Skocz do zawartości

amplituner slim i jamo hcs 6262


kruger73

Recommended Posts

Planuje zakup amplitunera KD typu slim. Yamaha rx 601 d lub Marantz 1506. Chciałem do tego kupić głośniki Jamo HCS 626 sprzedawca powiedział że amplituner slim nie napędzi prawidłowo tych głośników ze względu na ich duże zapotrzebowanie na prąd a to z kolei wyniki z ich budowy a konkretnie z posiadania z boku dużego głośnika niskotonowego.
Pytanie czy to rzeczywiści prawda i czy problem załatwię kupując głośniki Jamo HCS 526, które nie posiadają z boku tego głośnika Inna opcja to głośniki Klipsch 250, 250C i 140. Ale sa dużo droższe.
Próbowałem odsłuchać sprzęt ale niestety w żadnym salonie nie ma tego sprzętu. Jak jest Yamaha to nie ma Jamo itp.
Zależy mi na kolorze głośników w stylu dark aple z Jamo. Odsłuchiwałem też Krugez Matz Passion (nie na slimie) bo są ładne ale grają cienko.
Najbardziej interesuje mnie czy można napędzać JAMO 626 amplitunerem slim. A jak nie to co w zamian ( z tym kolorem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobrze że napisałeś zanim kupiles. Te kolumny są bardzo słabe i daj sobie z nimi spokój.
Prawda jest taka że te kokumny grają przeciętnie z każdym modelem. Czy to slim czy "duży".
Jak duże masz pomieszczenie? Sprzęt nowy?
Jak chcesz wersje skim to śmiało możesz w to iść ale kokumny wybierz quadral quintas 6500, heco victa, czy magnat 1002. Wszystkie to znacznie lepsze konstrukcje.

Zapraszam do nas na odsluch.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kolumny mają z boku, czy z przodu głośnik niskotonowy, nie jest problemem dla amplitunera, to raczej wypadkowa innych trzech spraw : niska impedancja kolumny i przeciętna efektywność i mała wydajność amplitunera kd slim ( choć innych tanich też ). Owszem duży głośnik czasem też stwarza problem.
Jeśli chodzi o strikte kinowe kolumny to jamo s626 takie złe nie są i nie są trudne do wysterowania.
Jednak slimy które słuchałem np.Marantz ( chyba dwa modele) i Pioneer są bardzo mało wydajne. Pytanie dlaczego koniecznie slim, czy te 5 cm robi Ci różnicę ( masz niskie mieszkanie icon_wink.gif )
Do mało wydajnych slimów to faktycznie bardzo efektywne (powyżej 90dB) monitory, lub nieduże podłogówki , pytanie jaki metraż.

Jednak pozostaje bardzo ważna rzecz, przecież amplituner kina domowego i kolumny powinny razem oferować też jakieś brzmienie, barwę itd która pasuje słuchaczowi, bo nie wystarczy by dały radę icon_wink.gif .
Rzecz kolejna napisz post jak trzeba , do czego ten sprzęt ma być, jaki metraż i budżet .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt slim bo grubas nie zmieści się na półce. Pokój ok 20 m2. Odsłuch 60% stereo 40% kino. Planowałem wydać ok. 5 tys. z czego połowa to amplituner. Ale mogę zrobić małą dziurę budżetową (jak w polskim rządzie) i dołożyć do głośników ok 1500. Czyli na głośniki miałbym ok 4 tys.
Podobno ten klipsch jest łatwy do wysterowania ma ma dużą efektywność co pozwala użyć niezbyt mocnego amplitunera. No i co jest dla mnie (mojej zony) bardzo ważne to kolor głośników czyli coś w kolorze podobnym do dark apple jamo. Cóż estetyka przy takim sprzęcie też jest istotna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Początkowo nieco źle rozlozyles budżet. Bo kokumny niestety powinny być droższe. Tak w uogólnieniu.
W kwocie do 4 tys znajdziesz orzechowe magnat quantum 675/673/67 i nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

A co do amplitunera slim to poważnie się zastanów. Wkładanie go w niższej szafce powoduje jego grzanie. A to bardzo niedobrze.

