Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10000zl


Uki1987

Recommended Posts

1. Jestem z Wrocławia. Ale jeśli o odbiór to bywam mobilny.

2. Tak zależy mi na jakości i to najchętniej takiej na jaką mnie nie stać ;). Tak, może być sprzęt używany, nie złom, ale szczególnym estetą nie jestem i jakieś drobne ryski w zamian za jakość dźwięku przeżyję. Zresztą jak słucham zazwyczaj ... zamykam oczy ;). Właśnie stąd pytam, jakość sprzętu ogólnie spada, smycz kliencka jest coraz krótsza a ja chcę czegoś co znów będzie grało latami. Lean manufacturing widać na każdym kroku. Problem w tym, że na sprzęcie audio się nie znam a chyba niestety słyszę różnice. Ogólnie wolę lepszy sprzęt używany - tylko nie umiem go sprawdzić.

3. Odsłuchy ... no nie bardzo. 1. Nie bardzo mam czas. Jak mam czas sklepy już pozamykane. 2. W sklepie najczęściej i tak chcą coś sprzedać, niekoniecznie to co ja potrzebuję tylko to na czym jest marża. 3. Jak zacznę odsłuchiwać i usłyszę różnice, to zakup się przesunie a ja będę zbierał co najmniej drugie tyle kasy. A jak sie uprę i nie wydam więcej niż założyłem, to już zawsze będę żałował. 4. Odsłuch gdzieś w studio a w docelowym pomieszczeniu to chyba dwa światy (?), a wątpię, żeby w tej kasie ktoś sie do mnie fatygował ;). Z drugiej strony staram się być uczciwy, nie chcę zawracac komuś głowy i potem kupić używkę w necie.

4. Ważne dla mnie. Od czego zacząć: jaka moc kolumn. Jaka mniej więcej marka sprzętu. Jakie kable. Będę się wtedy sumował. Napisałem na początku "tęsknię za starymi altusami") a tu w necie są nowe - tylko ile teraz są warte? Tego niestety nie wiem. Za duży wybór. A ja chcę słuchać i kupić już, co w moim roczniku nie oznacza dziś, już się przymierzam rok, a jak będzie warto to będę czekał na okazję i miesiace. Szukam teraz bo po Świętach sporo wymian i może być podaż ;).

Np by mi pomogło: "Do takiego pomieszczenia kolumny 150W, kasa 6000 = 3500kolumny, 1500 wzmacniacz, 1000CD, 500kable ... oj już zabrakło więc subwoofer kiedyś - to bym wiedział jak szukać". Jak zacząłem szukać to mi 6000 na kolumny przypasiło, gdzie reszta?

5. Ok postaram się jakiś rysunek czy zdjęcie spreparować.

 

Edytowano przez Qh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No dobra, dziękuje bardzo wszystko przeczytane. Zacznijmy od kolumn. Jak moc do takiego pokoju? Jak bedą kolumny będę dobierał resztę.

Mam takie zestawy:

nowe: tonsil calipso 40a lbo tonsil altus 280 lub 380 ? 

uzywane: quadral platinum 'M40, Tannoy precision 6,2 LE

tak jak myślałem kasa prawie cała wydana na resztę nie ma. Ale pytanie czy to są podobne kolumny czy któreś warte ekstra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolumn P30 Phonara, masz je we Wrocławiu i za nim powiesz, że za tanie, najpierw posłuchaj. 

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-phonar-p30-CID99-IDtruq7.html#position=4&page=1

Jak za małe w Bolesławcu jest większy model P40, za 2000 zł. 

Możesz skorzystać z oferty kolegi @S4Homealbo kogoś innego z branży  wyślą nowy zestaw do domu. Lub używane audio, komis prowadzony przez naszego kolegę @Pumpurekw Myślenicach. W obu przypadkach paczki przyjdą do Ciebie kurierem. Odsłuchasz u siebie w domu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Godzinę temu wróciłem z Krakowa, pińćset kilometrów po pracy machnąłem ale przywiozłem te quadral platinum M40. Kurde nowe 4 miesiące chodziły i miły właściciel dostał ... nowe, lepsze.

