Skocz do zawartości

Stereo do sypialni


progosu

Recommended Posts

Uważałbym z Yamahą as501 i Pylonami pearl 25. O ile yamaha doda nie co życia górnemu pasmu perli 25 ( bo nie są zbyt szczególne) to reszta pasma, średnica i bas, może być już mniej atrakcyjne. RN-602 gra nieco inaczej w basie i średnicy, cieplej.
Perle 25 to takie trochę plumkatory do łagodnej muzyki, sporo osób je zachwala, bo kupiło tanio i w ciemno, nie mając porównania do innych. Dynamiczne i szybkie np . Monitor audio bx5 za 1750zł kupisz, z yamahą może być mocno wyeksponowana góra( ale masz pokrętła), jednak dynamika i szybkość to inna inszość względem perli.
Teraz jeszcze czytam że słuchasz metalu...Kiedyś ostrzegałem kolegę ToTameALand przed kupnem tych kolumn do metalu, ale kupił i je oddał, kupił parę stów droższe quantumy 675 i było dużo lepiej ( choć jak większość goni dalej zajączka). Co prawda kupił do nich Denona 720 ,więc góra była jaka była (chciał jeszcze więcej), ale myślę ze względem yamahy miał i tak nieco lepiej nasycony dół i średnicę( gitarowe mięsko).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham jakoś dużo metalu, słucham wszystkiego, z metalu trochę wyrosłem, z rapu też. Zdecydowanie najwięcej słucham trance i starszego rocka typu lynyrd skynyrd, journey, błagam doradźcie, bo nie mogę się doczekać icon_razz.gif

a takie kombo:
onkyo tx-8150 + tonsil siesta front? chciałbym jakieś polskie kolumny, no ale jeżeli zagraniczne będą dużo lepsze to wezmę. Czytałem, że te tonsile grają "soczyście", co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to co wcześniej napisałem.
Kup używane kolumny i klasyczny, dobry wzmacniacz stereo.
A tylko odtwarzacz sieciowy nowy. Choć jakby się trafił używany... .

Soczyście? No to nie Onkyo.
A nadmiar wody, to wcale nie soczystość (Tonsil). No, trochę żartuję, ale są lepsze kolumny. Chcesz polskie?
Poszukaj ESA, Audio Academy, RLS. Choć pewnie nie starczy pieniędzy. Ze starszych może QBA, Soundwave?
Z zagramanicznych Castle Acoustic (starsze modele nie seria Knight), Chario, Tannoy z serii Mercury czyli M, Mission też z serii M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest budżet na te dwa elementy?
A co z odtwarzaczem?
Może kup go najpierw a później zobaczysz ile Ci zostanie na wzmacniacz i kolumny.
Byle nie za mało.
Bo klasyczny podział to: (mniej więcej) 50% na kolumny, 30% na wzmacniacz a reszta na źródło.
Oczywiście Twoje źródło z racji "nowości" pochłonie pewnie więcej środków niż powinno. Co zrobić?
Z tym, że dobrze kupić także przyzwoite okablowanie, by nie zdegradować jakości sygnału/dźwięku. Jedni słyszą wpływ kabli, inni nie.
Ale na pewno nie wolno tego zaniedbać.
Średnio na okablowanie wydaje się od 10 do nawet 25% (to raczej w lepszych, bardziej rozdzielczych zestawach) sumy przeznaczonej na system.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- do wydania mam jakieś 4-5k.

- interesuje mnie soczysty dźwięk, taki jakby hmm... zaskakujący, agresywny coś w stylu słuchawek Denon AH-A100, solidny środek i dół ale nie przykrywające detali

- nie wiem jak jest w przypadku kolumn ale np. słuchawki mogą być szybkie lub wolne i jest słychać ogromną różnicę, na wolnych dosłownie słychać jakby utwór był grany w zwolnionym tempie i chciałbym tego uniknąć jeżeli w przypadku kolumn występuje podobna sytuacja, nie interesuje mnie wierność odtworzonego dźwięku powiedzmy w stosunku 1:1, chcę żeby był efektowny nastawiony na "fun"

- często do cichego odsłuchu

- muzyka trance, hardstyle, rock, rap, pop, ale też metal, coś w stylu edguy, lubię wszystko

Nie muszę kupować wszystkiego od razu, na początku mógłbym podłączyć do komputera a potem kupić jakiś odtwarzacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...