Skocz do zawartości

Zensor 7 + tyl


gieras

Recommended Posts

Witam serdecznie,

nosze sie z zamiarem zakupu zestawu stereo, któy planuje rozbudować do 5.1.
Na oku mam fronty Zensor 7. Prosze o informację, czy w przypadku chęci kompletowania calego zestawu KD, będę ograniczony do kompletowania tyłów również z serii Zensor, czy też można do tych kolumn dopasować sprzęt innego producenta, tak aby miało to ręcę i nogi ? Jak wygląda sprawa z głośnikiem centralnym ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli budujesz system wielokanałowy, na pewno najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie wszystkich kolumn tej samej serii. Jest to szczególnie ważne podczas odtwarzania koncertów. Jeśli natomiast musimy poczynić pewne kompromisy, na pewno sugeruję zastosowanie głośnika centralnego tej samej serii. W filmach są to dialogi, w koncertach wokal. Jeśli głośnik centralny będzie miał inną charakterystykę niż przednie, będzie grał "w oderwaniu" od kolumn przednich, nie stworzy spójnego przekazu.
W przypadku Dali Zensor spójrz proszę na przygotowany zestaw 5.0, który kosztuje znacznie mniej, niż gdy składamy komplet z poszczególnych kolumn.

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby kolumna centralna była z tej samej serii.
Tyły teoretycznie mogły by być inne. Jednak zensory mają promocje że w zakupie zestawu jest taniej. Więc nawet nie kalkuluje się wybór zensor micro.

Weź cały set. Nie zapomnij o subie. Bez niego będziesz miał jedynie namiastkę kina.

Jaki budżet? Jaki amp? Jakie pomieszczenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami. Przy kompletowaniu zestaw można złożyć samemu, jednakże trzeba być bardzo osłuchanym. Faktycznie najbezpieczniej kupić daną serię, ewentualnie fronty i centralny. Często spotkałem się z tym, że osoby centralną kolumnę traktują po macoszemu skupiając się na frontach. W kinie domowym centralna kolumna jest bardzo ważna (tak jak napisał Q21 szczególnie w koncertach, same filmy jeszcze by się jakoś obroniły). Także wyjątkowo icon_wink.gif muszę się zgodzić z S4Home, kino domowe bez suba to nie kino, pomijając aspekt umieszczania sprzętu wielokanałowego w pomieszczeniach mieszkalnych, często do tego w ogóle nie przystosowanych.

Pytania zadane przez S4Home także są istotne, rozwiń opis, można znaleźć wskazówki na forum jak należy pisać pierwsze posty

Posiadałem kolumny Dali Zensor 7, obecnie dość często je mam okazję posłuchać. Według mnie to bardzo udana konstrukcja i często w tym budżecie polecam je znajomym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załaczniku pomieszczenie wraz z wymiarami. Pokój jest otwarty, TV wisi na ścianie.
Budżet chciałbym ustalić na poziomie ok 8tys (Ampli, kolumny 5.0, odtwarzacz cd/dvd okablowanie), na początek mimo wszystko bez suba.
Sprzęt służyć ma do muzyki (głównie rock) i filmów - zdaje sobie sprawę że w muzyce lepiej sprawdzi się 2.0, zależy mi jednak róniez na efektach kina, byc może kiedyś przyjdzie czas na dwa zestawy, lub kolejną elektronike pod 2.0.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz S4Home dobrze, że chociaż czasami icon_razz.gif

Zensor 7 w mojej opinii to bezpieczne kolumny, jakiś czas temu poleciłem je znajomemu, które do tej pory grają z Marantzem. Jest w danym budżecie wg mnie bardzo dobrze, On sam także słyszy przeskok jakościowy w porównaniu ze wcześniejszym zestawem KD (opartym na jakiś Jamo). W zestawie kupisz je taniej, a i będziesz miał pewność zgodności kolumn względem brzmienia.
Suba do kina domowego koniecznie też trzeba kupić, w kinie to podstawa, wnosząca bardzo dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A widzisz S4Home dobrze, że chociaż czasami icon_razz.gif

Zensor 7 w mojej opinii to bezpieczne kolumny, jakiś czas temu poleciłem je znajomemu, które do tej pory grają z Marantzem. Jest w danym budżecie wg mnie bardzo dobrze, On sam także słyszy przeskok jakościowy w porównaniu ze wcześniejszym zestawem KD (opartym na jakiś Jamo). W zestawie kupisz je taniej, a i będziesz miał pewność zgodności kolumn względem brzmienia.
Suba do kina domowego koniecznie też trzeba kupić, w kinie to podstawa, wnosząca bardzo dużo.



Sub aż tak konieczny na początek ? Cena E-12F powala...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer nie musi być od zestawu. I tak ma inną barwę.
To nie chodzi o to czy jest szansa tak potrzebny, tylko nie mając go nie odtwarzasz prawidłowo filmów i koncertów.
Najprostsza ścieżka audio w kinie to 5.1.
Więc to 1 które jest osobno oznaczone, ważne tracisz.
Możesz najpierw wybrać samo kino ale przy filmach z efektami usłyszysz różnice.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...