Skocz do zawartości

Wzmacniacz/amplituner do 2tys


kubas-992

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post dlatego witam wszystkich.

Posiadam Zestaw Kina domowego 5.1
- amplituner Pioneer VSX-527-K
- głośniki Jamo S606
- subwoofer Jamo SUB 210

Pierwsze nieszczęście to takie, że amplituner się popalił i według serwisu jest już do wyrzucenia,
drugim nieszczęściem jest to, że posiadam ww głośniki (tak, wiem, już doczytałem, że nie są wysokich.. ble średnich lotów)
No trudno, nie wyrzucę ich.

Piszę tutaj ponieważ nie chce popełnić kolejnego błędu kupując coś bez porady doświadczonych kolegów, szukam amplituner / wzmacniacz do mojego zestawu. Pomożecie ?
Nie jestem audiofilem lecz lubię posłuchać muzyki niekoniecznie z głośników w laptopie.

Mój pokój to kwadrat 4x4m ( w załączniku przesyłam pogląd pomieszczenia i rozmieszczenia sprzętu)
Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to Pop Rock Dance, radiowe hity.
Muzyki głównie słucham z radia, zdarza się również z USB poprzez telewizor.

Do dyspozycji mam 2 tys zł, lecz niekoniecznie tyle muszę wydać.
Sprzęt może być nowy ale nie musi. Istotne jest by pograł dłużej niż obecny (4lata)

Czekam na poradę, może propozycje, pytania.
Pozdrawiam, Kuba Rzeszów

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wybierał od początku jakiś wzmacniacz stereo i kolumny jamo s z nastawieniem na muzyczne uniesienia, to fakt można by się zastanowić nad czymś innym. Jednak jednak już jamo s606 masz i planujesz tylko amplituner kinowy to te kolumny w swej cenie są całkiem dobre, jest masa sporo gorszych muzyce jak i w właśnie w kinie domowym ( bo to model kinowy.
Te jamo lubią nieco miejsca z racji bocznego głośnika i można z nimi eksperymentować z ustawieniem głośnika do środka i na zewnątrz.
Dodatkowo poprawne, prawidłowe ustawienie kolumn względem ścian, mebli i słuchacza, także akustyka to bardzo ważny element dobrego brzmienia.
W mojej ocenie te jamo s606 z kinowym pioneerem dawały dość masywny lekko miękki, bas, jeśli chciałbyś trochę więcej twardości, precyzji to popatrz na amplitunery kinowe nieco wyższej klasy o nieco innym brzmieniu np. Yamaha np.rxv 679, Onkyo od serii 646 kupisz spokojnie do 2 tys .

Jeśli nie masz kolumn efektowych, lub masz i masz na nie kupca, to ampli kinowe sensu już nie ma , dużo lepiej zagra wzmacniacz stereo, nawet sporo tańszy, a jak chcesz usb i wejść cyfrowych, radia www, to coś w stylu Onkyo tx 8150, Yamaha RN.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoją wypowiedź mam kilka pytań.

Pierwsze. Pisząc o kolejnym błędzie co masz na myśli? Zakup wcześniejszego sprzętu czyli Jamo + amplituner? Czemu ewentualny błąd?

Drugie. Czy słuchasz tylko muzyki? ( piszesz tylko o muzyce, nic o filmach), więc czemu zdecydowałeś się na zestaw kina domowego z sub do słuchania muzyki ?

Trzecie - pisząc, że nie jesteś audiofilem co masz na myśli ? Że nie lubisz, jak coś potrafi ładnie zagrać w danym budżecie, nie dążysz do optymalizacji brzmienia ? że nie lubisz muzyki ? Czy może uważasz osoby tu spędzające czas za oderwane od rzeczywistości ? Pamiętaj, że z angielskiego nawet to stwierdzenie opisuje osobę "czującą muzykę", a tego chyba każdy oczekuje wydając jakiekolwiek pieniądze, mylę się ?

Wracając do sedna, zgadza się, że kolumny nie są nawet średnią klasą, więc szukając cokolwiek do nich nie spodziewałbym się rewolucji.
2000 zł to według mnie suma, która przy wydatkowaniu na wzmacniacz używany nie będzie miała sensu (kolumny będą słabym ogniwem).

