Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny +/- 7000 zł


ToTameALand

Recommended Posts

Jeśli JBL, to raczej coś z serii Ti. Ale drogie są cholery icon_biggrin.gif
Niestety moim zdaniem seria ES jest gorsza brzmieniowo od serii E. I jak wspomnieliście Panowie lepiej dać sobie spokój z niskimi
seriami JBL.

No cóż, ja bym chyba próbował z Xavianami i mocnym, szybkim, dynamicznym wzmacniaczem.
Mnie się bardzo podoba witalność i motoryka większości kolumn tej marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak seria ti jest brzmieniowo fajna tylko nie wiem czy nie za miekka, ciepła w basie. Przez to mniej precyzyjna. Może z jaśniejszym, dynamicznym wzmakiem. Np electrocompanietem ale z tych nowszych serii.

Albo żeczywiście xaviany. Jakoś z metalem to one mi się nie kojarzą bo stolarka tam jest perfekcyjna ale to zawsze tak jest, że można się zdziwićicon_smile.gif. Tylko, że drogie są.... no dobra grand colony może nie ale to chyba najsłabsze xawiany jakie slyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trudno o coś idealnego albo trzeba bardzo uważać z aplikacją.
Ale mam wrażenie, że zlekceważyliście trochę moją propozycję kolumn B&W. Wiem, wiem, mnie też się one kojarzą... ale seria CM jest inaczej ustawiona niż większość innych, szczególnie starszych modeli tej firmy.
W CM wysokie są dość łagodne, nawet trochę przyciemnione, ale dostatecznie czytelne i rozdzielcze. Jest tu świetna, plastyczna średnica i niskie tony są co ważne szybkie, energetyczne i zróżnicowane. Kto wie? Na pewno zdecydowanie warto posłuchać.
Zresztą sami poczytajcie: http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/240-cm7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel

o nie, o przekreślaniu lub lekceważeniu którejkolwiek z ww. propozycji mowy być nie może;-)

Problem pozostaje jedynie dostępność poszczególnych modeli niedaleko mojego miejsca zamieszkania, na razie wybór jest b. skromny. Tak czy owak - B&W w ramach możliwości też chciałbym odsłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legnica, poznań i jakiś Zakrzówek. Cm 7 i 8. No blisko nie masz ale to poważny wydatek. Ja znalazlem yamahe b2 ale tak daleko(za poznań). Nie będę jechał tym bardziej że to żadna okazja cenowa i sprzęt też niezbyt pewny bo właściciel super ultrafiolety na wycieraczkach zamontował.....Pewne zachowania powinny z urzędu karane icon_wink.gif taki fajny sprzęt zniszczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja miałem kontakt z kolumienkami tej firmy, a dokładnie z takim modelem.
http://www.cerwinvega.com/home-audio/floor...kers/sl-12.html

Człowiek u którego ich słuchałem miał je podłączone do wzmacniacza AMC. Odtwarzacz cd tez miał tej firmy , ale nie pamiętam modelu.
Właśnie kompletował ten sprzęt specjalnie pod muzykę Metalową.

Uderzenie z tego kompletu było konkretne, dosadne, tak jak Metal powinien brzmieć czyli z "ogromnym kopytem". Generalnie super zestawik pod muzyke cięższą.
Oczywiście żadnych wyrafinowanych dźwięków się z tego nie usłyszy, to nie jest zestaw do rozkoszowania się smaczkami itp. icon_wink.gif

Z tego co pamiętam za te kolumny zapłacił coś około 4000zł - nowe.

Oczywiście nie polecam , ale i też nie odradzam. Trzeba posłuchać icon_wink.gif Zależy kto co lubi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja słyszałem że 3 lata temu. Dość duże podłogówkami trójdrożne. Modelu nie pamiętam. Potwierdzam to co napisał Note. Stworzone do rozwalenia wszystkiego naokoło. Bardzo wysoka skuteczność chyba powyżej 100dB. Nie pamiętam sprzętu towarzyszącego. Musisz posłuchać. Niezbyt wyrafinowane. Takie przeciwieństwo Sonus Faber icon_smile.gif. Ale potężne brzmienie. Z tego co pamiętam to pokazywały swoje oblicze jak gałka wzmacniacza była dopiero na 10. Moc była ich głównym atutem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Cerwin Vega okazały się być bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Właściwie post Note wyczerpał temat i mógłbym się pod nim podpisać

Słuchałem modelu Xls 12 podpiętego pod modyfikowane AMC Xia 150 no i mój Dac MF V90.

Sprzęt zagrał przepotężnie, dynamicznie, selektywnie, z wykopem. Stopa perkusji brzmiała tak jak powinna, czuć było jej uderzenie. Kolumny stały raczej po "ciemnej stronie mocy", góra nie była ani błyszcząca, ani ostra, może blachy były trochę za mało rozświetlone. Dźwięk nie był zbyt detaliczny, ale coś za coś.

Czekam teraz na wspomniany już model SL 12, który podobno gra jeszcze lepiej a którego nie było na miejscu. Poważnie zastanawiam się nad kupnem CV, zwłaszcza że nie tylko bardzo ostre brzmienia brzmiały na nich fajnie, ale również np. Child In Time.

A tak swoją drogą chciałbym przy okazji pochwalić sklep Sound Power w Warszawie, za super podejście do klienta (naprawdę bardzo różnie z tym bywa), dobre warunki odsłuchowe (z tym też) i fakt, że mogłem bez problemu głośno katować sprzęt przez ok. 2 h Morbid Angel, Death, Samael, Immortal, Nile itd.

Ogólnie odsłuch uważam za b. udany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj tych SL-12.
Ja obecnie też jestem na etapie poszukiwań nowych kolumn, zresztą od dłuższego już czasu. Przesłuchiwałem różne "słupki" do 10.000 zł i żadne mnie w sumie do końca nie urzekły. Ciągle szukam i przez cały czas mam w głowie właśnie te brzmienie Cervin Vega.
Coś czuję , że chyba sam odwiedzę ten salon icon_wink.gif

Swoją drogą, dobrze wiedzieć, że są jeszcze salony , gdzie pracownicy nie krzywią się na wiadomość o odsłuchu ciężkiej muzyki , a nie tylko "plumkania", bez obrazy oczywiście dla nikogo icon_wink.gif Sam słucham również "plumkania", ale muzyka cięższa to nie muzyka? Czasem odnoszę takie wrażenie, szczególnie w niektórych salonach audio jak chcę się umówić na odsłuch przez telefon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerviny to takie troche pomieszanie estradowej, a domowej konstrukcji. Zwróć uwagę ile jest dostępnych zestawów naprawczych do nich. Czyli ich właściciele robią imprezy lub ich nie oszczędzają. Jeśli słuchasz tylko metalu to ok. Jeśli do tego jeszcze jazzu hmmm to już nie będzie tak pięknie icon_smile.gif. Weź na odsłuch nie tylko mięso ale też coś bardziej subtelnego.

Note. Słupki nie mają dużej membrany basowej. Tu jest pies pogrzebany. I nie ma sie co łudzić, że byle jaka końcówka je prawidłowo napędzi.

https://m.youtube.com/watch?v=66c2rdNbJA0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...