Skocz do zawartości

Kolumny do Technics su-610


slawek_46b

Recommended Posts

Cześć kolego. Ale leń z Ciebie. Nawet Ci się nie chce w swojej własnej sprawie trochę rozejrzeć na forum.
Odpowiedz na jakiej podstawie ktoś ma napisać jakie kolumny kupić jeśli oprócz modelu wzmacniacza nie wie nic innego?
Nie znamy wielkości pokoju, możliwości ustawienia w nim kolumn, rodzaju słuchanej muzyki, preferencji brzmieniowych (rodzaj dźwięku), budżetu na kolumny, jakie będzie źródło i wielu innych danych.
Poczytaj tematy w poniższych linkach, jak to napisali inni koledzy, o co pytamy, co trzeba napisać, by Ci mógł ktoś rzetelnie odpowiedzieć, pomóc.
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
do 2000 zł.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Obojętnie

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Kolumny stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Technics SU-610

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
25m2, kolumny są ustawione na szafach (wiem że tak nie powinno być ale nie mam miejsca żeby ustawić gdzie indziej), kolumny są ustawione w rogach pokoju, fajnie też jak bym dawały radę na jakiś mniejszych imprezach typu 30-40 osób

6) Jakiej muzyki słuchamy
disco polo, rock, tak zwana "jebnia", pop

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
zakup na dość krótki czas, ponieważ chciałem grać na mniejszych imprezach i po wolnymi krokami dorobił bym się na lepszy zestaw, a jak narazie muszę kupić stoisko DJ i lampy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
żeby w miarę donośnie grały, za tą cenę nie mogę dużo wymagać ale jak by były dobre wysokie i niskie tony to by było dobrze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda pisać ( z perspektywy tej szafy i imprez )....
Ad8. za 2 tys można oczekiwać od kolumn by grały dobrze, a od używanych nawet bardzo dobrze...zależy co się kryje za słowem dobrze;)
Bo jak wrzucisz nawet kolumnę za 6-7 i więcej tys tys na szafę to dobrze nie będzie.

Jak one mają stać /leżeć na szafie i grać na imprezach zarobkowo, to szkoda dobrze grających kupować.
Z dostępnych bardzo dobrą, dużą ( także efektywną) za 2tys kolumną jest np. Magnat quantum 677 tylko musi staćicon_wink.gif bo jak leży to się będzie bujać ( kształt boków ) pytanie, czy wytrzyma kilkugodzinne granie na maksa, raczej nie - bo nie do tego jest i szkoda go . Zresztą inne które można by tu zaproponować też szkoda.

Odpowiedniejszą alternatywą mógłby być używany Klipsch, lub zrobione pod imprezy Cerwin Vega ( bardzo wysoka efektywność) i jak na zabawę to Tonsil zeus. Po kosztach supreme 2002.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko inne kolumny też są wymagające, zeusy nie są wyjątkiem. Jest sporo niedużych kolumn z impedancją poniżej 4 ohmów.
Przecież grając głośno, czy imprezy, czy w ogóle aby dobrze wysterować duże kolumny potrzeba b mocnego wzmacniacza/wydajnego, lub końcówki mocy- na te zarobkowe długie imprezy. Słabym wzmacniaczem, a więc odkręconym na full łatwo wpaść w wysokie thd i spalić kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmieniam decyzję, poprostu chce na początek jakieś kolumny pod ten wzmacniacz bo chcial bym zacząć karierę DJ a nie chcę od razu walić całej kasy w kolumny i wzmacniacz, jak by tak było to prędzej bym kupił kolumny aktywne, chciał bym abyście mi doradzili kolumny "na początek" żebym mógł zacząć grać na jakiś małych imprezach 30-40 osób ponieważ muszę kupić jeszcze stoisko DJ że statywem na lampy, lampy i mikrofon icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś podane przez kolegę Jacka75 kilka typów.
Ja potwierdzam, że lepszy byłby Magnat z serii Quantum. Czy ostatecznie Klipsch albo JBL.
Ale jeśli nie boisz się jasnego, dość ostrego dźwięku możesz patrzeć za kolumnami Cerwin-Vega, Arcus i Quadral z serii Phonologue.
Najwyżej kablami trochę złagodzisz górę. A są to kable Alphard Da Vinci, Cable Talk, Melodika, większość modeli Van Den Hul.

Wracając do kolumn patrz by miały wysoką efektywność. Moim zdaniem nie mniej niż 90 dB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...