Skocz do zawartości

Siecowa mini wieza


Daro

Recommended Posts

Witam

Poszukuje zestawu malego z funkcjami siecowymi;

Zawezilem poszukiwania do 2 modeli

PIONEER XHM 82k
YAMAHA PIANOCRAFT MRC 670D

Czytałem obydwa opisy. Moc 100 w vs 130 w ale funkcjonalność bardzo zblizona. Zalezy mi na uslugach sieciowych najbardziej.
Robiłem odlsuch yamahy w salonie i nie mialem zastrzezen ( no może poza brakiem regulacji bass/treble z pilota )
Nie mam porownania do Pioneera.

Czy ktoś testowal obydwa i moze doradzic?


ps, dodaję info o metrazu pomieszczenia. ok 24 metry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by było pomyśleć o amplitunerze stereo z funkcjami sieciowymi? np coś w rodzaju Onkyo tx 8150 (Pioneer SX-N30DAB ) i do tego dobrać jakieś kolumny podstawkowe ???

Myślę, że brzmienie można uzyskać lepsze, kupując kolumny szczególnie używane.

Zyskujesz to, że można amplituner odsłuchać z różnymi konstrukcjami kolumn podstawkowych i nie jesteś skazany na brzmienie, które oferuje Pionner.

Nie napisałeś nic o metrażu, preferencjach. Łatwo znaleźć informacje jak należy napisać pierwszy post. Zastosuj się to i pomoc będzie bardziej fachowa.



Jak za drogo, zawsze można rozejrzeć się za Onkyo tx 1830, ciekawe to są konstrukcje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jesli zależy Ci na niedużych rozmiarach urządzenia, możliwie najlepszej jakości dźwięku oraz pełnej funkcjonalności sieciowej, proponowałbym najnowszy amplituner sieciowy Pioneer XC-HM86D. To dobre brzmieniowo urządzenie, bardzo bogato wyposażone. Do powyższego amplitunera możemy teraz dobrać kolumny, które po prostu dopasujemy do Twoich preferencji brzmieniowych oraz wielkości pomieszczenia odsluchowego. Zwróć uwagę, że praktycznie przy każdym zestawie mini dołączane kolumny sąpowaznym ograniczeniem jakości dźwięku systemu. Zastosowanie kolumn np. Q Acoustics QA3020, Monitor Audio MR2 czy Polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor, nie wspominając już o droższych, jeszcze lepszych modelach, zapewni nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku niż system kompletny jeden marki.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę te dwa produkty do grand pianocraft to bardzo dobra propozycja.
Jednak jestem zdania że amplituner plus monitory dadzą lepszy efekt.
Yamaha rn602 lub onkyo 8150 i monitory bx2, magbat 673, dali zensor 1,
Zagra to lepiej, dynamicznie. No i możesz przez wybór monitorów decydować o barwie dźwięku.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Q21 fajna bo w końcu jest model który z tego co widzę nie ma zwykle średnich firmowych kolumn w zestawie, można kupić swoje , lepsze ( a o to nietrudno ). Plusik dla Pioneera. Dlatego podoba mi się też oferta Marantza melody, sprzedają samą jednostkę główną.
Szkoda że nie często sprzedawane są same moduły, chyba jest coś od Sony i droższe marki typu Coctail audio.

Niemniej jak pisze S4Home różnica jakości na plus "dużych" amplitunerów stereo jest ogromna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
zgadzam się ze zestawy komponowane dobierane pod uzytkownika to duzo lepsze ( pod wzgledam jakosci ) rozwiazanie.
przynaje , ze ogranicza mnie troche budzet plus jest to male pomieszczenie do naglosnienia ( 24 m ) no i upierdliwi sąsiedzi
Inwestychja w mocno rozbydowany sytem komulmn i lepsze wzmacniacze nie będzie racjonalna. po porstu nie bedzie jak i kiedy wykorzystac tej mocy,

to bedzie zwykle mini stero do plumkania w nieduzym salonie. Nie mam miesjca tez na komumny podlogowę wiec to tez ograniczenie.

Prosze doradzcie mi natomiast w jakim budzecie mozna nabyc alternatywe dla kolumn seryjnych pioneera ,bo coraz bardziej sie przychylam do modleu
x-hm86d.
ma swietny design i szeroką game uslug sieciowych.

obecnie uzywam BOSE soundouch 20 , glwonie ze wzgeldu na sieciowy streaming ale ten przesterowany bass bez mozliwosci redukcji go dziala mi na nerwy icon_smile.gif

widzialem ze jest tez opcja nabycia samej jednostki sieciowej ( z budowwanym CD ), wiec moze to bylby rozwiazanie lepsze ale nie mam pojecia ile trzeba wydac za przywoite kolumny o gabarytch zblizonych do seryjnych.

jakies podpowiedzi?

dzieki
D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dokupienia monitorów To zależy jaki dźwięk lubisz , bo kolumn typu monitor jest cała masa, różnych. Jaki duży masz pokój i ile kasy, niestety nic nie napisałeś icon_confused.gif .
Modelu najnowszego nie znam, ale słuchałem 82, pewnie jak pioneer gra podobnie do innych modeli.