Oczywiscie godzinę słuchałem na tej mojej bidnej yamaszce i juz jest dobrze. W sumie noc i dzieci śpią to nie było warunków ale juz sie nacieszam. Nooooooo, to teraz łatwiej kolumny już są.

Jaki do nich wzmacniacz?

Jakie kable? Kable poczwórne i rozpiąć mostki czy podwójne i zostawić?

Sprawa jest o tyle łatwa ze z budżetu został mi tysiak - wiec juz nie ma wielkich ograniczeń bo i tak musze dozbierać ? wiedziałem że tak będzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na razie grają na yamasze Ex-v357 i nawet fajnie, a nawet sie okazało ze ona ma na wyjściu 110W.

Opisalem pokój, nie wiem co powinienem do tych kolumn i tego pokoju dobrać. Kasa w sumie została juz na może CD. Wiec za duzo bym nie chciał dać jak nie muszę. Jak musze będę tyrał i zbierał. Ta moja to kombajn KD z radiem jeszcze.

Ogolnie moze być niestara i nieruszana używka za pół ceny ? tylko sie obawiam, ze moje pokłady szczęścia na ten zestaw zużyłem na kolumnach ... . No i jeszcze kable. CD jak to CD to juz bym sie upierał przy nowym.

Ale rozumiem ze te kolumny za piątkę to nie był zły zakup? Czy teraz wszyscy wstają i brawo biją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, guzik zostało, zostało na kable. Ale ja nie musze mieć już, wole poczekać a coś skompletować. A zreszta juz gra nieźle o niebo lepiej od tego co miałem. Hehehe nawet zaczynają sie problemy ... wyslyszałem dwie wtopy w stairway to heaven?

S4Home weź cos zaproponuj, proszę. To pomyślę skąd wziąć kasę. Coś się sprzeda, no normalnie jak kazdy uzależniony ? Może być używane. Tylko CD chce nowy, a na razie będę jechał tym co mam. Zreszta jak jest coś wartego to kasę zorganizuję. Ręce i głowę mam to sie zarobi, nie musze aż tyle spać ?.

Tak patrze na yamahe a s 701 - wystarczy? Czy mało? Czy te dwa porty do kolumn to tylko dwa zestawy kolumn czy tez obsłużą bi wiring jak w 801?

Od początku wiedziałem ze sześć nie starczy ale jak bym zaczął od 10 to skończył na 20 a tyle to nie chcę. 10 to juz ból.

 

Edytowano przez Qh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj poddasze nad garażem 6x6,5 m. Taniochę mam na razie kolumny wstawiłem do pokoju dziennego. Ale tam nie bardzo moge łupać.

a kolumny mają tak
Moc ciągła     160 W
Moc szczytowa     240 W
Skuteczność     89 dB
Impedancja     4-8 Ω
Pasmo przenoszenia     28-50000 Hz
DANE SZCZEGÓŁOWE
Częstotliwość podziału zwrotnicy     320/2450 Hz
PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowy     RiCom-M
Głośnik średniotonowy     135 mm Ø Alu
Gł. niskotonowy     2 x 170 mm Ø Alu

Hehehe kasa sie juz znalazła. To sie nazywa alokacja kosztów. Niestety motocykl nie dostanie nowego wydechu i strojenia i pierwsze wyścigi bedą po staremu. Coś za coś. No chyba, ze do kwietnia gdzies dorobię. 

Czekam na propozycje od znawców do czego sie przymierzać bo jak poczytałem to zgłupiałem.

Ok. Zdjęcia. Oczywiscie sprzęt ma stać koło telewizora, ja leżeć albo siedzieć na fotelu ( który sie nie załapał na zdjęcie obok łóżka. 

