Skocz do zawartości

Jakie kolumny + amplituner do 1500 do takiego pokoju ?


SUB258

Recommended Posts

WITAM, jestem tu nowy mysle ze dobry temat chce do swojego pokoju w koncu jakies ludzkie dzwięki wprowadzic do słuchania głównie muzyki, zdj mebli przy ktorych maja stac kolumny dołaczam, chodzi mi głównie o to ze miedzy tv a meblami mam szpare max 18cm, chciałem głosniki przednie od kina domowego i ampli bo to by bez problemu weszło mi bo podstawki pod meble mozna wsunac a kolumna sama fajnie by wypełniła lukę lecz nidgzie na allegro nie moge takich znalezc, wiec prosze o pomoc macie jakies strony czy sklepy gdzie mozna skompletowac samemu np 2 kolumny przednie i sub + ampli badz same dobre kolumny i ampli w cenie do 1500zł, pokój mam 3x5m wiec raczej za te pieniadze i tak ladnie zagra, mógłbym kupic proste kino za 1300zł ale 3 głosniki mi beda zbedne bo nie mam ich gdzie ustawic a chodzi mi głownie o dwie kolumny wiec te male srednio mi pasują i do pokoju i do odsłuchu bo to ma byc do sluchania muzyki a nie do filmów, z góry dzieki za wyrozumiałośc i pomoc specjalistów icon_smile.gif pozdrawiam i czekam na odp icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo ograniczeń. Także błędnych założeń.
Mam nadzieje że wybór sprzętu nie wynika tylko z faktu że masz szpary między meblami;), bo upychanie kolumn w takowe jest słabe.Dodatkowo ograniczonych małym rozstawem( pewnie ze 120-150cm) i ograniczeniem bocznych ścian mebli- kolumny grają jakby we wnęce meblowej.
Nie trzeba mieć dobrego słuchu, aby stwierdzić że będzie bardzo przeciętnie.
Kolumny powinny mieć trochę wolnej przestrzeni wokół ( nie chodzi o np. 2 cm) aby dobrze grały, inna sprawa szukanie kolumn bardziej wedle szerokości, niż ich brzmienia też ogranicza.
Jeśli planujesz słuchać muzyki wybierz wzmacniacz stereo, a nie amplituner kinowy , a będzie lepsza dynamika, bas, kontrola brzmienia. Trzeba ratować brzmienie które będzie miało ograniczenia w postaci tanich źle ustawionych kolumn.
Amplituner kinowy spełniający te wymagania jest sporo droższy od budżetu. Chyba że jakiś z nieco wyższej półki, ale używany np. 3-4 letni.
Tak więc wzmacniacz stereo( nowy, używany) plus DAC dla tv, kolumny podłogowe wąskie (na dwu 13kach), lub monitory (na 16tce).
Jakiś odtwarzacz płyt pewnie masz, chociaż proste dvd na początek.
Bardzo szkoda że większym ograniczeniem od budżetu jest ta cholerna mała szerokość icon_confused.gif??: można by wtedy polecić bardzo dobre i w dobrej cenie Monitor audio bx2, Magnat quantum 673, czy jakieś używane mission m32, Canton. Z podłogówek wąskich przychodzi mi namyśl Jamo 426, ale...


Cytat

chciałem głosniki przednie od kina domowego i ampli


Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Firmy które robią tylko i wyłącznie tanie zestawy kolumienek 5.1 pod kino domowe ( typu prismy, hjundaje, m-audio itp) to cienizna.
Oczywiście niemal 95% markowych firm produkujących kolumny też do swoich nawet bardzo drogich kolumn stereo oferuje kolumny efektowe i centralne.
Jasne że w tym budżecie daleko nie polecisz z jakością, ale można szukać , szkoda że ta szerokość ogranicza jak i budżet .

Cytat

mógłbym kupic proste kino za 1300zł ale 3 głosniki mi beda zbedne bo nie mam ich gdzie ustawić a chodzi mi głownie o dwie kolumny wiec te male srednio mi pasują i do pokoju i do odsłuchu bo to ma byc do sluchania muzyki a nie do filmów,


To na pewno, bo na plastikowych zestawach kinowych all in one odsłuch muzyki to zadanie niemal nie możliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak słusznie zauważył Jacek jedynie kolumny podstawkowe wchodzą w grę. I to ich ustawienie także jest do poprawy. Widzę że kolumna nie stanie na szafce od TV bo się tam po prostu nie zmieści. Standy wysunięte przed szafkę?

W tej cenie możesz nabyć używany wzmacniacz lub już nawet amplituner sieciowy jeśli interesują Cię takie bajery. Oraz dwa solidne monitory np quantum 673.

Druga opcja która polecam jest zakup monitorów aktywnych. Produkty klipsch 15pm czy tannoy reveal.
Odpada kwestia wzmacniacza i połączeń kablowych.

Jacek te jamo 426 i tak chyba nie wejdą w tą szparę. Moim zdaniem tam jest pare centymetrów wolnego miejsca.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Jak słusznie zauważył Jacek jedynie kolumny podstawkowe wchodzą w grę. I to ich ustawienie także jest do poprawy. Widzę że kolumna nie stanie na szafce od TV bo się tam po prostu nie zmieści. Standy wysunięte przed szafkę?

W tej cenie możesz nabyć używany wzmacniacz lub już nawet amplituner sieciowy jeśli interesują Cię takie bajery. Oraz dwa solidne monitory np quantum 673.

Druga opcja która polecam jest zakup monitorów aktywnych. Produkty klipsch 15pm czy tannoy reveal.
Odpada kwestia wzmacniacza i połączeń kablowych.

Jacek te jamo 426 i tak chyba nie wejdą w tą szparę. Moim zdaniem tam jest pare centymetrów wolnego miejsca.

Pozdrawiam


w sumie z tym ze głosniki musza miec troche luzu to i racja, nie nie tyle chce zeby szpare zatkac miedzy meblami tylko zeyb mi zagralo w miare dobrze, czy taniej i prosciej wyjdzie kupic soundbar z subwooferem czy dobre glosniki komputerowe? zalezy mi głownie zeby był w miare dzwiek dobry i uderzenie basu przy sluchaniu muzyki z tv i komputera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...