Skocz do zawartości

odtwarzacz sieciowy i wzmacniacz


ssskorpionixxx

Recommended Posts

Cześć,

1. Denon DNP-730AE czy Pioneer N-P01

Odtwarzacz sieciowy do 2000. Którego z wyżej wymienionych polecacie bardziej. Ktoś to ma jakieś praktyczne opinie z użytkowania?

2. Pioneer A-30 czy Yamaha A-S301 czy Yamaha A-S501 czy NAD C316BEE czy NAD C326BEE

Wzmacniacz do 2000. Po przesłuchaniu jak dla mnie odpada Denon PMA-720AE. Ma ktoś kombinację z kolumnami podanymi ponieżej.

Wszystko będzie pracowało z Pylon Audio Pearl 25. Pokój ok 20m2. Nie jestem zamknięty na jeden rodzaj muzyki. Najwięcej rock, ale trafia się metal, reggae, pop, muzyka elektroniczna. W grę wchodzi tylko sprzęt nowy.

pozdrawiam




 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzień dobry.
zacznijmy od wyboru wzmacniacza. W przypadku marki Yamaha gorąco namawiam na model wyższy A-S501. W stosunku do A-S301 jest to lepszy brzmieniowo wzmacniacz. Yamaha natomiast oferuje brzmienie dynamiczne, efektowne z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma. NAD np. model C326 BEE to także dynamika, szybkość, ale także świetne wypełnienie i dociążenie brzmienia. To moim zdaniem najlepsze połączenie z Pylon Audio.
Kwestia odtwarzacza sieciowego - wybierałbym pomiędzy Denon DNP-730AE a Pioneer N-30A, ewentualnie najnowszym Onkyo NS-6130. Tak naprawdę to urządzenia podobnej klasy, na pewno najnowocześniejszym odtwarzaczem jest Onkyo. Brzmieniowo Denon jest bardziej miękki, ciepły. Onkyo i Pioneer oferują dokładniejsze, bardziej analityczne brzmienie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być to wyłącznie nowe urządzenia, to nic lepszego nie zrobisz jak tylko umów się na odsłuchy w salonie/salonach gdzie są te urządzenia (a są, bo to popularne "klocki" aż do bólu).
Nic lepszego od własnej oceny nie doświadczysz.

Podpowiem tylko, że kolumny Pylon Audio do rocka a tym bardziej metalu, to nie jest dobry wybór. Do innych może być.

Druga podpowiedź, to taka, że jeśli Ci zależy na jak najlepszej jakości dźwięku szkoda tracić kasy na nowe i niespecjalnie dobrze grające urządzenia. Używane dostaniesz o klasę lepiej grające.
No na pewno kolumny i wzmacniacz stereo. Bo odtwarzaczy sieciowych kiedyś nie było.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie połączenie PPearl25 z Denonem, nie zawsze przypada do gustu , z prostej przyczyny-bo pewne cechy obu klocków się tu dublują.
Osobiście PP25 uważam za średnio udane kolumny i wymagają sporo gimnastyki w dopasowaniu reszty, Potwierdzam to co napisał f1angel PP25 rockowe nie są, a weź pod uwagę że Denon ma sporo siły i niezłą dynamikę, a jednak nici z takiego duetu.
Zależy jakiego brzmienia też oczekujesz, bo jak trochę więcej detalu , precyzji, dynamiki, to bardziej w stronę Pioneera A30, Yamahy as500. Choć w najtańsze wzmacniacze np. yamahy serii 200/300, czy Onkyo bym się szedł bo mają słabe dociążęnie w dole i suchą średnicę.
EDIT
Cytat

Teoretyzując jakie kolumny byłyby dobrym wyborem (przedział do 2000 ) , pod zestaw NAD 326 i Pioneer N-30. Oczywiście propozycje będą przesłuchane icon_smile.gif


Brzmienie sieciowego pioneera , czy denona dnp 730 pomijam, bo pierwsze skrzypce grają kolumny z dobranym wznacniaczem, oraz akustyka pokoju, marka odtwarzacza sieciowego będzie miała tu najmniejsze znaczenie.
Natmiast Nad czy denon lepiej czują się z precyzyjnie grającymi kolumnami .

Czy to znaczy że PP25 masz, chcesz kupić, czy już chcesz sprzedać ? A z czym ich słuchałeś że kupiłeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuję za zainteresowanie tematem icon_smile.gif

PPearl25 słuchałem w pewnym salonie w Poznaniu. Z tego co mi podłączyli, te mi odpowiadały najbardziej, a ze wzmacniaczy
najbardziej pasował mi NAD 316. Odpadł Denon, Onkyo. Marantz.
Niestety miałem dziwne wrażenie, że Panowie w salonie nie do końca proponowali mi rzeczy, aby mnie usatysfakcjonować, tylko pozbyć się towaru :/ Mniejsza o to....

W obecnej chwili posiadam wzmacniacz Pioneera 404r i do tego trójdrożne głośniki również Pioneera, niestety nie ma na nich żadnych tabliczek znamionowych więc nazwy nie podam (swoje lata mają).
Zatem przesiadka nawet na "popularne klocki" będzie sporym skokiem jakości, co już zdążyłem usłyszeć podczas odsłuchów.

