Skocz do zawartości

odtwarzacz sieciowy i wzmacniacz


ssskorpionixxx

Recommended Posts

Cześć, jestem już po odsłuchach, wyborach i zakupach icon_smile.gif

Zestawem startowym miał być NAD 326 + Magnaty 677 i tak też się stało .... że był to tylko zestaw startowy icon_razz.gif

Faktycznie, największym błędem może być kupno stereo w ciemno bez odsłuchu. Nawet w przypadku "popularnych budżetowych klocków" różnice są spore. Okazało się, że jednak coś tam słyszę, ba okazało się, że moja żona, która do tej pory upierała się, że ona na odsłuchy nie jedzie bo i tak nic do decyzji nie wniesie, podczas odsłuchów miała arbuza na twarzy icon_biggrin.gif

Nie warto się spieszyć, napalać aby mieć coś na tu i teraz. Czasu, pomyślunku i każdy coś tam sobie wybierze.

Kolumny, wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy - budżet 6000 (sprzęt jednak nowy) .... na odtwarzacz sieciowy już nie starczyło icon_razz.gif

Na dzień dzisiejszy w pokoju stoi i pięknie gra zestaw: NAD 356 + Heco Music Style 900. To jest to czego szukałem.

Zestaw radzi sobie doskonale z starym dobrym szybkim ..... bardzo szybkim punkiem, zarazem spokojna muzyka również mu niestraszna.
Wokale brzmią super, wszystko czysto i dokładnie. Basu nie brakuje. Potencjometrami od tonów nie trzeba się bawić.
W przypadku każdej słuchanej płyty odkrywam rzeczy i szczegóły, których uprzednio w ogóle nie było słychać.
W napędzie ląduje MTV UNPLUGGED KULT .... pierwszy raz muzyka nie dobiega z kolumn, ona jest przed nami. Artur Rojek .... masz wrażenie, że wokalista śpiewa przed Tobą ....... super uczucie.

Magnaty 677 - jak na mnie za dużo dołu, za dużo "dudnienia", za mało szczegółów, za mało wyraziste
Dali 7 - nuda nuda nuda, spodziewałem się że lepiej to brzmi,

Onkyo 9050 - neutralny ... taki "delikutaśny", brak pazura, za spokojny jak na mnie

Na forum pojawiło się pytanie czy posiadając nada 326 warto dopłacać do 356. Wedłóg mnie warto.

Nad 326 mocno się grzeje. Posiadając mebel pod audio dość mocno otaczający wzmacniacz - musimy wymienić mebel icon_razz.gif Ewidentnie lubi otwartą przestrzeń. Sterowanie głośnością za pomocą pilota dość irytujące (duże skoki głośności). Odkręcając głośność od zera minimalnie wcześniej startuje lewy kanał a później prawy. Natomiast jakość dźwięku jaką oferuje ten wzmacniacz w porównaniu z konkurencją w podobnej cenie i tak stawia go na pierwszym miejscu (moja subiektywna opinia), niwelując jego wspomniane wady.

NAD 356 jest lepiej odrobiony, trochę lepiej steruję się głośnością z pilota (ale tylko trochę), ładniejszy bas i ewidentnie gra swobodniej niż 326... z taka jakby ...nie wiem jak to nazwać: Jedni wokaliści w śpiew wkładają dużo wysiłku, a niektórzy po prostu śpiewają i widać że mają to coś ... NAD 356 po prostu gra bo lubi, ma to coś i nie sprawia mu to większych problemów. Nie ma tej przypadłości z potencjometr głośności.

Na koniec najważniejsze S4Home - Polecam icon_smile.gif

Daleko, blisko ...pojęcie względne i subiektywne. Mnie to wyszło dokładnie 756 km i cały dzień w aucie. Ale było warto.
Już się gdzieś spotkałem z podobnym wpisem i potwierdzam, zrobili mi taka cenę, że mam obawy czy na mnie zarobili icon_razz.gif

Głośników HECO 900 w ogóle nie brałem pod uwagę. Za spawa Piotra z S4Home były podłączone "na pierwszy strzał" i tak wyszło że żadne inne ich już nie pokonały. Pięknie graja i jakość wykonania super. W komplecie maskownice i nóżki.

Pamiętajcie ... im lepsze jakościowo kolumny przywieziecie do domu, a mieszkacie na 3 piętrze w bloku to zarezerwujcie sobie kogoś do pomocy przy wnoszeniu icon_razz.gif

Reasumując NAD 356 + HECO 900

Przykładowy repertuar: Metallica, Kat, Kult, Hey, Marika, Indios Bravos, KSU, Włochaty, The XX, Man No Of Ego, TOP 100 Trójki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hej

Widzę , że jesteś po odsłuchach to mam kilka pytań icon_wink.gif

Jakich jeszcze kolumn słuchałeś poza Magnatem i Heco?

