Skocz do zawartości

Denon pma-1500ae problem z wlaczaniem


lolo2

Recommended Posts

Witam
Mam problem ze wzmacniaczem pma-1500ae.

Problem polega na tym ze gdy chce go wlaczyc to po czasie gdy powinna sie zapalic zielona dioda to zaczyna mrugac czerwona dioda. Jest to niby tryb ochronny denona.
Problem ten tez znany na avr denonach jako "red light blinking".

W moim przypadku musze wylaczyc i wlaczyc kilka.razy wzmacniacz i za ktorys tam razem zaskoczy i sie wlaczy. Czasem ale zadko po wlaczeniu (nawet gdy volume jest na min) puszcza dzwiek na.glosniki w postaci pisku bardzo glosnego. Wtedy znowu musze go wylaczyc i probowal wlaczyc ponownie.

Sytuacja ta ma tez miejce gdy wszystkie kable sa odpiete. Wzmak na samym zasilaczu.

Ma ktos jakis pomysl co sprawdzic, co moze byc wina? Albo zna jakis dobry tani serwis co zna sie na tym przypadku?












Podejrzany jest dla mnie ten szklany bezpiecznik na zasilaniu 2 fota. Ma coś czarnego w środku. Tak powinno być?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bezpieczniki zwłoczne T i szybkie F . Te zwłoczne mają taką kuleczkę i jak chyba można domyślić się z nazwy odpowiada za nieco wolniejszy czas działania( tak mi się wydaje). Bezpiecznik jest cały, albo jest spalony, więc za ten opisany objaw raczej nie odpowiada.
Jak chcesz jednak wymienić to na o takich samych, lub bardzo podobnych parametrach A i V .(Choć są ponoć różne szkoły co do wartości A).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dane wzmaka do elektronikow. Niby plytka srodkowa jest peknieta i koszt naprawy ... przewyzsza.... Gdzie tam widac peknieta plytke to nie mam bladego pojecia.

I dziwne ze za ktoryms razem sie zalacza, dzisiaj 20razy wlaczalem wylaczalem i zadzialalo.

Cos mi sie zdaje ze niedlugo zostane z glosnikami bez wzmacniacza.... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
3 godziny temu, S4Home napisał:

A jednak.

Tylko że u Ciebie lolo2 o ile dobrze pamiętam mówiłeś że 1000ki i Celany grają podobnie? To nie da zatem prawidłowego odbioru. Ale sam bym wpadł zobaczyć i posłuchać jakbym miał bliżej.

Byc moze wina lezy w akustyce, choc porownania robilem w salce a wydaje mi sie akustyka jest w miare oj

Po drugie moze wina lezy we wzmacniaczu, no niestety byl zalany czyms, jedna koncowka przelutowywana, na plytce pelno mostkow porobione kabelkami i drucikami wiec moze wzmacniacz nie jest na tyle sprawny ze roznice sie zacieraja (dlatego radzilem.koledze zabrac ze soba swoj wzmacniacz)

 

Po trzecie moze bozia nie obdarowala mnie dobrym zmyslem sluchu. Ostatnio robilem testy odsluchowe kabli, kolega z forum wyslal no i roznicy nie slyszalem.

 

Bede mial troche czasu to postaram sie ogarnac jakis wzmacniacz w pelni sprawny, na odpowiednim poziomie i wtedy jeszcze raz przetestuje i porownam Heco. Bo moze tu lezy najslabsze ogniwo.

Na razie powiem ci szczerze ze w filmach brakuje mi tego czegos....  jak chodzi o jakis poszczegolny dzwiek to jest idealnie czy w filmie czy stereo, jakis strzal z pistoletu, pojedyncze instrumenty muzyczne itp. Ale jak juz dochodza wybuchy albo szybka akcja z muzyka to "tak jakby" system audio mi sie gubil. Moze za duzo naraz dzwiekow odbija sie od scian - skosow i jest poglos. Moze sub nie daje rady / na panelach stoi i wszystko drga i robi zament.

Nie wiem, musze podzialac w jakims kierunku jak ogarne troche wolnego czasu.

 

A co do kolegi wyzej, no to ma doslownie rzut beretem do mnie, wiec jak bedzie chcial wpasc to chociaz zobaczy jak kolumny wygladaja. Wspominal tez ze ma problematyczne pomieszczenie ze zla akustyka, bedzie moze wiedzial na czym stoi, moze podobne do mojego.

A jak zdecyduje sie na cos, lub bedzie myslal o czyms konkretnym to napewno polece mu najlpeszy sklep audio jaki znam  :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...