Zdaje sobie sprawę, że za kwotę X można zbudować system na używanym sprzęcie, zdecydowanie lepszej jakości ale:

moja Żona naprawdę bardzo dobrze gotuje i wolałbym aby ten stan się nie zmienił, licząc nadal, na dobrą współprace z Jej strony, dlatego czasem trzeba iść na kompromisy icon_razz.gif
Moim kompromisem jest kwota 6000 i sprzęt nowy icon_smile.gif Wzmacniacz, kolumny i odtwarzacz sieciowy.

Nie jestem audiofilem, z drugiej strony koń nie nadepnął mi na ucho i coś tam jednak słyszę.

Idąc po raz kolejny na odsłuchy chciałbym już coś wiedzieć, mieć ukierunkowane myśli i posłuchać w praktyce Waszych sugestii.

Głośniki mam teoretycznie, ale nie praktycznie, trochę to skomplikowane, ale mogę jeszcze decyzje zmienić.

Jak nie PPearl25 to co polecicie innego aby zmieścić się w zadanej kwocie.

Rock. metal, reggae, punk, ska, ale i "No man of Ego" muzyka elektroniczna, trochę popu, Łąki Łan itd.

Za wszelakie rady będę wdzięczy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeśli wolisz dobrze zjeść a gorzej słuchać, to Twoja sprawa.
Ja wolałbym smarować chleb smalcem a słuchać muzyki w lepszej jakości. Zresztą ugotować sobie potrafię. Z marnego sprzętu lepszej jakości muzyki jednak nie wycisnę choćbym się... icon_mrgreen.gif
Żonę sobie wybrałem taką, by rozumiała a nie była mi zawadą. Myślę, że Twoja też jest taka, ale trzeba odpowiednio jej pewne sprawy wytłumaczyć.

I co to znaczy być albo nie być audiofilem? To jakaś obelga czy nobilitacja? icon_rolleyes.gif Bo tak piszesz jakby... icon_twisted.gif .
Jeśli nie znasz, to polecam nieskromnie wątek przeze mnie założony. Poczytaj, pomyśl.
http://forum.audio.com.pl/Audiolub-Audiofe...ila-t42222.html

A jakie kolumny (nie głośniki, bo to coś innego) wybrać i elektronikę do tego, to na pewno otrzymasz rady od branży. Oni są najlepiej obyci w nowościach.
Ja pewnie do takiej muzyki wybrałbym inne kolumny. Ale kolumny same nie zagrają, bo potrzebują odpowiedniego napędu.
Jak wybierzesz nawet dobre kolumny a słaby jakościowo wzmacniacz, to będzie grało tak sobie.

I na koniec. Przemyślałem sobie co to jest forum. Do czego służy. (dopiero po tylu latach icon_redface.gif)
To przecież nie (tylko) poradnik, ale przede wszystkim powinno służyć dyskusji ogólnej lub na temat icon_idea.gif
Tak, to od dziś będę traktował. Będę podawał wędkę a nie rybę.
Jeśli ktoś będzie chciał pomyśli, podyskutuje. Jeśli nie, kupi jakiegoś gotowca.
Przecież są ludzie, którzy jadają w McDonaldzie i uważają, że to dobre jedzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpion, możesz do nas podjechać na odsluch z żoną?
Gwarantuje ci że nie będę ci polecał czy proponował towaru tylko dla pozbycia. Gdyż staram się nie mieć na stanie produktów których sam nie chciałbym w domu.

Widzę że masz swoje zdanie to dobrze. Chodzi o to abyś usiadł posłuchał na swoich płytach, czy usb kilku modeli i wybral dla siebie.
Sprzedawca może doradzać w budowie, ułożeniu dobrze modeli ale to ty będziesz to używał i patrzył na to każdego dnia.

Dajemy także możliwość wypożyczenia sprzętu do domu. Możesz przekonać się jak gra u ciebie, jak wygląda i to jest to czego szukasz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel - oczywiście, że nobilitacja icon_biggrin.gif
Moja żona również jest super, żeby nie było:p choć w tym roku przekonałem Ją do nowego roweru zjazdowego więc wolałbym nie przeginać icon_razz.gif

Odtwarzacz sieciowy na pewno będzie nowy, a pozostały sprzęt ...pomyślę.

Ok załóżmy, że zdecyduje się na używkę (pozostaje ok. 4000 na kolumny i wzmacniacz). Jakieś sugestie i ukierunkowanie z waszej strony??? Bo nawet nie wiem od czego zacząć .....


Jak zdecyduje się na nowe to S4Home odezwę się. Już kilka lat wybieram się do obozu i przynajmniej będzie okazja

Q21 jak wyżej ...tylko że bez obozu icon_smile.gif ...trochę głupio to zabrzmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiemy o co chodzi icon_smile.gif
Zapraszam na odsluch będziesz przy najmniej wiedział czego szukać. Teraz jest szansa, jeśli zdecydowales że miga być używki że razem z kolegami wymienimy pare, paręnaście modeli.