Słuchasz duzo muzyki bardzo żle zrealizowanej, czy przy punku, metalu nie jest za sucho w takim połączeniu? Nie brakuje basu? Czy stopa perkusyjna wyrabia odpowiednio czy zamula? Wysokie nie kłują uszu?

Pozdrawiam ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

osłuchane:

Pearl 25 - nie wiem dlaczego wszyscy je tak zachwalaja, z nadem 316 i denonem 720 tak sobie plumkały. Potwierdzam wcześniejsze opinie.
Sapphire 25 - zdecydowanie lepiej niz 25
Dali 5 - nudne wolne
Dali 7 - nudne wolne
klipsch r-28f - góra taka jakaś dziwna, pies na nie szczekał
Audio RX6 - całkiem niezłe

HECO 900 - rozróżniasz poszczególne instrumenty, nic się zlewa, słyszysz czy śpiewa wokalista czy jeszcze ktoś z nim z zespołu. czy śpiew jest czysty czy coś zmodyfikowane przez efekty bez żadnego problemu, czysto i wyraźnie. Zdecydowanie nad 356 ma więcej dołu niż 326 na nich.
Bas jest jak na mnie OK. Wcześniej miałem wzmacniacz i kolumny Pioneera - dużo ciężkiego basu i mięsa, które przykrywało wszystko. Zmęczyło mnie to już. Na Heco wydaje mi się że basu jest w sam raz.

Joey Jordison Slipknot i Dave Lombardo Slayer - bardzo szybkie stopy mają i jest ok, nie zamula.
Basu i mięsa jest dla mnie optymalnie ale nie zaszkodziło by gdyby było więcej - to subiektywna opinia.


Steel jak by co zapraszam do Leszna, posłuchasz i zobaczysz icon_smile.gif

Jeszcze jedno, od kiedy uruchomiłem cały zestaw i przeleciałem nim wszystkie swoje płyty, jest spora różnica w jakości nagrania pyt. Nie wiedziałem że aż taka. Ostatnio kupiłem w Empiku Dżem - złota kolekcja...przecież to jet jakaś tragedia. mp3 brzmi lepiej :/







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

osłuchane:

Pearl 25 - nie wiem dlaczego wszyscy je tak zachwalaja, z nadem 316 i denonem 720 tak sobie plumkały. Potwierdzam wcześniejsze opinie.


No właśnie nie nadają się do każdego brzmienia wzmacniacza ( co w sumie jest normalne) i nie są aż tak bardzo uniwersalne( a często polecane do wszystkiego icon_wink.gif ) Opinie w necie stylu "achy i ochy" pewnie od tych co kupili w ciemno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zastanawiające. Wszystkie opinie w sklepach internetowych super, zajebiste kolumny. Wszystkie testy na necie super. Dopiero tutaj spotkałem się z opinią, że są nie godne uwagi i potwierdzam. Przy płycie Placebo grały kompletnie bez duszy :/ Chociaż dopóki nie posłuchałem czegoś z wyższej półki to w porównaniu z moim starym stereo grały super. Gdybym tu nie zawitał to jeszcze bym je kupił icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssskorpionixxx bardzo Ci dziękuję za opis wrażeń i za zaproszenie, S4Home Tobie również.

Z zaproszenia póki co nie skorzystam gdyż to jakieś po 300, 400 km w jedną stronę. Sam dystans może nie taki okrutny, ale po prostu póki co nie mam czasu na takie dłuższe wyprawy, więc raczej będę szukał czegoś w swoich okolicach ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo - to fotka w pokoju odsłuchowym w S4Home wiec system nie mój icon_smile.gif Ale jak skompletuje wszystko to wrzucę swojego icon_biggrin.gif A to już niebawem. Jutro przychodzi jak na razie ostatni klocek Onkyo NS-6130 i impreza icon_biggrin.gif


Ssskorpionixxx
No dobra - przyjmijmy, że Twój pies był najważniejszy!
Jak widać pies (i fotografia) wywołały odpowiednią reakcję.


Przy nowym sprzęcie pamiętaj, że musi się wygrzać - a głośniki w kolumnach trochę rozruszać.
Więc na początek bez szaleństw! Pewnie o tym wiesz, ale wspominam o tym na wszelki wypadek...

