Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10000zl


Uki1987

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie odpowiedziales gdzie będziesz kupował sprzęt? Jeśli w uk to znajdziesz tam świetne ceny na nowy. Z używek na wyspach jest mniejszy wybór.
Jak wspomniałem wcześniej
Tannoy precision 6.4 plus marantz pm8005 i sieciowka na6005.
Ewentualnie wzmacniacz roksan k2 ewentualnie k3. Możesz też szukać elektroniki naim chociaż ona nie będzie specjalnie w niższej cenie.
W bardzo dobrej cenie dostaniesz także kolumny castle czy pmc.

Więc gdzie kupujesz? Nowe czy używane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uki1987 piszmy na forum icon_wink.gif

Jednak 4 tys a 10 to różnica.
F1angel chodziło o to że mając 10 tys i kupując używane, miłałbyś poziom sprzętu nowego za np. 15-20tys.
Tak jak mając 50tys na auto można kupić podstawową wersję megane, ale kupując używany 2 letni można mieć już klasę średnią, a 4-5 letni wyższą.

Co do modelu Yamaha as1000 to jest ich mało, bo nowe były nietanie i obecni właściciele raczej je cenią. Natomiast faktycznie przy budżecie 5 tys już as1000 nie ma sensu szukać, bo na resztę nie co zbraknie. CD można kupić tanie i starsze, ale odtwarzacza sieciowego starego nie kupisz, wiadomo dlaczego;).
co do 2 części pytania...
Oczywiście że w 16m kw. yamaha as500 wystarczy, ba nawet w 40m kw była ok, natomiast nie o metraż przy wzmacniaczu chodzi...po prostu mając 10 tys zł. model as500 jest średnim wyborem, zaś as1000 dobrym i ciekawym bo to zasadniczo inna konstrukcja( bo nie chodzi że mocniejsza).
Jednak mając na wszystko 5 tys zł to wracamy do modelu as 500 ( jeśli Yamaha).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie odpowiedziales gdzie będziesz kupował sprzęt? Jeśli w uk to znajdziesz tam świetne ceny na nowy. Z używek na wyspach jest mniejszy wybór.
Jak wspomniałem wcześniej
Tannoy precision 6.4 plus marantz pm8005 i sieciowka na6005.
Ewentualnie wzmacniacz roksan k2 ewentualnie k3. Możesz też szukać elektroniki naim chociaż ona nie będzie specjalnie w niższej cenie.
W bardzo dobrej cenie dostaniesz także kolumny castle czy pmc.

Więc gdzie kupujesz? Nowe czy używane?


Bede kupowal w uk, rzeczywiscie z uzywkami ciezko. A nowy czy jest tanszy to nie wiem, chyba ceny na podobnym poziomie.
Szukalem tych kolumn TP 6.4, ale najtansze £2,5k wiec ponad moj Budrzet.
Chce sie zamknac w kwocie£2k ze wszystkim, moja partnerka i tak mowi ze przesadzam wiec nie chce tego przekroczyc.
Koledzy uswiadomili mi, ze lepiej zainwestowac w sprzet uzywany i jesnoczesnie w lepsza jakosc muzyki wiec tak zrobie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uki1987 piszmy na forum icon_wink.gif
Oczywiście że w 16m kw. yamaha as500 wystarczy, ba nawet w 40m kw była ok, natomiast nie o metraż przy wzmacniaczu chodzi...po prostu mając 10 tys zł. model as500 jest średnim wyborem, zaś as1000 dobrym i ciekawym bo to zasadniczo inna konstrukcja( bo nie chodzi że mocniejsza).
Jednak mając na wszystko 5 tys zł to wracamy do modelu as 500 ( jeśli Yamaha).


Rzeczywiscie ciezko z as1000, ale as500 as700 juz latwiej znalesc.
As501 as701 to nowasze modele? Sa nawet nowe w przystepnych cenach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A nowy czy jest tanszy to nie wiem, chyba ceny na podobnym poziomie.


