Skocz do zawartości

odtwarzacz strumieniowy vs laptop


nowy777

Recommended Posts

Osz ty w zyciu audiowid,takich skrutow i symboli to ja na chemi nie widzialem icon_smile.gif rozumiem ze mozna. A skoro mozna to jak to bedzie brzmialo? Brzmienie zestawu pochodzi wtedy od koncowki czy od tego stremera(w co raczej wątpie) Jak bym chcial grac dynamicznie z dobrą srednicą,stereofonią itp to na jakie koncowki zwrocic uwage,mają sie one tak jak integry z tej samej firmy co do barwy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to jak dotkniesz daców to takie skróty będą Ci z ręki jadły icon_smile.gif. Dowiedz się też co to jest amanero bo jeśli będziesz puszczał muzę z kompa to się przyda.

Jaka końcówka? Poczekaj to muszę przejść i poczytać jeszcze raz od początku bo nie znam Twoich preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy. Ale Ty szukasz tylko streamera. Po co Ci końcówka? Wpinasz po prostu streamer po rca do nada. Czyli po prosu czinczami. Masz wtedy regulację głośności z nada i z streamera.

Pozatym na pokładzie nad 356 z tego co pamiętam jest też dac. Więc możesz podłączyć w dwojaki sposób. Bezpośrednio w wejscie rca lub jesli chcesz w dac we wzmacniaczu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Nie obraź się nie słuchasz zbyt wysublimowNej muzyki więc rozsądną opcją byłoby zaopatrzenie się np w końcówkę Harmana kardona. To takie amerykańskie brzmienie. Natomiast zastanowilbym się nad tymi kef r300. Normalnie polecilbym dynaudio ale do takiej muzy mogą być r300. Maja mocną podstawę basową i broń Cie Panie B... nie kupuj suba. Z kolumn bas ma Ci wystarczyć.
Myślę, że taki mezaliansik może być niezły ale oczywiście jak już się zdecydujesz to najpierw przesłuchaj monitory. Jak będziesz wiedział czego Ci brakuje to wtedy wzmak.
Nie napisaleś nic o powierzchni na jakiej słuchasz. I jaki budżet.

Zresztą zacznij od streamera i jak go będziesz mial to wtedy będziesz dobieral reszte toru. Powinno zaczynać się od kolumn ale widzę, że na nim głównie Ci zależy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie,pieknie ale z tym subem to bym obstawal przy "za" icon_smile.gif Sluchając lektor 6 jako tako to gra ale zadowolony nie jestem. Bardziej odpowiada mi (tylko w mniejszej skali oczywiscie) sluchanie muzyki na zestawie HERCULES 2.1 do laptopa. Jest to w miare dobry choc nie za mocny zestaw z subem ok 60W. i takie brzmienie bym sobie chwalil w wiekszej skali czyli moze jakies mocne monitory + wiekszy sub. I nie obrazam sie bo takiej muzyki slucham tj niewysublimowanej czy jak kto woli. Sa kawalki praktycznie z kazdego rodzaju muzyki ktorych chetnie slucham ale uogolniając bedzie to w 80% muzyka wlasnie klubowa,troche rnb,czasem hip hop ogolnie cos z fajnym basem. pomieszczenie to ok 20 m2 -+2 a budzet hmm w tym roku moge przeznaczyc ok 10k a reszte tzn 7-8 w następnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle tego co piszesz, może nie warto wydawać na bardzo drogie monitory, skoro i tak sub będzie dorzucał basu, a co za tym idzie odtwarzane pasmo nie będzie idealnie zszyte .
Oczywiście to Twoje pieniądze, niemniej zamiast np kef r300 za 5 tys można kupić też bardzo dobre Focale chorus 706, czy monitor audio RX2 za powiedzmy połowę tej kwoty ( cieszyć się dokładną górą i dynamiką ) . Zaoszczędzoną kasę przeznaczasz na lepszy sub , czy inne dodatki sprzętowe, lub muzykę .
Choć jednak w 20 m kw. poszukałbym kolumn podłogowym które by mnie i piecykowi pasowały .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem jak to ugryzc.Ale z drugiej strony po ustawieniu suba na wlasciwe odciecie nie powinno byc az takiej roznicy jak co do podlogowek z dobrym basem a nawet lepiej bo zadna kolumna nie zagra tak nisko jak sub. A skoro szedl bym w tym kierunku to wzmacniacz musialbym wybrac pod kontem srednicy i gory pasma skoro basu bede mial i tak pod dostatkiem. Moj tok rozumowania icon_smile.gif - po co wybierac wzmacniacz dociązający na dole skoro bedzie sub,a jezeli bedzie dociązal na dole z reguly ma slabszą srednice i gore . Jest w tym troche sensu? Do ok 4-5 bym sie mogl zmiescic z dobrymi monitorami, za następne 4-5 kupic np rel t7,t9 i pomyslec potem co do wzmacniacza lub koncowki lub stremera i koncowki. SLABO?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden alkohol nie walnie tak jak spirytus. Ale czy jak chcesz coś "skonsumować" pijesz spirytus?
Subwoofer w stereo moim zdaniem to bardzo ryzykowna sprawa. Jeśli nie masz dobrego pojęcia i wyczucia, by taki odpowiednio zgrać z kolumnami, to będzie tak sobie. Na ogół jeśli sub nie jest dedykowany do danej serii kolumn i nie jest to subwoofer do stereo, efekt zawsze mniej czy więcej będzie bombastyczny.
Zgrać bezszwowo kolumny i sub, to moim zdaniem niezła sztuka i nie dla każdego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sub ma "tylko " jedno pokrętło do regulacji zgrania z kolumnami a reszta to sam sub,zamknieta obudowa itp jezeli do stereo wiec gdzie ten problem? Jezeli sub nie bedzie wystarczajaco muzykalny to samo to go dyskwalifikuje a np rel,def tech,svs produkują znane i polecane modele własnie do muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodziłbym się z wypowiedzią audiowit, "nie kupuj suba. Z kolumn bas ma Ci wystarczyć."