Zdjęcia i dalsze informację umieść w tym wątku - to będzie logiczna kontynuacja (można jeszcze w "Waszych systemach...").

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Fota pieseła była tylko "ciekawostką". Jeszcze całkiem niedawno było nie do pomyślenia aby zabrać czworonoga w takie miejsce.
A to naprawdę spore ułatwienie dla właścicieli, a miejsca "psiolubne" zyskują coraz większą popularność.

Wracając do tematu. Wygrzewanie trwa, wszystko odbywa się z "głową". Potencjometr głośności przy dobrym źródle dźwięku na 7, 8 godzinę.

W waszych systemach na wzmacniaczach macie poustawiane pozostałe klocki?

Nada mam postawionego w miejscu swobodnym, wentylacja z każdej trony. Temperaturowo super.
Wczoraj odpakowałem Onkyo, jeszcze nie zdążyłem go uruchomić tylko postawiłem na wzmacniaczu. Po dobrych kilku godzinach grania (ciche granie) Onkyo było całkiem nieźle nagrzane od dołu, a temperatura wzmacniacza zdecydowanie wyższa (było gorąco, ale nie parzyło ).
Klocki mogą stać na sobie, a temperatura nie ma wpływu na funkcjonowanie poszczególnych części systemu czy raczej niech nad stoi sobie swobodnie samemu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsca - to warto by komponenty stały koło siebie.
Nie tylko jeden nie nagrzewa drugiego, ale również drgania wzmacniacza nie przenoszą się na odtwarzacz.

Jeżeli jeden na drugim - to warto, by wzmacniacz był u góry i lepiej się chłodził.
Trzeba oczywiście jeszcze zwrócić uwagę na to, by jeden element nie rysował drugiego - oraz jeśli wzmacniacz jest bardzo ciężki to może odkształcać obudowę innego sprzętu.

Pozdrawiam
PS. Nie ma to jak nowe zabawki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda.
Obok telewizora stoi nad, w stoliku pod telewizorem stoi odtwarzacz sieciowy.
Kolumny po bokach ustawione tak aby siedząc na kanapie w odpowiednim miejscu był trójkąt i równo dźwięk dobiegał.
Kolumny od ściany odstawione na tyle ile żona pozwoliła icon_smile.gif (wiem że za mało, w obecnej chwili to 23 cm od otworów bass reflex w linii prostej do ściany)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te schodki to dla psa? icon_smile.gif miazga icon_smile.gificon_smile.gif

Absolutnie nie trzymaj nic na NADzie. Jak już to na odwrót sieciówka pod.
A najlepiej wszystko osobno tak jak teraz.
Ile masz do kolumn. Ze zdjęć wynika że dość blisko? Czy lewa kolumna nie gra deczko głośniej? Ta szafa blisko może powodować delikatne uwypuklenie brzmienia basowego.
Albo wysuń jeszcze kolumny albo cały stolik przesuń nieco w prawo. No chyba że grają "równo".


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodki dla psa icon_biggrin.gif

S4Home masz rację. Właśnie się zastanawiałem w czym problem, ale teraz już wiem, dziękuję icon_smile.gif Lewy kanał minimalnie głośniej i "cała scena jest przesunięta lekko w lewo". Przesunę zatem całość bardziej w prawo.

Onkyo NS-6130 już od wczoraj podłączone. Jestem podjarany tym urządzonkiem. Jutro opisze swoje uwagi i spostrzeżenia.
Właśnie słucham Tidal-a w wersji HiFi .... jest fajnie icon_biggrin.gif






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Absolutnie nie trzymaj nic na NADzie. Jak już to na odwrót sieciówka pod.


ssskorpionixxx,
dobrze, że zamieściłeś fotki - i że S4Home mógł Ci pomóc.

S4Home,
masz rację - tylko jeszcze uwaga: jak już parę razy prosiliśmy wraz z F1angel byś słowo "sieciówka" stosował na tym Forum wyłącznie do kabli zasilających... a nie do streamerów (również nie do odtwarzaczy CD i amplitunerów z funkcjami sieciowymi, tak samo jak nie do kabli RJ45 itd).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Myślę że akurat w tym kontekście było to jasne ale rozumiem jeśli są tutaj takie zasady.

Skorpion scena się wyrówna jeśli dasz lewej kolumnie nieco oddechu. Jeśli jest bardziej dosunieta do twardych powierzchni podowuje wzmocnienie fali. Lepiej to korygować ustawieniem kolumn niż balancem we wzmacniaczu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...