Skocz do zawartości

AUDIO SHOW 2016...


RoRo

Recommended Posts

Na tegorocznym Audio Show usłyszałem zestaw, który idealnie wpasował się w moje upodobania dźwiękowe ( jak i wizualne zresztą też ). Idealnie zagrał ciężką muzykę Hard Rock'ową, w życiu nie słyszałem takiej energii, ekspresji, magii. Moje poszukiwania już zakończone, teraz muszę odłożyć tylko 500.000 zł. icon_mrgreen.gif

A mianowicie cały zestaw składa się z :

T+A PDP 3000 HV (odtwarzacz cd)
T+A P 3000 HV (przedwzamcniacz )
2 x T+A A 3000 HV (końcówka mocy)
2 x T+A PS 3000 HV (zasilacz)
T+A Solitaire CWT 1000-8 SE Carbon (kolumny) ...

Coś pięknego ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zestaw o którym wspomniał Note grał na Stadionie Narodowym
W ubiegłym roku na SN były tańsze zestawy T+A, ale dopiero teraz można napisać że "grały".

Ale z cenami nie jest tak źle, bo na dobrze grającą elektronikę T+A wystarczy 20% tej kwoty.

Poza tym można zaoszczędzić i kupić np. tańszy piecyk ATOLL IN400 (jeden albo dwa, bo jak już zamierzasz zbierać kasę icon_lol.gif ), nie wchodząc w "cyfrę" (ale nie wiem, czy to się wpasuje w Twoje odczucia estetyczne - w razie czego można kupić srebrny... przynajmniej ładniej by wyszedł na zdjęciach).


DSC01446.jpg




Przy okazji zachęcam do obejrzenia i poczytania oficjalnych katalogów wystawy (są dostępne na stronach AudioShow - wraz z archiwalnymi...)

Pozdrawiam
PS. Ciesze się, że jest już odzew i odezwało się parę osób, bo po piątkowej krótszej nocy (drobne 3 godziny przy fotkach i ich zamieszczaniu wraz z opisem) w sobotę przed południem byłem zaskoczony pustką w tym wątku icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dotarłem na prezentację AYONa w Tulipie - polską premierę miał pierwszy w historii firmy odtwarzacz SACD, ale to już nie dzisiaj.
Jak zwykle ciekawe show, wystawowe upusty i o ile pamiętam to większość sprzętu jak rok temu.

Tym niemniej zestaw (szczególnie kolumny) na pomieszczenia przekraczające powierzchnią polskie mieszkania...


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg






Pozdrawiam
PS. Czy ten zegar w nocy to musi tak za...ć??? (oczywiście chodziło mi o słowo "zasuwać" icon_cool.gif , a co czytelnik sobie wstawił w "kropki" to już jego sprawa icon_mrgreen.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Oczywiście nie mogło mnie zabraknąć w pokoju z Atoll'em ( tam in400 w roli głównej wpięty w kolumny podstawkowe, jak już wspomniał RoRo - Athom).


No i widzisz jak się pozmieniało od ubiegłego roku, gdy jeszcze nie słyszałeś o ATOLLu, a teraz napisałeś "oczywiście"!


PS. O tym, że grało świetnie nie muszę już dodawać. Szkoda jednakże tego, że w tym roku nie podłączano podstawkowych kolumn (no chyba że na chwilę w niedzielę).




Co do pierwszego zdania, fakt, aż strach pomyśleć co może być za rok icon_smile.gif


W sobote w godzinach ok 17-18 Podstawkowe Xavian Ambra byly wpięte do Hegela. Słuchałem dobre 30-40 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla sympatyków Sonus Faber. Mała parada w hotelu Sobieski.

DSC01446.jpg




F1angel, czy mam rozumieć, że zdradziłeś SF na rzecz Xavianów?

Simson nie tylko Twojej żonie podobały się Tenory, mnie też.
Tenor Audio kanadyjski producent wzmacniaczy lampowych w technologii hybrydowej pogrywał sobie z kolumnami Hansen, które kosztują bagatela jedyne 120 000zł.
Czy cena przekładała się na dźwięk? Po części tak, choć były lepiej grające zestawy na Stadionie Narodowym.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




I jeszcze alejka z gramofonami i nie tylko firmy Pro-Ject.

DSC01446.jpg




I jeszcze coś dla miłośników jazdy na łyżwach. icon_smile.gif


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zachwyciło .To jak grał zestaw FM Acoustic .Takiej jakości dźwięku nie usłyszałem na całej wystawie.Potęga precyzja barwa wszystko na najwyższym poziomie .Niestety także cena icon_sad.gif
Bardzo przyjemne było też spotkania z RoRo oraz Belfer54 szkoda że tak krótko.
Na wystawie byłem przez dwa dni i nie wyobrażam sobie aby tyle sal dało się obejść w krótszym czasie a i tak do niektórych nie wszedłem jeśli w drzwiach odrzucił mnie dochodzący z pomieszczenia dźwięk.Pewnie czasem niesprawiedliwie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet,
też żałuję, że tak krótko było - i w niepełnym składzie icon_sad.gif

kolejne ciekawostki z Hotelu Sobieski - jubileuszowa (tylko 100par, zresztą w dość w okazyjnej cenie 30tys za parę - w stosunku do niższego i skromniejszego modelu to różnica 4 tysięcy). Warto zauważyć, że te kolumny Canton Karat Jubilee 3 mają na obu bokach duet głośnik niskotonowy + pasywny! W tej chwili jest to jedyny model Cantona wykorzystujący membranę bierną.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Canton Karat napędzał duety końcówek mocy QUAD Antera Stereo (mogą grać jako monobloki lub stereo-podobno jako stereo tez dają radę!), a grał podpięty do nich QUAD Play.
Kable firmy QED.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