16m2 to jak dla mnie tylko i wyłącznie kolumny podstawkowe, które lepiej zagrają niż w tej cenie podłogowe. No ale czego szukasz ? stereo czy sprzetu pod filmy?
Jak procentowo to wygląda ? Ile muzyki ile filmów ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Kubas. Może uznajmy jednak, że maiłeś szczęście, że spaliło Ci się to ustrojstwo całe. Sprzedasz sub,satelity i środek i sobie jakieś porządne stereo złożymy?

Rysunek fatalny icon_wink.gif na plastyce to pewnie spałeś. Weż się przyłóż do tego rysunku. Trudno, Rembranta z Ciebie nie będzie ale może choć drzwi i okna byś zaznaczył bo którędyś tam wchodzisz i sprzęt wnieść musisz i zakładam, że w piwnicy nie mieszkasz i jakieś okna masz? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Simson
Pisząc o kolejnym błędzie, miałem na myśli zakup sprzętu który nie stanie się bezużyteczny krótko po okresie gwarancyjnym,

Nie, nie słucham wyłącznie muzyki.
Służy głównie do muzyki, oglądania tv, mniej do filmów (60/30/10%). Szukałem czegoś co pogodzi wszystko w jednym

Oczywiście, że lubię słuchać dobrych dźwięków, lecz nigdy nie byłem jakoś wymagający w stosunku do tego.
Aczkolwiek napisałem tutaj, z nadzieją, że wymyślimy teraz coś sensownego.

Zakładam dokupienie amplitunera, i myślałem, że doradzicie mi coś co mogło by być najodpowiedniejsze dla mnie, może trwalsze od obecnego Pioneera.

Nie wykluczam jednak waszej propozycji, sprzedaży kolumn i zakupu czegoś nowego, myślę, że Stereo też by sprawdzało się dobrze.

Co proponujecie?

W załączniku przesyłam Rembranta icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz bardzo złe ustawienie kolumn w pomieszczeniu. Mowie o frontach. Jeden jest zdecydowanie bliżej ciebie co zaburza mocno stereofonie.

Mam dla Ciebie zatem dwie w zasadzie trzy propozycje.
Zacznę od tej najmniej dla ciebie wygodnej.
Zmiana szafki, aby obie kolumny mogły stać równo. Wówczas możemy myśleć o rozbudowie stereo lepszej klasy.
Druga sprawa to sprzedaż obecnego zestawu i zakup nowego - używanego zestawu tylko stereo. Tu możemy iść w większe kolumny podstawkowe monitory abyś mógł postawić je na tej szafce. Lub po przeróbce mebla, niewielkie podłogowki.
Trzecia opcja to zakup tylko amplitunera i korzystanie z kina tak jak obecnie.

Jeśli nie chcesz zmieniać szafki nie widzę sensu inwestować w stereo z kolumnami podłogowymi.
Przy opcji 3 czyli zakupu danego amplitunera proponuje nowy onkyo 646, Yamaha 679. Lub używany seria 8 onkyo x3000 denona.
Przy opcji stereo z monitorami. Liczny że sprzedaż ten zestaw za 500-800 zł? Łącznie mamy 2800. Z nowych sprzętów onkyo 8150 lub nad c316 z kolumnami magnat quantum 673. Z używanych Denon pma1060 harman hk 680 z kolumnami chario, tannoy m2, heco metas xt. Przy opcji że szafka będzie zmieniona i można zastosować podłogowki tannoy m4, nowe indiana line nota 550, magbat quantum 675, i wiele innych.

Wszystkie te opcje wniosą poprawę do twojego obecnego brzmienia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz bardzo złe ustawienie kolumn w pomieszczeniu. Mowie o frontach. Jeden jest zdecydowanie bliżej ciebie co zaburza mocno stereofonie.


Jak te 606 masz głośnikami na zewnątrz to prawa kolumna pewno bardziej głośno gra, bo raz że jest bliżej, a dwa dźwięk basu odbija się od ściany, okna ( lewa ma otwartą przestrzeń ).

Co do awaryjności sprzętu to wiadomo im więcej dodatków, im więcej kręcenia, kabelków, lub nieuważnej zabawy, brak listwy, sporo osób podpina wszelakie kabel pod włączonym sprzętem icon_redface.gif , to kończy się różnie. Jednej recepty i zasady co do bezawaryjności to chyba nie ma , jak komuś ma grać to pogra latami, a jak jakaś pechowa seria ( czy najtańsza seria danej marki ) to potem sypią się żale klientów ( oczywiście dochodzi czasem wspomniany ich nieroztropny udział w zabawie sprzętem).

