Skocz do zawartości

Zestaw stereo za 8-10 tys. zł


Gość

Recommended Posts

Przede wszystkim witam wszystkich,

Wraz z żoną planujemy zakup zestawu do słuchania muzyki. Jestem laikiem jeśli chodzi o tematykę sprzętu, więc postanowiłem poradzić się Was.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Chcielibyśmy zakupić zestaw stereo składający się ze wzmacniacza, odtwarzacza CD/SACD oraz kolumn. Na sprzęt możemy przeznaczyć 8-10 tys. zł. Chcemy żeby sprzęt był nowy, choć nie jest to konieczne. Powierzchnia pomieszczenia (salon) do 18 m2. Na sprzęcie będziemy słuchać głównie rocku i muzyki klasycznej.

Myśleliśmy o:
Pioneer A-50DA
PIONEER PD-50K

Początkowo chciałem kupić kolumny podłogowe, lecz po przeczytaniu kilku artykułów doszedłem do wniosku, że to chyba bez sensu na tak mały pokój. Szukam więc kolumn podstawkowych, lecz kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę.

Pozdrawiam
Łukasz

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Wam na jak najlepszej jakości dźwięku, to proponuję kupić choć kolumny i wzmacniacz używane.
Odtwarzacz CD, jako że musi być z SACD oraz, że pewniejszy będzie bardziej świeży, proponuję kupić nowy.
Choć oczywiście używany, wysokiej jakości nie będzie błędem.
Najtaniej ten CD Pioneera znalazłem tu: http://kinowdomu.pl/PIONEER+PD-50?pozosta3e

Wówczas w budżecie 8 - 10 kzł macie szansę na wysokiej jakości dźwięk. A nie tylko na średniej, jeśli wszystko byłoby nowe.
Warto się zastanowić.

Co do pomieszczenia, to mam swoją koncepcję jak to wszystko ulokować, przemieścić. Bo w tym ustawieniu jest fatalnie. Małe szanse na poprawny dźwięk stereo. Ale poprawiony rysunek wkleję jutro, pojutrze, bo mam bardzo mało czasu. Nie wiem czy się uda? icon_biggrin.gif

Do 18 m 2 można kupić kolumny podłogowe. Choć raczej proponowałbym niewielkie.
Oczywiście gdyby było wiadomo jak to pomieszczenie współpracuje z kolumnami, czy nie podbija niskich tonów, można by się pokusić nawet o jakieś większe albo z większymi membranami kolumny.
A tak, to zawsze lepiej trochę się asekurować. Dużo lepsza opcja to trochę za mało niskich tonów niż trochę za dużo. W tym drugim przypadku nie da się słuchać.

Dobrze by też było, gdybyście podali jakiej barwy dźwięk wolicie. Czy ma być jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy czy też ciemniejszy, łagodniejszy, cieplejszy, miększy, bardziej soczysty, wypełniony w średnicy?

Pamiętajcie, że na koniec cały zestaw trzeba spiąć w miarę dobrymi kablami. Interkonektami (połączeniowymi), głośnikowymi, oraz (namawiam) choć jakimiś przyzwoitymi zasilającymi. To będzie pewnie z tysiąc kilkaset złotych minimum i to będą kable z drugiej ręki. Ale warto, by nie zmarnotrawić potencjału już wysokiej jakości elementów zestawu.

Tymczasem poczytajcie o podstawach akustyki i ustawiania kolumn. Będziemy bardziej się rozumieć.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Pomieszczenie nie jest złe. Chodź nie wiem ile miejsca jest pomiędzy tv a szafkami.
Kolumny podstawkowe jak i mniejsze podłogowe wchodza w grę jak najbardziej.

Zanim będziemy doradzać musicie faktycznie określić barwę dźwięku którego oczekujecie. Wiem że może być to trudne zwłaszcza jeśli ktoś nie miał do czynienia z audio lub poprzednim zestawem były altusy albo zestaw technicsa.

Dlatego zapraszam was na odsluch kilku zestawów z mniejszego większego budżetu.
Będziecie mogli określić wasze typy oraz czego szukacie. Myske że tak będzie łatwiej.