Alternatywne w budżecie do kolumn Pioneera( znaczy jakim)...?, no nie sugeruję lepsze, bo co chcesz pierdziawki od innej mini wieży ?

Tak na marginesie "duże" amplitunery ( znaczy szersze, bo wysokość chyba nie jest problemem icon_wink.gif ), czy wzmacniacze względem prezentowanego kompaktowego Pioneera to nie tylko kwestia większej mocy, bo są ważniejsze aspekty takiego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie dzieki Waszym cennym uwagom moj wybor skierowal sie na inne tory:

PIONEER XC-HM86 ( czyli sama jednostka )
ONKYO TX-8150

na 1 rzut oka to cenowo praktycznie to samo a co do reszy..

PIONEER na plus z wbudowany odtwrz CD i wiecej uslig sieciowych,
ONKYO mocnieszy wzmaczniacz

Pokoj do naglosniena to ok 24 m.

czy ktos z Was mial przyjemnsoc tesotwac obydwa?

z jakimi glosnikami małogabarytowymi w budzecie do ok 1000 zł to polecalibyscie zestawić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na 1 rzut oka to cenowo praktycznie to samo a co do reszy..

PIONEER na plus z wbudowany odtwrz CD i wiecej uslig sieciowych,
ONKYO mocnieszy wzmaczniacz


Mocniejszy, przede wszystkim klasy AB , a nie impulsowej D. Także jednak dużo bardziej wydajny ( lepiej kontroluje kolumny), o pełniejszym, lepszym, dojrzalszym brzmieniu( pisałem o tym już wcześniej).
Oj, 24 m kw. to dużo ... Mini, Midi wieżą i kolumienkami z paździerza i tektury tego nie nagłośnisz i jeszcze raz powtórzę icon_wink.gif... nie chodzi o moc, czy głośność, bo hałasu to narobisz i boomboxem za 199zł, chodzi o dobry dźwięk, spójność i niskie tony.
Bo w 24 , kw z mini wieży było by basu tyle co nic, reszta pasma raczej natarczywa, a przy nieco mocniej podkręconej skali już charcząca .


Cytat

z jakimi glosnikami małogabarytowymi w budzecie do ok 1000 zł to polecalibyscie zestawić?


Małogabarytowe w sensie kolumny podstawkowe ?, ale jak podstawkowe to zdecydowanie z tych większych.
Dziwne że masz 24 m kw i brak miejsca na podłogowe kolumny , wszak zajmują tyle samo miejsca co podstawkowe.
Bo jednak w pokoju powyżej 17-18m kw lepiej sprawdzają się zazwyczaj podłogówki. Chyba że ktoś ma sporo kasy na naprawdę zacne kolumny podstawkowe.
Trzeba przyznać że kolumny podstawkowe za 1000zł z 16ka na mid-basie mogą czasami mieć problem bo uwierz 24 m to sporo. Także jak wybierasz to tu nie baw się w 12-13ki, tylko 15-16ki (około 6",6,5") .
No skoda że trzeba po dwa razy pytać jakie brzmienie lubisz i nic Z popularnych nowych stawiam na Magnat quantum 673, Monitor Audio BX2, Taga platinum b-40, Canton GLE 426, albo po targach Dali zensor 3, ze starszych nieco też używanych tańszych Mission m32i.
Tu masz też dobrą licytację http://allegro.pl/dynaudio-dm-2-7-gwarancja-i6570107086.html , i w ogóle przefiltrować aukcję po cenie i miejscu zamieszkania, bo może trafią się jakieś z wyższej póki używane monitory ( byle duże).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem dzis odsłuch tego PIONEERA i gra naprawde niezle ...no ale nie z seryjnymi glosnikami, bo tam ten bass jaksi plaski pudelkowy.,.

TAGA HARMONY AZURE B-40 V2 - na tych głosnikach gralo naprawde przywoicie.
KEF Q300 - troszke moze i lepiej , wiecej energii ale juz cena inna, prawie 2 razy taka.

czy ktos mial doswiadczenie z tymi glosnikami / markami i moze sie wypowiedziec


@jacek75 co do typu myzyki nie okresliłem, bo przekrój bedzie dość rożnoraki.. od RnB z cieplym bassem do gitaroego rocka.. poprzez muzykę elektroniczną dlatego nie nastawiam się pod brzmienie pod jakis konkretny gatunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek słusznie zauważył różnice w sposobie zasilania końcówek mocy klasa AB i D . odczujesz różnice przy dłuższym słuchaniu. Tańsze modele z cyfrowym wzmocnieniem potrafią grać nieco oszczędniej, mogło by się wydawać równiej. Mniej melodyjnie i z mniejszą werwą.

Jeśli posłuchasz 8150 z quantum 673 zobaczysz o czym pisze.
Jak masz do nas niedaleko zapraszam. Przygotuje dla Ciebie prezentacje kilku modeli.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

W zasadzie zdecydowałem się już na PIONEER XC-HM86D plus do tego głośniki, i tu mam problem bo nie w pobliżu mojej miejscowości nigdzie nie mam możliwości posłuchania tego sprzętu z różnymi głośnikami. Czy mogę liczyć na pomoc w doradzeniu czegoś?

Pomieszczenie w którym będzie grać to 6x5 metrów. Głównie słucham muzyki filmowej. Budżet 1000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...