Dodatkowo w tym budżecie masz onkyo 656 czy yamahe 681 które są znacznie bardziej wydajne.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozdysponowanie budżetu wynika z tego, że chciałem amplituner, który będzie obsługiwał wiele funkcji. Jeśli chodzi o grzanie to właśnie slim mi się zmieści z zapasem a w przypadku grubasa wszedłby dosłownie na styk lub nawet wcale. Tak że slim kilka cm przewiewu będzie miał. Poza tym przerażają mnie moce podawanych tu sprzętów. Mieszkam w bloku i chce posłuchać muzyki niekoniecznie głośno a czasami obejrzeć film z efektami ale tak by sąsiadów nie wkurzać. Dlatego pomyślałem o slimie. Teraz muszę dobrać głośniki. Ostatnio rozważam Indiana line tesi (ew. nota) podobno dobrze brzmia i wystarcza im amplituner małej mocy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o moc. Moc podawana przez producenta nie ma nic do tego jak głośno będziesz słuchał.
Co do kolumn z zakładanym budżecie to lepszych od magbat 675 nie znajdziesz. Chyba że szukasz mniejszych wówczas polecam tesi 560, fajne małe kokumny z bardzo dobrym graniem.

Co do amolitubera jeśli już musi być slim to weź marantza.

Napisz do nas o komplet dostaniesz lepszą cenę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety magnat 675 nie robi kolumn w akceptowanym kolorze. Co do amplitunera to myślałem o Yamaha rx 601 d bo Marantz 1506 nie posiada radia dab+ Indiana line tesi na zdjęciu wyglądają dość fajnie nie widziałem na żywo (czasami wydają się mocno czerwone). martwi mnie tu pasmo przenoszenia: 58 - 22.000 Hz przeważnie kolumny mają od 20 Hz. I podstawowe pytanie czy da radę z np Yamaha rx 601d
Myślałem też o Tonsil feniks II ma dobre parametry i ładny kolor obudowy.
Najchętniej bym odsłuchał ale do Oświęcimia ze Słupska mam daleko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety magnat 675 nie robi kolumn w akceptowanym kolorze.


Bez przesady czarny, mocca, czy biały ( shadow ) to są akceptowalne kolory icon_wink.gif Są bardziej kontrowersyjne icon_wink.gif

Cytat

Poza tym przerażają mnie moce podawanych tu sprzętów. Mieszkam w bloku i chce posłuchać muzyki niekoniecznie głośno a czasami obejrzeć film z efektami ale tak by sąsiadów nie wkurzać.


I tu się mylisz i bardzo, bo amplitunery kina d. nawet te "duże" za podobne pieniądze, to mocy i wydajności maja przeciętnie, a już te slimy, czy nawet duże( ale z niższej półki), no cóż icon_rolleyes.gif . W trybie wielo-kanałowym to w ogóle robi się niebezpiecznie słabo.
Nawet jakby miały tę moc i wydajność prądową, to nie ma obowiązku słuchać na maksa, prawda ? Samochodem też jeździsz ile fabryka dała, przy ograniczeniach, stawiam że nie, ale lepiej mieć pod nogą więcej, niż za mało.
Jednak wydajny wzmacniacz stereo zabrzmi lepiej, nawet taki pozorny 2x45W zabije mocą, wysterowaniem kolumn i jakością takie kinowe slimy icon_wink.gif
Słuchałem wyższego modelu Marantza nr 1604, czy1606 w kinie nieźle, ale też z odpowiednimi kolumnami, bo te amplitunery mają problem z swoją słabą wydajnością i 4 ohmami a więc basem , a kolumny w większości są 4 ohmowe. Dlatego w filmie pomaga subwoofer, ale w muzyce jest dużo gorzej , słaba dynamika, brak basu, wypełnienia. Kompromis i to duży, film owszem, ale muzyka jako plumkanie.

Cytat

martwi mnie tu pasmo przenoszenia: 58 - 22.000 Hz przeważnie kolumny mają od 20 Hz. I podstawowe pytanie czy da radę z np Yamaha rx 601d
Myślałem też o Tonsil feniks II ma dobre parametry i ładny kolor obudowy.


