Skocz do zawartości

Kolumny do 300zł.


pepa81

Recommended Posts

Witam wszystkich,jestem tutaj nowy i szukam pomocy i opinii,otóż potrzebuje kupic kolumny do 300zł.Troche danych co posiadam:
Amplituner Sony STR-DE 485E
Subwoofer Heco Taurus Cinema 512A
Pokój 4x4.5m,stoją komoda ,półka pod tel.,witrynka,dwie kanapy.
Kolumny bedą rezstawione po rogach (4m) (takie zagospodarowanie pokoju).Najlepiej jakies podstawkowe,standy oczywiście będą.
Słucham tego co leci w radiu:pop,dance,nic ostrego.Nie słucham głośno,bardziej stawiam na jakośc.Mam na oku Wharfedale Diamond 8.1,jednak prosze o opinie,lub podpowiedzi co kupic.Wszelkie sugestie i linki milewidziane.Oczywiscie kolumny używane.
Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przede wszystkim jeśli ustawisz kolumny w rogach pokoju a rozstawione będą na 4 metry, to zrujnujesz i tak już niezbyt wysokich lotów dźwięk, który mógłbyś osiągnąć.
Albo inaczej. Możesz uzyskać w miarę poprawny dźwięk jeśli się postarasz. Inaczej, to naprawdę chyba wszystko jedno jakie kolumny kupisz.
Poczytaj jeśli nie znasz, bo akustyka i ustawienie kolumn, to połowa sukcesu.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Jeśli zależy Ci na jakości, to sprzedaj subwoofer i dołóż do budżetu na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja wiem że za 300zł.nie można oczekiwać niewiadomo czego,subwoofera raczej nie sprzedam,daje ładny basik i tyle mi wystarczy.Audiofilem nie jestem,chce żeby to przyzwoicie grało i nie męczyło uszu.Odnosząc sie do poprzedniego postu mam rozumiec,że nie ma co wybierać w kolumnach przy tego typie roztawieniu kolumn.Może jakąś marke polecicie,jest tego troche,a nie chce jakis chinoli.Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt po wpisaniu w aledrogo kolumny podstawkowe , potem robiąc widełki ceny robi się skromnie.... dodatkowo wykluczając jeszcze jakieś mini kolumny efektowe, nic nie warte kolumny od mini wieży, oraz kolumny po przejściach żywiołów, wybór jest jak na palcach obu rąk.
Szkoda że nie chociaż z 500zł bo robi się ciekawiej i mniej egzotycznie.
Może coś znalazłeś obok miejsca zamieszkania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takze w mojej okolicy,ale ciezko.Jeżeli chodzi o kase to do 400 moglbym dzwignać,ale to juz takie maksimum.Może nakieruje mnie ktoś na jaką marke zwracać uwega,a jakich omijać.Pisalem że chce kupić podstawkowe,nie jest to wymóg,ale wielkie podłogowe to też nie bardzo,wiadomo ze też to musi jakiś wyglądać.[wiadomo~różowy pasek]


Panowie,a co sądzicie Jamo compact 90


Hej,tak przeglądam od dłuższego czasu alledrogo,i kompletnie nie wiem na co sie zdecydowac,jaką firme brac pod uwage,jest tego tyle że najlepiej byłoby odpuscic.Moż ktoś z was ma jakies kolumny które grają tak że można słuchac przyjemnoscią,może ktoś poleci sprawdzoną firme,a może w tej cenie wszystkie grają podobnie,kwota to 300-400 cebulionów.pozdro dla wszystkich.(: Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie "wypłynął" temat tego, że Twój amplituner to najniższy model kina domowego SONY i raczej daleko mu do odpowiedniej jakości i mocy w stereo.
Jamo całkiem nieźle zgrywają się z SONY.

Więc może warto sprzedać go i kupić amplituner (albo wzmacniacz) stereo i do niego kolumny?

Pozdrawiam
PS. A przy okazji uzupełnij w profilu gdzie mieszkasz - bo informacja "Szukam takze w mojej okolicy,ale ciezko" nie wnosi absolutnie nic!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca raczej chwalony, kolumny i cena znośna, producent też nie najgorszy.
Głośnik nisko-średniotonowy ma 133mm, czyli może być.