Nie rób sobie żartów icon_lol.gif
Porównując czasem jakiś zestaw (wzmacniacz , cd , sieciówka, kolumny) to w UK można złożyć go za 4-5 tys , to u nas analogiczny już 7-10 tys.
To mała różnica ?
W UK nowy sprzęt jest dużo tańszy np. w takim richersounds icon_wink.gif
Czasami zdarzają się oferty i wyprzedaże, zależy od marki, że jest taniej ponad dwa razy. Niemniej tak standardowo to z 20-30 % taniej niż w Polsce.

EDIT
Cytat

As501 as701 to nowasze modele? Sa nawet nowe w przystepnych cenach.


te 501,701 względem 500, 700 mają DAC czyli wejście optyczne ( np dla TV ) i drugie cyfrowe coaxial dla np. odtwarzacza , dvd, innego źródła, wtedy sygnał obrabia dac wzmacniacza( dobre rozwiązanie jak ma się jako źródło jakiś kiepski odtwarzacz cd, a zwłaszcza dvd, komp)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceny używanych są podobne jak u nas.
Plus jest taki że odsprzedając potem (jakby coś się np. znudziło) dalej jakieś elementy takiego zestawu już dużo więcej nie stracisz. Bo najwięcej traci się na odsprzedaży dopiero co kupionych nowych rzeczy.
Niemniej radzę Ci że jak kupisz np. Yamahę, czy inny wzmacniacz, innej formy to już nad kolumnami mocno się pochyl i postaraj - w sklepie kolumny odsłuchuj z posiadanym wzmacniaczem.
To dobre rozwiązanie z dwu powodów:
-odsłuchujesz i wpasowujesz się idealnie w konkretny przyszły system (jego brzmienie).
- łatwiej iść na odsłuch z kupionym już wzmacniaczem w torbie , niż odwrotnie ( z dwoma kolumnami;) ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn, to nie wiem jakie udałoby Ci się znaleźć w UK? Myślę oczywiście o używanych. Sam musiałbyś poszukać na Ebay'u.
Tannoye na pewno są super. Mógłbyś popatrzyć jeszcze za kolumnami Ruark, Castle Acoustic, może za jakimiś starszymi, wyższymi modelami KEF?
Wzmacniacze na pewno zdecydowanie również polecam Roksan. Na pewno lepiej Caspian niż Kandy. Choć ten drugi też nie jest zły.
Albo coś z Musical Fidelity, NVA, Sugden (np. A21A), NAIM.
Z niższymi modelami Yamahy dałbym sobie spokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co udalo mi sie znalesc ma ebayu:
KEF:
R500 5000zl
Q900 3200zl
Q700 3000zl
Tannoy:
XT8F 4000zl
XT6F plus Cyprus 6a 5500zl
Precision 6.2 3000zl
DV4T 1900zl
Eyris 2 1800zl
Eclipse three 1500zl
Ruark:
Talisman II 1800zl
Acoustic aukcja trwa
Proloque one aukcja trwa
Castle Acoustic Severn 1000zl
Ktore sa warte uwagi, a ktore od razu zobie darowac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan, to są naprawdę dobre wzmacniacze i warto się na taki zasadzić. Do rocka NAIM są bardzo dobre. Jakbyś trafił na NAIT 3, to byłoby ok.
Nie lekceważ także kolumn Ruark. U nas mało popularne, ale naprawdę dobrze grają.
Są może trochę trudniejsze do napędzenia, Ale taki Roksan, lub inny porządny wzmacniacz da sobie z nimi radę.
Castle do rocka, faktycznie chyba nie. Ale co kto lubi. Ja mogę słuchać, przynajmniej nie męczą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nait 3 znalazlem uzywany z roczna gwarancja za1500zl.
Roksany te co w linku wyzej, tylko nie wiem ktory wybrac.
Roksan caspian M series 1 ok 2500zl
Roksan caspian power tyle samo
Roksan caspian M2 juz dwa razy tyle:/
Czy np talki roksan m1 i pecision 6.2 to dobre polaczenie?
Ogolnie mam mentlik w glowie tyle tego wszystkiego jest;)
Moze ktos zasugeruje jakies zestawy, co z czym bedzie dobrze gralo do rocka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Moim zdaniem w tej kwocie można kupić również bardzo dobry wzmacniacz lampowy (używany oczywiście, który przy 20 kwm spokojnie by wystarczył).
Ja ze swojej strony mogę polecić Prima Lunę, a myślę, że moi przedmówcy dodadzą coś ciekawego.
Co do kolumn, moje SF Toy Tower spisują się bardzo dobrze w około 19 kwm, ale również możnaby się zastanowić nad większymi podstawkowymi (czy to SF czy Dynaudio na przykład).
Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje kolegów naprawdę dobre. Kto słuchał na dobrym wzmacniaczu lampowym często już nie wraca do tranzystorowego.
Albo kupuje taki i taki icon_biggrin.gif
Co do Twoich pytań, to oczywiście Caspian Mk 1 jest bardzo dobry. Po co przepłacać za mk 2?
Caspian Power, to końcówka mocy. Musiałbyś dokupić przedwzmacniacz a to podobna lub wyższa cena.
Nait 3 bardzo dobry do rocka (a będzie taniej). Roksan bardziej uniwersalny. Twój wybór.

