Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
timons5

Kino domowe do max 5 tys.

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu staram się znaleźć jakiś sensowny zestaw do odtwarzania muzyki do mojego salonu. Niestety jest tego tyle że nie wiem co byłoby w moim przypadku optymalnym rozwiązaniem. salon jest połączony z kuchnią,razem jest to około 30 m2. Sam salon to jakieś 20 m2. A wymiary 4m na 5. Prostopadle do tv stoi kanapa. Za nią na ścianie w dwóch narożnikach jakieś 40 cm od sufitu mam przygotowane gniazda do głośników. To samo po drugiej stronie za tv. Wszystko spotyka się za tv. Najbardziej interesował by mnie taki zestaw dzięki któremu mógłbym skorzystać z tej instalacji. Oczywiście pod tv też znalazło by się miejsce na suba i ew kolumny. Jeśli chodzi o samo użytkowanie to myślę że 50/50 muzyka telewizja,filmy. Fajnie by było gdyby efekt był naprawdę wyraźny . A bas dobrze odczuwalny i naprawdę czysty. Z góry dzięki za pomoc.
0

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz preferencje dotyczące uzyskania możliwie najlepszego brzmienia także w stereo, z mojej strony proponowałbym zestaw zbudować na amplitunerze Yamaha RX-V481 oraz zestawie kolumn w konfiguracji 5.1 STX serii Electrino.
Konfiguracja taka zapewni Ci równy, uniwersalny, dynamiczny dźwięk i bardzo dobre efekty specjalne podczas projekcji filmów.
Natomiast jeśli kładziesz jeszcze większy nacisk na odsłuch muzyki, w założonym budżecie proponowałbym zbudować system 5.0 na początku bez subwoofera, który zawsze w przyszłości będziesz mógł sobie dokupić. W takim przypadku na pewno zwróciłbym uwagę na kolumny Tannoy Eclipse 3 / 1 / Center oraz Yamaha NS-555 / NS-333 / NS-C444. Dobrą opcją będzie także Monitor Audio MR4 / MR1 / MR Center.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
0

Witaj,

W tym budżecie jest w czym wybierać, jednak na początku musisz się zastanowić co tak na prawdę potrzebujesz.
Piszesz o sensownym zestawie do słuchania muzyki oraz że masz instalacje pod kino.
Wyjaśniając: zakup kina da ci dźwięk przestrzenny, z dobrym basem (subwoofer) ale gorsza przestrzenią niz typowe stereo.

40 cm od sufitu to za wysoko na kolumny podstawkowe. Nie wiem czy wykorzystanie tej instalacji z przodu to dobry pomysł. Z tyłu może być.

Jeśli zdecydujesz się na sprzęt stereo, postawisz na jakość muzyki kosztem dzwieku przestrzennego to polecam w tej cenie onkyo 8150 z kolumnami dali zensor 7, heco music style 900 lub tegoroczne elac debut f6. Każde z nich grają inaczej dlatego dobrze abyś bliżej okreslij potrzeby.

Jeśli bliżej ci do kina to proponuję onkyo 555 lub Yamaha 481 wraz z kompletem kolumn magnat quantum 673 podpartego subem 6725.
Tyle że z przodu powinny być jednak dużo niżej.

Zapraszamy do nas do salonu, lub jeśli masz daleko mogę wypożyczyć ci sprzęt do domu abyś sprawdził sobie przed zakupem.

Pozdrawiam
0

Raczej skłaniałbym się do zestawu stereo. Mam następujące pytanie. Czy te kolumny dali zensor 7 bedą grały równie dobrze na yamaha 481 lub onkyo 555 co na onkyo 8150? Jeśli chodzi o instalacje to w tym wypadku chciałbym wykorzystać tylko przewody za kanapą.
0

Lepiej wykorzystasz potencjał Dali 7 ze sprzętem stereo, choćby np. sieciowym amplitunerem stereo onkyo, niż tańszymi amplitunerami kinowymi.
Trafienie amplitunera kinowego 5, 7 kanałowego, aby był w cenie sprzętu stereo i aby grał tak jak on , hmmm... no może , ale częściej bywa że amplituner kinowy nie ma szans przy duużo, duużo tańszym od siebie wzmacniaczu stereo.
Czy amplituner kina ma tu sens jeśli planujesz słuchać muzyki, cóż nie bardzo. Czy planujesz dokupić resztę kolumn (centralny i tyły i sub ) do tego kina i zamienić zainteresowania z muzyki na film, jak tak, to kup amplituner kinowy.
Według mnie Dali 7 dobrze zgra się z piecykiem o równej , lub o twardej charakterystyce brzmienia, takimi są poniekąd wymienione i Onkyo stereo i te amplitunery kd, biorąc pod uwagę styl tych Dali 7, ale oczywiście wszystko jest kwestia tak gustu jak i subiektywnej oceny icon_wink.gif .
0