Tylko że za używaną parę kolumn z dostawą wyjdzie Ci niecałe 400zł - a już bym wolał kupić nowe i trochę większe kolumny podstawkowe Magnat Supreme 202 (414zł plus dostawa 10zł, 2 lata gwarancji).
http://allegro.pl/magnat-supreme-202-kolum...6559686442.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na które się "prawdopodobnie skusisz"?
Bo niezbyt precyzyjnie odpowiedziałeś...
Magnaty masz nowe i spokojnie można będzie do nich podłączyć lepszy i mocniejszy amplituner/wzmacniacz/

A jak ma być tanio - to ja bym proponował zamiast Gale kupić JAMO 7.3 (249zł+24zl wysyłka)
http://allegro.pl/kolumny-jamo-7-3-100w-6o...6544203784.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko że za używaną parę kolumn z dostawą wyjdzie Ci niecałe 400zł - a już bym wolał kupić nowe i trochę większe kolumny podstawkowe Magnat Supreme 202 (414zł plus dostawa 10zł, 2 lata gwarancji).



Warto to rozważyć, bo jak nie wiadomo co kupić ( w tym budżecie) i obawiasz się uszkodzeń, nietrafionego brzmienia itd to magnat 202 jest faktycznie racjonalnym wyborem . To spory monitor na 16tce, a pokój nie jest mały. Cena z linka jest bardzo dobra, choć regularna ok. 490 też jest w porządku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki wszystkim za sugestie i podpowiedzi,napewno kupiłbym jakieś badziewie,a tak mam nóweczki,pewniaczki.Teraz jeszcze standy sobie zrobic i będzie gitara.


Tylko do standów też się przyłóż, bo muszą być solidnie zrobione. Jakieś chwiejące wynalazki za pare złotych odpadają - jak kupować to używane i porządne, albo samemu zrobić.
A głośniki wysokotonowe w kolumnach powinny być mniej więcej na wysokości uszu słuchacza (oczywiście siedzącego w miejscu odsłuchowym, bo na stojąco to szkoda się męczyć).

No a jak już dojdą do Ciebie Magnaty - to przyłóż się do ich właściwego rozmieszczenia (akustyka się kłania...) w pokoju.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Magnatki już dotarły,wrażenia:bardzo ładne wykończenie,dosyc spore jak na podstawkowe,oczywiście na plus.A jak grają??
Cud,miód i orzeszki, słucha się z przyjemnością.Oczywiście narazie na podłodze, do póki nie zrobie standów ale już widze ogromny przeskok w jakości odsłuchu.Dzięki wszystkim za sugestie i podpowiedzi.Pozdro

Słucham i słucham....i słucham i jestem pełen podziwu jaka może by różnica między różnymi kolumnami,przedtem jakieś z mini wieży-to poprostu furczało,purczało a wystarczyło 400zł.a jakosc całkowicie inna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że napisałeś i podzieliłeś się wrażeniami.
Wiele osób po uzyskaniu porady, lub ukierunkowania nic nie napisze, nawet pocałujcie mnie w ... icon_wink.gif .
Bo przecież "murzyn (Forum Audio) zrobił swoje, murzyn może odejść" icon_mrgreen.gif

Bardzo fajnym i prostym środkiem zastępczym póki nie kupisz standów mogą być zwykłe taborety.
Japończycy często stawiają swoje kolumny na podobnego typu standach.
W ten sposób głośniki znajdą się wyżej i będzie się lepiej słuchało.

Kup Blu Tack http://allegro.pl/bostik-blu-tack-i-glu-do...6562856237.html
Ulep z tej masy po 4 kulki (o średnicy monety 10 - 20 groszy) i podłóż pomiędzy kolumny a standy. Dociśnij dość mocno z góry.
To substancja która przeciwdziała szkodliwym drganiom, mocuje kolumnę do standu. Dźwięk przez to powinien być lepszy.
A Blu Tack nie brudzi, nie niszczy forniru, nie zasycha, daje się użyć wielokrotnie. Mam, używam, polecam.
Kolumnę od standu oddzielasz w ten sposób jakbyś wykręcał śrubę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,dzieki za przydatna informacje odnosnie tego mocowania.Standów napewno nie bede kupował,tylko zrobie.Znajomy stolarz, podstawy gorne i dolne zrobi,kupie rury chromowane,do srodka moze piasek do obciążenia,pomalowac,poskrecać.Standy prawie za free.A jeszcze takie pytanie:czy przy tej klasie sprzętu należało by wymienic przewody do głośnikow?teraz mam niezbyt grube tzn.takie jak przy budżetowych wieżach.pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy były by lepsze całkowicie stalowe albo żeliwne. Spawane. Im cięższe, tym na ogół lepsze.