Myślę, że najpierw powinieneś posłuchać tych kolumienek, zanim zaczniesz myśleć o subie. Słuchałem ich na jednym z odsłuchów, brzmienie jest bardzo dobre jako całość. Poza basami są jeszcze inne pasma, więc nie wykluczonym jest, że jeśli usłyszysz już bardzo przyzwoite kolumny (np R300) odnajdzieś w dźwięku coś nowego i bardzo wyeksponowany bas może już tak nie cieszyć.
Według mnie kolumny, które grają wyeksponowanym dołem tuszują braki w innych zakresach, co na pierwsze odsłuchy może wydawać się bardzo efektowne.
Nie jest wykluczone, że jak usłyszysz porządniejsze kolumny od dotychczasowych, które w każdym zakresie brzmią bardzo przyzwoicie może zdanie co do nadzwyczaj mocnego basu zmienisz. Myślę, że warto spróbować, tym bardziej, że pieniędzy mało do wydania nie masz.

Mam kilku znajomych, którzy są przekonani, że w muzyce musi dudnić tak, że nic poza basem nie słychać. Jednego zaprosiłem do siebie, u mnie jest zdecydowanie bardziej neutralnie, ale i analityczniej, z bardzo dobrą sceną stereo i nadzwyczaj muzykalnie. Jestem przekonany, że ten kolega zamieniłby swój "dudniący eksperyment dźwiękowy" na właśnie takie brzmienie. Kefy zagrają równie dobrze, sam brałem je pod uwagę i one właśnie weszły do ścisłego finału przy moich wyborach. Polecam więc przede wszystkim odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy. Moim zdaniem słuchać też się trzeba nauczyć, a jak się już człowiek nauczy to bardzo często w dźwięku poszukuje czegoś zupełnie innego niż tylko "mocne uderzenie", ale to tylko moja subiektywna opinia, z którą nie każdy musi się zgodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że kolumny głośnikowe projektują i produkują ludzie, którzy się na tym znają, którzy lata spędzają na dopracowaniu konkretnych kolumn. Czyli góry, średnicy i niskich tonów w jednej obudowie.
I nie zawsze im się to udaje. Więcej. Te przypadki, kiedy im się to udaje należą naprawdę do rzadkości.
A Ty piszesz, że zgranie jakiegoś subwoofera (nawet polecanego) z kolumnami a wszystko od sasa do lasa, to kaszka z mleczkiem.
Może dla Ciebie tak? Wobec tego gratuluję dużej wiedzy i wyczucia. Bo dla większości jednak nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już proponując kolumny z mocną podstawą basową takie jak naprzykład R300 proponuję Ci coś co nie powinno mieć miejsca czyli konstrukcje podbijające jakieś pasmo. Ale nie bądzmy purystami bo tak to wszystko brzmiałoby tak samo , a my wszyscy mamy różne gusta.
Zrobisz jak chcesz. Ja tam nie będę popierał tak daleko idących ingerencji w to co jest w materiale. Nisko schodzące kolumny w takiej muzyce powinny wystarczyć. Jeśli jeszce weżmiemy to co podkreśla Angel czyli bezszwowe łączenie pasm to wogóle nie ma o czym mówić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powinny wystarczec", "bron boze nie kupuj suba" krytyka raczej ostra ale czy tak ciezko jest zrozumiec komus ze są na swiecie osoby lubiace takie wlasnie brzmienie? Rozumiem was i wiem ze to ze nie uzywacie suba łączy sie rowniez z tym jakiej muzyki sluchacie,do gatunkow ktore ja lubie wskazane jest niski piekny bas z odczuwalnym ruchem powietrza a nie tylko "pfff pfff pfff " z kolumny. Sluchalem wielu kolumn ktore mają niby w teori duzy i dobry bas (klipsch,paradigm) ale to nie jest ten bas(glosny krzykliwy, i nie wystarczajaco niski) Bas a bas to roznica tak jak wysokie tony z np dynaudio a z kefa(na przyklad) niby wysokie a jak rozne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"powinny wystarczec", "bron boze nie kupuj suba" krytyka raczej ostra ale czy tak ciezko jest zrozumiec komus ze są na swiecie osoby lubiace takie wlasnie brzmienie?



