Skocz do zawartości

Co to za kolumny i jaki upgrade zrobić?


slawek_46b

Recommended Posts

WItam, mam oto takie stare kolumny, chciał bym przy nich wymienić wysokotonówki jak i średniotonówki. Niskotonowiec mam firmy Tosil GND 25/60 8 ohm, wzmacniacz firmy Technics SU-610. To jest pytanie dla Was, jakie mam wybrać głośniki średnio i wysoko tonowe żeby to wszystko ładnie grało, a i jeszcze wie ktoś może co to mogą być za kolumy tzn. jakiej firmy? icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat to bardziej do działu DIY niż stereo.
Ciężko tu mówić co to jest i jak gra ( a raczej jak grało ) bo widać że kolumna jest już chyba nieoryginalna i grzebana.

Zresztą ciężko doradzić bo napisałeś bardzo infantylnie, "co wybrać żeby ładnie grało " icon_wink.gif
A co teraz gra w środku kolumny, że gra brzydko ?
Zazwyczaj włożenie przypadkowych, a nawet pozornie lepszych głośników w miejsce starych nie wiele daje na plus, ( czasem na minus) bo za to jak gra kolumna w dużej mierze odpowiada zwrotnica i jej projekt względem oryginalnych głośników i obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś dobrze zorientowany w temacie budowy kolumn głośnikowych (mało kto jest) i nie masz odpowiedniego zaplecza pomiarowego (jeszcze mniejszy procent ludzi to posiada), to daj sobie spokój.
Tym bardziej, że do zbudowania dobrych kolumn głośnikowych trzeba mieć też tzw. Iskrę Bożą.
Głośniki można wymieniać tylko na takie same, oryginalne i najlepiej parami ("parowane").

W każdym innym przypadku lepiej pieniądze na taką modyfikację kolumn przeznaczyć na inne.
Jeśli ma się niewielki budżet, to najlepiej kupić kolumny używane. Wówczas jest szansa na dużo lepszy dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...