Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny 5.0 do 2k


Nighty89

Recommended Posts

Cześć,
Chciałbym zapytać Was o opinię na temat zestawu, który chciałbym zakupić. Na początek opiszę kryteria, jakimi kierowałem się przy wyborze:
  • konieczne sprzętowe dekodowanie bezstratnych Dolby TrueHD i DTS Master Audio
  • wzmiacniacz używany
  • kolumny głośnikowe nowe


Zastanawiam się nad kolumnami JAMO S 626 (spec) za niecałe 1600 złotych (nowe) i wzmacniaczem Onkyo TX-SR606 (spec) za 670 złotych (używany). Co o tym sądzicie?

Jestem otwarty na propozycje, szukam czegoś do dwóch tysięcy, a małym hakiem. Zestaw kompletowałem opierając się na zasadzie, by wzmiacniacz nie miał niższej mocy maksymalnej, niż głośniki. Trochę później chciałbym dokupić subwoofer do tego zestawu.

Dodam jeszcze, że mam mały pokój (jakieś 28m2), a filmy odsłuchuję na zastawie stereo z Tonsilami i wzmacniaczem Teac, tak więc każda zmiana, będzie zmianą na lepsze. icon_wink.gif

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodam jeszcze, że mam mały pokój (jakieś 28m2), a filmy odsłuchuję na zastawie stereo z Tonsilami i wzmacniaczem Teac, tak więc każda zmiana, będzie zmianą na lepsze. icon_wink.gif


Jak widać wszystko zależy od punktu odniesienia, bo tu faktycznie zestaw kinowy może zagrać lepiej od jakiś Tonsili icon_wink.gif
Bo mając dobrze dobrane nawet przeciętny cenowy wzmacniacz stereo i przyzwoite, ale nie drogie kolumny, można się rozczarować amplitunerem kinowym i zestwem kolumn nawet za 2 razy większą kasę.icon_wink.gif


Cytat

. Zestaw kompletowałem opierając się na zasadzie, by wzmiacniacz nie miał niższej mocy maksymalnej, niż głośniki. Trochę później chciałbym dokupić subwoofer do tego zestawu.


W przypadku amplitunera kinowego to trudne złożenie, bo zwykle ampli kin mają moc sporo niższą, zwłaszcza w trybie wielokanałowym .
Jeśli lubisz grać głośno muzykę, musisz uważać by nie wpaść w przester i nie kręcić tonami by nie spalić głośników.
Pokój spory i lepsze byłyby 628s.
Te Jamo s 626 za 1600zł to cały zestaw 5.0 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do amplitunera to dobry wybór choć w tej cenie dostaniesz 607. Może 608.
Co do kolumn słaby wybór. Znacznie tańsze a lepsze quadral quintas 6500, lub nieco wyższa półka heco victa.

W razie pytań i wycen zapraszam



608 kosztuje już w granicach 1000 złotych. 607 faktycznie jest do dostania w podobnej cenie, jak 606. Kolumny natomiast są poza moim budżetem (2200 złotych za 5.0). Mój budżet to max 1700 złotych za 5 kolumn.

Cytat

Cytat

Dodam jeszcze, że mam mały pokój (jakieś 28m2), a filmy odsłuchuję na zastawie stereo z Tonsilami i wzmacniaczem Teac, tak więc każda zmiana, będzie zmianą na lepsze. icon_wink.gif


Jak widać wszystko zależy od punktu odniesienia, bo tu faktycznie zestaw kinowy może zagrać lepiej od jakiś Tonsili icon_wink.gif
Bo mając dobrze dobrane nawet przeciętny cenowy wzmacniacz stereo i przyzwoite, ale nie drogie kolumny, można się rozczarować amplitunerem kinowym i zestwem kolumn nawet za 2 razy większą kasę.icon_wink.gif



Zestaw chcę kupić głównie do oglądania filmów, więc 5 kolumn jest niezbędne, przynajmniej dla mnie.

Cytat

W przypadku amplitunera kinowego to trudne złożenie, bo zwykle ampli kin mają moc sporo niższą, zwłaszcza w trybie wielokanałowym .
Jeśli lubisz grać głośno muzykę, musisz uważać by nie wpaść w przester i nie kręcić tonami by nie spalić głośników.
Pokój spory i lepsze byłyby 628s.
Te Jamo s 626 za 1600zł to cały zestaw 5.0 ?



Nie uznaję żadnych equalizerów, ani tym bardziej pokręteł bass, więc myślę, że będzie ok.
Tak, ta cena jest za komplet pięciu kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie masz te quadrale za 1399 zł zestaw 5.0 icon_smile.gif
Więc jeszcze nieco dolozysz i pojedzie do Ciebie od razu z subwooferem.
Uważam że to lepsze kolumny od jamo które także mamy.
Jak chcesz się przekonać o różnicach zapraszam.

608 jest o tyle droższa? Nawet nie zwróciłem uwagi. No tak thx robi robotę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie masz te quadrale za 1399 zł zestaw 5.0 icon_smile.gif
Więc jeszcze nieco dolozysz i pojedzie do Ciebie od razu z subwooferem.
Uważam że to lepsze kolumny od jamo które także mamy.
Jak chcesz się przekonać o różnicach zapraszam.

608 jest o tyle droższa? Nawet nie zwróciłem uwagi. No tak thx robi robotę icon_smile.gif



Używane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...