Skocz do zawartości

Stereo + DAC 8000 zł


hanneman

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze,
poszukuję swojego pierwszego zestawu stereo z prawdziwego zdarzenia.
Dokładniej: szukam kolumn podłogowych, wzmacniacza i DACa, jako że moim głównym źródłem ma być komputer (pliki 70% FLAC, 29% DSD, 1% inne). Muzyka której słucham to: blues, rock, metal, klasyka i sporadycznie jazz.
Brzmieniowo oczekuję przede wszystkim wyraźnego brzmienia instrumentów ( chcę usłyszeć szarpanie strun gitary), nie pogardzę scenicznością i czystością wokali. to czego nie chcę to dudniący bas, nie żeby nie było go wcale, tylko z umiarem. Słuchanie na umiarkowanej głośności, preferuje lekko ciepłe brzmienie.
Pokój ma powierzchnię 23m2, jest to standardowy salon, podłoga drewno z dywanem, na ścianach meble,kanapa, fotele, brak pustej przestrzeni.
Na cały zestaw chcę przeznaczyć około 8000 zł, w porywach do 9000. Raczej wszystko nowe.
Co już rozważałem, i co mi się podoba:
Kolumny:
1)Pylon Audio Diamond 28 (podobno trudne do wysterowania)
2)B&W 683 S2 (te też)
3)Indiana Line Diva 665
Wzmaki:
1) znalazłem taki fajny Audiolab M-One który jest połączeniem wzmacniacza i DACa, i takie rozwiązanie bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy ma wystarczającą moc aby uciągnąć podłogówki, chętnie posłucham opinii o tym wynalazku bo na polskich forach cisza.
DACi:
Tu jestem w kropce, nie mam pojęcia co wybrać, moje minimum to jakość 24/192 i obsługa DSD.

Bardzo proszę o propozycje zestawów, chciałbym w tej cenie uwzględnić także okablowanie, jestem jeszcze przed odsłuchami, nigdzie mi się nie spieszy tak że śmiało mogę rozważać rożne propozycje.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdą odpowiedź icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zamieść proszę jeszcze schemat pomieszczenia abyśmy mogli zobaczyć jak kolumny będą ustawione.

Do twoich preferencji polecam kolumny heco celan gt 702 lub tannoy xt8f. Co do elektroniki audiolaba warto rozważyć obecnie bardzo dobre ceny na qdac w roli daca i przedwzmacniacza i końcówkę mocy także audiolaba. Wówczas mocy ci nie braknie a system zagra bardzo dynamicznie i przestrzennie.
Ciekawa opcja jest także połączenie sieciowki onkyo z nad 356 bee.

Z wymienionych przez ciebie indiana line diva jest warte odsłuchu.

Zapraszam do nas na odsluch aby odnaleźć swoje brzmienie. Będzie nam także łatwiej doradzać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie siedzą na wprost siebie? I patrzą na TV w lewo lub prawo?
Przy takim ustawieniu nie może być mowy o odsłuchu stereofonicznym.

Zasada trójkąta równoramiennego.
Do lewej i prawej kolumny musisz mieć taką samą odległość.

Kolumny wyglądają na optymalnie rozmieszczone w pomieszczeniu. Ale miejsce odsłuchowe nie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...