Osobiście nad kinem to bym się zastanawiał jakbym dziennie oglądał 2 filmy ( z efektami ) i słuchał jednej płyty cd.
Jednak jak głównie muzyka na co dzień, a film to pewnie w weekend to szkoda tych weekendowych efektów filmowych za głową, kosztem codziennej gorszej jakości muzyki. Gorszej dynamiki w muzyce, braku dobrego kopa, basu, ... bo pewniei zdarzało się że włączałeś sub słuchając muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawną odpowiedz.

Zgodzę się z Wami i sprzedam ten zestaw, lecz pewnie będzie się to liczyło również z odciągnięciem w czasie całej "inwestycji",
Co do szafeczki RTV, nie jestem do niej bardzo przywiązany i w stanie jestem ją skrócić, bądź wstawić coś mniejszego tak aby kolumny się mieściły.
Mam też parę gratów do sprzedania, trochę więcej czasu na odłożenie pieniędzy, i myślę, że moglibyśmy kompletować coś w granicach 4000zł.

Czy spalony amplituner nadaje się do odsprzedania na części (z tego co pamiętam, jest spalonych 5 kanałów)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego nie sprzedasz, nie ma sensu, kwota naprawy przewyższy wartość sprzętu. Ustawienie kolumn koniecznie do zmiany. Zdecydowanie przy takich preferencjach również polecam stereo oparte na kolumnach podstawkowych.

Nie ważne, że w czasie się odwlecze, zaś za kwotę około 4000 zł będziesz w stanie kupić używane stereo już bardzo przyjemnej klasy. Zakup na lata, więc warto poczekać i dozbierać jak najwięcej.

Telewizor do wzmacniacza także jest jak podłączyć. Wybrałbym na Twoim miejscu wzmacniacz bez żadnych cyfrowych/ sieciowych dodatków. Typowe stereo dwukanałowe, analogowe, zaś cyfrowe źródła podłączysz za pomocą przetwornika (DAC). Inwestując we wzmacniacz zyskasz na jakości w porównaniu do np amplitunera stereo.

Piszesz, że nie jesteś wymagający co do dźwięków. Słyszałeś jak potrafi zabrzmieć zestaw stereo w kwocie około 10 tyś ? To jest bardziej wciągające niż można się spodziewać.

Sprzedaj kolego to co możesz, dozbieraj kaski i nastawiaj się psychicznie na stereo dobrej klasy. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kubas za rysunek, który ma ręce i nogi. Od razu więcej widać.

Widzę, że koledzy już pośpieszyli z pomocą. Bardzo trafne ich propozycje. Amplitunera raczej nie sprzedasz, a jeśli to za grosze.

Rozważ proszę zamianę miejscami miejsca odsłuchowego z miejscem na sprzęt. Miałbyś więcej miejsca na kolumny, a siedząc po prawej stronie kanapy byłbyś w środku między kolumnami.

Namawiam na stereo bo przy Twoim stosunku film-muzyka KD nie ma większego sensu, a obejżenie filmu na dobrym stereo jest ciekawsze niż na kiepskim kinie.

W budżecie 4kzl kupisz niezłego NADa i niezłe podstawkowce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cześć,
odświeżam post,
wracam z pustym pokojem i troszkę większym budżetem,
poczytałem tez troszkę na forum i podsyłam również dokładniejszy rzut pomieszczenia (Powinien być w skali)

Tak jak pisałem już wcześniej, mamy do dyspozycji około 4 tys. zł

Odpowiadając na wcześniejszy post, niestety nie mogę zamienić Kanapy (miejsca odsłuchu) z szafką RTV

Proszę o opinie, rady, może propozycje. icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś model NADa z już wbudowanym DACiem zatem ten Cambridge nie jest Ci już potrzebny icon_smile.gif
NAD 356 BEE z DAC w tej cenie warto. Widać też że jest zadbany. Bierz
Co do Bowersów warto było by zbić cenę do około 2000 zł. Ok. to myślę max.
Dzisiaj black Friday nowe Monitor Audio Silver 2 prawiew kocie tych Bowersów icon_smile.gif Może warto pomyśleć

http://allegro.pl/wloskie-monitory-chario-...6616559018.html
http://allegro.pl/dynaudio-contour-1-3-i6604112011.html
http://allegro.pl/focal-chorus-806v-czarne...6622476308.html
http://allegro.pl/monitor-audio-rx2-stan-b...70.html#thumb/3


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...