Moim zdaniem Caspian i Tannoy Precision 6.2 powinno zagrać co najmniej dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustyki, to pewnie czytałeś o podstawach. Linki pojawiają się niemal w co drugim wątku.
Jeśli chcesz więcej, napisz do mnie na PW, podając adres mailowy. Wyślę Ci plik fajnych artykułów na ten temat.
Są pomocne i przystępnie napisane, często z rysunkami poglądowymi.

Na tej podstawie zaproponuj ustawienie kolumn, miejsca odsłuchowego i pokaż rozmieszczenie mebli.
A my będziemy ewentualnie korygować.

Kable? Jeśli masz jakieś choć podstawowe, to na nich posłuchaj, by dowiedzieć się jakie lepsze kupić, by skorygować pewne cechy brzmienia.
Jeśli nie masz żadnych kabli, to na początek trzeba kupić jakieś niedrogie, pewnie używane. Ze świadomością, że będą raczej do wymiany.
Podaj budżet, to poszukamy Ci jakichś.
Możesz też od razu zasadzić się na jakieś lepsze i droższe. Ale również musisz brać pod uwagę opcję odsprzedaży, by kupić coś bardziej pasującego do zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Precision 6.2 w środku i zworkach masz kable posrebrzane. Możesz iść w kable podobnej klasy np QEDa.
Do do odtwarzacza CD i sieciowego to szukaj urządzenia all in one np Onkyo 7050. Fajne, płynnie działające i neutralne dźwiękowo.
Z urządzeń sieciowych to w używkach będzie problem, to stosunkowo nowe produkty.

Co do gramofonu, każ podłączyć sobie przed zakupem. Używany może mieć wkładkę w tragicznym stanie.
Dobre a tanie to produkty TEAC, Audio Technica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gramofonu-to wspominałem już w innym wątku o promocyjnej cenie w TopHiFi na model TEAC TN-200 za 1049zł.
Jest to model z wbudowanym preampem gramofonowym oraz-ciekawostka: gniazdo USB...
Solidnie zrobiony i całkiem nieźle gra, będąc dobrym wyborem dla początkującego miłośnika (i miłośniczki...) winyli.

Natomiast odtwarzacz sieciowy warto zostawić na koniec, jak będziesz wiedział ile pieniędzy zostało i do czego ma pasować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie lepiej byłoby jednak za te pieniądze kupić używany gramofon? To jest pytanie a nie twierdzenie.

Kable głośnikowe mogą być QED. Oczywiście szukaj używanych. Gdyby były z wtykami Airloc, to tym bardziej warto brać. Ewentualnie jakby miały być jakieś kiepskie końcówki, to lepiej podłączyć gołe kable.
Interkonekty mogą być innej marki. Proponowałbym kupić ze dwa różne, np. ze srebrem i miedziane.
Czekam na odzew, budżet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...