Hmm oceniać jak grają kolumny na podstawie parametrów to wyższa szkoła wróżbiarstwa icon_lol.gif , można się przejechać na całej linii, bo nie ma tu żadnego wyznacznika. Nie ocenisz brzmienia kolumn po cyfrach, 95% kolumn ma te same dane a gra inaczej np. altus który sypał ostro po uszach wysokimi tonami miał górne pasmo tylko do 18000...a bas jakby pusty i kartonowy . Musiałbyś bardziej patrzeć na wykresy krzywej w zakładce testy, to mówi coś więcej...
Jak napisałem kolumny mają "podobne" pasmo, ale pewne jego części , fragmenty są na górce, a część ma spadki, dlatego każda gra inaczej.Można napisać że kolumny maja pasmo od np. 35Hz tylko warto dodać że np przy spadku np. -6dB, a inne 3dB więc już ciszej względem reszty itd.
Swoja drogą ten efektowny , czy efekciarski bas to nie 30-40Hz tylko wyższy 60-100Hz, a góry 25000Hz raczej nie usłyszysz, choć fajnie że jest, ale już ta słyszalna, czy odpowiedzialna za efekt "czystości" muzyki może być wycofana icon_wink.gif
Tonsil feniks, gorzej chyba nie można, nawet fani Tonsila go źle ocenili, że tandetny i z niemarkowych części .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hz to tak niski bas że oraktycznie nie osiągalny w kolumnach w takim budżecie.
Mocne suby czy wielkie organy schodzą do takiego poziomu.
Bas z indiana line jest lepszy od tego z jamo. Nie wspominajac o przestrzeni i średnich tonach.

Kolumny są jasno brązowe. Absolutnie nie czerwone.
Łatwe do napędzania 601 da im radę.

Możemy wypożyczyć ci sprzęt do domu, sprawdzisz w swoich warunkach jak sprzęt się sprawuje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są zasady takiego wypożyczenia sprzętu. I czy mówimy tu o kolumnach czy o całym zestawie amplituner KD oraz zestaw głośników.?
I Jeszce jedna wątpliwość na stronach AUDIO w zakładce testy wyczytałem że indiana line tesi ma 4 ohm impedancji (pomimo napisu na głośnikach że może pracować z amplitunerem 4, 6, i icon_cool.gif natomiast instrukcja Yamaha rx 601 podaje że można do niego podłączyć głośniki 6 lub 8 ohm, więc chyba nie do końca to razem zagra.
Im więcej czytam tym mniej wiem.
Napisał Pan wcześniej że jak musi być slim to lepiej Marantz - dlaczego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz według mnie wnosi mniej od siebie. Jest amplitunerem bardziej neutralnym. Uniwersalnym jeśli chodzi o stereo i kino. Chodź Yamaha gra żywiej, ja osobiście lubie takie granie.

Wiekszosc kolumn jest 4 omowych, niestety a tylko niektóre amplitunery oficjalnie wspierają taką impedancję.
Biorąc pod uwagę że Yamaha ma przełącznik na 6 omy to bym się tego nie obawiał. Przy głośniejszym graniu może się bardziej nagrzewać. Co w przypadku końcówek impulsowych i tak nie jest tragedią. Shadow od Magnata pod tym kątem będzie bezpieczniejszy. Jednak ja Ci ich nie przemaluje icon_smile.gif Dużo osób wybiera kolor czarny aby sprzęt odznaczał się w domu. Amplituner, TV, Dekoder i tak maszczarne.


