Skocz do zawartości

Revox 65 lat tradycji.


audionet

Recommended Posts

Przez wiele lat spotykałem na swojej drodze produkty Revoxa.Ostatnio stwierdziłem ze oprócz lampy przydałby się w zestawie kolejny w miarę mocny wzmacniacz tranzystorowy. akurat wybrałem Revoxa .a wiec B 250 znalazł się u mnie w domu. Około 120 wat mocy waga 15 kilogramów, uznałem że nie powinien być zły. zaleta , że w konstrukcji 1991 roku wszystkie funkcje reguluje się elektronicznie .Czyli zmora starych wzmacniaczy trzeszczące potencjometry, go nie dotyczy. Każde z wejść regulowane ,można sobie ustawić głośność ze wszystkich źródeł na tym samym poziomie.Wejście na wkładkę MM z regulowaną trzy punktowo pojemnością zapowiadało w miarę rozbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.Klemy przyjmują najchętniej gołe druty .W środku budowa modułowa .Widać że firma ma powiązania także z rynkiem profesjonalnym.W pierwszej chwili dźwięk wydał się chłodny w porównaniu do mojej lampy 300 b.Potrzebowałem kilku dni aby się do niego przyzwyczaić.Za to bas o wiele głębszy i trzymany w ryzach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz bardzo stonowany .W nocy wcale nie przeszkadza.Podłączyłem moje Quadral Montan czuje sie zapas mocy i absolutna kontrolę nad głośnikami.Brzmienie określiłbym jako neutralne.
Ale nie byłbym maniakiem gdyby mnie nie kusiło do kolejnych prób więc wziąłem go pod pachę i do kolegi.Też lampa ale tym razem Manley Stingray i tu pełne zaskoczenie był chyba bardziej lampowy od płaszczki icon_smile.gif .Granie na dość podobnym poziomie choć z inaczej rozłożonymi akcentami.Kolumny HGP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcale się nie dziwię, że "był chyba bardziej lampowy od płaszczki". Manley Stingray to nie jest typowa, ciepło grająca lampa. Gra dźwiękiem energetycznym. Mnie się osobiście nie podoba.
Urządzeń firmy Revox słuchałem w różnych sytuacjach w swoim życiu. Zawsze byłem pod ich wrażeniem. Niestety kiedyś były mniej dostępne i za drogie. Planowałem kupić magnetofon szpulowy Revoxa. Trafił się Philips.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revoxy zawsze mnie fascynowaly. Bardzo pożądnie zbudowane urządzenia. Studery jeszcze z pracy pamietam sprzęt niezniszczalny. Niestety zawsze coś stawało na przeszkodzie żeby mieć, kupić. Zdażają sie w polsce ale przeważnie są szrotami od naszych zachodnich sąsiadow. Na giełdzie hifi jest cd do kupienia. Ale znow się zdecydowałem na coś innego. Trochę ta techniczność revoxa mi przeszkadza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrój specyficzny .Na pewno nie tak piękny jak Sansui icon_smile.gif .Ale miałem ochotę spróbować czegoś nowego .Moja Jolida jak i Luxman są po ciepłej.stronie mocy.Niestety nie doczytałem wejście gramofonowe na wkładkę MC jest ale w środku tylko przedwzmacniacz do wkładek MM .Płytka obsługująca obie wkładki była za dopłatą jako opcja.Czyli przedwzmacniacz gramofonowy zostaje.Bo jak na razie drapaki są dwa i nie mogę zdecydować się który ma zostać.Cd do kompletu fajna opcja ale mam już trzy więc nawet nie było by gdzie postawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy brzmienia Revoxa z innymi kolumnami wziąłem go pd pachę i pojechałem do kolegi aby posłuchać go z kolumnami niemieckiego HGP. A tu niespodzianka akurat przejechały na odsłuchy kolumny Spatial Hologram M4 Turbo S .A więc dobre winko i najpierw słuchamy Spatial z płaszczką Manleya .Jest szczegółowo, chyba nigdy nie słuchałem takiej stereofonii sama rozkosz ale już średnie i niskie niespecjalnie .Góra jest znacznie lepsza niż w HGP ale brak jest czegoś co określam przyjemnością słuchania .
Trzeba więc podłączyć Revoxa który w międzyczasie się rozgrzał .I tu rewelacja Revox ze Spatial Hologram M4 Turbo S gra bosko.Znowu rewelacje na górze pasma słychać każdy szczegół w nagraniu.Ale poprawiły się wyraźnie średnie i bas.Może Spatiale potrzebują do grania sporej mocy a taką ma Revox,Gdybym chciał się rozstać z moimi Quadralami byłyby to kolumny dla mnie.Oczywiście ideałem by było aby Qadral grał z Jolidą a Revox ze Spatialami.Ale myślę że koleżanka małżonka nie zniosłaby dwóch par kolumn w pokoju. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdybym chciał się rozstać z moimi Quadralami byłyby to kolumny dla mnie.Oczywiście ideałem by było aby Qadral grał z Jolidą a Revox ze Spatialami.Ale myślę że koleżanka małżonka nie zniosłaby dwóch par kolumn w pokoju.

Audiowit,
Moja żona też się nie mogła przyzwyczaić do dwóch par kolumn podłogowych w pokoju!

... dlatego kolumn w pokoju jest więcej icon_cool.gif

Spróbuj tego samego - na wzór dodatkowej kozy w małym pokoju icon_mrgreen.gif Postawisz 2 dodatkowe pary na 2 tygodnie, a jak później usuniesz 1 parę to będzie szczęśliwa ... może...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposob. Malymi kroczkami. Kup kolumny. Jedną daj na przechowanie do kumpla. Po jakimś czasie wstaw drugą. Jeszcze jest jeden sposob. Kup kolumny w podobnym kolorze i postaw tak żeby się stykaly. Po jakimś czasie rozstaw je. Możesz jeszcze przywieźć komplet i postawić i powiedzieć, że pożyczyleś na odsluchy. Przyzwyczai się.

Kobiety mają trochę inne spojrzenie. A jak się zorientuje w co wątpię to kup malżonce bluzkę, daj kasę na fryzjera.

Wszystkie wymienione sposoby mialy miejsce u mnie lub u kolegów icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...