego stereo ze wszystkich sześciu kanałów. Nie wiem czy dobrze wybrałem, może to wina tego amplitunera?
pozdr. Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nowe głośniki JBL nie dają ciśnienia basowego, mają czysty przejżysty dzwięk, ale nie dają uderzenia i nie wydobywa się z nich moc. W czym jest problem?



Właśnie sam sobie odpowiedziałeś, szukasz ciśnienia basowego, a JBLe projektowane są po audiofilsku, czyli z zasadą maksymalnej liniowości i neutralności a nie niemieckiego grania dużo basu, dużo góry jak większość starych Magnatów - w tym pewnie i te, które posiadasz. Po prostu szukasz innego brzmienia i ratunkiem są inne kolumny, myślę, że z Twoimi E90 jest wszystko OK, ten typ tak ma icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niestety po raz kolejny potwierdza się stary dobry JBL, który gra po prostu po swojemu. Z tym komentarzem typu że, cytuje "...grają po audiofilsku...", to lekka przesada, znam z tuzin tańszych kolumn między innymi niemieckich, grających lepiej od JBL z tej serii (z całym szacunkiem dla kolegi Protona). Zawsze możesz spróbować przytkać trochę otwór bass reflex , albo ustawić kolumny bliżej ściany, albo zastosować bi-wiring , albo poprosić kolegę żeby przyniósł swój wzmacniacz i przekonać się jak jest na prawdę. Przykładem może być mój zestaw. regulatory barwy dżwięku zawsze! ustawione są na godz. 12, czyli praktycznie w pozycje neutralną (nie mogę ich niestety wyłączyć osobnym wyłącznikiem jak to bywa u NAD-a), a moje kolumny dostarczają mi tyle basu ile powinny, czyli wystarczająco. A co do amplitunera, to chyba nie był najlepszy pomysł i co to znaczy "czyste stereo z wszystkich sześciu kanałów"? Mono czyli jeden kanał, Stereo czyli dwa kanały, Quadro czyli cztery kanały. Mono też można puścić przez dwa i więcej głośników ale dżwięk będzie w dalszym ciągu "płaski" jak smak zupy z reklamy w telewizji. Stereo odsłuchiwać się powinno na parze kolumn, takie jest założenie czystego odsłuchu stereo, ty dzięki procesorom dżwięku zamontowanym w amplitunerze, możesz sobie sztucznie wykreować dżwięk wielokanałowy, ale niewiele ma to wspólnego z oryginalną zawartością nośnika, płyty CD, na przykład, nagranej w stereo. Para głośników stereo, prawidłowo ustawiona, powinna wytworzyć bardzo ładną, przestrzenną scenę dżwiekową. Pokombinuj trochę, może uda się Tobie osiągnąć lepsze efekty z tym co nasz.
Powodzenia
Waldek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...