Skocz do zawartości

Ocena zestawu (do 3000 zł)


strateg

Recommended Posts

Cześć,

Rozważam zakup czegoś więcej niż marne głośniki komputerowe Edifier R1100 za 200 zł. Sporo czytałem, naoglądałem się Reduktora Szumu na YouTube, przeglądałem propozycje i opinie. Ostatecznie stwierdziłem, że chciałbym zainwestować w prawdziwy zestaw. Ma do dyspozycji kwotę maksymalnie 3000 zł za sprzęt nowy, a w nim kolumny, wzmacniacz i źródło dźwięku. Ponizej opis moich preferencji:

Położenie: pokój 3x5 metrów, odsłuch centralnie na krótszej ścianie, przede mną okno, za mną drzwi. Jedna ze stron bardziej zabudowana, druga raczej "goła". Położone na biurku o szerokości około 1,3 m.

Muzyka: głównie elektroniczna, jazz, chill hop, trip hop, electro swing, downtempo, ambient, etc. Puszczane ze Spotify Premium 320kbps. Jeden z ulubionych utworów https://www.youtube.com/watch?v=WTWLUFlAQHw - uwaga, niska jakość na yt ;(

Preferencje: możliwie duża scena muzyczna, dokładność i wyrazistość dźwięku. Nie jestem miłośnikiem podbarwiania, szczególnie nie przepadam za nachalnymi basami.

Mam dwie możliwości zakupu, o które chciałbym się Was zapytać:

Denona PMA 720 + Monitor Audio Bronze 2 (za 2400 zł)
Onkyo A9050 + Monitor Audio Bronze 2 (za 2900 zł)
Denon PMA-50 + Kolumny Focal Chorus 705 (za 3200 zł)

Wszystkie wzmacniacze maja wbudowanego DACa, ale do nich musiałbym jeszcze dokupić kartę dźwiękową z wyjściem optycznym za 150 zł.

Może macie jakieś lepsze propozycje? A może lepiej, aby zainwestował po prostu w lepsze głośniki komputerowe + jakaś karta dźwiękowa? Liczę na Wasze doświadczenie icon_wink.gif

Pozdrawiam,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 720 nie ma DACa.
Onkyo 9050 to przyjemny wzmacniacz chodź bardzo neutralny. Raczej do Magnat Quantum 673 niż BX2
Z nowych fajną opcją jest także Yamaha AS 501 lub właśnie Denon PMA 720 z Heco Music Style 500,
Dźwiękowo mogą Cie także zaskoczyć Melodika BL30 i Indiana line nota 550. Tu jednak jaśniejszy wzmacniacz wlaśnie coś jak Onkyo i Yamaha.
Ewentualnie nieco drożej jednak spełniający wszystkie kryteria: http://allegro.pl/elac-fs-77-yamah-rn500-g...6580194804.html

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MA Bronze 2 + onkyo 9377, a źródło to na razie TV. Kolumny powinny spełnić twoje oczekiwania, dźwięk jest szczegółowy, bardzo czysty, trochę "chłodny", bas szybki, twardy, dla mnie odrobinę go za mało, nie ma wielkiego wykopu(zastanawiam się nad jakimś subem), ale jak nie zależy ci na basie to powinny być dobre. Miałem też wcześniej edifiery r1600TIII i jest to prawie całkowite przeciwieństwo bronze 2. W edifierach dźwięk miał znacznie więcej basu(pomimo 4" głośnika,) aż za dużo, był "cieplejszy", ale i znacznie mniej szczegółowy, i mniej przestrzenny. W edifierach słychać było że dźwięk wydobywa się z głośników, w bronze 2 dźwięk już nie jest przyklejony do głośnika, słychać pozorne źródła, ogólnie od razu słychać że w bronze 2 dźwięk jest bardziej wyrafinowany.

https://www.youtube.com/watch?v=H7dLJVORioU

Cytat

Onkyo 9050 to przyjemny wzmacniacz chodź bardzo neutralny. Raczej do Magnat Quantum 673 niż BX2

Tu nie jest mowa o starszym modelu bx2 a bronze 2.

Cytat

Heco Music Style 500, [...] Indiana line nota 550[...]
Ewentualnie nieco drożej jednak spełniający wszystkie kryteria: http://allegro.pl/elac-fs-77-yamah-rn500-g...6580194804.html

No i co, postawi sobie te kolumny podłogowe na biurku 1,3 m? No nie bardzo. Przeczytaj post w całości a potem doradzaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na wielkość pomieszczenia ale już nie na położenie. Mój błąd.
Co do bx2 i bronze 2 to nie wiem czy miales okazje ale kolumny grają bardzo podobnie.
Jeśli zmienissz źródło w swoim systemie na pewno znacząco potrafisz wszystkie charakterystyki, łącznie z dolnym pasmem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i propozycje. Po wielu przemyśleniach zupełnie zmieniłem plany. Ostatecznie zdecydowałem się na monitory studyjne Yamaha HS7. Chciałbym dać im szansę, przesłuchać i podjąć decyzję. Jeśli okażą się dobre, to wspaniale - w przeciwnym wypadku prześledzę raz jeszcze Wasze propozycje i ponownie zwrócę się o poradę.

Pozdrawiam,
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...