Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla świeżaka


Scorp

Recommended Posts

@f1angel: Mysle ze na wzmak spokojnie moge przeznaczyc 1,5k. Doszedlem do wniosku, ze jak juz kupowac, to cos lepszego. Sprawe gramofonu moge sobie zostawic np na poczatek przyszlego roku. Najpierw stereo, kolumny, dac i co tam jeszcze bedzie potrzebne.

A co ogolnie myslisz o tych DC 91? Sa warte swojej ceny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na pewno warte są swojej ceny. Ale tę wartość musisz jeszcze przekalkulować w kontekście ceny wzmacniacza i wielkości oraz możliwości ustawienia w pokoju.
Wiesz pewnie o co mi chodzi, ale sprecyzuję.

Ja bym na Twoim miejscu najpierw zastanowił się jak dasz radę z tymi kolumnami w takim ustawieniu, które możesz im zaproponować.
Niby 25 metrów to niemało, ale wówczas ustawienia kolumn powinno być dalej od ścian.
Bardziej bym je widział choć w 30 - 40 metrach. Te kolumny muszą mieć "oddech" swobodę ustawienia.
Zdajesz się o tym ciągle zapominać. Już Dali i Tannoy mogą mieć tu kłopoty z poprawnym wybrzmieniem.

Co do wzmacniacza, to taki za 1500 zł będzie pewnie minimum... o ile znajdziemy odpowiedni brzmieniowo. Odpowiedni do Twoich preferencji. Może być trudno. Bo przypominam, że kolumny nie grają tak jak to opisałeś w pierwszym poście, że chcesz by tak grały.
Więc jaki wzmacniacz znajdziemy, który będzie mocny, wydajny prądowo w przy tym z niewyeksponowaną albo lepiej z przyciemnioną górą, soczysty, z pełnią brzmienia, nawet o dość gęstej fakturze dźwięku, ale przy tym dynamiczny, swobodny.
Kto z kolegów zna taki w podobnej cenie?

Nie zrozum mnie źle. Nie odwodzę Cię od kupienia lepszego zestawu. Ale te lepsze mają często większe, nawet sporo większe wymagania w różnych aspektach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszukaj u Niemców RC-L wraz z kontrolerem (Control Unit). Masz większe szanse z tymi kolumnami. Kontrolerem możesz ujarzmić niskie tony.
A jeśli Cantony nie będą pasowały albo Ci się nie spodobają, łatwo sprzedasz.
Moim zdaniem to najrozsądniejsze wyjście, jeśli chcesz mieć lepsze kolumny i całą resztę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukiwania w toku. Pewnie troche to potrwa, ale nigdzie mi sie nie spieszy.


W miedzyczasie moge kupic wzmacniacz i dac. Co polecacie? Fajnie gdyby wzmacniacz byl na pilota (ale nie jest to koniecznosc). Mysle raczej o sprzeciez uzywanym, ale nowe tez moga byc. Odtwarzacz CD bedzie zapewne ostatnia rzecza jaka kupie, wiec byloby fajnie gdyby do tego czasu dalo sie odtwarzac pliki z innego zrodla (pendrive lub dysk twardy pod USB).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu specjalnie odkrywczy ani nawet oryginalny, ale zaproponuję Ci wzmacniacze Thule. Najlepiej IA 75 albo IA 100.
I to będą dobre wzmacniacze na początek, by wysterować takie kolumny. Bo oczywiście zdajesz sobie sprawę, że można dużo lepiej.
Tym bardziej polecam takie wzmacniacze, że opieram się tu na opisie dźwięku jaki chcesz uzyskać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.audio.com.pl/zestaw-stereo-Yamaha-t44960.html

Czy owy wzmacniacz pasowałby do Twych kolumn? lepiej niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy. U mnie napędzał Cantony Chrono 507 DC i było przyzwoicie, choć zestaw był złożony stricte pod rock i podobne temu "mocniejsze" brzmienia. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz adres do tego piecyka i poczytaj....http://rca.rafko.com/pdf/yamaha/yamahax-797.pdf nie ma co ulegać stereotypowemu myśleniu, bo wpadniesz w pułapkę " ta marka jest taka i już" i będziesz jej więźniem.
Masz niedużo kasy, a właśnie zżymasz się na w sumie topowy niegdyś model marki, wolisz podstawowy model jakiejś marki hiendu, bo ktoś w necie powie że miała bas jak bomba i średnicę jak aksamit ?icon_wink.gif Może znajdziesz, ale ciężko będzie.
Owszem niby każda firma ma swój sznyt-styl, ale jak przyjmiesz za pewnik, ciężko będzie ci odkrywać nowe rzeczy i brzmienia. Każda marka ma produkty lepsze i gorsze( w każdej kategorii cenowej) , tak jak ma też produkty które są pewnym zaskoczeniem, bo odstają od niby ustalonego ( słusznie lub nie) kanonu marki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolega szuka Cantonow RC-L moge z wlasnego doswiadczenia powiedziec, ze nawet z Niemiec do 2k bedzie baaaaaaardzo ciezko... Predzej SC-L, ktore sa praktycznie tym samym (w moim temacie kolega siedzacy w cantonach opisal, ze RC-L to po prostu lekko odswiezony SC-L rozniacy sie wylotem i kontrolerem, ktory ma potencjometry). Swoja droga nie chcialbym robic kryptoreklamy(nie doczytalem jak duzy masz pokoj), ale mam na sprzedaz Canton Sc-s z kontrolerem. Oczywiscie nie namawiam do zakupu, ale moze koledzy podpowiedza czy moglyby Ci podpasowac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-L z kontrolerem stoja na ebay okolo 600-700 ojro i zdaje sobie z tego sprawe ze to wiecej niz 2k PLN icon_wink.gif