Kable warto wymienić. Ale najpierw posłuchaj na jakich masz a dopiero po pewnym czasie napisz na forum (może być w tym wątku - nawet powinno) co chciałbyś w dźwięku poprawić, skorygować. Pomożemy Ci dobrać okablowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

słucham i jestem pełen podziwu jaka może by różnica między różnymi kolumnami,przedtem jakieś z mini wieży-to poprostu furczało,purczało a wystarczyło 400zł.a jakosc całkowicie inna.


Widzisz nawet, właśnie na początek wystarczy 400-500zł na "prawdziwe choć tanie monitory" aby mini wieża, czy jakiś amplituner z "pierdziawkami" od mini wieży, zaczął grać lepiej , pełniej i zupełnie inaczej .
Tak więc w mini wieży zawsze tkwi potencjał i firmowe głośniki warto zastąpić czymś odpowiednim.
Oczywiście potencjał do lepszego brzmienia, czy do zmiany na coś inaczej brzmiącego tkwi w klasycznych dużych elementach mam na myśli wzmacniacze amplitunery, kolumny i ich zmiana to wdzięczny temat do eksperymentów.
Cytat

To kable mogą mieć taki wpływ na jakość dźwięku?Przecież tam jest linka miedziana i dany przekrój,to w jaki sposób można korygować dźwięk?


No może nie aż "taaki" i nie każde, ale bywa że mają. Kabel to nie korektor jak nie którzy myślą. Bywa że podmienisz kilka zwykłych kabli miedzianych i różnicy nie będzie , owszem, bo faktycznie będzie zwykły splot, podobna średnica, tania klasyczna izolacja.
Zresztą na zmianę kabli bardziej podatne są droższe systemy i takie gdzie właściciel nie kręci gałkami tonów, bo ich nie ma;) wtedy jest przyzwyczajony do brzmienia i wyczulony jest na korektę odpowiednim kablem ( bo nie każdym przecież).
Ale, nie zawsze jest tam klasyczna linka, to raz i nie zawsze jest miedź to dwa. Np. niedrogie posrebrzane kable typu Monkey cables silverback , Qed silver anniversary mają przekrój rurki, wiec już jest inaczej, jest srebro jako inny przewodnik, inna izolacja. Miałem qeda w tym samym czasi eco melodika pr różnica była słyszalna, srebro w Qedzie "korygowało" brzmienie na bardzie j sterylne, twarde, dokładne, oczywiście zmiany subtelne, a nie " aż takie".

PS. Fakt plus dla Ciebie że opisałeś wrażenia po zakupie, przecież forum jest źródłem dla wszystkich i warto coś dać od siebie icon_wink.gif .
Niestety jest tak, że 1 na 50 osób, mimo wcześniejszej obietnicy napisze potem co i jak gra razem, choć zauważyłem ostatnio pozytywny trend, że piszą niektórzy relację ze odsłuchu paru kolumn zanim jakieś kupią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może coś napisze odnośnie słuchania,głównie słucham z tabletu lub telefonu poprzez bluetooth (mam taki chinski adapter za 9 zł.podłączony do amplika) może ktoś napisze że jakośc przez bluta jest nie najlepsza, jednak mam na telefonie VIPER FX i tu naprawde można ładnie sobie podkręcic jakosc dzwieku.Przy takim niskiej jakości ampitunerze (100zł.) i monitorkach 400zł. + subwoofer,mnie już nic więcej do słuchania nie potrzeba.Jestem zadowolony i jeszcze raz wszystkim dzięki.
Kable wymieniłem,kupiłem 2x1.5 mm2,dla mnie jest ok.Pozdro dla was.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam wszystkich ponownie,niewiedzialem czy zakładac nowy temat czy pisac w tym ale tutaj wszystko nezt opisane co posiadam,a więc do żeczy:zaistniała sytuacja ze mam możliwość sprzedania amplitunera ktory posiadam Sony STR 485,i teraz za czym sie rozgladac?wystarczy mi stereo,jednak mam tego wooferka i raczej nie chciałbym go sprzedać.Na Sony jakość mi odpowiadała a jest to najniższa półka,także chciałbym sobie tylko troche polepszyć,kwota to ok.350zł.patrzyłem na Denon 1306,też niska półka ale nic więcej nie potrzebuje,chociaż nie wiem jak może brzmieć inny wzmacniacz stereo,czy bedzie słyszalna różnica.No ale do wzmaka stereo woofera nie podłącze i tu pytanie donwas,co zrobić? Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...