Skocz do zawartości

Kino domowe


baks104

Recommended Posts

Witam!


Mam zamiar kupić kino domowe, bądź jakieś stereo.

Sprzęt ma być podłączony do TV i tutaj moje pytanie, czy lepiej będzie sprawowało się kino domowe czy stereo. Przewiduje jakieś 2 stojące głośniki i ewentualnie 2 wiszące. Nie chce pchać za dużo do pokoju, ponieważ jego metraż i zabudowa na to nie pozwala (11,46 metrów kwadratowych, niżej schemat przedstawiający zagospodarowanie pokoju) Sprzęt może być używany, może być nowy, cena to 1500-2000max.
Słucham wszystkiego, pop, rock, hip hop, trochę trapu. chciałbym żeby bas był mocno słyszalny, ale znowu nie taki który zagłusza wszystko i ''buczy''. W większości czasu (60%) będzie na nim słuchana muzyka, granie w gry, czasami filmy.
Nie wymagam odtwarzacza bluray gdyż mam konsole.

Aktualnie mam podłączone jakieś dwa głośniczki i tubę basową creativa (stare jak świat głośniki komputerowe) i jestem bardzo zadowolony z działania, no ale odłożyłem troszkę kasy i chciałbym coś mocniejszego icon_smile.gif
Zakup ma być na kilka lat, i raczej nie rozbudowywany.

Najważniejsze dla mnie jest podłączenie do TV.

Bardzo proszę o pomoc, i jakieś ewentualne linki, porady do jakiegoś sprzętu icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowym za 1,5-2 tysiące zapomnij. Będzie kiepsko grał (a szczególnie kino domowe). Bo w tej cenie to już lepsza będzie firmowa, porządna miniwieża stereo.

A jak to ma być głównie do muzyki, a mniej do kina domowego - to lepiej kupić używany zestaw stereo i dwie kolumny. A do tego DAC ( przetwornik cyfrowo-analogowy), by podłączyć przez niego TV kablem optycznym.

Albo kupić amplituner stereo z wbudowanym DAC'em (wtedy nie potrzebujesz już oddzielnego DACa, bo podłączycz TV do amplitunera).

Pozdrawiam
PS. A w międzyczasie poczytaj inne wątki na Forum dotyczące używanego zestawu stereo za około 2 tysiące.
No i sprawdź, jak powinno się pisać pierwsze posty (link masz w moim avatarze) i jakie dane powinieneś podać, by ułatwić innym odpowiedzi na Twoje pytania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najważniejsza jest muzyka.
Dźwięk z gier nie musi być bóg wie jaki, ponieważ mam słuchawki, filmy oglądam rzadko więc nie ma sensu kupić sprzętu pod filmy icon_wink.gif


Znalazłem dwa sprzęty i dwie kolumny :


Onkyo TX8020 z DAC 2x90Wat

DAC Magic Plus Cambridge Audio

do tego kolumny:

KEF Q50


JBL XTI 60 Kolumny Tytanowa Kopułka


jakaś opinia o tym? czy warto kupić? czy nie będzie problemu z podłączeniem do TV?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po pierwsze marwti mnie podejście że szukasz czegoś mocniejszego. Jeśli oczekujesz większej większego basu glosniejszego sprzętu to budżet musisz mieć większy i nie w takim pomieszczeniu. Zawsze możesz natomiast pomyśleć o sprzęcie lepszej klasy. Grającym ładniej, czyściej.

Zdecydowanie idź w stereo. Budzet na kino nawet używane nieco za mały.

Onkyo 8020 jest ok. Ma wejścia cyfrowe po co ci zatem zewnętrzny dac?

Przy podłączeniu do tv nie potrzebujesz tego daca.
Co do kolumn poszukaj tannoy m2, f3, f4 to małe podłogowki jeśli je zmiescisz. Magnaty quantum 673, coś że starszych produktów chario.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8020 to niedrogi amplituner stereo i faktycznie jak głownie muzyka to będzie to lepsze niż jakieś przypadkowee taniutkie amplitunery kinowe. Wejście optyczne dla TV 8020 ma, dodatkowo coaxial np dla dvd, jest wyjście na aktywny sub.
Oczywiście jak masz np dac z optyka na analog ( dla tv), radia nie słuchasz, to lepiej kupić klasyczny wzmacniacz stereo za podobne pieniądze.

W takim małym metrażu uważaj z podłogówkami, bo może być i zwykle jest gorzej od oczekiwań.
Żeby jeszcze te podłogówki można było jakoś super ustawić i same w sobie prezentowały brzmienie które pasuje do amplitunera i Tobie to może tak, ale nie na siłę.
Bardziej popatrz za dużymi monitorami takie z 15-16ką to i tak będą tu więcej niż potrzeba, a do tego do filmu jakiś nieduży subwoofer.
Do tego Onkyo bardziej coś z kolumn cieplej grających, masywnie, niż twardo i analitycznie, bo będzie nieciekawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, ale nie znam się zupełnie na tych tematach, ten zakup to będzie mój pierwszy sprzęt audio.

Dobra czyli kwestie kina domowego wykluczam i celuje w stereo!

Po prostu kiedyś ktoś mi powiedział że stereo nie idzie podłączyć do TV, a ze nigdy się w to nie zagłębialem to nic nie czytałem, dopiero od kilku dni śledzę tematykę.


Poszukam wtedy jakichś monitorów, bo faktycznie nie ma co pchać w tak ciasny pokój jakieś ogromne podłogowki. Ewentualnie popytam po znajomych czy ktoś ma jakieś podłogowe i pożyczę, żeby sprawdzić jak to będzie grało icon_wink.gif

Myślę że dwa monitory i subwoofer wystarcza. I dadzą fajny dźwięk zarówno z gier jak i z muzyki.

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc! Będę kombinował, ewentualnie dobieram jeszcze trochę kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie suba możesz dokupić z czasem. Przy monitorach w tym pułapie cenowym może się przydać.

Z nowych sprzętów onkyo 8020 i quantum 673 to dobre połączenie z używek szukaj wyższego modelu onkyo lub Yamahy oraz kolumn monitor audio seri silver, czy heco w wersji metas lub celan.
Ciekawa propozycja są także monitory qacoustic.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...