Dlaczego krytyka???? To tylko rada, zrobisz jak zechcesz, możesz zakupić bardzo tanie kolumny i przyzwoity sub, który będzie najdroższy i najlepszy z całego zestawu skoro tak lubisz (albo i dwa suby). To jest forum pasjonatów dźwięku jako całości, nie pasjonatów wynaturzenia niskich tonów. Masz swoją filozofię dźwięku więc nie dziw się, że dla pasjonatów muzyki/dźwięku jest to absurd i zwracają na to uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*** część wypowiedzi została usunięta ze względu na niespełnienie wymogów regulaminu forum***
Pzdr,
Ola_Be

AUDIOWID dzieki za wszystko,od ciebie jedynego dowiedzialem sie czegos nowego ,innego . pisze na szybkosci bo nie wiem jak czy bede mial okazje zrobic to kiedy indziej icon_smile.gif pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znasz widocznie sensu istnienia forum. Praktycznie wszyscy przedstawiają tu subiektywne rady, każdy ma jakieś doświadczenia z którymi się dzieli. Większe, mniejsze, ale każda rada jest przydatna (wg mnie oczywiście). Osobiście cenię inne zdanie od swojego, daje to możliwość zwrócenia uwagi na inne aspekty. To, że ktoś pisze nie po twojej myśli w twojej ocenie się nie zna i szkodzi ? Dziwne podejście. Jeśli prześledzisz tematy to zauważysz, że mało się udzielam, gdyż staram się pisać na tematy o których mam jakieś pojęcie, a że mam jakieś swoje zdanie widocznie bardzo cię boli. No ale na tym polega chyba forum ?

To wszystko co mam ci do powiedzenia, nie zamierzam więcej z tobą konwersować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie mają za grosz honoru. Ani krzty. Fuj, aż mi niedobrze icon_mad.gif
Wyrzucają ich drzwiami a oni włażą oknem i jeszcze w innej masce, by ich nie poznano.
Gdybym wiedział, kto założył ten wątek, na pewno nie napisałbym ani zdania.

A tak w sumie, to sam widzisz do czego to doprowadziło. Może jednak coś z Tobą jest nie tak?
I przypomina mi się znów pewne mądre chińskie przysłowie. Tylko czy zrozumiesz?

Jeśli jedna osoba mówi, że jesteś osłem - zignoruj to.
Jeśli druga osoba mówi, że jesteś osłem - przemyśl i zrób jak uważasz.
Ale jeśli trzecia osoba mówi, że jesteś osłem - kup sobie siodło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy już spokój. Jeśli się nie dogadujecie to po prostu nie komentujcie swoich wyborów i nie doradzajcie sobie. Tak jak w realu nie wszyscy muszą się lubić ale to nie znaczy, że my mamy to czytać. Już bez komentarzy proszę.

Czyli posłuchałeś rady z streamagikiem6? Słyszałem o nim dobre opinie ale sam go nie słyszałem. A czemu Studio 16hz? Słyszałeś Canto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...