Było całkiem przyjemnie i podobało mi się, że również przy cichym słuchaniu było OK!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

AYON
Prezentacje co pół godziny



Wg mnie jedna z lepszych prezentacji, gdzie obecny był właściciel marki, można było się czegoś dowiedzieć o budowie systemu wzmacniającego i kolumn. Prezentacja wzbogacona lampką wina.


Podobnie w formie było w zeszłym roku...kolumny np takie same, choć clue programu dotyczyło wtedy czegoś innego.
Mnie jednak brakowało na niektórych prezentacjach, tak jak właśnie u Ayona posłuchania muzyki bardziej popularnej niż klawesynowa kameralistyka*, czy jak w ubiegłym roku specjalnie nagrane pliki z taką muzyką, czy wręcz dźwiękami dla prezentacji podaj pod nowego stremera.
Muzyki bardziej znanej, oczywiście też dobrze nagranej, ale dzięki takiemu ( czy takim wyjątkowym ) wyjątkowemu systemowi pozwalającej coś nowego w niej może odkryć


*Przepraszam z góry miłośników takiej muzyki, ale np. zestaw audio na bazie kolumn Audium z CD Audio Research i wzmacniaczem Arini grał muzykę poważną, ale tą szerzej znaną, co było dobre dla porównania z tym co dotychczas się już gdzieś słyszało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mnie jednak brakowało na niektórych prezentacjach, tak jak właśnie u Ayona posłuchania muzyki bardziej popularnej niż klawesynowa kameralistyka*, czy jak w ubiegłym roku specjalnie nagrane pliki z taką muzyką, czy wręcz dźwiękami dla prezentacji podaj pod nowego stremera.
Muzyki bardziej znanej, oczywiście też dobrze nagranej, ale dzięki takiemu ( czy takim wyjątkowym ) wyjątkowemu systemowi pozwalającej coś nowego w niej może odkryć


*Przepraszam z góry miłośników takiej muzyki, ale np. zestaw audio na bazie kolumn Audium z CD Audio Research i wzmacniaczem Arini grał muzykę poważną, ale tą szerzej znaną, co było dobre dla porównania z tym co dotychczas się już gdzieś słyszało.




Zgodzę się z Tobą, moim zdaniem niektórzy wystawcy chcą podkreślić powagę i wyjątkowość prezentowanego sprzętu taką właśnie muzyką, że mamy do czynienia ze sprzętem dla koneserów. Myślę, że błędnie. Tak jak piszesz, są utwory cenione i szerzej znane gościom wystawy, które o wiele chętniej większość odwiedzających posłucha i będzie miało punkt odniesienia w porównywaniu brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było trochę smęcenia i dziwnej muzyki, zresztą zwiedzający również mieli swoje "wynalazki".
Co do muzyki- w dwóch miejscach słyszałem Yello, gdzie indziej winyl "Bad" Jacksona.

A teraz moze parę rozczarowań z wystawy AS:
1) Jamo
W ubiegłym roku było kiepsko -chyba 1 czy 2 pary normalnych kolumn pokazali (podłogowe i podstawkowe). Ale teraz to już była porażka:firma z takim doświadczeniem i wolumenem sprzedaży pokazała jakieś "kurduple"! W sali stali pare modeli AE, ale z Jamo były tylko jedne kolumienki icon_sad.gif A jak nie mają odpowiedniego wzmacniacza pod swoje kolumny serii Concert (o serii R to przez grzeczność nie wspomnę), to co za problem jakiś sprzęt pożyczyć (nawet wśród pracowników).


2) Cyrus
Była polska premiera, czyli nowy Cyrus One.
Obok niego stał stary Cyrus One.
No i w sobotę po południu żaden z nich nie grał, bo podobno telefon z którego puszczamy muzykę po BT wyzionął ducha. To kruca bomba taki problem skombinować do niego ładowarkę albo przygotować wcześniej połączenia kablowe?
To przecież pierwszy Cyrus w klasie D. No i tylko trochę pograł.
A muzyka szła z Cyrus Lirycs.-więc też można było pokombinować i np. podpiąć go pod Lyrics...
Oj daleko tym ludziom do profesjonalizmu np. ekipy z Ayona!

3) Za głośna muzyka...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson, Roro zwykle puszczają smęcenie bo łatwiej wtedy ukryć niedoskonałości sprzętu. Ja też mam przygotowanych kilka kawalków w hiresach dla zwiedzających icon_wink.gif przeważnie gitara.

