Skocz do zawartości

Kabel do suba.


Note

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Panowie mój znajomy właśnie dokupil sobie suba do kina dmowego. Jest to Tannoy Ts 500. Szukamy kabelka jakiegoś, na pewno musi to być typ "Y", gdyż jest ogromna różnica w działanu suba jak się podlączy RCA - RCA , a tym samym kablem z rozdzielaczem na dwa RCA.

Znalazłem kilka typów, ale nie wiem czy są dobre , może znacie coś odpowiedniego i w marę taniego.

Moje propozycje to:

http://allegro.pl/prolink-tcv-3610-kabel-r...6152302043.html
http://allegro.pl/kabel-do-subwoofera-y-me...5980529989.html

Rozrzut cenowy dość spory , ale czy jest sens dopłacać do tej Melodiki? Prolink robi bardzo trwałe i solidne kabelki. Tu i tu niby ekranowanie dobre, ale nie wiem, nie zaglądałem do środka icon_wink.gif

A może coś innego?

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Pojawił się jeden problem o którym nie wspomnaiłem. Ten subwoofer ma wejścia RCA od spodu, więc wtyki Rca nie mogą być za długie bo się nie zmieszczą po prostu. Wysokość od podłoża do podstawy suba po zastosowaniu kolców to około 6,5 cm. Więc prośba do ludzi, do S4Home, możecie zmierzyć po ile cm mają wtyki bez bolca z tej melodiki, wyglądają na dość długie.
Ten sub może być postawiony w różnych płaszczyznach ,ale jak stoi po "Bożemu" to gra najlepiej, więc tak musi zostać.

S4Home jak możecie to dajcie na Pw cene za 3 metrowy ten kabelek.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości robiliśmy testy w muzyce - co prawda na kinie domowym, ale to nie ważne.
Podłączyliśmy najpierw ten zwykły kabelek za jakieś 30 zł , a poźnieij Melodikę, po czym powtorzyliśmy to samo.

Czy są rożnice?

Oczywiście i to ogromne ! Na pewno to nie są drobne niuanse.
Na początku po przełączeniu kabli na Melodika było ciszej, więc się zastanawiałem czemu taka różnica, ale wystarczyło trochę podgłośnić suba i się wszystko wyjaśniło. Oto wnioski :

Na Melodika sub ma niesamowitą kontrolę, bas jest zwarty , zwinny , szybki.
Na zwykłym kablu bułowaty , ociężały miś.

Oczywiście na pewno ma tu znaczenie sam subwoofer, jego jest naprawdę dobry i moim zdaniem w muzyce jest świetny, zresztą jak i w kinie również potrafi "przywalić". Kolega chciał coś uniwersalnego , więc jest strasznie zadowolony z niego.

Muszę powiedzieć , że kiedyś już słyszałem suba z tej linii ,ale nie pamiętam czy to był ten model , czy niższy i wydawało mi się , że się gubił przy szybkiej muzyce - teraz już wiem dlaczego icon_wink.gif

Także albo ten tani kabel był taki beznadziejny albo ta Melodika taka dobra icon_wink.gif

Dodam , że ja osobiście słyszę różnicę w dźwięku i to nie małe jeśli chodzi o kable w stereo, ale nie spodziewałem się aż takiego efektu jeśli chodzi o suba.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mimo że jest to kabel o przesyle nisko prądowym to nie jest to cyfrowy przesył. Jego ekranowanie, konstrukcja ma znaczenie.
Cieszę się że wyszło na lepiej. Fajne kabelki basowe robi też Oehlbach. Mieliśmy ostatnio ich nową dostawę. Lubią takie brzmienie. Jak kiedyś produkty Monster.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...