Budżet pozwala na wybór zestawu z którego na prawdę będziecie zadowoleni.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza Cd z opcją SACD to Pioneer pd50 jest dobrą ofertą i polecaną.
Natomiast wzmacniacz A50 już niekoniecznie, zwłaszcza świeższa opcja z dac.
Trzeba wiedzieć że A50 to wzmacniacz pracujący w klasie D i w swej cenie (bez daca) kosztuje ok. 1850zł, nie było tu nad nim zachwytów (było bodaj dwu forumowiczów a50 mających ), dołożono jak widać DACa i cena wzrosła o dwu krotnie, to dużo.
Czy to model dobry do rocka i w budżecie 10tys, chyba przeciętnie.
Kolumny wybrałłbym podłogowe, 18mkw to nie tak mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. Co do dźwięku, to interesuje nas dźwięk cieplejszy, miększy, bardziej soczysty. Na razie nie mamy jeszcze mebli w w pokoju, więc możemy pomyśleć o optymalnym ustawieniu kolumn. Proszę jeszcze o poradę za jakim sprzętem warto się rozglądać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego poszukaj odtwarzacza w jak najlepszej cenie i go kup.
A później napisz ile pieniędzy zostało, to poszukamy odpowiednich kolumn, wzmacniacza i okablowania.

Ja wcześniej napisałem, że warto kolumny i wzmacniacz kupić używane i to podtrzymuję.
Dlatego napisz jakie macie oczekiwania w stosunku do wzmacniacza (np. pilot, wejścia, itp.) i kolumn (np. kolor).
I czy mamy szukać używanych, czy jednak nowych?

No i mam nadzieję, że poczytaliście z żoną o akustyce pomieszczenia oraz ustawianiu kolumn.
To tematy często zaniedbywane i lekceważone. A to poważny błąd. Bez znajomości tego nie ma co myśleć o dobrej klasy dźwięku.
Można też napisać do mnie na PW i podać adres mailowy, to wyślę zestaw artykułów na ww temat. Naprawdę warto się z tym zapoznać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zacząć od szukania wzmacniacza i kolumn.
Będę tylko wymieniał, uważam że powinieneś ich odsłuchać
Tannoy xt6f, elac fs77, monitor audio bx6,
Z używek heco metas xt, dali bez wstęgi starsze modele, tannoy precision, sonus faber toy

Ze wzmacniaczy
Denon pma 1500, nad 356bee, music fidelity m5i lub m3si nowszy.

Myślę że w tej kwocie bez ofsluchu się nie obędzie. Dlatego zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc raczej nie wzmacniacz Pioneer A-50dac. Już prędzej właśnie NAD 356 w wersji z dackiem, lub jeszcze coś innego .
Co do zaś odtwarzacza cd pd-50 to jak uważasz, jest dobry i solidny i ma dodatkowy wewnętrzny dac(w tej cenie to ciekawe), swoją drogą nie bardzo rozumiem wybór droższego w wersji wzmacniacza A50dac w wersji z dackiem icon_wink.gif kiedy jest już w tym odtwarzaczu icon_wink.gif

Czy wybór odtwarzacza pioneera pd jest podyktowany tym że masz płyty SACD ? no i właśnie te wybory wersji z dac rozumiem że chcesz wejścia optycznego, coaxial?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowały mnie wzmacniacze Music Fidelity. Szczególnie m3si (ze względu na cenę). Problem polega na tym, że praktycznie nie ma używek. Taka sama sytuacja jest z głośnikami. Tannoy xt6f to chyba w miarę nowa konstrukcja, więc używek także nie ma. Być może będzie trzeba zakupić nowe. Budżet mogę delikatnie "nagiąć". Mam jeszcze pytanie o głośniki Tannoy xt6f. Czy szukać wersji podłogowej czy podstawkowej?
Tak czy siak trzeba czegoś posłuchać.


Odnośnie tego co napisał jacek75.. Poczytałem, że muzyka nagrana na płyty w tym formacie ma lepszą jakość. Stąd wybór oktwarzacza SACD. Póki co nie mam żednej płyty w tym formacje. Przymierzam się do zakupu kilku, żeby mieć z czym pójść na odsłuchy. Co do DAC to szczerze powiem, że nie bardzo się w tym orientowałem. Dopiero zaczynam zdobywać wiedzę w tym temacie. Wybór zestawu pioneera był przypadkowy. Jak widać trochę bezsensowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3si i tannoy xt6f to nowe konstrukcje. Trudno je obecnie znaleźć w używanych. Co do ceny m3si to jak już kupujesz używany to lepiej wziąć m5i albo roksan k3.

Co do kolumn tannoya to podłogowe grają zdecydowanie lepiej. Obie mają świetną stereofonie, ale z podstawowych nie ma niskiego zejścia na basie. Polecam zatem podłogowe.

Jeśli nie będziesz mógł znaleźć pożądanych elementów używanych napisz do nas o cene na nowe. Postaramy się coś zdziałać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...