Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz do Rocka, Metalu.


Xylo

Recommended Posts

Tak, Pioneer jest już bardzo zmęczony życiem, to fakt. Do tego już ledwo zipie. Tak jak wcześniej pisałem ma usterkę , której już nie będę naprawiał (rok temu było to naprawiane) , mianowicie po około godzinie grania się wyłącza, trzeba odczekać jakieś pół godziny i dopiero się załącza i znów gra godzinę i koniec. Tak , czy tak zamiast na złom trafi do mojego znajomego, może jemu uda się go naprawić, mi już na to szkoda kasy icon_wink.gif

Z NAD'a jestem strasznie zadowolony.
Jedynie czego póki co mi brakuje to przycisku "Loudness", gdyż przy bardzo cichym słuchaniu bardzo był przydatny icon_wink.gif Z drugiej strony NAD ma w pilocie przycisk aktywujący/dezaktywujący "Tone Defeat", także ustawiłem na wzmaku dla niskich tonów +4db i jak gra bardzo bardzo cicho to po prostu wyłączam "Tone Defeat" z pilota i ratuję to trochę sytuację icon_wink.gif

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Cieszę się że mogłem pomóc icon_smile.gif
Brzmienie lini BEE jest nieco inne od starszych modeli NADow jednak jest to cały czas ta sama filozofia grania. I akurat tutaj przejęcie przez Kanadyjczyków nie wpłynęło źle na firmę.

Swoje lata pionka mogą powodować tego typu odczucia ją jednak obstawial bym to że teraz właśnie robi się wzmacniacze szybsze, bardziej kontrolowane a mniej muskularne. Tak jak pęd życia na co dzień.

Zaciekawił mnie temat zworkow. Prawdę mówiąc mam je w ofercie a nigdy nie robiłem takiego testu?!

Słuchaj NADa i ciesz się muzyką.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 30.09.2016 o 10:51, S4Home napisał:

Witaj,

Cieszę się że mogłem pomóc icon_smile.gif
Brzmienie lini BEE jest nieco inne od starszych modeli NADow jednak jest to cały czas ta sama filozofia grania. I akurat tutaj przejęcie przez Kanadyjczyków nie wpłynęło źle na firmę.

Swoje lata pionka mogą powodować tego typu odczucia ją jednak obstawial bym to że teraz właśnie robi się wzmacniacze szybsze, bardziej kontrolowane a mniej muskularne. Tak jak pęd życia na co dzień.

Zaciekawił mnie temat zworkow. Prawdę mówiąc mam je w ofercie a nigdy nie robiłem takiego testu?!

Słuchaj NADa i ciesz się muzyką.

Pozdrawiam

wiem że temat stary, ale ciekawią mnie też te zworki , s4home testowałeś je może już ?

Edytowano przez wid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wid napisał:

chodzi o zmianę oryginalnych zworek w wzmacniaczu NAD c326 na Kabel 2xRCA , sa takie krótkie specjalne , czy ma to sens i czy jest różnica w brzmieniu ?
Pozdrawiam

No to finalnie nie sprawdziłem w końcu. 

Możesz wypożyczyć zwykły dobrej klasy RCA do testów. Sam będziesz wiedział.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Inferno napisał:

Kolega takie kupił i był bardzo zadowolony, dokładnie jak piszesz. 

Taki link, może się przyda

http://www.thesoundapprentice.com/2013/11/tweak-your-nad-preamp-jumpers-make-good.html

PS. A do kogo pisać o Top HiFi z Warszawy Nowogrodzka?

 

warszawa@tophifi.pl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak najkrótszy i sensownej jakości, „sznurek” sporo popsuje.

W Cyrusie tak zrobiłem ? przywiozłem do domu wzmacniacz na odsłuch i Streama XA podpiąłem takimi dziwnymi dołączonymi kabelkami RCA. Czasem naprawdę dobre kable wcale nie są o jakimś dużym przekroju i nie zastanawiając się stwierdziłem - no przecież producent nie może się mylić ! I tak z biegu włączyłem wołając wcześniej żonę i dramat. Żona dziwna mina a ja do niej: „kurde gra jak wiadro...” wyłączyłem sprzęt zmieniłem kable i nagle wszystko się pojawiło, bas itd.. To były te kabelki do komunikacji, szyna sygnałowa do ciszej, głośniej, wyłącz, włącz. Do dzisiaj jak sobie przypomnę to sie z tego śmieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...