Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe do 3500zl


baraja

Recommended Posts

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

3500

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

uzywka na gwarancji optymalna

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

stereo bez subwoofera

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

posiadam budzetowa yamaszke 375

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

pokoj ma 30 metrow natomiast kanapa jest na srodku salonu wiec bede siedzial okolo 2,5 metra od glosnika jesli ma to znaczenie

Jakiej muzyki słuchamy

techno lat 90 moje lata mlodziencze

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

moge rozbudowac amplituner koniecznie video, subwoofera nie chce kupowac

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

pod ampli video kablami glosnikowymi


lubie szybka dynamiczna muzyke zadnych smutasow typu "ta ostatnia niedziela" icon_smile.gif zalezy mi zeby niskie pasmo bylo wyczuwalne (wiadomo jak to jest z monitorkami) prosilbym o pomoc wybralem 4 zestawy ale jesli ktos ma cos duzo lepszego to tez prosze o opinie

monitor audio gx100
avc scm 7
magnat quantum 1003s
elac 510

co z tego bedzie najlepiej pasowac i czy wymienic swoja yamahe 375 ktora w stereo ma 70W na kanal moge dac do 2000 za amplituner ale wolalbym ampli video bo na wzmacniacz stereo + ampli video nie mam miejsca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te 30m2 może mieć znaczeni mimo postawienia kanapy na środku, gdyby to był salon z aneksem z boku lub coś w tym rodzaju (jakaś powierzchnia półotwarta) miałbym mniejsze obawy. Kolumna podstawkowa pomieszczenia 30m2 może nie wypełnić dźwiękiem odpowiednio.

Poza tym nie rozumiem tego, że na podłogówki nie ma miejsca, zaś na podstawkowe będzie. Kolumny podstawkowe zajmą tyle samo miejsca co podłogowe. Jak inaczej chcesz je ustawić niż na standach ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zły pomysł. Zmarnujesz potencjał kolumn, nie uzyskasz dobrego stereo.
Pewnie jest inne rozwiązanie, ale trzeba odważnie przyjrzeć się możliwościom swojego pokoju. A czasem przełamać pewne schematy.
Bo tak to będziesz miał jakiś tam dźwięk, jakieś nagłośnienie. Ale prawdziwe stereo, to jednak pewne reguły. Oto podstawy akustyki i ustawiania kolumn głośnikowych. Takie absolutne ABC.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Poza tym ampli video na ogół nie nadaje się do odtwarzania muzyki w stereo. Tu dużo lepiej sprawdza się jednak wzmacniacz stereo.
Jeśli już musi być ampli video, to trzeba poszukać takiego z drugiej ręki, starszego, topowego.
Taki może zagrać jak tańszy wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze wiesz nie bede wyrzucal mebli ktore byly mega drogie zeby wstawic duze glosniki:) nie jest to dla mnie az tak priorytetowe, jesli moglbys mi poradzic jakies podstawkowe monitory to bylbym wdzieczny, zeby bylo jasniej duzo wiecej ogladam filmy i pogrywam niz slucham muzyki, to co naprawde bedzie tragedia jak monitorki beda na blacie? dodam ze nic ich nie bedzie ograniczac ani z bokow ani z gory, z tylu do sciany bedzie 30cm, poprostu zamiast na podstawce beda staly na blacie

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM7 są to dobre, dobrej jakości kolumny. Grają precyzyjnie, rozdzielczo.
jedna sprawa, to czy lubisz taki rodzaj dźwięku.
Druga, że trzeba wówczas dobrać do nich wzmacniacz pasujący brzmieniem do Twojego gustu (odpowiednia barwa dźwięku), to jeszcze musi być to wzmacniacz dobrej klasy, mocny, wydajny prądowo.
Z tanią Yamaszką będzie tragedia. Bo tansze kolumny, niej rozdzielcze i niezbyt ofensywne jeszcze jakoś tam zagrałyby.
Ale ATC pokażą wady reszty systemu jak pod lupą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...