Wpłacasz kaucje, towar jedzie do Ciebie, słuchasz przez określony czas, piszesz maila dzwonisz że zostaje wysyłamy fakturę, piszesz dzwonisz że wraca zamawiamy kuriera i odsyłasz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amplituner, TV, Dekoder i tak masz czarne" - no nie nie mam w domu nic czarnego sprzęt włącznie z TV srebrny, meble - grusza
Dlatego tak zależy mi na kolorach.
Ile kosztowałby mnie zestaw Marantz 1506 - oczywiście srebrny i Indiana line tesi 565 zestaw 5.0 - oczywiście wiśnia wraz z kosztami przesyłki.
Widziałem że na rynku funkcjonuja 2 zestawu indianaline tesi 5.0 w jednym centralny głośnik jest od niższego modelu - nota i ma czarny wierzch, interesowałby mnie ten w którym wszystkie głośniki są z serii tesi - centralny też jest w kolorze wiśnia.
I jakie koszty ponoszę w przypadku odesłania towaru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuli interesuje Cie ten set:
http://s4home.pl/produkt/indiana-line-tesi-560-mkii/
http://s4home.pl/produkt/indiana-line-tesi-740/
http://s4home.pl/produkt/indiana-line-tesi-240/
wówczas wszystko masz w wiśni.
Jeśli chodzi o koszty odesłania towaru to jest to 20 zł za paczkę. Użyczamy naszego kuriera. Jak wysyła się prywatnie cena jest dużo wyższa.
Cenę podesłałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Poczułem się w obowiązku opisać jak skończyły się moje żmudne poszukiwania. Może wyciągnięte przeze mnie wnioski pomogą komuś innemu podjąć decyzje. Po wielu tygodniach poszukiwań, rozmów ze sprzedawcami i wchłonięciu wielu informacji przeczytanych na tym forum dokonałem wreszcie zakupu. Ale nie jest to tak jak w tytule Jamo 626, choć ampli slim pozostał. Stałem się właścicielem amplitunera Marantz 1506 i zestawu Indiana Line Tesi 5.0. W tym miejscu podziękowania dla wszystkich, którzy pomagają na tym forum, szczególne podziękowania dla S4Home który nie tylko odpowiadał na wszelkie moje pytania ale również zasugerował inne rozwiązania i pomógł wybrać zestaw.
Zakup okazał się trafny. Obawiałem się czy taki zestaw dobrze zagra przy stereo - zupełnie niepotrzebnie, dźwięk jest bardzo czysty, otwarty, słychać wiele szczegółów. Całkiem przyjemny bas choć nie wykluczam w przyszłości dokupienia suba ale tylko ze względu na kino (nie miałem jeszcze możliwości obejrzeć wiele filmów) do stereo jest naprawdę dobry. Co ciekawe dźwięk nie spodobał mi się od razu nie wiem czy to kwestia ustawień czy "wygrzania kolumn" ale po kilku dniach słuchania teraz jest naprawdę fajne brzmienie.
Wnioski:
1. Nie trzeba rezygnować z Kina Domowego żeby posłuchać fajnego stereo
2. Warto zainwestować więcej w głośniki
3. Kolory na zdjęciach zawsze wyglądają inaczej niż w rzeczywistości (ten wniosek związany jest z tym że poszukiwałem głośników pasujących do wnętrza - kolor Indiany "cherry" jest ładny choć zupełnie inny niż na niektórych zdjęciach gdzie wyglądają na mocno czerwone.
4. Radio internetowe to niezbędne wyposażenie amplitunera ( w Marantz 1506 oczywiście jest)
5. Najważniejsze - warto poczytać popytać i posłuchać zanim się kupi.
To takie moje subiektywne odczucia. Zaznaczam jednak że doświadczenie mam male.
Oczywiście nadal będę zaglądał na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że wybrałeś zestaw dla siebie. Jako nasz klient masz pełne wsparcie po sprzedażowe. Kwestia ustawień, podłączeń, konfiguracji jeśli tylko masz jakieś pytania pisz dzwoń postój. Jesteśmy dla Ciebie.

Tak to kwestia wygrzania. Ten dźwięk będzie się jeszcze zmieniał daj mu czas.
Z czasem pomyśl o subie jak też sugerowałem. Zrozumiesz czemu sub występuje w kinie osobno po kropce icon_smile.gif 5.1!!

Zdecydowanie warto dołożyć do kolumn jesli ktoś myśli także i stereo. Wiele systemów jest przeznaczonych tylko do kina. Wiele spisuje się w jednym i drugim, także przy amplitunerach. Kwestia doboru.

Życzę wielu chwil spędzonych na tylko przyjemnym odsłuchu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No i właśnie zacząłem myśleć o subie. Tylko czy teraz do mojego zestawu Marantz 1506 i Indiana Line Tesi 5.0 dokupić sub indiana line czy też jakiś inny sprzęt. Pomieszczenie odsłuchowe ma ok. 18 m2. W tej chwili jestem zadowolony z brzmienia stereo – basu nie brakuje, ale przy kinie chyba by się trochę przydało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie tyle co by się przydało co jest konieczny w filmach.