Jakbyś odsluchal kilku propozycji to wiedzieli byśmy bliżej w jaki kierunek chcesz iść. Nawet jeśli zdecydujesz się na uzywany sprzęt będziesz wiedział czego szukać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warto skorzystać z propozycji S4Home. Na pewno choćby dlatego, by się przekonać jaki dźwięk naprawdę lubisz.
I pewnie jest szansa kupić dobry odtwarzacz sieciowy.
Co do kolumn i wzmacniacza, to się zastanowisz. Możesz posłuchać droższych, nowych a poszukać tańszych, używanych a podobnie grających.
Pomyślisz, zdecydujesz. Każdy ma swój rozum i priorytety.
Ja zasugerowałem a Ty się zastanów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba za bardzo nie czytałeś forum, nawet ostatnich tematów, mam na myśli wcześniejszy wybór PP25 i teraz jako alternatywę do nich Dali 5.
Nie chcę rozpatrywać obu w katergoriachch lepsze, czy gorsze,bo to nie wyścig sportowy. Jednak jak dla mnie to pomimo wyższej ceny(nowych) i solidnego wykonania Dali 5 to kolumny o nieco podobnej hmm konwencji, takie delikatne plumkacze, raczej do mniejszego pokoju, delikatnej muzyki. Co innego model zensor 7.
Z nowych do Nad sugerowałbym coś bardziej dynamicznego z otwartą górą pokroju obecnych na rynku Monitor Audio bx5 ( ok 1800zł ) ciut większe Magnat quantum 675 ,677 ( 1900), powinno udać się posłuchać jakieś Cantony serii gle ( na chrono nie starczy), co do Pylona to raczej już Pylon model Sapphire 25.
Warto "przefiltrować " aukcje netowe po budżecie i miejscu zamieszkania, przecież można trafić używki, starsze i nowsze ( na gwarancji) pokroju wyższej klasy Monitor Audio RX6 ( ok. 2600zł), może Focal, b@W , nie piszę tego jako jakieś konieczne rekomendację, ale kwestię polowania , bo a nóż icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie polecam dali 5 tek.
Kupno używanego sprzętu ma sens aby nabyć coś lepszego. A to co wymieniłes jest przeciętne.
Do 2000 dostaniesz zużywanego nada ale 356. Do 2500 używane zensor ale 7. Uzywane elaci 77.

Mowie ci podejdź na odsluch bo tak to będziemy nie potrzebnie sypac modelami, na tym to się skończy....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na odsłuchy, tak jak mówicie najlepsze rozwiązanie.
O swoich spostrzeżeniach i wyborach na pewno napiszę icon_smile.gif

Zestawem teoretycznym i startowym będzie NAD 326, Magnat Quantum 667 i Pioneer N30ae, a na czym się skończy to słuch i finanse pokażą.

Choć rozważam NAD356 z modułem sieciowym MT1 (jedyna wada modulik nie ma wejścia USB)

Wychodzi to troszkę taniej niż 326 + N30.......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na tych odsłuchach? Czy na sucho dalej wybierasz sprzęt icon_wink.gif ?

Z tych dwóch powyżej do muzyki Rock , Metal , Pop zdecydowanie NAD.

Jakby Ci przyszło do głowy aby coś w ciemno zamawiać to tak jak koledzy powyżej wspominali , żadne Pylon Audio Pearl 25 , Dali Zensor 5, czy też 7 (do takiej muzyki jak powyżej ) bo się załamiesz, no chyba że lubisz "flaczki z olejem " przy porządnym Rocku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz i krótko.
Najpierw zorientuj się gdzie i za ile możesz najtaniej kupić odtwarzacz sieciowy.
Później napisz ile pieniędzy Ci pozostało na kolumny i wzmacniacz.
Moim zdaniem jest trochę dobrych i ciekawych wzmacniaczy na rynku wtórnym. A ciekawszych od ww NADa i Onkyo na pewno.
Kolumn jest też sporo.

Oczywiście przy okazji wyboru odtwarzacza sieciowego posłuchaj na 2 - 3 różnie grających wzmacniaczach a po wybraniu najbliżej Twojemu gustowi grającego, posłuchaj choć 3 - 4 par różnie grających kolumn.
Albo może lepiej odwrotnie. Najpierw na jakimś droższym, neutralnie grającym wzmacniaczu posłuchaj kolumn a po wybraniu najlepszych, kilku wzmacniaczy.
Oczywiście to i to ma być z wyższej półki niż miałbyś pieniądze na nowe. Bo używany zagra właśnie tak, lepszej jakości dźwiękiem, tak jak te droższe urządzenia.
Będziesz wiedział w jakim kierunku brzmieniowym iść a my będziemy wiedzieli czego Ci szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note - jeszcze na sucho icon_smile.gif Trochę teorii też musi być
jacek75 - przyznaje się bez bicia, że nie za bardzo czytałem forum przed założeniem posta, ale już nadrobiłem. Choć gdyby każdy najpierw poczytał, a potem założył ....mielibyście ewidentnej lżej icon_smile.gif

W piątek zabieram Żonę, Psa i jedziemy do S4Home. Duże podziękowania dla Nich, że można zabrać czworonoga:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...