Co do roznic, to chetnie bym tutaj poczytal osob, ktore mialy z nimi wczesniej do czynienia. Ile za te sc-l chcesz? I gdzie dokladnie mieszkasz? Masz zdjecia? Mozesz mi odpowiedziec na priv icon_smile.gif

Edyta dodaje ze Ty masz Sc-s, a to juz raczej nie ta polka ktorej szukam, wiec raczje podziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A masz jakieś choćby podstawowe kable? Jeśli tak, to posłuchaj z miesiąc na nich i dopiero będziesz wiedział co chcesz skorygować.
W wówczas się zastanowimy.
Jeśli nie masz żadnych trzeba na początek kupić używane, dość neutralne w dobrej cenie. Abyś je mógł sprzedać później bez większej straty i później kupić bardziej odpowiednie.
Możesz także zaryzykować od razu lepsze, ale mała szansa, że trafisz z brzmieniem.

Jaki masz budżet na okablowanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nic nie mam, ale pan od ktorego kupuje napisal mi w mailu, ze ma jakies podstawowe i moze mi je dac.

Jezeli chodzi o buzdzet to, przynajmniej narazie, chcialbym wydac jak najmniej, bo wazniejsza rzecza jest dla mnie irdac, za ktorego niestety bede musial wydac calkiem sporo. Dlatego, tak jak piszesz, chcialbym kupic jakies uzywki z allegro. Jak w ogole wyglada podlaczenie stereo-glosnikow-daca i tv? Moze ktos ma jakis obrazek z opisanymi kablami, bo ja nawet nie wiem co mam dokladnie kupic :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głośników (bo ich samych nie kupujesz) tylko kolumn (kolumn głośnikowych).
I tak.
DAC ma wejścia cyfrowe Coaxial, optyczne i USB. Dlatego od źródła czy źródeł takie właśnie kable musisz kupić by miały wyjście cyfrowe w standardzie tego źródła (np. sprawdź jakie są w telewizorze) i jakie są w DACu.
Od DACa do wzmacniacza kupisz interkonekty 2xRCA.
Od wzmacniacza do kolumn, kupisz odpowiedniej długości (równe dla obydwu kanałów) kable głośnikowe.
Ile chcesz albo możesz na to wydać, to się zastanów i napisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam zone z tymi "glosnikami" a sam sie tutaj tak wystawilem icon_biggrin.gif


Ale do meritum - W tv Sony mam wyjscie optyczne. Irdac tez je ma, wiec tym je polaczymy. Dodatkowo, laptop pojdzie pewnie po USB. Reszte juz rozumiem, dzieki wielkie. Co do budzetu, to za te kilka kabli chcialbym wydac kilka stow - tak zeby to mialo jakis sens, ale zostalo kilka zlotych na swieta icon_wink.gif Zeby mocniej poprawic jakosc, to te lepsze kable chcialbym kupic juz w przyszlym roku, przy malej modernizacji zestawu.

Zapomnialem jeszcze o PS4. Tam tez jest wyjscie optyczne a w arcamie sa 2 takie gniazda, wiec wszystko powinno byc ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:
2 kable światłowodowe (optyczne w standardzie Toslink).
Para interkonektów RCA
Jeden kabel USB - USB. W jakim standardzie jest gniazdo USB w Twoim laptopie? http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redak...lepsze-usb.aspx
Para kabli głośnikowych 2 x ?? metrów? (zmierz). Jak będą biegły kable najlepiej symuluje się sznurkiem a później się go mierzy.

Interkonekty i głośnikowe raczej używane z dobrej miedzi beztlenowej (OFC), najlepiej o większym stopniu czystości (5N albo 6N).
Optyczne mogą być nowe lub używane.

Czy zapomniałem o podłączeniu jeszcze jakiegoś urządzenia?

Linki do odpowiednich kabli postaram Ci się podesłać późnym wieczorem albo w nocy. Jak zdążę.
Choć może koledzy z forum pomogą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...