Wiem jakaś firanka ... będzie, najgorsze, ze będę musiał chować albo wynosić gitary ...

 

IMG_2558.JPG

IMG_2559.JPG

Edytowano przez Qh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Może będę miał dla Ciebie propozycje wzmacniacza, do Legnicy masz blisko ? Napisz do mnie priv. 

Pozdrawiam 

Albo mam za mało postów albo jestem ślepy. Nie widzę kafelki priv. Więc moze telefon.

Do mnie 697 988 497

dzis posłuchałem yamahy 701 i juz było nieźle ale mi podstawili nad 375BEE czy jakoś tak ... i zaś zagwozdka.

legnice to czasem nawet mam po drodze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

375 to urządzenie o klasę lepsze albo i dwie od Yamahy AS 701. Ne ma co ukrywać. Potęga grania. moc, wydajność prądowa. Kontrola. Bardzo dobrze zbudowany wzmacniacz.

Caspian MK1 będzie miał ładniejszą barwę ale będzie znacznie słabszy. Prezentuje wyższą harmonie dzwięku i spójność.

Jeśli Ender zaprosi to jak najbardziej udał bym się do niego na odsłuch.

Kabli też będziemy szukać?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, no więc tak:

Bo wczoraj byłęm 2 godz. w yamasze i niestety jak to pan określił "słuch kosztuje". 701 na bank lepsze niż to co mam, 803d moim zdaniem lekko lepsze a na pewno nie gorsze od 701 (a ma radio i wejścia), NAD 375bee no cośtam lepszy, ale w wysokich i średnich dla mnie podobny - nic powalającego, dopiero basy lepsze a cena nieadekwatna. No ale 1100 to już przepaść, dostojność i pełnia dzwięku mnie powaliła i no cóż ... trzeba do roboty .... 1100 to jest to co lubię. Po niej reszta brzmiałą po prostu płasko i biednie.

Z wyboru CD yamy 700 lepsze niż 300 i w ten celuję, a bodajże 2100 noooo oczywiście lepsze - ale nie dla mnie, bo tylko bardziej szczegółowe a ja lubię ogół i basy - więc za to bym już nie zapłacił - 700 było jak dla mnie ok..

Między 701 i 803d nic mnie nie drażniło (jakiś negatywny wpły radia), nawet uważam dzwięk dla mnie był bardzo podobny ale jednak przyjemniejszy na korzyść 803 a nie trzeba kupować radia którego chce słuchać żona.

 

Kolumny mam dobre. Ta 1100 nie dość że ruszała szybciej dzwięk na cichym odsłuchu to też nie męczyła na głośnym. No i jak mam wydać 3tyś to wolę wydać 5tyś, ale za 5200 mi jej nie chcieli sprzedać ;))))))) Z Anglii już organizuję 1100 za 4500pln. Ale to jeszcze potrwa i się krwią nie podpisałem.

Powstał jeszcze pomysł na RX 3060 - tylko nie wiem jak sie to wszystkomające ma do as1100 - któa dla mnie na dziś jest super a jeszcze w zasiegu.

I jeszcze jedno na razie decyzja jest: Yamaha:

wzmak as1100 - ta klasa - może być używka

CD 700 - nowy

No i jeszcze myślę czy być wysokiej klasy amplituner ...

 

Edytowano przez Qh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to skompletowałam. 

Kolumny quadral platinum m40, yama as1100, CD s700. Ostatnie dwa padło na nowe. Kable przyzwoite, policzone przekroje bi wiring, żadnych grających kabli za tysiace.

Gra to pięknie, pokój sie sprawdził kolumny wystawiam albo stoją metr od ściany, jest ok.

Dzięki wszystkim za rady. Jeszcze podłączyć tv skoro te łupacze juz stoją i koniec udręk. Teraz sluchańie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...