Nie puszczę im przecież Rammsteina i kawalków gdzie już na godzinie 10 zapychają się membrany....a dzwięk się kompresuje.
A tak piękna gitarka, sluchać oddechy muzyków i palce na strunach...icon_wink.gif.
Szacun dla wystawcy z Jacksonem. Nie każdy zestaw zagra prawidłowo Bad. Na tej płycie można nie wyrobić z dynamiką uderzenia, przejaskrawić wyższe rejestry. Zestaw musi być dynamiczny i jednocześnie łagodny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Simson, Roro zwykle puszczają smęcenie bo łatwiej wtedy ukryć niedoskonałości sprzętu. Ja też mam przygotowanych kilka kawalków w hiresach dla zwiedzających icon_wink.gif przeważnie gitara.

Nie każdy zestaw zagra prawidłowo Bad. Na tej płycie można nie wyrobić z dynamiką uderzenia, przejaskrawić wyższe rejestry. Zestaw musi być dynamiczny i jednocześnie łagodny.



Masz rację, również mam hiresy dla znajomych icon_wink.gif Bad jak i Yelo brzmi u mnie również rewelacyjnie. Ostatnio znajomy po kilku kawałkach zdziwiony był, że muzyka może tak wybrzmiewać, że każdy instrument można tak zlokalizować, czystość brzmienia itp. ...a ja jadę jeszcze na budżetowym przetworniku, ale już na koncie "typu zaskórniak" jakiś ruch jest icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tegorocznej wystawy.
Co prawda nie był to najlepszy dźwięk wystawy, ale też nie najgorszy. Warto tu wspomnieć o najnowszych kolumnach Rega Guru QM10 (powrót do starej nazwy). Kolumny a właściwie kolumienki są tak zaprojektowane, że można je wcisnąć w kąt pomieszczenia lub postawić w pobliży ściany, czyli nadają się do trudnych pomieszczeń. Guru towarzyszyły m.in. najnowsze wzmacniacze Regi Elicit-R i tańszy Elex-R, CD Saturn-R, Gramofon Rega RP8, Pre MC/MM Rega Aria. Gramofon posiada konstrukcję szkieletową i wyposażono go w wkładkę MC Rega Apheta.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż. Jako, że można je postawić ''wszędzie'' to jest in plus ale obawiam się, że w tej cenie mogą mieć problem z przebiciem się na rynku firma, która bardziej specjalizuje się w gramofonach.
Marek, zdecydowalbyś się na kupienie ich czy np xavian perla. Nie wiem ile kosztuje ale pewnie w okolicach tej ceny.

Sprawdziłem. Realna cena xavianow to 7kzł...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przypadkowo podczas AS "wpadłem" na stolik umieszczony pod ścianą, bardzo niepozorny - firmy NYQUISTA- producenta tego, czego często zabrakło na tegorocznej wystawie. Udało się porozmawiać z osobą prezentującą produkty. Firma zajmuje się produkcją ustrojów akustycznych oraz izolacją akustyczną od 2011r. Zaprezentowane były różne rodzaje wełny akustycznej lub materiału zbliżonego strukturą o gęstości od 70kg/m3 do ponad 200kg/m3. W oferowanych produktach były także ramy do umieszczenia w nich izolacji akustycznej, Oferują także pomiary akustyczne. Cen na miejscu nie można było sprawdzić, jednakże wziąłem namiary adresowe, więc za jakiś czas wiedza będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek a o co miałbym się gniewać. icon_smile.gif
Co do Xavianów owszem myślałem jeszcze niedawno. Niestety te podstawkowce Xaviana są już nie produkowane, a na rynku wtórnym ze świecą szukać. Roman cały czas o nich myśli. icon_smile.gif
Domyśl się o jakich mowa. icon_biggrin.gif

Simson coś mi mignęło, ale byłem w pewnym momencie tak zakręcony, że ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Atohm GT1 sporo tańsze są Atohm Sirocco...
Ale to nadal wysoka cena- w okolicach ceny "Perełek".

Niestety dla mnie Xavian to musi być pochylona przednia ścianka i platynowe WBT z drugiej strony. Może i coś jest w tych nowych produktach pana Barletty, ale cena też poszła w górę icon_sad.gif
A na kolejne podłogówki nie mam miejsca ani potrzeby.

Swoją drogą-czy ktoś widział Chario na tegorocznym AS? Bo pare sal i wystawców mi umknęło w trakcie tegorocznej gonitwy icon_sad.gif

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również z braku czasu ( tylko jeden dzień) trochę sal umknęło, ale bardzo lubię dźwięk kolumn podstawkowych, więc wszędzie gdzie zauważyłem starałem się być. No właśnie, Chario nigdzie nie widziałem, a szkoda, bo ich nigdy nie słyszałem. Szkoda, że B&W także nie miał podpiętych CM5 S2, przypomniałbym sobie ich brzmienie.

Ale jak miałbym być szczery, z tego co pamiętam brzmienie Xavian Ambra bardziej mi przypadło do gustu niż Athom. Może to kwestia pomieszczenia, lub tego, że Xavian'ów dłużej słuchałem, ale bardziej mi w pamięci utkwiły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...