Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Kogutma

Moj subwoofer pomocy

Witam wszystkich
Posiadam amplituner kina domowego Marantz sr5007, podłączyłem do niego subwoofer marki mordaunt short ms309w i nie mam pojęcia jak go optymalnie ustawic, chodzi mi o ustawienie crossover w amplitunerze,i na samym subie. W tej chwili caly czas słyszę jak by pogłos rozmów, co mnie denerwuje. Moim zdaniem nie powinien tak chodzić, nadmienie iż podłączone mam jeszcze głośniki przednie i centralny firmy duo acustic model duo 77f,oraz tyły i boki monitor audio bxfx. W ustawieniach amplitunera mam ustawione glosniki na rodzaj 'małe' jesli ma jakiś wpływ na moj problem. Prosze o pomoc i jakieś porady na rozwiązanie mojego problemu

Witaj,

Na wstępie spróbuj zrobić ustawienia automatyczne, to znaczy podepnij mikrofon kalibracyjny i niech amplituner sam ustawi parametry.

Jeśli w subie słyszysz pogłos rozmów to jest ustawiony za wysoko. Daj na amplitunerze najwyższe możliwe ustawienie crossover jeśli fronty są ustawione na small, a na subie zmiejsz ustawienie tego filtru.
W pewnym momencie przestaną być słyszalne dźwięki niższego środka.

Daj znać czy pomogło

Ok zrobione zresetowałem amplituner i zrobilem kalibracje i jest tak jak powinno.
Dzięki za podpowiedź

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0