Jaki budżet na sub? Subwoofer może być z innej firmy chodź nie powiedziane że nie będzie to Indiana icon_smile.gif


Budżet - najlepiej coś taniego i dobrego. Na pewno Definitive Technology za ponad 2 tys odpada. Rozpatrywałem 2 wersje.
1wersja ekonomiczna np Magnat Sub 202A widziałem że są na niego promocje a był już tu chwalony na forum.
2.wersja uzupełnienia kompletu czyli Indiana line ten najmniejszy (basso 830) choć tu koszty będą dużo większe pytanie czy warto tyle dopłacać
Obecnie trochę zmieniły mi się proporcje i więcej czasu słucham muzyki ( a tam mi nic nie brakuje) dlatego nie mam takiego nacisku na sub. No i przy subie nie muszę dobierać kolorów bo większość firm robi czarne poza tym słyszałem że sub może być lekko schowany.
I na koniec pytanie z gatunku niezbyt mądrych. Został mi po wspaniałym sprzęcie LG DA 5630 (wspaniałym tylko do filmów bo do muzy się nie nadawał) subwoofer od LG (wygląd ma rewelacyjny - patrz foto) podłączony był jednym przewodem i nie posiada kabla zasilającego czy można go wykorzystać przy moim zestawie?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[poza tym słyszałem że sub może być lekko schowany.


To niezupełnie tak. Niskie tony rozchodzą się w inny sposób, niż średnie i wysokie, co znaczy, że subwoofer możesz postawić w praktycznie dowolnym miejscu pokoju. Nie musi on spełniać założeń wymaganych np. od kolumn stereo, które ustawia się w trójkącie równobocznym (razem z miejscem odsłuchowym) w odpowiedniej odległości od siebie i ścian - aby odbiór, stereofonia, przestrzeń i scena były jak najlepsze.
Nie można natomiast subwoofera ustawiać w rogu pomieszczenia, ani zbyt blisko ścian stroną, gdzie znajduje się otwór bass refleks, ani tym bardziej chować gdzieś np. do szafki, bo spowoduje to dudnienie basu i zniekształcenia dźwięku - w najlepszym przypadku.

Korzystając z przywileju o wiele większych możliwości wpasowywania suba w pejzaż miejsca odsłuchowego, kierowałbym się tutaj zdroworozsądkową zasadą zostawiania wszelkim kolumnom odrobiny "oddechu". Podług mnie, żaden ze sprzętów nie zagra dobrze ściśnięty, stłoczony, przegrzany lub rozstawiony wbrew podstawowym zasadom akustyki.

Przesyłam lekko spóźnione gratulacje z okazji zakupu nowego sprzętu. Zaledwie o półtora miesiąca icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambeat dzięki za gratulacje. Jeżeli chodzi o ustawienie suba to rozumiem że ważne jest aby nic nie stało przed membraną a pozostałe ściany mogą z czymś sąsiadować?
S4Home jeśli chodzi o sprzęt subwoofer to myślałem czymś małym (głośniki indiana fajnie wpasowały się w pomieszczenie też ze względu na kompaktowe rozmiary) dlatego zwróciłem uwagę na Magnat 202 cena też oczywiście jest korzystna bo dla odmiany na głośniki wydałem więcej niż planowałem ale było warto. Jeśli ten maluch nie da rady to pozostaje mi dozbierać kasę i wsiąść oryginalnego sub indiana line basso 830 do kompletu, który jest z tych wszystkich chyba najmniejszy (oczywiście jeśli będzie pasował do mojego Marantza 1506) albo jeszcze czegoś poszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.
Nie możesz obudować wszystkich ścian poza membraną. Bo to znaczy właśnie że stoi w kącie.
Zrób próbę. Najpierw ustaw go w kącie a później na zewnątrz to zobaczysz.

Nie no będzie pasował. Zwróciłem uwagęże po prostu dokładając niewiele więcej jest lepiej.
Te oba suby to wariaty. Coś mniejszego lub tańszego czy w podobnej kasie ciężko znaleźć.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gambeat dzięki za gratulacje. Jeżeli chodzi o ustawienie suba to rozumiem że ważne jest aby nic nie stało przed membraną a pozostałe ściany mogą z czymś sąsiadować?


A przeczytaj mojego posta wyżej jeszcze raz i tym razem dokładniej icon_wink.gif
Kolega S4Home już zresztą odpowiedział, z tych dwóch postów powinieneś już mieć kompletną odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...