Jeśli możemy pozostać przy systemie stereofonicznym, przy bezpośrednim porównaniu amplitunera dwukanałowego Onkyo TX-8150 z wielokanałowym klasy Onkyo TX-NR555 czy Yamaha RX-V481 różnica na korzyść konstrukcji dwukanałowej jest ogromna. Tak więc w takim przypadku skupiłby się na systemie stereo.
Masz tak naprawdę dwa dobre amplitunery stereofoniczne sieciowe - Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. Obydwa są bogato wyposażone, różnice natomiast są słyszalne w charakterze brzmienia. Onkyo jest równiejsze, bardziej analityczne, spokojne. Yamaha natomiast jest bardziej rockowa, dynamiczna, idealnie sprawdza się w mocniejszych gatunkach muzycznych za sprawą wyraźnie podbitych skrajów pasma.
Kwestia kolumn - na pewno polecam wspomniane Dali Zensor 7, chociaż jako bezpośrednią konkurencję postawiłbym jeszcze Monitor Audio Bronze 6 oraz nawet trochę tańsze Dynavoice DF-6. W przypadku tych ostatnich duże znaczenie ma świetny wstęgowy głośnik wysokotonowy.
przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
0

Witaj timons5, nie dali zensor 7 nie zagrają tak samo dobrze. Jeśli zależy ci na funkcjonalności to 8150 ma praktycznie taka sama co 481 czy 555. Więc tu wybór jest prosty. Nie ma potrzeby zwracać uwagę na amplitunery kina.

Czy dobrze rozumiem że chcesz postawić kolumny z tyłu za kanapą? Jesli tak to takie ustawienie średnio ma sens. Kolumny powinny być przodem do słuchacza.

Wyślij mi proszę ustawienie tego zestawu u ciebie w pomieszczeniu.

Pozdrawiam
0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• Top HiFi, a możesz coś więcej powiedzieć o tym preampie - np. w porównaniu do Thorensa 008? Pozdrawiam
    • Jeżeli będziesz kupował w Anglii - to możesz znajdziesz coś ciekawego w ramach wyprzedaży lub promocji? Tym bardziej że teraz wchodzi nowy model ONKYO i jest szansa (bo w Polsce pewnie ceny mniej spadną) na wyprzedaże? Natomiast nie warto kupować za małych kolumn (tzn. podstawkowych z głośnikami 100-130mm), bo zazwyczaj nadają się one bardziej na tyły do zestawów kina domowego niż jako fronty do stereo (za słabe niskie tony). Najczęściej polecamy na forum używany sprzęt (bo będzie lepszej jakości niż nowy za te same pieniądze), ale w tym przypadku sprzęt stereo z gniazdem USB (nie myślę tutaj o miniwieżach - bo te już są od  ładnych paru lat na rynku) jest stosunkowo niedawno i nie ma zbyt dużego wyboru wśród używek. Skoro dysponujesz zbliżoną kwotą do minimalnej wymaganej, to może lepiej nawet chwilę poczekać i kupić już całość - bo zazwyczaj dostaniesz lekki upust gdy kupujesz od razu komplet . Pozdrawiam
    • Wiec moze sobie odpuszcze ewentualnie ten port usb  zawsze pozostaje aux na kabel jack  a jesli koszty beda nawet troszke wieksze o kilka stowek to zawsze moge sobie zakupic np kolumny a na nastepna wyplate wzmacniacz  aktualnie mieszkam w anglii ale jesli chodzi o miejsce w Polsce to pochodze z Elblaga  pozdrawiam   
    • Przy takich powierzchniach (słuchałem ich na 15metrach kwadratowych) to wg mnie te podstawkowe Tesi 260 będą w sam raz - ładnie i nisko schodzą, bas jest dość szybki i prawidłowy, a wykonanie kolumn porządne. No i przede wszystkim cena bardzo rozsądnie skalkulowana. Natomiast jeśli masz się wyrobić w 2 tysiącach to zostaje niecały tysiąc na amplituner z USB, a to trochę mało. Więc w takim przypadku trzeba będzie wymyślić tańsze kolumny - bo z wyliczeń jakie Ci przedstawiłem wcześniej wychodzi ok. 2,5 tysiąca. Zobaczymy co jutro Koledzy z branży Tobie zaproponują... Pozdrawiam PS. Gdzie mieszkasz?
    • jacek75 - żona bardziej miała na myśli,żeby sprzęt dało się kontrolować z telefonu,żeby było mało przycisków na amplitunerze (dla niej najważniejsze co jest to gałka głośniej/ciszej i włącz/wyłącz)     jacek75- Chodziło o to,że mimo jak słucha przy filmach w KD to naprawdę przyjemnie się słucha, a jak puści muzykę w stereo to też gra to niczego sobie. S4Home - Naprawde ciekawe propozycje! Rozumiem,że amplituner onkyo najlepiej sobie radzi z stereo(jako amplituner KD) ? Ogółem jest to pierwszy mój zakup za taką kwotę,wtedy kupiłem w ciemno i do zakupu porządniejszych kolumn byłem zadowolony Gdybyście mogli doradzić jeszcze co do tych modeli(chciałbym zawęzić obszar poszukiwań):
      Pioneer Vsx- 920,921,922,923 Onkyo tx-nr616 Denon avr-x2000 , Denon avr-2113 Yamaha - nie znalazłem w tej cenie serii 7xx Te modele mi i żonie bardzo wpadły w oko (Onkyo jedynie mi),który z tych firm/modeli najlepiej sprawdziłby się z tymi kolumnami ?  
    • co do pomieszczenia to jest mi sie ciezko okreslic. czesto sie przeprowadzam wiec mysle ze jesli podam okolo 15-20 metrow to bedzie wporzadku  Budzetu nie mam okreslonego ale wstepnie moge podac ze okolo 2tys. muzyka jaka glownie slucham to rap, od czsu do czasu jakis dance lub techno ale to sporadycznie gdy jest imprezka w domu
  • Ostatnio poruszane tematy